Palangos savivaldybė apgynė gyventojų interesus – neleido pušimis apaugusiame sklype statyti daugiabučių namų

Palangos tiltas, 2020-03-12
Peržiūrėta
863
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lietuvos vyriausiais administracinis teismas neskundžiamu sprendimu konstatavo, kad Palangos miesto savivaldybė buvo teisi ginče su privataus sklypo savininku, atsisakydama keisti Klaipėdos pl. esančio sklypo žemės naudojimo paskirtį į daugiabučių gyvenamųjų pastatų ir bendrabučių teritoriją. Taip buvo užkirstas kelias daugiabučių namų statybai bei išsaugoti šiame sklype augantys medžiai.
Ginčas dėl maždaug 0,5 hektaro žemės sklypo, esančio Klaipėdos plente, tarp degalinės ir daugiabučių gyvenamųjų namų, paskirties keitimo užvirė dar 2018 m. Sklypo savininkas siekė pakeisti žemės paskirtį iš bendrojo naudojimo teritorijos į daugiabučių gyvenamųjų pastatų ir bendrabučių teritoriją. Tačiau tokiam sumanymui nepritarė Palangos miesto savivaldybė, kadangi minėtas sklypas yra apaugęs saugotinais medžiais – pušimis.
Savivaldybės nuomone, pakeitus žemės naudojimo būdą iš bendrojo naudojimo teritorijos į daugiabučių gyvenamųjų namų teritorijos, vietiniai gyventojai ne tik netektų galimybės naudotis bendrojo naudojimo teritorija, kurioje faktiškai yra pušimis apaugęs skveras, bet ir būtų pradėti naikinti medžiai.
2018 m. vasario 6 d. Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorei sklypo savininkas pateikė prašymą pakeisti minėto žemės sklypo naudojimo būdą iš bendro naudojimo teritorijos į daugiabučių gyvenamųjų pastatų ir bendrabučių teritoriją. Administracija tai daryti atsisakė bei nurodė ir toliau rengti šios teritorijos detalųjį planą.
Savininkas kreipėsi su skundu į Lietuvos administracinių ginčų komisijos Klaipėdos apygardos skyrių. 2018 m. gegužės 21 d. komisija įpareigojo Administraciją ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo sprendimo įsiteisėjimo dienos pakeisti pareiškėjui priklausančio žemės sklypo naudojimo būdą iš bendrojo naudojimo teritorijos į daugiabučių pastatų ir bendrabučių teritoriją. Administracija apskundė šį Komisijos sprendimą Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmams, tačiau 2018 spalio 19 d. teismas Administracijos skundą atmetė. Šį teismo sprendimą Administracija apskundė Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui apeliacine tvarka.
Šių metų kovo 4 dieną Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas panaikino ankstesnius teismo ir ginčų komisijos sprendimus ir konstatavo, kad Administracija pagrįstai atsisakė pakeisti žemės sklypo naudojimo būdą į daugiabučių pastatų ir bendrabučių teritoriją. Šis sprendimas yra neskundžiamas.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje reikalinga daugiabučių gyvenamųjų namų laiptinių valytoja. Automobilis būtų privalumas. Telefonas pasiteiravimui : 8-616-00330


Pradėtos dezinfekuoti miesto daugiabučių namų laiptinės. Skelbiame jų dezinfekavimo grafiką.


UAB „Palangos komunalinis ūkis“ jau pradėjo bendrovės administruojamų daugiabučių gyvenamųjų namų laiptinių dezinfekavimą. Darbų grafikas ir kita aktuali informaciją skelbiamas čia: http://www.palkom.eu/dezinfekcija.html


Lietuvos vyriausiais administracinis teismas neskundžiamu sprendimu konstatavo, kad Palangos miesto savivaldybė buvo teisi ginče su privataus sklypo savininku, atsisakydama keisti Klaipėdos pl. esančio sklypo žemės naudojimo paskirtį į daugiabučių gyvenamųjų pastatų ir bendrabučių teritoriją.


Kviečiame į seminarą gyventojams, juos atstovaujančioms ir vienijančioms organizacijoms daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) tema. Seminaro vieta: Vytauto g. 112, Palangos miesto savivaldybė Seminaro laikas: 2019 m. rugsėjo 12 d. 9:30val. Seminare bus aptariama naujausia informacija daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) klausimais, susijusiais su statybiniu-energetiniu...


Jau netrukus sunkiasvorių mašinų kaušai įsmigs į žemę – kurorte jau artimiausiu laiku prasidės šilumos trasų modernizacija, kurią vykdys rangovas iš Plungės – UAB „Plungės lagūna“. Jam pristatyti miesto šilumos įmonė „Palangos šilumos tinklai“, modernizacijos užsakovė, kovo 15 d. pakvietė ne tik žurnalistus...


Dar šį rudenį neatpažįstamai pasikeis keleto Palangos daugiabučių gyvenamoji aplinka – kurorto komunalininkai tvarko teritoriją ties S. Nėries gatvės 7 numerio daugiabučiu namu. O Sodų gatvės 26, 28, 30 numeriais pažymėtų namų aplinka jau atnaujinta: padidinta automobilių stovėjimo aikštelė, pastatyti nauji elektros stulpai su elektros energiją taupančiu LED...


UAB „Palangos komunalinis ūkis“ administruoja daugiabučių gyvenamųjų namų atnaujinimo (modernizavimo) programą Palangoje ir Šventojoje. Pateiksime pavyzdį iš kelių namų renovacijos eigos.


Dar šį rudenį neatpažįstamai pasikeis keleto Palangos daugiabučių gyvenamoji aplinka – kurorto komunalininkai ėmėsi teritorijos ties S. Nėries g. 3 ir 5 numerio namais tvarkymo darbų. Ateityje planuojama pagražinti ir kitų miesto daugiabučių aplinką, ypatingą dėmesį skiriant renovuotiems namams, kad atnaujinta infrastruktūra padėtų sukurti puikų bendrą kvartalo vaizdą.


Palangoje startuoja daugiabučių namų renovacijos antrasis etapas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 03 24 | Rubrika: Miestas

Palangoje startuoja antrasis daugiabučių namų renovacijos etapas – penktadienį pasirašyta Savivaldybės administracijos ir UAB „Terma Consult“ sutartis dėl 58 kurorto daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) energinio naudingumo sertifikatų bei investicinių planų parengimo.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius