Pradedamas rengti miesto poliklinikos rekonstrukcijos techninis projektas

Palangos tiltas, 2016-11-14
Peržiūrėta
2151
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pradedamas rengti miesto poliklinikos rekonstrukcijos techninis projektas

Žengtas pirmas žingsnis link Palangos asmens sveikatos priežiūros centro modernizacijos – ketvirtadienį pasirašyta miesto poliklinikos rekonstrukcijos techninio projekto parengimo sutartis. Sutartį su UAB „Statybų inžinerinė strategija“, atstovaujama direktorės Reginos Girdžiuvienės, pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė. Asmens sveikatos priežiūros centro rekonstrukcijos techninis projektas bus parengtas iki vasaros vidurio.
Palangos asmens sveikatos priežiūros centre teikiamos įvairios medicininės paslaugos, o asmenų, prisirašiusių šioje įstaigoje, skaičius kasmet auga. Tačiau 1971 metų statybos poliklinikos pastatas iki šių dienų nebuvo renovuotas, todėl jis yra ne tik morališkai, bet ir fiziškai pasenęs, nepritaikytas neįgaliesiems, ir modernizuoti jį yra būtina.
Siekiant užtikrinti žmonių su negalia poreikių patenkinimą bei galimybę patogiai naudotis sveikatos priežiūros centre teikiamomis paslaugomis ir čia organizuojamais užsiėmimais, rengiant poliklinikos pastato rekonstrukcijos techninį projektą, bus suprojektuotas liftas.
Rekonstrukcijos metu atnaujinti bus ir visi trys pastato aukštai, įrengtas rūsys, atnaujintos vidaus inžinerinės sistemos (vandentiekis, buitinės nuotekos, šildymo sistema, elektros instaliacija, priešgaisrinė instaliacija), pakeista ir apšiltinta stogo danga, įrengta žaibosaugos ir ventiliacinės sistema.
Pirmame ir antrame poliklinikos aukštuose numatoma patalpų rekonstrukcija ir darbo vietų perplanavimas. Poliklinikos poreikiams planuojama pritaikyti ir trečiąjį pastato aukštą – čia numatoma teikti fizinės medicinos ir psichosocialinės reabilitacijos paslaugas, kurios bus pritaikytos įvairaus amžiaus žmonėms, turintiems įvairius susirgimus, psichinę negalią, įrengti masažo kabinetus, kineziterapijos salę, sensorinės integracijos kabinetus ir kt., taip pat ­– perkelti ir įstaigos administraciją.
Kompleksiškai bus sprendžiama fasadų kompozicija, apdailai pasirenkant ilgaamžes medžiagas ir spalvas, būdingas Palangos miesto architektūrai, derančias prie aplinkos kraštovaizdžio.
Gydymo įstaigos kieme yra nebenaudojamas pastatas, kurį būtina nugriauti, iškeliant iš jo elektros transformatorinę. Ją numatyta perkelti į poliklinikos teritorijoje numatytą pastatyti atskirą modulinę elektros pastotę.
Rekonstruotas ir pritaikytas neįgaliesiems esamas Palangos asmens sveikatos priežiūros centras patenkins sveikatos įstaigos pacientų bei darbuotojų poreikius, taps ne tik modernus, bet ir ekonomiškas – bus pasiekta ne žemesnė kaip A energinio naudingumo klasė.
Palangos meras Šarūnas Vaitkus pabrėžė, jog Asmens sveikatos priežiūros centro rekonstrukcija – labai svarbus projektas, kadangi dabartinis pastatas nebeatitinka šiandienos poreikių. „Todėl iš karto, kai bus parengtas techninis projektas, imsimės darbų – pastatas bus modernizuotas, apšiltintas, pritaikytas neįgaliesiems. Visi – tiek asmens sveikatos priežiūros centro darbuotojai, tiek ir pacientai – atvykę į gydymo įstaigą turi jaustis gerai“, – akcentavo Š. Vaitkus.

Palangos m. sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Miesto poliklinikoje jau pluša statybininkai – prasidėjo pastato rekonstrukcijos darbai, tad gyventojai ir šios įstaigos darbuotojai prašomi supratingumo ir geranoriškumo. 


Ketvirtadienį pasirašyta Palangos asmens sveikatos priežiūros centro, arba kitaip vadinamos poliklinikos, rekonstravimo darbų sutartis. 


„Nuoširdžiai džiaugiuosi galėdamas pranešti mūsų bendruomenei tikrai gerą ir lauktą žinią – šiandien (vasario 9 d.) pasirašyta Palangos asmens sveikatos priežiūros centro, arba kitaip vadinamos poliklinikos, rekonstravimo darbų sutartis,“ – Facebook pranešė Palangos meras Šarūnas Vaitkus. Šį dokumentą savo parašais patvirtino Palangos savivaldybės administracijos direktorė Violeta...


Jau netolimoje ateityje Palangoje per teleskopus galėsime stebėti dangaus šviesulius – baigiama rengti Pradinės mokyklos su observatorija kapitalinio remonto projektą. Šia žinia Facebook penktadienį, vasario 9 dieną, pasidalino Palangos meras Šarūnas Vaitkus. Numatoma, kad Pradinės mokyklos pastatas bus apšiltintas, pakeisti langai, stogo danga, praplėstas bei įstiklintas tambūras, taip...Rengiamas Palangos lopšelio-darželio "Ąžuoliukas" techninis rekonstrukcijos projektas.


Miesto poliklinika jau neilgai trukus pasikeis – taps ne tik gražesnė, bet ir gerokai patogesnė tiek lankytojams, tiek čia dirbantiems medikams. Gruodžio 11 dieną paskelbtas poliklinikos pastato rekonstrukcijos darbų konkursas.


2021 metais pradėtas ir 2022 metų pradžioje sėkmingai įgyvendintas Palangos oro uosto rekonstrukcijos projektas, kurio pagrindinis rangovas buvo Latvijos įmonė „A.C.B.“, pelnė aukščiausią įvertinimą Latvijos statybų apdovanojimuose. 


Palangos paplūdimiai vasarą pasitiks praplatėję – Palangos miesto savivaldybė pasirašė sutartį su konkursą laimėjusiais rangovais Jan De Nul bei ¬UAB „MT Group“ dėl smėlio papildymo. Ją įgyvendinus, kurorto paplūdimiai bus papildyti apie 180 tūkst. kubinių metrų smėlio. Baigus darbus, paplūdimiai turėtų gerokai praplatėti ir siekti 70 metrų pločio.


Žengtas pirmas žingsnis link Palangos asmens sveikatos priežiūros centro modernizacijos – ketvirtadienį pasirašyta miesto poliklinikos rekonstrukcijos techninio projekto parengimo sutartis. Sutartį su UAB „Statybų inžinerinė strategija“, atstovaujama direktorės Reginos Girdžiuvienės, pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius