Miesto poliklinikos rekonstrukcijos darbams duodamas startas: kas ir kada pasikeis?

Palangos tiltas, 2024-02-09
Peržiūrėta
888
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Miesto poliklinikos rekonstrukcijos darbams duodamas startas: kas ir kada pasikeis?

Ketvirtadienį pasirašyta Palangos asmens sveikatos priežiūros centro, arba kitaip vadinamos poliklinikos, rekonstravimo darbų sutartis. Šį dokumentą savo parašais patvirtino Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Violeta Staskonienė ir konkursą laimėjusio rangovo – UAB „Telšių meistras“ – direktorius Ramūnas Gedgaudas.

Sutartis numato, kad visi darbai turi būti atlikti per 15 mėnesių, tad, jei neatsiras nenumatytų trukdžių, iki kitų metų vasaros poliklinika jau turėtų būti pasikeitusi.

Visiems rekonstrukcijos darbams prireiks beveik 1,6 mln. eurų. Būtų neteisinga teigti, kad tai yra investicijos vien į pastato būklės pagerinimą – tai pinigai pirmiausia miestiečių sveikatai gerinti, kokybiškai aptarnauti bei įstaigoje dirbančių specialistų darbo sąlygoms tapti labiau šiuolaikėmis.

Darbai bus atliekami pagal projektuotojo UAB „Statybų inžinerinė strategija“ parengto rekonstravimo techninio projekto sprendinius.

Vykdant rekonstrukciją bus perplanuotas patalpų išdėstymas, be visa kita, jos bus pritaikytos pacientams su negalia. Taip pat poliklinikoje atsiras ir liftas, kas itin svarbu tiek neįgaliesiems, tiek vyresniems ligoniams.

Siekiant užtikrinti gyventojų ir darbuotojų saugumą, bus įrengta žaibosaugos, gaisro ir apsaugos vaizdo stebėjimo signalizacijų sistemos. Taupyti bei palaikyti reikiamą patalpų temperatūrą padės naujai pakeisti langai ir nauja  šildymo bei vėdinimo rekuperacinė sistema su kondicionavimu. Taip pat bus nutiesti nauji telefonų ir kompiuterių sistemų tinklai.

Kiek pasikeis ir poliklinikos pastato fasadas – planuojama ne tik jį sutvarkyti, bet ir nugriauti du įėjimus pietiniame fasade, o šiaurinėje pusėje įrengti naują pandusą.

Poliklinika pastatyta 1971 m., 2001 metais buvo vykdyti rekonstravimo, o 2016 metais atlikti paprastojo remonto darbai. Tad, praėjus dviem dešimtmečiams po ankstesnės rekonstrukcijos, jau atėjo laikas naujiems, šiuolaikius poreikius atitinkantiems pokyčiams.

Palangos asmens sveikatos priežiūros centras aptarnauja itin didelį skaičių mūsų miesto gyventojų, todėl šio objekto rekonstrukcija išties labai svarbi gyvenimo kokybei Palangoje gerinti.

Poliklinikoje šiuo metu darbuojasi 55 darbuotojai, iš jų – 43 medicinos personalo specialistai. Rekonstrukcijos metu turės būti užtikrintas nepertraukiamas jų darbas ir pacientų priėmimas – tai viena iš pasirašytosios sutarties sąlygų.

Vietoje jau nugriauto skalbyklos bei katilinės pastato bus įrengta patogi automobilių stovėjimo aikštelė.

Rekonstrukcijos darbai, gavus visus reikiamus leidimus, jau netrukus bus pradėti.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Miesto poliklinikoje jau pluša statybininkai – prasidėjo pastato rekonstrukcijos darbai, tad gyventojai ir šios įstaigos darbuotojai prašomi supratingumo ir geranoriškumo. 


Ketvirtadienį pasirašyta Palangos asmens sveikatos priežiūros centro, arba kitaip vadinamos poliklinikos, rekonstravimo darbų sutartis. 


„Nuoširdžiai džiaugiuosi galėdamas pranešti mūsų bendruomenei tikrai gerą ir lauktą žinią – šiandien (vasario 9 d.) pasirašyta Palangos asmens sveikatos priežiūros centro, arba kitaip vadinamos poliklinikos, rekonstravimo darbų sutartis,“ – Facebook pranešė Palangos meras Šarūnas Vaitkus. Šį dokumentą savo parašais patvirtino Palangos savivaldybės administracijos direktorė Violeta...


Miesto poliklinika jau neilgai trukus pasikeis – taps ne tik gražesnė, bet ir gerokai patogesnė tiek lankytojams, tiek čia dirbantiems medikams. Gruodžio 11 dieną paskelbtas poliklinikos pastato rekonstrukcijos darbų konkursas.


Atsižvelgiant į Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos prognozes, nuo spalio 17 d. Palangos miesto savivaldybės teritorijoje pradedamas 2023–2024 metų šildymo sezonas.


Šiandien, balandžio 1-ąją, Palangos asmens sveikatos priežiūros centro (PASPC) direktorė Jūratė Mikutienė nuotoliniu būdu vykusiame Palangos miesto tarybos posėdyje pristatė praėjusių metų įstaigos veiklos ataskaitą, kuriai buvo vienbalsiai pritarta. Direktorė pažymėjo, kad pandemijos laikotarpiu įstaiga pasiekė puikius rezultatus. „Masinę Palangos miesto gyventojų vakcinaciją...


ių metų rugsėjo 3 d. pradedami Gintaro gatvės statybos darbai. Juos numatoma pradėti ruože nuo Smilčių gatvės iki Vytauto gatvės. Vykdant darbus iš dalies bus ribojamas eismas, o tiesiant vandentiekio, lietaus nuotekų tinklus, rengiant gatvės pagrindus – patekimas į gatvę bus draudžiamas.


Žengtas pirmas žingsnis link Palangos asmens sveikatos priežiūros centro modernizacijos – ketvirtadienį pasirašyta miesto poliklinikos rekonstrukcijos techninio projekto parengimo sutartis. Sutartį su UAB „Statybų inžinerinė strategija“, atstovaujama direktorės Reginos Girdžiuvienės, pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė....


Penktadienį Palangoje duota pradžia Koncertų salės rekonstrukcijos darbams. Simbolinę kapsulę su laišku ateities kartoms įkasė Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir darbų rangovo – UAB „Conresta“ – direktorius Lukas Lukaitis. Plačiau apie ceremoniją- "Palangos tilto" antradienio numeryje;


Po Šv.Kalėdų posėdžiavusi  miesto valdžia buvo priversta grįžti prie klausimo dėl kurorto poliklinikos veiklos ir finansinės ataskaitos už 2009 metus ir panaikinti anksčiau priimtą sprendimą. Rugsėjį skubotai priimtą sprendimą netvirtinti įstaigos ataskaitos pareikalavo panaikinti Vyriausybės atstovo tarnyba Klaipėdos apskrityje. Nurodytas ir terminas, jog sprendimą prieštaraujantį...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius