Bendruomenių – nors vežimu vežk, dirbančių Palangos labui – saujelė

Linas JEGELEVIČIUS, 2017-03-16
Peržiūrėta
1801
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Bendruomenių – nors vežimu vežk, dirbančių Palangos labui – saujelė

Ar žinote, kad 2016-ieji buvo ir vietos bendruomenių metai? Nenuostabu, jeigu apie tai informacijos jūroje ničnieko negirdėjote. O gal galėtumėte išvardinti nors pusę iš daugiau kaip 40 Palangos miesto savivaldybėje savo veiklą įregistravusių asociacijų ir bendruomenių? Pakėlėte antakius: iš kur jų tiek?! Kaip rodo Registrų centro duomenys, kurorte jų yra būtent tiek, nors kai kurių jų vardus išgirdę miestelėnai, matyt, pradėtų karpyti ausimis. Ar, pavyzdžiui, ką nors girdėjoteapie asociacijos„Ugnies aidas“ Palangos filialą? Arba apieLietuvos ir Prancūzijos asociacijos Palangos skyrių? Ar Lietuvos žmogaus teisių gynimo asociacijos Palangos skyrių? Akivaizdu, kad daug mieste registruotų asociacijų ir bendruomenių yra „popierinės“. Ko jau tikėtis dėl jų veiklos bendruomenių metais!

Lengva paklysti „popierinių“bendruomenių „miške“
„Palangos tiltui“ pabandžius pasidomėti, ką veikia Registrų centre savo veiklą Palangoje deklaravusios asociacijos ir bendruomenės, toks bandymas prilygo klaidžiojimui tankiame miške: dauguma jų neturi internetinio puslapio, rekvizitai.lt skelbiamais telefonais niekas neatsiliepia, o paieška internete taip pat neretai nerodė daugelio asociacijų ir bendruomenių „gyvybės“.
Pavyzdžiui, į paieškos internete lauką įvedus žodžius „asociacija „Ugnies kelias“, buvau nuvestas į blogą „Su šaukštu aplink pasaulį“, į fotografijos parodą „Ugnies keliu“ ir net į patiekalo receptą, tačiau ką nors rasti apie tokią asociaciją nepavyko.
Paskambinus į jos pirmininko V. Pilecko mobilų telefoną – taip pat tyla. Filialo Palangoje adresas nurodytas Ganyklų gatvėje.
Lietuvos ir Prancūzijos asociacijos Palangos skyrius, pagal Registrų centro duomenis, yra įregistruotas Gubojų gatvėje Palangoje, nors jokios kitos informacijos apie jį internete nė su žiburiu nerasi.

Tuk-tuk, kur jūs filialo nariai?
Vis tik asociacija yra „sušmėžavusi“ pajūrio spaudoje, tarp jų ir laikraštyje „Palangos tiltas“.
2015-ųjų pradžioje, kai teroristai Paryžiuje išžudė satyrinio savaitraščio „CharlieHebdo“ žurnalistus, į Lietuvos ir Prancūzijos asociacijos Palangos skyriaus kvietimą atsiliepę palangiškiai dalyvavo jos filialo Palangoje surengtoje palaikymo akcijoje „Jesuischarlie“.
Buvusi Palangos mero patarėja Karolina Kubeldzienė pranešimuose buvo minima kaip asociacijos Palangos filialo narė, tačiau su ja, išėjusia iš darbo savivaldybėje, susisiekti nepavyko – viešai jos kontaktai neskelbiami.
Po renginio teroro aukoms atminti mūsų laikraštis prieš dvejus metus rašė, kad renginyje dalyvavo ir Antano Mončiaus namų-muziejaus direktorė Loreta Birutė Turauskaitė. Ieškodamas asociacijos filialo kurorte „galų“, ir jai paskambinau.
„Sunkus klausimas. Žinau, kad toks filialas oficialiai yra, bet ką jis veikia, ar veikia ir kas yra jo nariai, negaliu pasakyti...Bandykite skambinti gidei Angelei Martinkėnienei, kuri, mano žiniomis, yra filialo narė...“, – patarė.
Tačiau p. Angelės telefonas vakar popiet buvo atjungtas. Savivaldybės atstovė Jurgita Vanagė patarė filialo „siūlų“ ieškoti miesto bibliotekoje... Tarytum miške – kuo giliau, tuo daugiau medžių.
Ką nors sužinoti apie bendruomenę „Palangos rytai“ taip pat teko gerokai paplušėti. Nei internetinio puslapio, o viešai prieinama informacija apie pirmininką – klaidinanti.
Tik „Palangos tilto“ 2009 metų straipsnelis paaiškina, kad prieš du dešimtmečius už Rąžės upelio suprojektavus naują gyvenamųjų namų kvartalą, jo gyventojai susibūrė į bendruomenę „Palangos Rytai“. Taip vadinamo Rytų kvartalo tiek senbuviai, tiek naujakuriai iki šiol susiduria su daugybe problemų.

 

Skaitykite „Palangos tiltas" laikraštyje

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Tiesa nemėgsta daug žodžių. Pažvelkite į šias dvi nuotraukas – į TS-LKD Palangos skyriaus kandidatų bei jo artimiausių ketverių metų plano Palangai pristatymą Kurhauze antradienį, vasario 21 d., susirinko beveik pilna salė, į merų debatus Palangos senojoje gimnazijoje – vos saujelė.


Palangos miesto savivaldybės administracija skelbia 2023 m. Palangos miesto tradicinių religinių bendruomenių rėmimo projektų (toliau – Projektai) konkursą. 


Mokesčių nepriemoką, kuriai buvo taikoma mokestinė pagalba ir tik nuo lapkričio 1 d. pradėti skaičiuoti delspinigiai, turi per 70 Palangos m. savivaldybės įmonių (per 210 tūkst. eurų), taip pat apie 100 savarankiškai dirbančių (per 60 tūkst. eurų) ir apie 600 jokios veiklos nevykdančių (per 90 tūkst. eurų) savivaldybės gyventojų. Pastarųjų didžiausia dalis turi nepriemoką iki 20 eurų.


Koronaviruso pandemija ir karantinas tapo tikru išbandymu visiems Palangos abiturientams. Nerimas dėl artėjančių brandos egzaminų, nežinia, kaip studijų planus paveiks ekstremali situacija šalyje – mintys, kurios nuolat neduoda ramybės Palangos senąją gimnziją baigiantiems moksleiviams. Ar COVID-19 padarė įtaką jaunų palangiškių ateities planams? Tuo domėjosi...


Palangos miesto savivaldybė purtosi minties leisti jūroje ar Botanikos parke barstyti mirusio žmogaus kremuotų palaikų pelenus, tačiau Valdas Pakusas sakė „Palangos tiltui“: „„O kas gali užtikrinti, kad ir dabar kur nors parke nėra išbarstyti kieno nors pelenai?“ Skaitykite visą straipsnį penktadienį „Palangos tilte“.


Tradicinės religinės bendruomenės, pateikusios paraiškas, kasmet sulaukia Palangos miesto savivaldybės pagalbos. Taip parapijos sau gali leisti didesnius ar mažesnius religinių pastatų remonto, aplinkos sutvarkymo darbus. Be savivaldybės dalinio finansavimo, kaip pripažįsta religinių bendruomenių atstovai, būtų sunkiau patiems išsiversti.


Ar žinote, kad 2016-ieji buvo ir vietos bendruomenių metai? Nenuostabu, jeigu apie tai informacijos jūroje ničnieko negirdėjote. O gal galėtumėte išvardinti nors pusę iš daugiau kaip 40 Palangos miesto savivaldybėje savo veiklą įregistravusių asociacijų ir bendruomenių? Pakėlėte antakius: iš kur jų tiek?! Kaip rodo Registrų centro duomenys, kurorte jų yra būtent tiek, nors...


Dar prieš kelis metus pamatyti abiejų miesto šilumos įmonių – UAB „Palangos šilumos tinklai“ ir UAB „Litesko” Palangos filialo UAB „Palangos šiluma“ – vadovus kartu vaikštinėjančius ir aptariančius prie dujų ar naujojo biokuro katilo miesto šildymo problemas, kažin ar buvo įmanoma. Bet miesto...


Penktadienį Šventosios seniūnijos vietos bendruomenės tarybos posėdyje paskirstytos Vietos bendruomenių savivaldos programai iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skiriamos lėšos. Į beveik 17 tūkst. litų pretendavo penkios programos, kurioms įgyvendinti prašyta per 24 tūkst. Lt. Posėdžio metu nuspręsta visiškai patenkinti trijų programų poreikius...


Praėjusią savaitę socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė Telšiuose iškilmingai pasirašė sutartis su pirmųjų 16-os savivaldybių, tarp jų – ir Palangos, vadovais. Buvo duotas startas Vietos bendruomenių savivaldos programos įgyvendinimui 2013 metais.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius