Palangoje per teleskopus bus galima stebėti dangaus šviesulius – baigiamas rengti Pradinės mokyklos su observatorija kapitalinio remonto projektas

"Palangos tilto" informacija, 2024-02-09
Peržiūrėta
888
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje per teleskopus bus galima stebėti dangaus šviesulius – baigiamas rengti Pradinės mokyklos su observatorija kapitalinio remonto projektas

Jau netolimoje ateityje Palangoje per teleskopus galėsime stebėti dangaus šviesulius – baigiama rengti Pradinės mokyklos su observatorija kapitalinio remonto projektą. Šia žinia Facebook penktadienį, vasario 9 dieną, pasidalino Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Numatoma, kad Pradinės mokyklos pastatas bus apšiltintas, pakeisti langai, stogo danga, praplėstas bei įstiklintas tambūras, taip pat – antrame aukšte esantis balkonas, o observatorijos bokšte bus įrengti net trys profesionalūs teleskopai. 

Kapitaliai bus suremontuotos ir mokyklos vidaus patalpos – bus atlikta sienų, lubų apdaila, pakeistos  grindys, atnaujinti sanitariniai mazgai. Pastatas bus pritaikytas ir neįgaliesiems – numatyta įrengti ne tik specialiai pritaikytus sanitarinius mazgus, paplatinti vidaus patalpų duris, bet ir įrengti liftą, kylantį iki antro aukšto. 

Ilgai laukti pokyčiai laukia ir astronomijos mėgėjų – numatyta sutvarkyti observatorijos bokštą, nauju bei moderniu pakeisti esamą bokšto kupolą bei jame įrengti tris profesionalius observatorinius teleskopus: 8 cm skersmens Saulės vaizdą dieną stebėti skirtą teleskopą, 35 cm skersmens teleskopą vizualiniam stebėjimui bei 28  cm skersmens astrografą – teleskopą, skirtą fotografuoti žvaigždėtąjį dangų ir judančius kosminius objektus. 

Kupolas prasidarys tiek, kad būtų matomas visas dangus, jis judės sinchroniškai su teleskopu – suksis paskui teleskopą. 

Kadangi pajūryje kartais pasitaiko ir itin stiprių vėjų, observatorijos kupolas bus atsparus dideliems vėjo gūsiams, taip pat čia bus įrengta stotelė, fiksuojanti staigius oro pasikeitimus, tad kupolas galės automatiškai užsidaryti ir atsisukti į pradinę padėtį, jei bus numatomas didelis vėjas ar gausūs krituliai. 

Siekiant užtikrinti neįgaliesiems galimybę susipažinti su dangaus kūnais, planuojama įrengti atskirą patalpą, į kurią bus nuvestas observatorijos kamerų signalas, tad žiūrovai turės galimybę realiu laiku išmaniojoje lentoje ar ekrane stebėti vaizdą, rodomą per teleskopus.

Observatorija bus skirta ne tik smalsuoliams, bet ir mokymo tikslais – čia galės vykti edukacijos, taip pat ir astronomijos pamokos Palangos mokiniams, kurių metu vaikai galės ne tik susipažinti su dangaus kūnais, bet ir juos fotografuoti. 

Į observatoriją lankytojai galės patekti pro atskirą, o ne mokyklos, įėjimą. 

Projektas bus parengtas per pirmąjį šių metų pusmetį.

PT info

Jūsų komentaras:

Vilniečiai 2024-02-09 18:56 (IP: 172.69.52.147)
Gera gyventi šiame mieste kai juo tai rūpinamasi. Ačiū mere !

Taip pat skaitykite

Jau netolimoje ateityje Palangoje per teleskopus galėsime stebėti dangaus šviesulius – baigiama rengti Pradinės mokyklos su observatorija kapitalinio remonto projektą. Šia žinia Facebook penktadienį, vasario 9 dieną, pasidalino Palangos meras Šarūnas Vaitkus. Numatoma, kad Pradinės mokyklos pastatas bus apšiltintas, pakeisti langai, stogo danga, praplėstas bei įstiklintas tambūras, taip...


Lietuvos nacionaliniam muziejui priklausantis Palangoje esantis Jono Šliūpo muziejus atveria duris po kapitalinio remonto. Šis istorinis pastatas, įtrauktas į kultūros paveldo sąrašą, vertingas objektas ne tik Palangai, bet ir visai Lietuvai.


Palangos miesto savivaldybė skelbia konkursus Palangos pradinės mokyklos direktoriaus ir Palangos lopšelio-darželio „Sigutė“ direktoriaus pareigoms eiti.


Palangos miesto savivaldybė skelbia konkursus Palangos pradinės mokyklos direktoriaus ir Palangos lopšelio-darželio „Sigutė“ direktoriaus pareigoms eiti.


Mūza Svetickaitė dalijasi su „Palangos tiltu“ įspūdžiais iš pasiruošimo geografijos olimpiadai, kuris ne tik praplėtė jos akiratį, bet paskatino gilintis į geografines, gamtines, ekologines ir socialines problemas.


Važiuojant Kretingos gatve Palangoje pro Vlado Jurgučio progimnaziją, žvilgsnį traukte traukia visiškai atnaujintas mokyklos stadionas – baigtas jo kapitalinio remonto pirmasis etapas. Jo metu buvo įrengti nauji bėgimo takai, šuolio į tolį ir trišuolio sektorius, natūralios vejos futbolo aikštė, atnaujintos krepšinio bei tinklinio aikštelių...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Žengtas pirmas žingsnis link Palangos asmens sveikatos priežiūros centro modernizacijos – ketvirtadienį pasirašyta miesto poliklinikos rekonstrukcijos techninio projekto parengimo sutartis. Sutartį su UAB „Statybų inžinerinė strategija“, atstovaujama direktorės Reginos Girdžiuvienės, pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė....


Antradienį Palangos miesto apylinkės teisme teisėja Liucija Paulauskaitė paskelbė sprendimą, kuriuo pripažino Palangos miesto savivaldybei teisę be bendraturčių G.Jackos, V.Jackienės, V. Jackaitės, V.Jackaitės, G.E.Jackaitės bei Ž.Jackos sutikimo teisės aktų nustatyta tvarka gauti statybą leidžiantį dokumentą Palangos kurhauzo pastato mūrinės dalies kapitalinio remonto - restauravimo bei...


Vakar Tarybos posėdžių salėje nuo labo ryto už mero ir vicemero nugarų buvo neįprasta matyti bruzdančius vyrukus – buvo baigiami Tarybos posėdžių transliacijos įrangos derinimo darbai. O popiet, laikrodžio rodyklėms rodant šiek tiek po pirmos valandos, miesto meras Šarūnas Vaitkus iškilmingai paskelbė: „Kolegos, mus mato visa Lietuva“.  Ir ne tik...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius