Nemokama vakcina: kas pirmesnis, tas paskiepytas

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012-11-19
Peržiūrėta
355
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nemokama vakcina: kas pirmesnis, tas paskiepytas

Šiemet sezoninio gripo vakcinos, Palangą pasiekusios spalio antrojoje pusėje, buvo išnaudotos greitai. Taip greitai, kad ne visi norintys spėjo pasiskiepyti. Priežastis – šįkart jų buvo įsigyta ir paskirstyta gerokai mažiau, nei, tarkim, prieš porą metų.

„Kodėl aš negavau?“
Tokį klausimą uždavė praėjusią savaitę „Palangos tilto“ redakcijoje apsilankiusi garbaus amžiaus palangiškė. Moteris, kuri užsiregistravusi Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centre, sakė turinti per septyniasdešimt metų, be to serganti „visa puokšte“ lėtinių ligų.
„Neseniai sužinojau, kad šalies gydymo įstaigos bei poliklinikos gavo nemokamų skiepų nuo gripo. Ne pirmus metus skiepijuosi, nuėjau ir dabar. Bet man pasakė, kad nemokamų skiepų negausiu – neva vakcina jau baigėsi. Tai kada spėjo visus paskiepyti? Ir kodėl aš tų skiepų negavau, nors pagal kelis punktus priklausau rizikos grupėms – esu jau seniai peržengus 65 metų ribą, ir ligų visokių daug turiu“, – guodėsi moteris.
Garbaus amžiaus palangiškė daug skaudžių žodžių išsakė poliklinikos ir ten dirbančių medikų atžvilgiu, bet pagrindinis klausimas buvo: „Kodėl aš negavau vakcinos, jeigu man priklauso, ir ar tikrai ji buvo dalijama tiems, kam privaloma? Tikrai neturiu iš ko mokėti 25 litų, ir man neramu dėl sveikatos“.

Palangai – 795 dozės
Spalio dvidešimt ketvirtąją Valstybinė ligonių kasa paskelbė informaciją, jog 97 177 sezoninio gripo vakcinos dozės, nupirktos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis, jau pristatytos į 474 šalies sveikatos priežiūros įstaigas. Ši vakcina pasiekė poliklinikas, ligonines bei globos ir slaugos namus – visas įstaigas, pateikusias paraiškas šiai vakcinai gauti. Šiemet buvo nupirkta prancūziška gripo vakcina „Vaxigrip“ (gamintojas „Sanofi Pasteur“).
Kaip informavo Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Palangos skyriaus specialistė Aurelija Montvydienė, Palangą pasiekė 795 gripo vakcinos dozės, kurios buvo padalintos septynioms kurorto sveikatos priežiūros bei gydymo įstaigoms.
Ji priminė, kad nemokamai nuo sezoninio gripo skiepijami pavojingų gripo komplikacijų rizikos grupei priskiriami asmenys: vyresni nei 65 metų ir bet kurio amžiaus sergantieji lėtinėmis ligomis (širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ir kt.), taip pat gyvenantieji globos ir slaugos įstaigose bei medicinos darbuotojai.

Per spalį sunaudota 64 proc.
Pasak A.Montvydienės, per spalio mėnesį Palangoje buvo sunaudota 511 vakcinos dozių, o tai sudaro 64 proc. visų gautųjų. Kokia padėtis lapkričio mėnesį, nežinoma.
„Jūsų paminėtasis Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centras gavo 200 nemokamos vakcinos dozių. Spalio mėnesį sunaudota 161. Žinant, kiek laiko spalį buvo skiepijami pacientai, galima spėti, jog likusios dozės iki lapkričio vidurio tikrai buvo panaudotos, ir gydytojams nebeliko nieko kito, kaip siūlyti pacientams mokamus skiepus“, – svarstė A.Montvydienė.
Pasak Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Palangos skyriaus specialistės, vasaros metu visos įstaigos, kurioms priklauso gauti nemokamas vakcinas, pateikia orientacinius skaičius, kiek sezoninio gripo vakcinos dozių jiems reikėtų. A.Montvydienė patikino, jog visi poreikiai buvo patenkinti.

Kas pirmesnis, tas greitesnis
„Taip, mes gavome 200 nemokamų sezoninio gripo vakcinos dozių. Tuo tarpu poreikis nemokamai vakcinai – 1 200 dozių“, – sakė Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centro vyriausiasis gydytojas Egidijus Rimkus. Tad visiškai suprantama, kad nemokamai pasiskiepyti galėjo tik tie, kas pirmi suskubo tai padaryti.
Pasak E.Rimkaus, kiek dozių nemokamos vakcinos pirkti, sprendžia aukščiausieji valdžios ešelonai – Vyriausybė su Sveikatos apsaugos ministerija. Užpirktą vakcinų kiekį dalija šalies sveikatos priežiūros bei gydymo įstaigoms.
„Prieš porą metų buvo užpirkta per daug vakcinos, ji liko nesunaudota. O jau šiemet vadinamųjų nemokamų skiepų gauta gerokai mažiau“, – aiškino vyriausiasis gydytojas.
Tuo tarpu S.Kulikauskienės įmonės Bendrosios praktikos gydytojo centro vadovė gydytoja Sondra Kulikauskienė teigia, jog centras gavo tiek vakcinų, kiek prašė, ir visų dar neišnaudojo.
„Kasmet, atsižvelgdami į praėjusių metų praktiką, užsisakome tiek vakcinos, kad patenkintume nemokamai galinčių skiepytis pacientų poreikius. Kol kas dėl vakcinos problemų neturėjome“, – sakė S.Kulikauskienė.


 

Jūsų komentaras:

Ina 2013-01-26 15:20 (IP: 78.61.251.2)
Zmones,atsipeikekit,grizkit prie gamtos,nechemizuokite saves,finansuojate farmacijos lobistus,gripu skiepai toks svetimkunis jusu kunui,net graudu,patys buve farmacininkai apie tai raso.

Taip pat skaitykite

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Klaipėdos departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyrius informuoja, kad gripo vakcina, skirta 2018–2019 m. gripo sezonui, įsigyta už valstybės lėšas, rizikos grupių skiepijimui pristatyta į visas Klaipėdos apskrities asmens sveikatos priežiūros įstaigas (ASPĮ). Šių metų gripo sezonui Klaipėdos...


Vasara, kuri šiemet savo gerais orais džiugino tiek poilsiautojus, tiek ir verslininkus, jau suskaičiavo paskutines savo dienas. Jau daug metų tokios vasaros nebūta, – džiaugėsi visi, ir teliko ja tik mėgautis. Beje, puikūs orai lepina iki šiol. Ir nors vasara oficialiai jau baigėsi, palangiškiai pastebi, jog būtent prasidėjus rudeniui poilsiauti mėgsta mūsų...


Praėjusią savaitę, sausio 22 dieną, Biliūno g. esančiame daugiabučio bute buvo rasta negyva garbaus amžiaus moteris ir leisgyvis vyras, taip pat senjoras, kuris kitą dieną ligoninėje taip pat mirė. Tačiau šios istorijos priešistorė kur kas senesnė. Kaimynai ne kartą kreipėsi į atitinkamas miesto įstaigas, kad į mirtį žvelgiantiems senukams reikalinga pagalba, bet reakcijos...


Ant dviejų žirgų užsėdęs politikas greitai gali atsidurti ant žemės

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 01 30 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Pagaliau darbą gavęs ir didžiąją dalį kurorto daugiabučių namų prižiūrinčiai bendrovei „Palangos butų ūkis” neseniai pradėjęs vadovauti miesto tarybos narys Danas Paluckas nė pats nejunta, kaip pjauna politikos šaką, ant kurios sėdėdamas jis karts nuo karto viešai vis pasvajoja apie mero postą.


Šiemet sezoninio gripo vakcinos, Palangą pasiekusios spalio antrojoje pusėje, buvo išnaudotos greitai. Taip greitai, kad ne visi norintys spėjo pasiskiepyti. Priežastis – šįkart jų buvo įsigyta ir paskirstyta gerokai mažiau, nei, tarkim, prieš porą metų.


Praėjusią savaitę parodų centre „Litexpo“ Vilniuje vyko jau 18-oji tarptautinė turizmo, sporto ir laisvalaikio paroda Baltijos šalyse „Vivattur 2012“. Į parodą susirinko turizmo profesionalai iš įvairių Lietuvos regionų ir 15-os užsienio šalių. Didžiausias šalies kurortas Palanga buvo pristatytas 25 kvadratinių metrų stende, parodoje...


Rugsėjo 15-oji – Tarptautinė kovos su prostatos vėžiu diena. Šią dieną yra skatinama atkreipti dėmesį į padažnėjusius vyrų prostatos ligų atvejus – šia liga serga kone kas trečias vyresnis nei 50 metų vyras. Klaipėdos universitetinės ligoninės Urologijos skyriaus vedėjas Raimundas Venckus kviečia vyrus, kuriems virš 50 metų, nepabūgti kasmet atvykti urologo...


Tradicinis „HBH Juozo Alus“  bėgimas suburia pačius ištvermingiausius profesionalius ir mėgėjus bėgikus. Bėgti krosą miške – smagu ir gera.


„Išmokime bent  vieną tarptautinę ir kaimyninių tautų kalbą!“ Tokia UNESCO paskelbta iniciatyva kiekvienais metais  kviečia visų respublikos miestų bei rajonų  4 – 12 klasių moksleivius dalyvauti vertimų  bei iliustracijų anglų, prancūzų, rusų ir vokiečių kalbomis  konkurse „Tavo žvilgsnis“.  Konkursas – labai paprastas: rankose – tušinukas, prieš akis –...


Regis, baigiantis Tarybos kadencijai, išsisemia ir Tarybai teikiami svarstyti klausimai. Arba, gal tiksliau būtų pasakyti, aštrūs, daug debatų keliantys klausimai – tokie, pavyzdžiui, kaip paplūdimio paviljonų išdėstymo schema ar rinkliavų dydžiai - jau paliekami svarstyti naujajai Tarybai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius