Palanga „sprogsta“: birželį vandens suvartota 17 procentų daugiau, rinkliavos už automobilių stovėjimą surinkta 50 000 eurų daugiau nei pernai birželį

Palangos tiltas, 2021-07-03
Peržiūrėta
2212
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mindaugo Milinio nuotr.
Mindaugo Milinio nuotr.

Birželis Palangą nustebino ne tik alinančia kaitra, bet ir tokiu vasaros metu dar neregėtu prie jūros besiveržiančių poilsiautojų srautu. Jie suvartojo čia rekordinį geriamojo vandens kiekį, sumokėjo rekordiškai daug už automobilių parkavimą ir išmetė kurorte rekordiškai daug šiukšlių.

Pirmąjį vasaros mėnesį geriamojo vandens tiekėjai Palangoje pasiekė naujus rekordus. Birželį Palangoje kartu su Šventąja buvo suvartota per 210 tūkst. kubinių metrų vandens. Tai 17 proc. daugiau nei per tą patį praėjusių metų mėnesį. Tiek vandens birželį kurorte neprireikė net prieš pandemiją – lyginant su 2019 metais, per tą patį laikotarpį buvo patiekta 30 tūkst. kub. m vandens mažiau. 

Ypač didelis vandens suvartojimo šuolis Šventojoje, čia jo pardavimas pirmąjį vasaros mėnesį padidėjo net 34 proc.: pernai suvartota 31,1 tūkst., o šiemet – 40,3 tūkst. kub. m vandens. 

Absoliutus dienos vandens suvartojimo rekordas pasiektas birželio 19 dieną – daugiau nei 10 tūkst. kub. m. Birželį tiek daug vandens per dieną nebuvo suvartota per visą įmonės „Palangos vandenys“ istoriją. Ankstesniais metais vasaros pradžioje kurortas itin didelių poilsiautojų srautų nesulaukdavo, todėl vandens suvartojimas birželį kasmet būdavo daugmaž vienodas. 

Šiemet didelę įtaką poilsiautojų srautams padarė karantinas. Jo išvarginti žmonės į Palangą pradėjo plūsti nuo gegužės vidurio. 

Be to, lietuvius poilsiauti Lietuvos pajūryje vertė apsunkintas išvykimas į užsienį. Atmetus laistyti skirtą vandens kiekį, pagal vidutinę vienam žmogui skiriamą maistui ir prausimuisi naudojamą geriamojo vandens normą skaičiuojama, kad 18 tūkstančių nuolatinių gyventojų turinčioje Palangoje šį birželį kasdien vidutiniškai gyveno apie 66 tūkst. žmonių. 

Birželį Palangoje už automobilių stovėjimą buvo surinkta apie 220 tūkst. eurų. Pernai per tą patį laikotarpį buvo gauta 153,5 tūkst. eurų rinkliavos. 

Bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ duomenimis, išaugo ir iš Palangos išvežamų buitinių atliekų kiekis. Šį birželį jis buvo penktadaliu didesnis nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį. 

Alvydas Ziabkus

Lrytas.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Savaitgaliais kartu su rėmėjais Palangos ir Šventosios paplūdimiuose patruliuojantys policijos pareigūnai birželį fiksavo 22 administracinius pažeidimus, daugiausia – Kelių eismo taisyklių (KET).Birželis Palangą nustebino ne tik alinančia kaitra, bet ir tokiu vasaros metu dar neregėtu prie jūros besiveržiančių poilsiautojų srautu. Jie suvartojo čia rekordinį geriamojo vandens kiekį, sumokėjo rekordiškai daug už automobilių parkavimą ir išmetė kurorte rekordiškai daug šiukšlių.


Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos interneto skaitykloje visą birželį eksponuojama Palangos kurorto muziejaus parengta paroda.


Palangos savivaldybės taryba posėdyje praėjusį ketvirtadienį, balandžio 29 d. priėmė sprendimą, kuriuo apmokestino automobilių stovėjimą Nemirsetoje ir kitose penkiose vietose. Savivaldybės administracijos Rinkliavų skyriaus vedėja Aušra Dangėlaitienė sakė „Palangos tiltui“, kad mokamų automobilių stovėjimo vietų skaičius Palangos miesto savivaldybėje plečiamas siekiant...


Palangoje pernai NT išleista 49 procentais daugiau pinigų nei 2019 metais

„Palangos tilto“, l.rytas.lt inf., 2021 03 25 | Rubrika: Miestas

Ekspertai sutaria – nekilnojamojo turto rinką ir kainas pandemija paveikė kitaip nei dauguma prognozavo praėjusių metų kovą, NT pardavimams staiga sustojus. „Ober-Haus“ Rinkos tyrimų vadovas Baltijos šalims Raimondas Reginis banko „Luminor“ virtualiame renginyje „NT rinka karantino laikotarpiu: 2020 faktai, 2021 prognozės“ kalbėjo, jog 30...


Nors "kovidas" - didelis smūgis ekonomikai, o ypač paslaugų ekonomikai, kurią turi Palanga, kurorto pagrindiniai mokestiniai rodikliai - GPM surinkimas ir PVM mokėjimas - per pirmus tris šių metų ketvirčius buvo stebėtinai geri. Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkas Audrius Morkūnas sakė "Palangos tiltui", kad į Palangos...


Buvusios Seimo poilsinės „Viešnagė“ teritorijoje Palangoje trečiadienį pradėti geologiniai tyrimai, kuriais siekiama parinkti konstrukcinius sprendinius čia projektuojamiems poilsio namams ir taip išsaugoti sklype net 40 procentų daugiau želdinių ploto, nei anksčiau buvo suderinta su miesto savivaldybe.


Jau tradiciškai Palangos viešbučių ir restoranų asociacija (PVRA) ir Palangos Rotary klubas (jo prezidentas – restorano „Molinis ąsotis“ savininkas Klaidas Pakutinskas) pakvietė į labdaros vakarą muzikos klube „Vandenis“, kurio metu surinktos lėšos bus panaudotos atidaryti cukriniu diabetu sergantiesiems pagalbos kabinetą miesto centre ir...


Nuo gegužės 15 dienos iki rugsėjo 15 dienos už automobilių stovėjimą dalyje Palangos miesto gatvių renkama vietinė rinkliava. Miesto gatvės, kuriose kurortinio sezono metu už automobilių stovėjimą reikia mokėti vietinę rinkliavą, yra suskirstytos į tris zonas: raudonąją, geltonąją ir žaliąją.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius