Pavasario malonumai neapkars, jeigu laikysimės griežtų, nors ir laisvėjančių, karantino reikalavimų

Palangos tiltas, 2020-04-29
Peržiūrėta
2212
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ar galima suderinti griežtas dėl COVID-19 pandemijos įvesto karantino taisykles, įsigaliojančią naują laisvesnę tvarką ir... pavasario malonumus? Visi būsime saugūs ir galėsime mėgautis atnaujinta ar nauja veikla, jeigu laikysimės karantino laikotarpiu nustatytų taisyklių ar dėl karantino lengvinimo įsigaliojančios naujos tvarkos –  teigia Palangos visuomenės sveikatos specialistės.

Epidemiologinė situacija dėl COVID-19 mieste gerėja
„Palangos miesto savivaldybės epidemiologinė situacija dėl COVID-19 šiuo metu yra stabili, gerėjanti. Palangos mieste sergantys asmenys laikosi saviizoliacijos reikalavimų. Tačiau nors karantino priemonės jau yra švelninamos, tačiau vis dar reikia, ir prašome, laikytis asmens apsaugos – viešumoje dėvėti vienkartines kaukes ar respiratorius, apsiperkant – vienkartines pirštines, laikytis saugos atstumo nuo kitų asmenų“, – sakė Irma Babičaitė-Kučinskienė, Palangos miesto savivaldybės administracijos savivaldybės gydytoja.

Privalu laikytis ir kitų reikalavimų

Nors jau karantino laikymosi sąlygos mažiau suvaržytos, t. y. atidaromos parduotuvės, bibliotekos, muziejai, kavinės, pradedamos teikti grožio paslaugos, privalu laikytis ir kitų reikalavimų – riboti pirkėjų ar lankytojų skaičių, dezinfekuoti paviršius, vėdinti patalpas – įsitikinusi gydytoja.
I. Babičaitė-Kučinskienė miestiečiams ir verslui taip pat pataria toliau laikytis ir kitų standartinių ligos plitimą mažinančių priemonių: dažnai plauti rankas su šiltu vandeniu ir muilu, neliesti rankomis veido ir akių, laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (kosėti ar čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę), vengti artimo sąlyčio su visais, kam yra pasireiškę kvėpavimo takų ligos simptomai, pavyzdžiui, kosulys, čiaudulys, dažniau vėdinti ir drėgnu būdu valyti patalpas, kuo rečiau lankytis parduotuvėse.
„Visi suprantame, kad su laiku nebereikės naudoti ir apsaugos priemonių, tačiau kol kas jos vis dar privalomos,“ – pabrėžė Irma Babičaitė-Kučinskienė.

Pasivaikščiojimas pajūryje – pagal taisykles

Kadangi šis savaitgalis – ilgasis, tikėtina, kad žmonės plūstels į viešąsias erdves, prie jūros, tačiau gydytoja įspėja laikytis karantino reikalavimų ir pasikliauti sveiku protu. „Iš esmės niekas dėl to nesikeičia: veido kaukės viešumoje – privalomos, būtina nesibūriuoti, laikytis saugaus atstumo nuo kitų asmenų. Tiesiog prašome sąmoningumo, nes mes vis dar turime saugoti save, savo artimuosius ir kitus. Jei nėra būtina kur nors vykti, tai likime namuose. Būdami sąmoningi, tolerantiški, pasieksime daug greičiau reikiamų rezultatų dėl COVID-19 „išėjimo“ iš Lietuvos“, – sakė gydytoja.

Vis dar yra rizika

Kad artėjantis ilgasis savaitgalis bei pavasariškai sušilęs oras neturi tapti priežastimi pamiršti karantiną, primena ir Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. „Nepaisant to, kad sąlygos sušvelnintos, koronavirusas niekur neišnyko, tad būdami viešose vietose ir nesilaikydami saugumo taisyklių mes rizikuojame užsikrėsti šia liga. Palangoje tai ypač aktualu – jūra, paplūdimiai, pušynai, miesto gatvės ir kiti lankytini objektai ypač vilioja tiek vietinius gyventojus, tiek miesto svečius. Mūsų biuras prašo jūsų visų ir kiekvieno atskirai išlikti budriais ir vadovautis pateiktomis rekomendacijomis, padėsiančiomis suvaldyti šalyje vyraujančią ekstremalią situaciją bei apsisaugoti patiems“, – sakė visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Agnė Leonavičiūtė.

Lankymasis lauko kavinėse

Prie įėjimo į paslaugų teikimo vietą turi būti pateikta informacija apie asmens higienos laikymosi būtinybę, sudaryta galimybė tinkamai rankų higienai, dezinfekcijai. Eilėse prie kasų turi būti išlaikomas ne mažesnis nei vieno metro atstumas vienas nuo kito.
„Atvirose erdvėse tarp staliukų turi būti išlaikomas toks atstumas, kad prie skirtingų staliukų sėdintys lankytojai vienas nuo kito būtų nutolę ne mažesniu kaip dviejų metrų atstumu. Ne mažesnis nei vieno metro atstumas turi būti išlaikomas nuo atvirose erdvėse prie staliukų sėdinčių lankytojų iki pėsčiųjų takų, gyvenamųjų pastatų langų, gyventojų praėjimų į kiemus, laiptinių. Ateidami į lauko kavinę, privalote dėvėti apsaugines veido priemones. Kai valgote ar geriate, galite jas nusiimti. Taip pat prie vieno staliuko gali valgyti ne daugiau nei po du žmones, išskyrus šeimas, artimus giminaičius“, – sakė A. Leonavičiūtė.

Bibliotekų ir muziejų lankymas

Prie įėjimo į paslaugų teikimo vietą turi būti pateikta informacija apie asmens higienos laikymosi būtinybę, sudaryta galimybė tinkamai rankų higienai, dezinfekcijai. Eilėse prie kasų ar kitų bilietų pardavimo vietų būtina laikytis bent dviejų metrų atstumo arba geriau – bilietus įsigyti internetu. Tarp lankytojų ir lankytojų grupių būtų ne mažesni nei 2 metrų atstumai, o vienam lankytojui turi būti skirtas ne mažesnis nei 10 kvadratinių metrų plotas. „Taip pat privalote dėvėti apsaugines veido priemones ir atvykti ne didesnėmis nei 2 žmonių grupėmis, išskyrus šeimos narius, artimus giminaičius“, – sakė A. Leonavičiūtė.
Vaikščiodami parkuose ar pažintiniais takais žmonės privalo laikytis tam tikrų taisyklių. „Tokiuose traukos objektuose turi būti užtikrintas ne mažesnis nei 2 metrų atstumas tarp lankytojų, lankytojų grupių, taip pat prie įėjimo į lankomą objektą turi būti pateikta informacija apie asmens higienos laikymosi būtinybę, sudaryta galimybė tinkamai rankų higienai, dezinfekcijai. Į lankomus objektus gali būti įleidžiami tik apsaugines kaukes arba apsaugines veido priemones dėvintys lankytojai, atvykę ne didesnėms nei 2 žmonių grupelėmis, išskyrus šeimas, artimus giminaičius“ – sakė Palangos visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė.

O kas žinotina bet kokios fizinės veiklos metu?

Šiuo metu visoje šalyje paskelbtas karantinas, todėl sportuoti rekomenduojama tik namų aplinkoje, o judėti kitur – tik esant būtinybei. „Kaip ir kitais atvejais, svarbu laikytis bendrų sveikatos specialistų nurodymų, pvz., higienos – plaudami rankas ir kosėdami, išlaikykite atstumą, venkite kontakto su kosinčiais ir (ar) čiaudinčiais žmonėmis. Draudžiama bendrauti ir sportuoti grupėse su žmonėmis, nepriklausančiais jūsų šeimai“, – priminė specialistė.
Anot jos, nors atstumas tarp sportuojančių asmenų gali būti didelis, tačiau virusas gali būti pernešamas, todėl geriausia šiuo metu sportuoti ir mankštintis tik su savo šeimos nariais. „Jei sergate lėtine liga, venkite visų sunkių pratimų ir laikykitės savo šeimos gydytojo patarimų. Jei esate jautrus lauko alergenams, būkite fiziškai aktyvus tik namuose. Jei įtariate, kad galite būti užsikrėtęs infekcine liga, atsižvelgdami į dabartinę sveikatos būklę stenkitės palaikyti fizinį aktyvumą tik savo namuose, – sakė A. Leonavičiūtė. – Leisdami laiką aktyviai išlaikykite ne mažesnį kaip 5 metrų atstumą nuo kitų žmonių. Venkite grupinės veiklos ir nekelkite pavojaus kitų žmonių sveikatai. Rekomenduojama mankštintis „nuo namų durų iki namų durų“, vengiant kontakto su kitais asmenimis. Venkite didelio intensyvumo fizinių krūvių šiuo metu, nes jie, priešingai nei vidutinio intensyvumo fizinis aktyvumas, trumpuoju laikotarpiu gali net sumažinti atsparumą virusinėms ir kitoms infekcijoms“.

Įspėjimas dėl žaidimų aikštelės

Anot A. Leonavičiūtės, žaidimų aikštelės (ypač metalinės ir plastikinės) ir lauko treniruokliai gali būti viruso perdavimo vietos, todėl patariama jais nesinaudoti (jeigu pasinaudojote, dezinfekuokite rankas). „Tėvams patariama saugoti vaikus nuo kontaktų su kitais vaikais, taip pat ir sportuojant. Paaiškinkite savo vaikams viruso pavojus ir paskatinkite juos naudotis ir dalytis nuotolinio mankštinimosi ir sportavimo pavyzdžiais“, – sakė ji.
Tačiau net ir sušvelninus karantino sąlygas, rekomenduojama likti ten, kur saugiausia – savo namuose. „Bendraukite su artimaisiais, draugais nuotoliniu būdu – telefonu, vaizdo skambučiais pasinaudodami socialiniais tinklais. Užsiimkite įvairia savo mėgstama veikla – pieškite, klausykitės muzikos, sportuokite, žiūrėkite filmus, skaitykite knygas, raskite laiko sau ir esantiems šalia“, – sakė pašnekovė. Ji ypač įspėja senjorus ir sergančiuosius lėtinės ligomis asmenis (esančius rizikos grupėje): „Jūsų primygtinai prašome ir toliau likti namuose, vengti lankytis tiek prekybos centruose, tiek kitose susibūrimų vietose. Saugodami savo mamų sveikatą, gegužės pirmą sekmadienį nudžiuginkite jas nuoširdžia žinute, o ne apsilankymu.“

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Didžioji pavasario šventė – šv. Velykos – gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventė, o vienas iš reikšmingiausių šios šventės simbolių – kiaušinis, simbolizuojantis gyvybės atsiradimą. Šv. Velykoms skirti renginiai kurorte jau prasidėjo ir tęsis iki pat Prisikėlimo šventės. Kokie yra nauji šių metų šv. Velykų švenčių akcentai? 


Paskutinę savaitę iki Palangos oro uosto atidarymo atliekami įvairūs aviacijos saugos ir saugumo reikalavimų testavimai, kurie svarbūs orlaivių eismui jau atidarius oro uostą.


Įsigaliojus Galimybių pasui, ne vieno kurorto verslo savininkai, ypač grožio paslaugų teikėjai baikščiai dairosi į duris – ar nepasirodys tikrintojai, tačiau, regis, Palangos kirpėjos ir grožio specialistai uoliai laikosi reikalavimų. 


Palangos miesto savivaldybė purtosi minties leisti jūroje ar Botanikos parke barstyti mirusio žmogaus kremuotų palaikų pelenus, tačiau Valdas Pakusas sakė „Palangos tiltui“: „„O kas gali užtikrinti, kad ir dabar kur nors parke nėra išbarstyti kieno nors pelenai?“ Skaitykite visą straipsnį penktadienį „Palangos tilte“.


Sausio 24 d. Žuvininkystės tarnybos prie LR žemės ūkio ministerijos Žvejybos Baltijos jūroje kontrolės skyriaus pareigūnai atliko patikrinimą ant Palangos tilto, kurio tikslas – įsitikinti, kad žvejai mėgėjai, gaudydami stintas Osmerus eperlanus, laikosi Mėgėjų ir limituotos žvejybos jūrų vandenyse taisyklių reikalavimų.


Ar galima suderinti griežtas dėl COVID-19 pandemijos įvesto karantino taisykles, įsigaliojančią naują laisvesnę tvarką ir... pavasario malonumus? Visi būsime saugūs ir galėsime mėgautis atnaujinta ar nauja veikla, jeigu laikysimės karantino laikotarpiu nustatytų taisyklių ar dėl karantino lengvinimo įsigaliojančios naujos tvarkos – teigia Palangos visuomenės sveikatos specialistės.


Kaip "Palangos tiltą" informavo Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, praėjusį savaitgalį Palangoje vykdytos prevencinės priemonės viešose miesto erdvėse, prie didžiųjų prekybos vietų, dėl karantino sąlygų laikymosi, priemonių metu surašyti 6 administracinio nusižengimo protokolai pagal LR ANK 45 str., numatantį atsakomybę už karantino reikalavimų...


Ar žinote, kad 2016-ieji buvo ir vietos bendruomenių metai? Nenuostabu, jeigu apie tai informacijos jūroje ničnieko negirdėjote. O gal galėtumėte išvardinti nors pusę iš daugiau kaip 40 Palangos miesto savivaldybėje savo veiklą įregistravusių asociacijų ir bendruomenių? Pakėlėte antakius: iš kur jų tiek?! Kaip rodo Registrų centro duomenys, kurorte jų yra būtent tiek, nors...


Netikėtas infarktas ir širdies stentavimas privertė miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją Bronių Martinkų atsisakyti cigaretės, daugiau valgyti žuvies, širdininkams naudingos dėl savo omega sočiųjų rūgščių, mažiau viską „imti į galvą“ ir džiaugtis kiekviena diena, bet į gydytojų patarimus vengti streso miesto politikos veteranas...


Skęstančios kopos lauks pavasario

Aistas MENDEIKA, 2009 09 15 | Rubrika: Miestas

Praėjusį antradienį Aplinkos ministerijos specialistai, mokslininkai bei Klaipėdos apskrities valdininkai susidomėję apžiūrinėjo Baltijos plaunamą kopą tarp jūros tilto ir Rąžės žiočių, tačiau nieko gudriau nesugalvojo, kaip tik laukti pavasario ir tada vėl plukdyti smėlį į tą vietą, kur jo trūksta.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius