Palangos poliklinikos direktorė Jūratė Mikutienė: „Iš „AstraZeneca“ paskiepytų pedagogų sulaukėme skambučių dėl pakilusios temperatūros"

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-03-06
Peržiūrėta
2153
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jūratė Mikutienė yra Palangos ASPC (poliklinikos), direktorė ir šeimos gydytoja
Jūratė Mikutienė yra Palangos ASPC (poliklinikos), direktorė ir šeimos gydytoja

Visi Palangos medikai jau yra paskiepyti nuo koronaviruso, dauguma praėjusią savaitę – ir antrąkart. Kaip sakė „Palangos tiltui“ Jūratė Mikutienė, Palangos asmens sveikatos priežiūros (PASPC) centro, žinomo miesto poliklinikos vardu, direktorė, dauguma medikų buvo paskiepyti „Pfizer“ vakcina, dalis – „Moderna“, o „Astra Zeneca“ daugiausiai buvo paskiepyti kurorto pedagogai. Tiesa, kol kas – tik pirmąja doze. Pastarąją vakciną centras pradėjo gauti tik neseniai, kai dar buvo planuojama švietimiečių vakcinacija.
„Praėjusi savaitė buvo išskirtinė, nes turėjome visas tris vakcinas skiepyti,“ – pabrėžė J. Mikutienė.
Anot jos, miesto pedagogai kurorto koronaviruso mobiliajame tepinėlių ėmimo punkte galėjo pasidaryti tyrimą dėl COVID-19 ligos.
„Tokį norą pareiškė 429 švietimiečiai, gavome 366 neigiamus testo rezultatus, o 63 jau yra persirgę šia liga. Kai kurie – asimptomine forma,“ – sakė J. Mikutienė.
Pasak ją, Savivaldybė atsiuntė centrui sąrašą su 101 mokytojo pavardėmis – tiek jau yra paskiepyta pirmąją doze. Kai kurie kiti mokytojai skiepijosi kituose kurorto asmens sveikatos priežiūros centruose. Dalis mokytojų – „Palangos tilto“ žiniomis, apie trečdalį – atsisakė skiepytis.
„Kai kas išreiškia pageidavimą skiepytis viena ar kita vakcina prieš koronavirusą, tačiau kol kas sudaryti tokios galimybės negalime,“ – pabrėžė J. Mikutienė.
Kaip jau rašė „Palangos tiltas“, šią savaitę vakcinuoti pradėti 80 metų amžiaus ir vyresni senjorai. Gyventojams, norintiems pasiskiepyti nuo COVID-19 ligos, patiems į asmens sveikatos priežiūros įstaigą kreiptis nereikia – jie sulauks atsakingo specialisto telefono skambučio.
„Mūsų centre tokios amžiaus palangiškių yra 408,“ – sakė J. Mikutienė.
Anot jos, šį pirmadienį poliklinikoje buvo paskiepyti 42 senjorai.
„Visi – labai geranoriški, suprantantys vakcinacijos svarbą,“ – sakė poliklinikos direktorė.
Visuomenės sveikatos centro specialistai pastebi, jog sergamumo COVID-19 liga tendencijos Palangoje teigiamos: lapkričio – sausio mėnesiais per parą kurorte būdavo fiksuojama 10-20 naujų koronaviruso infekcijos atvejų, o pastaruoju metu – 1-3 susirgimai, savaitės susirgimų vidurkis – 2 atvejai.
Anot J. Mikutienės, paskiepijus senjorus, pedagogus, farmacininkus ir baigus antru skiepu skiepyti medikus, bus skiepijami asmenys turintys lėtinių lėgų.
„Tai vyks kovą ir balandį, o gegužę planuojame pradėti vakcinaciją ir likusios populiacijos,“ – sakė J. Mikutienė.
Paklausta apie šalutinius skiepijimosi nuo koronaviruso požymius, žinoma kurorto gydytoja sakė, kad „tam tikros“ reakcijos į vakciną yra natūralios.
„Tokių nusiskundimų turėjome keletą. Iš „AstraZeneca“ paskiepytų pedagogų sulaukėme bene trijų skambučių dėl pakilusios temperatūros,“ – sakė J. Mikutienė. „Kalbant apie „Pfizer“ vakciną, neigiamų reakcijų buvo stebėta mažiau, tik kai kuriais atvejais po antrojo „Pfizer“ skiepo kai kurie asmenys skundėsi pakilusia temperatūra ar paraudimu
Jiems buvo rekomenduota išgerti „Ibuprofen“ ar „Paracetamol“ tablečių, vitamino C, daugiau gerti skyčių.
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba praneša gavusi per 800 pranešimų apie nepageidaujamas reakcijas į vakcinas nuo COVID-19, tačiau pripažįsta – tai bendras skundų skaičius iš pacientų, kurie nepageidaujamu paprastai laiko natūralų organizmo atsaką į suleistą skiepą. Mokytojams, atsisakiusiems „AstraZenecos“ vakcinos, ministerija gerų žinių neturi – kada jie galės būti pakartotinai kviečiami skiepytis, neaišku.
Žiniasklaida skelbia, kad baimindamiesi vadinamųjų nepageidaujamų reakcijų „AstraZenecos“ vakcinos atsisakė šimtai pedagogų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo šiol daugybė tėvų galės ramiau atsidusti – pagal atnaujintą Nacionalinę imunoprofilaktikosprogramą, nuo vasario mėnesio mergaitėms ir berniukams kompensuojama devyniavalentė vakcina nuo žmogaus papilomos viruso (ŽPV).


Visų sąmokslų teorijų kūrėjus ir išpažintojus skubu nuraminti: skiepų prieš koronavirusą nauda – nepaneigiama, tačiau, regis, pati valstybė savo rankomis kursto visų antivakserių deginamą laužą. Kaip įsitikino „Palangos tiltas“, kiek pasiskiepijusių žmonių atskirose šalies savivaldybėse – ir Palangoje – patyrė įtariamų nepageidaujamų skiepų reakcijų, nežino net Valstybinė vaistų kontrolės...


Trečiąja, sustiprinančiąja, vakcina nuo COVID-19 ligos jau paskiepyti 346   Palangos miesto gyventojai. Tai sudaro 2,1 proc. savivaldybės gyventojų.


Šiandien, balandžio 1-ąją, Palangos asmens sveikatos priežiūros centro (PASPC) direktorė Jūratė Mikutienė nuotoliniu būdu vykusiame Palangos miesto tarybos posėdyje pristatė praėjusių metų įstaigos veiklos ataskaitą, kuriai buvo vienbalsiai pritarta. Direktorė pažymėjo, kad pandemijos laikotarpiu įstaiga pasiekė puikius rezultatus. „Masinę Palangos miesto gyventojų vakcinaciją...


Visi Palangos medikai jau yra paskiepyti nuo koronaviruso, dauguma praėjusią savaitę – ir antrąkart. Kaip sakė „Palangos tiltui“ Jūratė Mikutienė, Palangos asmens sveikatos priežiūros (PASPC) centro, žinomo miesto poliklinikos vardu, direktorė, dauguma medikų buvo paskiepyti „Pfizer“ vakcina, dalis – „Moderna“, o „Astra Zeneca“...


Kai didžiosios šalies savivaldybės ir jų ligoninės jau džiaugiasi gavę pirmąsias vakcinos prieš koronovirusą siuntas, Palangos sveikatos priežiūros įstaigos dar negali pasakyti, kad pirmosios vakcinos pasieks ir didžiausią šalies kurortą, Palangą. Pirmadienio (gruodžio 28 d.) Jūratė Mikutienė, miesto poliklinikos (Palangos asmens sveikatos priežiūros centro) direktorė, o...


Ketvirtadalis „kovido“ atvejų Palangoje – besimptomiai, kurorte koronavirusu serga net dvejų metukų vaikutis su tėvais, o praėjusį ketvirtadienį, poliklinika kartu su Savivaldybe sprendė klausimą dėl šaldytuvo vakcinoms laikyti įsigijimo. „Deja, atrodo, kad dėl milžiniškos paklausos (šaldytuvams vakcinoms nuo COVID-19 laikyti) tiekėjai kol kas...


Ketvirtadalis „kovido“ atvejų Palangoje – besimptomiai, kurorte koronavirusu serga net dviejų metukų vaikutis su tėvais, o rytoj (ketvirtadienį) su Savivaldybe bus sprendžiamas klausimas dėl šaldytuvo vakcinoms laikyti įsigijimo. Skaitykite visą interviu su Jūrate Mikutiene, Palangos miesto poliklinikos (oficialiai, Palangos asmens sveikatos priežiūros centro - aut.)...


Žengtas pirmas žingsnis link Palangos asmens sveikatos priežiūros centro modernizacijos – ketvirtadienį pasirašyta miesto poliklinikos rekonstrukcijos techninio projekto parengimo sutartis. Sutartį su UAB „Statybų inžinerinė strategija“, atstovaujama direktorės Reginos Girdžiuvienės, pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė....


Po Šv.Kalėdų posėdžiavusi  miesto valdžia buvo priversta grįžti prie klausimo dėl kurorto poliklinikos veiklos ir finansinės ataskaitos už 2009 metus ir panaikinti anksčiau priimtą sprendimą. Rugsėjį skubotai priimtą sprendimą netvirtinti įstaigos ataskaitos pareikalavo panaikinti Vyriausybės atstovo tarnyba Klaipėdos apskrityje. Nurodytas ir terminas, jog sprendimą prieštaraujantį...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius