Palangiškiai kviečiami teikti pasiūlymus dėl savivaldybės 2018 metų biudžeto

Linas JEGELEVIČIUS, 2018-01-25
Peržiūrėta
2244
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškiai kviečiami teikti pasiūlymus dėl savivaldybės 2018 metų biudžeto

Kodėl, anot Tarybos politinei daugumai oponuojančios Elenos Kuznecovos, savivaldybėje jau dirba net trys viešųjų ryšių specialistai? Diskusija apie tai ir kvietimas visiems palangiškiams teikti pasiūlymus dėl savivaldybės 2018-ųjų metų biudžeto buvo bene pagrindiniai vakar įvykusio Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdžio akcentai.

Bet pirmiausia E. Kuznecova, kuri dabar dirba Antano Vinkaus, Seimo nario Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje padėjėja Palangoje, teiravosi Tarybos pirmininko, mero Šarūno Vaitkaus, kada bus surengti nauji Kunigiškių seniūnaičio rinkimai.
„Žinia, Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje yra pateikusi savo išvadą, kad administracijos direktorės (Akvilės Kilijonienės) įsakymas, pagal kurį buvo organizuojami seniūnaičio rinkimai nebuvo teisėtas, pažeidė Savivaldos įstatymo nuostatas – tokius rinkimus savo potvarkiu turi numatyti miesto savivaldybės Taryba, o ne administracija, – priminė E. Kuznecova. – Mano klausimas: kodėl iki šiol rinkimai nėra surengti?“
Atsakydama į Tarybos narės paklausimą, A. Kilijonienė, savivaldybės administracijos direktorė, sakė, kad dėl organizuotų Kunigiškių seniūnaičio rinkimų vyksta teismai.
„Kiek man žinoma, pirmoje teisminėje instancijoje savivaldybė laimėjo, bet nutartis yra apskųsta aukštesnei instancijai – vyksta byla, todėl kol kas jokių veiksmų dėl naujų rinkimų savivaldybė negali imtis“, – paaiškino A. Kilijonienė.
E. Kuznecova neatlyžo ir teiravosi, kas inicijavo bylą ir kokiame teisme ji yra nagrinėjama.
„Mano žiniomis, abu pretendentai į seniūnaičius skundė sprendimą. Laimėtojas (skundė) dėl to, kad jis nebuvo patvirtintas seniūnaičiu, o pralaimėjusysis apskundė patį procesą. Kokiame teisme vyksta, nežinau“, – atsakė direktorė.
PT primena, kad seniūnaičių rinkimai vyko praėjusių metų kovą. Kunigiškėse varžėsi Jonas Skirpstas ir advokatas Aleksandras Jokūbauskas. Buvo nuspręsta, kad dėl pakitusio Vietos įstatymo nuo šių metų pradžios ir varžovo iškeltų prieštaravimų, Kunigiškių seniūnaičio rinkimai bus organizuojami iš naujo. Apie tai nežinojęs Kunigiškių seniūnaičiu išrinktas J.Skirpstas sužinojo tik tuomet, kai negavo seniūnaičio pažymėjimo, kuriuos seniūnaičiams teikė Palangos miesto savivaldybėje.
„Nesuprantu, kodėl aš negavau pažymėjimo, man niekas net nepranešė, sužinojau apie tai tik iš kitų seniūnaičių“, – tuomet teigė į „Palangos tiltą“ paskambinęs J. Skirpstas.
Vakarykščiame Tarybos posėdyje E. Kuznecovai „užkliuvo“, kad komitetų patvirtintame Palangos miesto savivaldybės 2018–2020 metų strateginiame veiklos plane (jį vakar patvirtino ir miesto Taryba) kurorto reklamos viešosioms priemonėms įgyvendintinumatyta 606,7 tūkst. eurų (SĄMONINGAI AR NE, bet Tarybos narė suklaidino visus, ir šių eilučių autorių taip pat - joms skirta ne 606,7 tūkst. eurų, o 106 tūks. eurų-L.J)
„Ir kiekvienais metais tam numatytos sumos didėja. Pasižiūrėjau, kaip čia viskas vyksta, ir pasirodo, kad savivaldybės Ekonominės plėtros skyriuje įvesti du nauji etatai. Vienas – birželio, kitas – spalio mėnesį. Vienas etatas – rinkodaros specialisto (PT įvardija specialistę – Aušra Šikšnienė), kitas –visuomenės informavimo specialisto (PT ją taip pat įvardija – Eglė Palubinskaitė), nors, pirmosios specialybės atveju, pareigybės aprašo nėra“, – pastebėjo E. Kuznecova.
Jos nuomone, abiem pareigybėms numatyti beveik identiški reikalavimai. „Beveik kiekvienas punktelis sutampa. Nesuprantu, kam yra įsteigtos tokios dvi naujos pareigybės už biudžeto pinigus, jeigu jau yra Jurgita Vanagė, įforminta kaip mero patarėja ir kuri faktiškai dirba kaip viešųjų ryšių specialistė. Abejų naujų specialisčių pareigybių nuostatuose parašyta, kad jos rašys straipsnius, fotografuos ir taip toliai. Žodžiu, darys tai, ką daro J. Vanagė. Ar mūsų savivaldybei reikalinga tokios apimties, net trijų žmonių vykdomas savivaldybės viešųjų ryšių ir įvaizdžio formavimas?“ – stebėjosi E. Kuznecova.
Šios kadencijos Taryboje ji jau pakeitė dvi partijas – buvo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos Palangos skyriaus, vadovaujamo Š. Vaitkaus, narė, vėliau perėjo pas Dano Palucko vadovaujamus kurorto socialdemokratus.
„Man tokių pareigybių įvedimas atrodo kaip savivaldybės administracijos ruošimasis – atkreipiu dėmesį, pasinaudojant savivaldybės resursais – ateinantiems savivaldybės tarybų rinkimams, kurie įvyks po metų. Kai pasižiūriu, ką tos naujai įdarbintos specialistės veikia, matau tik jų sukamus „feisbuke“ pranešimus: apie Stintų šventę, apie nemokamus šokius ir Palangiškio kortelės viešinimą. Jeigu mes sudėtumėme visų trijų savivaldybės specialistų, dirbančių su Palangos kaip kurorto viešaisiais ryšiais, uždarbius, gautųsi įspūdinga suma. Ar ne per prabanga ji yra mūsų biudžetui? Ar galima susipažinti su konkrečiais naujų viešųjų ryšių darbuotojų darbais?“ –klausė E. Kuznecova.
Atsakydama A. Kilijonienė sakė, kad Palangos, kaip didžiausio šalies kurorto, rinkodara nebuvo vykdoma daugiau kaip 20 metų.
„Palanga, mano įsitikinimu, privalo viešinti ne tik turizmo informaciją, bet ir aktyviai dalyvauti ir viešinti savo rinkodarą ir jos priemones. Rinkodara apima ne tik informacijos viešinimą, bet ir rinkos tyrimus, kitus segmentus, o taipogi ir Palangiškio kortelę, o vėliau – ir Turisto kortelę, – sakė administracijos direktorė. – Kadangi tai daug metų nevyko, buvo nuspręsta tokias naujas pareigybes įvesti“.
Anot jos, kai bus parengtos Palangos įvaizdžio formavimo ir rinkodaros priemonės, būtent naujosios Ekonominės plėtros skyriaus specialistės jas ir vykdys.„Tai bus jų nuolatinis darbas ateityje“, – pabrėžė A. Kilijonienė.
E. Kuznecova replikavo, kad visiems taip besirūpinant Palangos įvaizdžiu, Jūratės ir Kastyčio skvere kabo iškabos, skelbiančios apie Baltų dienas, įvykusias dar praėjusių metų rugsėjo mėnesį.
Meras Š. Vaitkus taip pat čia įsiterpė, teigdamas, kad didžiausias šalies kurortas Palanga turi turėti „stiprias“ rinkodarines priemones. „Mes jų neturime 20 metų“, – pabrėžė meras.
Anot jo, neseniai susitikęs su Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovais (PT interviu su jos prezidente Evalda Šiškauskiene skelbėme praėjusiame laikraščio numeryje) ir išgirdęs iš jų, kad Palanga iki šiol nėra priėmusi kurorto rinkodaros ir reklamos priemonių paketo.„Mes buksuojame, kai kiti kurortai į tą reikalą įdeda dideles lėšas, – pabrėžė miesto vadovas. – Tam tikslui gausiai investuoja lėšas, gautas iš, tarkime, „pagalvės“ mokesčio“.
Šiek tiek atlyžusi E. Kuznecova pridūrė, kad ji „nėra kategoriškai prieš tokias priemones“, tik jai didelių abejonių kelia savivaldybės telkimasis į visuomenės informavimą. „Rinkodaros reikia, o viešųjų ryšių turime užtektinai“, – reziumavo Tarybos narė.
Liberalsąjūdietis Eugenijus Simutis palietė šilumos kainos mieste klausimą, bet meras Š. Vaitkus sakė „nesupratęs“, ką E. Simutis norėjęs pasakyti.
„Nueikite į regula.lt tinklapį (tai yra Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos interneto tinklapis) ir patys įsitikinsite, kad šilumos kaina Palangoje sumažėjo 30 procentų, kai šilumos tinklus perėmėme iš „Litesko“, – pabrėžė meras.
Vieno visuomeninio komiteto (jo pavadinimą užmiršo ne tik palangiškiai, bet ir šių eilučių autorius) lyderis Eimutis Židanavičius priekaištavo merui, kad jis nepateikęs savo nuomonės „palangiškiams rūpimu klausimu“ – dėl teismo sprendimo, kuriuo Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Petras Keinys buvo teismo pripažintas kaltu dėl fizinio skausmo sukėlimo verslininkui Dariui Miklovui. Vedėjas buvo nuteistas pagal Baudžiamojo kodekso 140 str. 1 d. Teisėja apribojo skyriaus vedėjui laisvę 4 mėnesiams – P.Keinys įpareigotas nuo 22 iki 6 val. būti namuose. Teismas priimdamas nuosprendį pažymėjo, kad vadovaujančias pareigas užimančiam valdininkui taikomi griežtesni elgesio reikalavimai. Tiesa, nuosprendį P. Keinys „Palangos tiltui“ sakė skųsiąs aukštesnės instancijos teismui.
Meras Š. Vaitkus nereagavo į šį prieštaringai vertinamo Tarybos nario komentarą-paklausimą.
Administracijos direktorė A. Kilijonienė pristatė 2018 metų savivaldybės projektą.
Pagal Palangos miesto savivaldybės 2018 m. biudžeto projektą planuojamos biudžeto pajamos – 22 mln. 495 tūkst. Eur, biudžeto išlaidos – 23 mln. 241 tūkst. Eur. Savivaldybės biudžeto pajamas sudaro: mokesčių ir turto pajamos – 13 mln. 124 tūkst. Eur, arba 58 proc. visų biudžeto pajamų, vietinės rinkliavos – 2 mln. 615 tūkst. Eur, biudžetinių įstaigų gaunamos pajamos – 942 tūkst. Eur, kitos pajamos – 172 tūkst. Eur. Iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto miesto savivaldybei skirta 4 mln. 270 tūkst. Eur specialiųjų tikslinių dotacijų. Taip pat planuojama gauti lėšų iš Europos Sąjungos finansinės paramos fondų – 1 mln. 363 tūkst. Eur projektams finansuoti. Šios dotacijos ir lėšos sudaro 25 proc. visų biudžeto pajamų.
Įdomu tai, kad ir eiliniai palangiškiai gali teikti savo pasiūlymus dėl biudžeto. E. Židanavičius klausė, kaip tai galima padaryti.
„Raštu“, – lakoniškai atsakė A. Kilijonienė, o čia pat meras įgėlė E. Židanavičiui: „Jūs esate Tarybos narys nuo 2011 metų ir iki šiol nežinote tokių elementarių dalykų. Keista“.
Taryba patvirtino lėšas miesto poliklinikai ir Jūrininkų ligoninės Palangos departamentui pirkti medicininei aparatūrai.
Kai kuriems Tarybos nariams užkliuvo, kad jų nebuvo skirta Sondros Kulikauskienės bendrosios praktikos gydytojų centrui.

 

Jūsų komentaras:

užjaučiantis 2018-01-28 06:12 (IP: 78.58.48.24)
Sunkus ponios darbas lakstyti paskui seimo narį po įstaigas, tik neaišku, kam ir kokia iš to nauda.

jo tikrai 2018-01-27 17:05 (D / IP: 84.46.237.79)
sutinku su linelio komentaru- svieto lygintoja

Nebenusišnekėk 2018-01-26 20:07 (liudesys ka kak / IP: 78.57.230.163)
Vai vai ir rašyt be klaidų išmok ..... ar supranti ką parašei pats .......???!!!!!:(:(:(:(::(:

Vai vai 2018-01-26 16:09 ([email protected] / IP: 84.15.188.202)
Ant Palangos tu pranasu netruksta.Bet dar dvi Palangos savivaldybe ir mera reklamuoti nepamaisys ir ka,dviem daugiau,o pinigeliai tai is gyventoju bus mokam,negi tie ka reklamuos mokes, na ir ka...jai pritruks dar koki mokestuka sumastys.Jau didelius darbus dirba buves seimo narys Pranas Zeimys, na ir ka...merui patarti juk reik,nors seime per astuonis metus niekas nieko ir nasuzinojo ka nuveike Pakangai,na ir kaaa,bet atsedejo,dabar patarineja ir uz atlyginima,o ne is geros sirdies ir meiles Palangai.Kazkaiptai labai mandrei valdininkai elgiasi,na jr kaaa ju dauguma ir jus visi lke galite jiems papusti vienon vieton.Cia Palanga panasejanti i siaures koreja. NA IR KAAAA taip jau yyyyy.Tik ludna kai pagalvoji,o gal,gerbiamieji valdininkai,mums geriau negalvoti?

Linelis 2018-01-25 23:02 (kl / IP: 88.119.17.111)
O varge KUZNECOVA svieto gelbėtoja !!! mesijas Palangos nusileido? Ka del tos Palangos ji jau padare ? Atsėdėjo visa gyvenimą savivaldybės kontroliere na ir ką ? Atlyginimas buvo kaip ir mero na ir ka ? Ka padarė ? Vmi padirbo na ir ka ? Kolektyvas kalba kad košmaras buvo ? po to poilsio namuose Auska padirbėjo, bet po keliu mėnesių neva pati išėjo , nors kaip ten iš tiesu buvo pats velnias žino. Dabar Vinkaus patarėja bando būti, kaži kiek ilgai ? Žmogus gan piktas ir savęs gyvenime nerandantis nors jau ir pensija artėja, buvo vienoje partijoje nepatiko tada radikaliai nuo konservatorių persimetė pas socdemus. Dabar lygtai ir iš socdemų išėjo , kurs komitetą. Kaip Valatka žurnalistas sako Dėve, Dėve.................žmogus nebežino ka daro........sveikatos ir ramybė !!!!.........,,,....

Taip pat skaitykite


Palangos miesto savivaldybės 2023 metų biudžetas Savivaldybės tarybos buvo partvirtintas 2023 m. vasario 3 d. sprendimu.


Kviečiame teikti kandidatus Palangos miesto savivaldybės apdovanojimams – Garbės ženklui ir premijai – gauti. Siūlymai Apdovanojimų komisijai teikiami iki spalio 1 d.


Kviečiame teikti kandidatus Palangos miesto savivaldybės apdovanojimams – Garbės ženklui ir premijai – gauti. Siūlymai Apdovanojimų komisijai teikiami iki spalio 1 d.


Informuojame, kad iki š. m. liepos 1 d. priimami pasiūlymai gyventojų (fizinių ar juridinių asmenų), pageidaujančių skirti tikslinių lėšų Palangos miesto savivaldybės teritorijoje esančių daugiabučių gyvenamųjų namų kiemų infrastruktūrai remontuoti, rekonstruoti, statyti, įskaitant ir projekto parengimą.


Palangos miesto savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyrius rengia Socialinių paslaugų planą 2023 metams. 


Pradedamas svarstyti Palangos miesto savivaldybės 2022 metų biudžeto projektas.


Pasibaigus Palangos miesto savivaldybės 2011–2020 m. strateginio plėtros plano įgyvendinimo laikotarpiui bei pasikeitus socialinei ir ekonominei aplinkai savivaldybėje, buvo parengtas naujasis Palangos miesto savivaldybės strateginis plėtros planas.  


Palangos miesto savivaldybė kviečia viešbučius ar kitas apgyvendinimo paslaugas teikiančias įmones teikti pasiūlymus dėl izoliavimosi patalpų suteikimo paslaugos, esant poreikiui. Už šias paslaugas bus apmokama Vyriausybės nustatyta tvarka. Komercinius pasiūlymus su įkainiais teikti el. paštu [email protected].


Kodėl, anot Tarybos politinei daugumai oponuojančios Elenos Kuznecovos, savivaldybėje jau dirba net trys viešųjų ryšių specialistai? Diskusija apie tai ir kvietimas visiems palangiškiams teikti pasiūlymus dėl savivaldybės 2018-ųjų metų biudžeto buvo bene pagrindiniai vakar įvykusio Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdžio akcentai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius