Palangos asmens sveikatos priežiūros įstaigose galima pasiskiepyti COVID-19 ir gripo vakcinomis

Palangos tiltas, 2023-10-19
Peržiūrėta
902
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Prasidėjus šaltajam sezonui, Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono biuras, Europos Komisija ir Europos ligų kontrolės ir prevencijos centras skelbia aiškią ir skubią žinią: žmonės, kurie dar nėra apsaugoti nuo COVID-19 ir sezoninio gripo, ypač labiausiai pažeidžiami ir turintys didžiausią riziką, turėtų nedelsiant pasiskiepyti, kad išvengtų šių kartu plintančių kvėpavimo takų infekcijų ar sunkių jų formų. Rekomenduojama skiepyti gripo ir COVID-19 vakcinomis vieno vizito pas gydytoją metu.

Informuojame, kad  šiuo metu Palangos miesto savivaldybės gyventojai (12 m. ir vyresni) gali kreiptis į Palangos asmens sveikatos priežiūros įstaigas – VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centrą (tel. 8 460 53 837), S. Kulikauskienės įmonės bendrosios praktikos gydytojo centrą (tel. 8 (460) 31 600) dėl skiepų COVID-19 vakcinomis.

Atkreiptinas dėmesys į tai, kad COVID-19 vakcinomis gyventojai gali skiepytis nemokamai bet kurioje gydymo įstaigoje – už COVID-19 vakcinas ir vakcinavimo paslaugą apdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu gyventojams mokėti nereikės. Jei asmuo nėra draustas, už vakciną ir skiepijimo paslaugą moka pats.

Tėvams, norintiems paskiepyti savo vaikus (nuo 6 mėn. iki 11 m.) COVID-19 vakcina, rekomenduojama kreiptis į gydymo įstaigą, prie kurios asmenys yra prisirašę. Esant poreikiui skiepyti vaikus (6 mėn. - 11 m. amžiaus), COVID-19 vakcinos, skirtos skiepyti vaikus pagal minėtą amžiaus grupę, bus užsakomos.

Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, COVID-19 vakcinos yra saugios vaikams. Nepageidaujamos reakcijos pasireiškia retai, o skiepijimo COVID-19 vakcinomis nauda nusveria žinomą COVID-19 ligos riziką ir galimas ligos sukeltas sunkias komplikacijas. COVID-19 skiepijimas ir toliau apsaugo vaikus nuo sunkių ligos formų ir hospitalizavimo. Vaikai, sergantys gretutinėmis ligomis, dažniau sunkiai suserga COVID-19 liga. Tačiau ir neturintys gretutinių sveikatos sutrikimų vaikai taip pat gali sunkiai susirgti.

Atkreiptinas dėmesys į tai, kad visose Palangos  gydymo įstaigose galima pasiskiepyti nuo labiausiai plintančių infekcinių susirgimų – gripo ir koronaviruso – vieno vizito metu. Skiepijimas gripo ir atnaujintomis COVID-19 vakcinomis labiausiai rekomenduojamas rizikos grupėms priklausantiems asmenims (asmenims nuo 65 m. amžiaus ir vyresniems, sergantiems lėtinėmis ligomis (taip pat ir vaikams), gyvenantiems socialinės slaugos ir globos įstaigose, sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams, nėščiosioms). Gripo ir COVID-19 vakcinomis vienu vizito metu rizikos grupėms priklausantys asmenys yra skiepijami nemokamai toje gydymo įstaigoje, kurioje asmuo yra prisirašęs.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Atvėsus orams susidaro palankesnė terpė plisti viršutinių kvėpavimo takų infekcijoms, todėl gyventojai, kurie dar nėra apsaugoti nuo COVID-19 ir sezoninio gripo, ypač – labiausiai pažeidžiami ir turintys didžiausią riziką, raginami nedelsiant pasiskiepyti.


Prasidėjus šaltajam sezonui, Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono biuras, Europos Komisija ir Europos ligų kontrolės ir prevencijos centras skelbia aiškią ir skubią žinią.


Prasidedant šaltajam sezonui Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena – savo imunitetu turime pasirūpinti kiekvienas, tad nuo spalio 5 d. visose gydymo įstaigose bus galima pasiskiepyti nuo labiausiai plintančių infekcinių susirgimų – gripo ir koronaviruso vieno vizito metu.


2021 metais VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centras buvo išsikėlęs dar vieną veiklos tikslą – užtikrinti savalaikį ir saugų paslaugų teikimą ekstremalios situacijos metu. Ir nors 2021 metais įstaigos veiklą įtakojo pandemija ir netrūko iššūkių, tačiau tai visiškai nepablogino sveikatos priežiūros įstaigos veiklos rodiklių. 


Vadovaudamosi Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu dėl ambulatorinių slaugos paslaugų namuose teikimo bei naujais reikalavimais Palangos miesto pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos (toliau – ASPĮ) nuo 2022 m. sausio 3 d.  pradėjo teikti slaugos paslaugas namuose su nauja komanda, kurią sudaro 2 slaugytojai, 2 slaugytojo padėjėjai, kineziterapeutas. Palangos...


 VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centras (ASPC) nuo lapkričio 10 dienos tapo elektrą gaminančiu vartotoju – nuo šiol pats pagamins 100 proc. visos įmonės reikmėms reikalingos elektros energijos. 


Be išankstinės registracijos pasiskiepyti galima kiekvieną ketvirtadienį VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centre, Vytauto g. 92, nuo 11 val. iki 16 val.


Gegužės 23 dieną Palangos asmens sveikatos priežiūros centre atidarytas naujas Diabetinės pėdos kabinetas. Lėšų reikiamai įrangai įsigyti skyrė Palangos Rotary klubas bei Palangos viešbučių ir restoranų asociacija (VRA).  


Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Klaipėdos departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyrius informuoja, kad gripo vakcina, skirta 2018–2019 m. gripo sezonui, įsigyta už valstybės lėšas, rizikos grupių skiepijimui pristatyta į visas Klaipėdos apskrities asmens sveikatos priežiūros įstaigas (ASPĮ). Šių metų gripo sezonui Klaipėdos...


Nors Palangoje radiatoriai visur jau šyla, tačiau Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centro patalpose šiluma nesijaučia. Darbuotojai dirba ne itin tinkamomis sąlygomis, o ir atėjusieji pacientai nejaučia jokio malonumo nešildomose patalpose, juk tarp besilankančiųjų yra ir mažų vaikų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius