Palangos senoji gimnazija išlydi 79-ąją abiturientų laidą, dalis šimtukininkų laimės ieškos užsieny

"Palangos tilto" informacija, 2019-07-29
Peržiūrėta
2243
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Į iškilmingą atestatų įteikimo šventę Palangos senojoje gimnazijoje rinkosi 79-oji abiturientų laida. Šiemet gimnaziją baigė net 15 šimtukininkų. Gabiausieji moksleiviai aukščiausius rezultatus pelnė net iš kelių dalykų. Palangos senosios gimnazijos abiturientams Mantui Birškui ir Dianai Macaitytei įteikti atestatai su pagyrimu.

Laukia prasminga ateitis

„Atestatų įteikimas – tai didžiulė šventė mokytojams, mokiniams ir jų tėveliams. Juk su atestatu rankose žengiamas pirmasis žingsnis į savarankišką gyvenimą. Esame dėkingi rūpestingiems tėvams, mokiniams už gerą mokymąsi, jų pastangas ir, be abejo, mokytojams. Džiaugiamės puikiais abiturientų egzaminų rezultatais. Jaučiamės atlikę savo pareigą ir misiją. Puikūs gimnazijos abiturientų pasiekimai per pastaruosius kelerius metus įrodo, kad Palangos senojoje gimnazijoje dirba aukščiausios kvalifikacijos mokytojai. Jei yra noras mokytis, sudaromos puikios galimybės semtis žinių, tobulėti, realizuoti savo gebėjimus, siekti užsibrėžtus tikslus. Sėkmingi abitūros egzaminų rezultatai yra ir mokinio, ir mokytojo bendras darbas, kurio taip pat nebūtų galima įsivaizduoti be tėvelių pagalbos. Kiekvienos ugdymo įstaigos garbės reikalas – pastebėti gabius mokinius, sudaryti sąlygas jiems atsiskleisti, realizuoti savo gebėjimus. Šiemet gimnaziją baigė 79-oji abiturientų laida, kurią gimnazijos bendruomenė prisimins kaip jautrius, vienas kitam dėmesingus, draugiškus jaunus žmones. Visi abiturientai buvo puikūs organizatoriai, labai kūrybiški, talentingi jaunuoliai. Tikiu, kad jų laukia prasminga ateitis“, – kalbėjo Palangos senosios gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas.

Šimtukai ne tik humanitarams

Senosios gimnazijos direktorius pabrėžė, kad net 4 gimnazijos abiturientai savo atestatuose galės džiaugtis ne vienu, o netgi dviem šimtukais, jis didžiavosi ir kitų mokinių pasiekimais. Anot direktoriaus, Mantas Birškus (jam egzaminams padėjo pasiruošti mokytoja Marina Stonienė) šiemet pelnė fizikos abitūros egzamino šimtuką, taip pat aukščiausiu balu įvertintos ir šio moksleivio anglų kalbos žinios. Užsienio kalbos egzaminui Mantą ruošė mokytoja Audra Kaklienė.
Gimnazija išugdė ir puikių filologų. Štai abiturientės Karolinos Čapskytės šimtukais įvertintos anglų kalbos (mokytoja Aušrinė Janušienė) bei lietuvių kalbos ir literatūros (mokytoja Aušra Šeštokienė) žinios. Du aukščiausiuosius brandos egzaminų ( anglų kalbos ir informacinių technologijų) įvertinimus pelnė Agnė Knietaitė. Ją anglų kalbos egzaminui ruošė mokytoja Audra Kaklienė, o informacinių technologijų egzaminui – Asta Knietienė. Humanitariniai mokslai neblogai sekėsi ir Livijai Perminaitei, kuri gavo anglų bei lietuvių kalbos ir literatūros abitūros egzaminų šimtukus. Ją egzaminams ruošė mokytojos: anglų kalbos – Audra Kaklienė, lietuvių kalbos ir literatūros – A. Šeštokienė. Šimtu balų buvo įvertinti abiturientai Ugnė Butkevičiūtė – lietuvių kalba ir literatūra (mokytoja J. Galinauskienė), Morta Kaminskaitė – anglų kalba (mokytoja Aušrinė Janušienė), Paulius Karulis – anglų kalba (mokytojas Vitaly Kirilov), Austėja Leliūnaitė – anglų kalba (mokytoja Živilė Galinskaitė), Diana Macaitytė – anglų kalba (mokytoja Audra Kaklienė), Ingrida Mikutavičiūtė – anglų kalba (mokytoja Audra Kaklienė), Mindaugas Zandovas – anglų kalba (mokytoja Audra Kaklienė).

Rinktųsi nesimokyti ?

„Jei kas leistų pasirinkti – ar mokytis, ar patinginiauti – manau, kad neabejodamas rinkčiausi antrąjį variantą. Bet yra gyvenime dalykų, kuriuos tiesiog reikia padaryti, siekiant savo tikslų ir visai nesvarbu, kad jie mažiau malonūs nei kita veikla. Labiausiai bijojau fizikos egzamino, kuriam pasiruošti skyriau daugiausia laiko. Gimnazijoje gana ilgą laiką nebuvo nė vieno moksleivio drįsusio laikyti fiziką, ar pelniusio aukščiausią jo įvertinimą, visi buvo prigąsdinę, jog egzaminas nepaprastai sunkus. Tad šiuo mano pasiekimu džiaugėsi ir mokytojai, ir mano draugai, bei tėveliai. Taip pat daug ruošiausi anglų kalbos egzaminui. Planuoju studijuoti ne Lietuvoje, domiuosi informacinėmis technologijomis, programavimu. Dvyliktoje klasėje laisvo laiko beveik neturėjau. Teko gana daug laiko praleisti prie knygų. Prisipažinsiu atvirai, mokytojai mūsų mokykloje yra labai stiprūs, tad korepetitorių paslaugų neprireikė. Man tikslieji dalykai visada neblogai sekėsi, o ir matematikos žinios įvertintos neblogai, net 98 balais. Esu mėgėjas savarankiškai mokytis, pats galiu įvertinti savo pajėgumus, planuoti laiką. Renkuosi studijuoti Anglijoje, nes ten labai lanksti paskolų sistema. Manau, kad nėra neįmanomų dalykų. Jei nori gerai išlaikyti egzaminą, reikia skirti tam laiko ir pastangų. Geriausi rezultatai pasiekiami nuosekliu darbu. Be abejonės, gimnazijos aš nepamiršiu niekada, o ypač savo mokytojų. Jų buvo tikrai visokių – vieni turėjo daugiau žinių, kiti gebėjo geriau jas perteikti. Man labai pasisekė ir su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja. Būtent šis dalykas man nelabai sekėsi, bet gavau gana aukštą balą, ko tikrai nesitikėjau. Gaila, kad mūsų šalyje egzaminai vis dar nelabai pastovūs. Nežinai ko tikėtis, kam ruoštis. Manau, jei abiturientams nelabai sekasi su mokytojais, šiais laikais taip pat nėra bėda, reikia pasikliauti savimi. Jei turi motyvacijos ir laiko, visą reikiamą informaciją galima susirasti ir savarankiškai“, – atviravo Palangos senosios gimnazijos abiturientas M. Birškus.

„Tikėjau savo jėgomis“

Pakalbinta Karolina Čapskytė, neslėpė, kad šimtuko gauti iš lietuvių kalbos ir literatūros tikrai nesitikėjusi. Jai anglų kalbos egzaminas pasirodė nesunkus, tačiau lietuvių kalbos temą reikėjo gerai apgalvoti, nuosekliai susidėlioti mintis. Mergina atviravo, kad prieš egzaminus jaudulio nebuvo, mat visada nuosekliai mokinantis, atliekant namų darbus atsiranda pasitikėjimas savo jėgomis. Ji džiaugėsi, jog gimnazijoje egzaminams ją ruošė labai stiprūs specialistai, tad korepetitorių paslaugų neprireikė. Abiturientė atviravo, nors geriausiai išlaikė humanitarinių mokslų srities egzaminus, savo ateitį ji planuoja sieti su biochemija. Mat ir iki biologijos šimtuko gabiai mokinei nedaug tepritrūko. Studijos Lietuvoje yra jos antrasis pasirinkimas – ji savo ateitį mato Jungtinėje Karalystėje. Baigusi mokslus ji save regi dirbančią laboratorijose ar stambiose įmonėse.
„Prieš egzaminus jaudulio tikrai nebuvo. Tikėjau savo jėgomis. Norėtųsi, kad mokytojai iš tiesų mylėtų savo darbą, domėtųsi savo sritimi. Nes tokie specialistai sugeba motyvuoti, patraukti dėmesį, pateikti įdomių faktų“, – kalbėjo abiturientė.


Ženkliai besikeičianti aplinka nebaugina

„Mokykloje lieka labai daug gerų prisiminimų, truputėlį keista, kad dabar kardinaliai pasikeis mano įprasta aplinka. Džiaugiuosi, kad išeinu ir atsirado nauja galimybė žengti į kitą gyvenimo etapą, kuriame taip pat stengsiuosi kurti kitus – labai gerus – prisiminimus. Šimtuką gavau iš informatikos, šis mokslas man labai įdomus. Aš valandų valandas galėčiau sėdėti prie kompiuterio ir rašyti programas. Jei darai tai, ką mėgsti, tos veiklos kaip darbo nevertini, praleisto laiko mokantis neskaičiuoji. Mano galva egzaminai, jų rezultatai – tai tiesiog pliusiukas atestate. Jie yra svarbūs dabar, gal bus svarbūs ir stojimo savaitę, o po to jų reikšmės nebeliks. Aš rinkausi mokytis ne dėl egzamino, o dėl savęs, domiuosi, renku informaciją apie tai, kas man patinka, yra įdomu. Daug dirbu savarankiškai. Esu nepaprastai dėkinga savo mokytojams, kurie dalijosi savo žiniomis, negailėdami jėgų mokė, dirbo iš širdies. Savo ateitį matau ne Lietuvoje, bandysiu studijuoti informatikos mokslus Anglijoje. Galbūt todėl man svarbu buvo ir aukšti anglų kalbos pasiekimai. Anglijoje mane patraukė studijų programa, kuri trunka tik trejus metus ir vieneri metai absoliučios praktikos, ko Lietuvos aukštosiose mokyklose pasigedau. Programavimas yra labai subtilus dalykas – arba moki programavimo kalbą, arba ne. Tačiau svarbiausia šiame moksle – ne sausa teorija, o praktika. O ir tinkamų informacijos šaltinių lietuvių kalba labai mažai. Tikiuosi, kad studijos bus kokybiškos ir dėkoju savo mokytojams, kurie padėjo siekti užsibrėžtų tikslų“, – sakė Agnė Knietaitė.

Atvers duris į aviacijos mokslus

„Labai seniai svajojau savo ateitį susieti su skrydžių valdymu, aviacija. Labai apsidžiaugiau gavus šimtukus tiek iš anglų, tiek iš lietuvių. Anglų kalbos aukšto balo tikėjausi, bet dėl lietuvių kalbos ir literatūros – labai nustebau, nesitikėjau. Viliuosi, kad šie įvertinimai padės stojant į pasirinktą specialybę. Pas korepetitorius nesu buvusi, net neįsivaizduoju, koks tai jausmas. Iš tikrųjų galiu pasakyti atvirai – ruošiantis egzaminams pilnai užtenka mokytojų pagalbos, o ypač mūsų gimnazijoje, kur dirba tikrai stiprūs specialistai. Studijuosiu Lietuvoje. Prisipažinsiu atvirai, nesu iš tų, kur visą savo laiką skirtų mokslams, bet viską stengiausi daryti iš širdies. Būdavo dienų, kai neparuošiu namų darbų, bet jei prisėsdavau – tai labai nuoširdžiai. Būsimiesiems abiturientams norėčiau palinkėti visų pirma kantrybės, nes mokymasis tikrai atima labai daug jėgų. Kartais netgi atrodo, kad užduotys nepavyksta, o tu nieko nemoki, bet sunkus darbas priartina sėkmės akimirką. Esu dėkinga visiems savo mokytojams. Jei mokytojai ištardavo griežtesnį žodį, tai ne iš blogos valios. Jie visada mus motyvavo, skatino dirbti. Mano galva, reikia užduotis atlikti nuoširdžiai, stengiantis maksimaliai. Jei tu dėsi pastangas, dirbsi, bet nelabai stengiantis, atmestinai – rezultato gali ir nepasiekti. Pirmiausia kažką pasiekti žmogus turi norėti pats. Nekantriai laukiu savo naujų studijų, noriu pradėti naują gyvenimo etapą“, – kalbėjo L. Perminaitė.

Už aukščiausius pasiekimus abiturientams buvo įteiktos Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus, Švietimo skyriaus padėkos bei dovanos, taip pat ir Gimnazijos atminimo dovanos – knygos su įrašytu simboliniu direktoriaus Leono Šidlausko palinkėjimu.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šimto metų jubiliejų švenčianti Palangos senoji gimnazija gruodžio mėnesį žurnale „Reitingai“ minima itin aukštose pozicijose.


Palangos senoji gimnazija, mininti ypatingą jubiliejų – šimtmetį – visus palangiškius ir kurorto svečius lapkričio 26 d., šeštadienį, 18 val. kviečia į Koncertų salėje vyksiantį nemokamą įspūdingą šventinį renginį.


Į šimtuosius savo gyvavimo metus Palangos senoji gimnazija įžengė su įspūdinga  statistika. Ar žinai kad?..


Šiais metais Palangos senoji gimnazija minės solidžią ir prasmingą šventę. Gimnazijai - 100 metų. 


Palangos senoji gimnazija priims į darbą fizinio ugdymo mokytoją ir bibliotekos vedėją.


Žurnalas „Reitingai“ paskelbė Lietuvos mokyklų 2020-ųjų metų reitingą. Šiemet „Reitingai“ vertinime gimnazijos buvo išskirtos į dvi grupes: organizuojančias mokinių atrankas ir neorganizuojančias. Pastarųjų grupėje Palangos senoji gimnazija užėmė 44 vietą iš 356 vertintų gimnazijų. Senoji gimnazija pakilo 8 opozicijomis palyginus su 2019 metais.


Palangos senoji gimnazija bendradarbiaus su Klaipėdos universitetu

"Palangos tilto" informacija, 2020 01 27 | Rubrika: Miestas

Palangos senoji gimnazija bendradarbiaus su Klaipėdos universitetu, organizuos bei įgyvendins bendrus tiriamuosius darbus, projektus ir edukacines veiklas.


Į iškilmingą atestatų įteikimo šventę Palangos senojoje gimnazijoje rinkosi 79-oji abiturientų laida. Šiemet gimnaziją baigė net 15 šimtukininkų. Gabiausieji moksleiviai aukščiausius rezultatus pelnė net iš kelių dalykų. Palangos senosios gimnazijos abiturientams Mantui Birškui ir Dianai Macaitytei įteikti atestatai su pagyrimu.


Balandį Palangos senoji gimnazija sužinojo turinti stiprius tinklininkus – Lietuvos mokyklų tarpzoninėse varžybose mūsų vaikinai, tik pritrūkę patirties, labai permainingose kovose pralaimėję Kauno ir Šiaulių vaikinams 2-3, 2-3, užėmė garbingą III vietą.


Penktadienį Palangos senojoje gimnazijoje iškilmingai įteikti brandos atestatai šimtas penkiasdešimt devyniems šiais metais vidurinį mokslą baigusiems ir egzaminų sesiją išlaikiusiems 74-osios laidos abiturientams. Nuo Kurhauzo iki gimnazijos Spalvinga šventė su lengvu liūdesio prieskoniu – vis dėlto atsisveikinama su gimnazija...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius