Gripo vakcina, skirta rizikos grupių asmenims, jau asmens sveikatos priežiūros įstaigose

Palangos tiltas, 2018-09-13
Peržiūrėta
160
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gripo vakcina, skirta rizikos grupių asmenims, jau asmens sveikatos priežiūros įstaigose

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Klaipėdos departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyrius informuoja, kad gripo vakcina, skirta 2018–2019 m. gripo sezonui, įsigyta už valstybės lėšas, rizikos grupių skiepijimui pristatyta į visas Klaipėdos apskrities asmens sveikatos priežiūros įstaigas (ASPĮ). Šių metų gripo sezonui Klaipėdos apskrities ASPĮ užsisakė ir gavo 9984 valstybės lėšomis finansuojamas gripo vakcinos dozes, t. y. 8,1 proc. daugiau vakcinos dozių nei pernai (2017–2018 m. gripo sezonui užsisakė ir gavo 9235 gripo vakcinos dozes). Šiemet Klaipėdos m. ASPĮ gavo 4179 dozes, Palangos m. – 880 dozių, Šilutės r. – 1970 dozių, Kretingos r. – 1235 dozes, Klaipėdos r. – 1250 dozių, Skuodo r. – 470 dozių.

Gyventojai raginami pasiskiepyti nuo gripo nemokamai
Skiepytis rekomenduojama kasmet prieš prasidedant gripo epidemijai. Šiuo metu yra pats tinkamiausias laikas skiepytis nuo gripo, kol dar nėra didelio sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis.
Nemokamai nuo gripo gali pasiskiepyti asmenys, priklausantys šioms rizikos grupėms: nėščiosios, 65 m. ir vyresni asmenys, asmenys, gyvenantys socialinės globos ir slaugos įstaigose, asmenys, sergantys lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis, susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais ir sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai. Asmenys, priklausantys rizikos grupėms ir norintys pasiskiepyti nuo gripo, turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Skiepai – pati efektyviausia priemonė
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Klaipėdos departamento specialistai primena, kad pagrindinė gripo prevencijos priemonė yra skiepai. Paskaičiuota, kad 1 sergantis gripu gali užkrėsti 4 asmenis. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad tarp paskiepytų asmenų sumažėjo: 34-44 proc. vizitų pas gydytojus skaičius, 32-45 proc. prarastų darbingų darbo dienų skaičius, 25 proc. antibiotikų, skirtų bakterinėms gripo komplikacijoms gydyti, vartojimas. Gripo profilaktika kur kas pigesnė ir efektyvesnė priemonė nei susirgusiųjų gydymas.

Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyr. specialistė Elvina JUKNIENĖ

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Palangos tiltui“ pavyko sužinoti pavardes abejų koronavirusu susirgusių medikų, tačiau dėl duomenų apsaugos įstatymo bei ligonių teisės į privatumą „Palangos tiltas“ skelbia ribotą informaciją apie šiuos atvejus.


Palangoje šiandien, kovo 13 d., numatytos patalpos asmenims (ligoniams ir asmenims, įtariamiems, kad serga ir (arba) asmenims, turėjusiems sąlytį su ligoniu ar asmeniu, įtariamu, kad serga), kuriose jie gali būti izoliuojami ir gydomi ne jų gyvenamojoje vietoje.


Gegužės 23 dieną Palangos asmens sveikatos priežiūros centre atidarytas naujas Diabetinės pėdos kabinetas. Lėšų reikiamai įrangai įsigyti skyrė Palangos Rotary klubas bei Palangos viešbučių ir restoranų asociacija (VRA).  


Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Klaipėdos departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyrius informuoja, kad gripo vakcina, skirta 2018–2019 m. gripo sezonui, įsigyta už valstybės lėšas, rizikos grupių skiepijimui pristatyta į visas Klaipėdos apskrities asmens sveikatos priežiūros įstaigas (ASPĮ). Šių metų gripo sezonui Klaipėdos...


Praėjusį penktadienį po karštų diskusijų Savivaldybės administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės įsakymu sudarytoje laikinoje darbo grupėje buvo nustatyti kelių priežiūros darbų Šventojoje, kuriems skirta 210 tūkst. Lt iš Kelių priežiūros programos ir 100 tūkst. Lt iš Palangos miesto savivaldybės biudžeto, prioritetai šiems metams.


Šiemet sezoninio gripo vakcinos, Palangą pasiekusios spalio antrojoje pusėje, buvo išnaudotos greitai. Taip greitai, kad ne visi norintys spėjo pasiskiepyti. Priežastis – šįkart jų buvo įsigyta ir paskirstyta gerokai mažiau, nei, tarkim, prieš porą metų.


Lietuvos piliečių sveikata rūpinasi Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija, kuri buvo įkurta dar 1918 m. balandžio mėn., kai Lietuva tapo nepriklausoma. 1926 metais Seimui priėmus Ligonių kasų įstatymą, apsidraudę asmenys galėjo naudotis visapusišku nemokamu gydymu, tačiau daugelis lietuvių pritars minčiai, jog nemokamos medicinos Lietuvoje niekuomet nebuvo. Kalbos apie ją nuo pat...


Europos Sąjungos remiamas didelis projektas „VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninės paslaugų kokybės gerinimas modernizuojant ambulatorinės reabilitacijos, palaikomojo gydymo ir slaugos, priėmimo-skubios pagalbos bei dienos chirurgijos paslaugų infrastruktūrą“ planuojamas užbaigti jau šių metų gale.


Nors Palangoje radiatoriai visur jau šyla, tačiau Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centro patalpose šiluma nesijaučia. Darbuotojai dirba ne itin tinkamomis sąlygomis, o ir atėjusieji pacientai nejaučia jokio malonumo nešildomose patalpose, juk tarp besilankančiųjų yra ir mažų vaikų.


Kurorte gripo epidemija dar neskelbiama

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 11 21 | Rubrika: Miestas

Gripo epidemija Lietuvoje įsisiautėjo. Iš šešiasdešimties savivaldybių epidemija jau paskelbta trečdalyje. Kauno klinikose mirus vaikui nuo pandeminio gripo komplikacijų, visoje šalyje imtasi priemonių šiai epidemijai pažaboti. Gripo A (H1N1) virusas – tai naujas gripo viruso potipis. Pandeminis gripas plinta tarp žmonių: sergantis žmogus užkrečia kitus žmones. Juo užsikrečiama taip pat...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius