Palangos socialdemokratai nepritaria 2021 metų Palangos miesto biudžeto projektui

***, 2021-02-25
Peržiūrėta
2569
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Svetlana Grigorian
Svetlana Grigorian

Išnagrinėję Palangos miesto Strateginį veiklos 2021-2023 m. planą bei jo pagrindu sudarytą biudžeto projektą Palangos socialdemokratai įžvelgė esminių jų spragų, todėl nusprendė biudžeto projektui nepritarti.
Palangos socialdemokratų skyriaus pirmininkė S.Grigorian pažymi, kad socialdemokratai pasigedo rimtos miesto problemų bei poreikų analizės ir proveržio galimybių, kurių įžvelgti nei Strateginiame plane, nei biudžeto projekte nepavyko. „Problemos yra aiškios - nedarbas Palangoje šoktelėjo dvigubai, neturime naujų traukos objektų, iki šiol nemažėja sezoninis nedarbas. Ilgalaikės vizijos nėra, dauguma siūlymų apsiriboja šaligatvių tiesimu ir pastatų rekonstrukcijomis, šventinių dienų minėjimu. Paskatoms verslui kurti darbo vietas numatyti 2000 eurų, tuo tarpu nerentabiliam Palangos baseinui, išlaikomam iš mokesčių mokėtojų pinigų, biudžete numatyta skirti 150 tūkst. eurų.“ – dėstė politikė.
Pasak LSDP Palangos skyriaus pirmininkės pavaduotojo M. Gružausko, Palanga gyvena dabartimi, o ne ateitimi. „Kruopščiai išstudijavome abu dokumentus, bet neradome paminėtų priemonių, kurios darys ilgalaikį poveikį Palangai. Numatytas pastato Vytauto g. 110 rekonstravimas pritaikant jį Jaunimo centrui yra žingsnis į priekį, bet nepakankama priemonė esminėms problemoms spręsti. Planuojant biudžetą taip, kaip tai daroma šiandien, Palanga išliks tokia pati, tik poilsiautojai turės gražesnį šaligatvį“ – komentavo M.Gružauskas.
Į Socialdemokratų gretas prisijungusios Monciškių seniūnaitės O.Dejienės teigimu, Šventosios seniūnijos programai skiriami biudžeto trupiniai, o pagrindinės problemos – paliktos nuošalyje. „Šventosios seniūnijos programos finansavimo dalis iš savivaldybės biudžeto lėšų numatyta minimali. Šventoji Palangos miesto valdantiesiems – ne prioritetas ir tą galima matyti iš skaičių. Iš savivaldybės biudžeto lėšų 2021 m. numatyta skirti vos 3,5 proc. Šventosios seniūnijos programai. 2022 m. ir 2023 m. planuojama suma dar mažesnė – numatomas finansavimas 2022 m. – sudaro 2.4 proc., 2023 m. - 2,5 proc. Kita opi problema – ilgai nesprendžiamas automobilių stovėjimo aikštelių Šventojoje įrengimo klausimas. Nors problema žinoma jau seniai, nei pinigų, nei dėmesio neskiriama“ – argumentuoja O. Dejienė.
Automobilių parkavimas yra skausmingas klausimas ir Nemirsetai. Pasak Nemirsetos seniūnaitės V.Steponkienės – automobilių spūsčių bumas vasarą yra nesuvaldomas. „Negalime apsimesti, kad šalikelėse paliekamų poilsiautojų automobilių nematome. Eismo sąlygos vasarą tikrai sudėtingos, o saugumas – dėl perėjų nebuvimo, dėl kurių kreipėmės ne kartą – minimalus. Ir nors Strateginiame plane numatytas Nemirsetos automobilių stovėjimo aikštelės žemės sklypo suformavimas, vienos stovėjimo aikštelės įrengimas problemos iš pagrindų neišspręs. Mes tikimės esminių siūlymų ir sprendimų.“
Valdančiųjų akys nemato akivaizdžių miesto problemų. Dėl šių priežasčių socialdemokratai biudžetui pritarti negali.
Matydami valdžios negebėjimą spręsti esminių problemų, socialdemokratai artimiausiu metu planuoja organizuoti diskusijų ciklą „Palanga 2030”, kurių metu kvies bendruomenes, visuomenės, verslo bei nevyriausybinių organizacijų atstovus diskutuoti apie tai, kokią Palangą ir Šventąją gyventojai norėtų matyti artimiausioje ateityje.


LSDP Palangos skyriaus info

Jūsų komentaras:

Konstantinui 2021-02-25 18:18 (IP: 162.158.183.228)
Socialdemokratu yra ne vienas. Nebutinai turi buti taryboj, kad galetum demokratiskai isreikst savo nyomone. Priesingai, nei koncervatoriai, kurie Palangoje jau darosi juokingai panasus i LKP ( Lietuvos komunistu partija)

Konstantinas 2021-02-25 12:24 (IP: 162.158.183.174)
TARYBOJE 1 SODELDEMOKRATAS TIKSLIAU SOVELDEMOKRATĖ Grigorian, o garsiai šuakia, kad nepritarė socdemokratai :) ar ne juokinga :) iš 20 dalyvavusių savivaldybės narių už balsavo 19, o soceldemokratai tiksliau viena socialdemokratė balsavo prieš :)

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės 2023 metų biudžetas Savivaldybės tarybos buvo partvirtintas 2023 m. vasario 3 d. sprendimu.


Susisiekimo ministras Marius Skuodis nepritaria Darbo partijos inicijuojamam įstatymo projektui, kuris leistų numatyti tvarką, kur Lietuvoje būtų įrengiami greičio matuokliai. Pasak jo, tokius sprendimus turi nustatyti už saugų eismą atsakingos institucijos.


2021-2027 m. Europos Sąjungos fondų investicijų programa pradeda naują ES investicijų etapą Lietuvoje.


Pradedamas svarstyti Palangos miesto savivaldybės 2022 metų biudžeto projektas.


Pasibaigus Palangos miesto savivaldybės 2011–2020 m. strateginio plėtros plano įgyvendinimo laikotarpiui bei pasikeitus socialinei ir ekonominei aplinkai savivaldybėje, buvo parengtas naujasis Palangos miesto savivaldybės strateginis plėtros planas.  


Palangos miesto savivaldybės taryba vakar, ketvirtadienį, patvirtino 2021 metų kurorto biudžetą. Numatoma, kad miesto biudžeto pajamos sieks 31 mln. 385 tūkst. eurų.


Išnagrinėję Palangos miesto Strateginį veiklos 2021-2023 m. planą bei jo pagrindu sudarytą biudžeto projektą Palangos socialdemokratai įžvelgė esminių jų spragų, todėl nusprendė biudžeto projektui nepritarti.


Kodėl, anot Tarybos politinei daugumai oponuojančios Elenos Kuznecovos, savivaldybėje jau dirba net trys viešųjų ryšių specialistai? Diskusija apie tai ir kvietimas visiems palangiškiams teikti pasiūlymus dėl savivaldybės 2018-ųjų metų biudžeto buvo bene pagrindiniai vakar įvykusio Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdžio akcentai.


Palangos miesto savivaldybės biudžeto planas 2014 m. buvo įvykdytas 102 procentais – viršplaninių pajamų praėjusiais metais gauta 1,6 mln. litų. Šios lėšos pateko į 2015 m. miesto biudžetą bei bus panaudotos Savivaldybės paimtų paskolų investiciniams projektams finansuoti grąžinimui.    


2010 m. miesto biudžeto svarstymo peripetijos

Mindaugas Skritulskas, Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas, 2010 03 02 | Rubrika: Miestas

Vasario 19 d. Palangos miesto taryba patvirtino 2010 m. miesto biudžetą, kurį parengti  buvo kaip niekada sudėtinga. Lyginant su praėjusiais metais, savivaldybės biudžeto apimtis sumažėjo apie 14 mln. litų, o išlaidos, dėl kurių paprastai daugiausia diskutuojama - nuo 52 mln. iki 40 mln. litų, kitaip tariant - daugiau kaip 20 proc. Kas blogiausia, kad realiai išlaidos mūsų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius