10 finansinių patarimų iš patyrusių ekspertų

***, 2021-01-26
Peržiūrėta
3748
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

10 finansinių patarimų iš patyrusių ekspertų

Bėgant metams kiekvienas žmogus gauna pačių įvairiausių finansinių patarimų, kurių vieni atkeliauja iš tėvų, giminaičių ar draugų, o kiti iš finansų planuotojų, buhalterių ir kitų finansų srities specialistų. Tačiau paprastai tol, kol žmogus pats neišbando vieno ar kito jam pateikto finansinio patarimo, jis negali tvirtai žinoti, ar toks patarimas iš tikrųjų galėtų veikti jo konkrečiu atveju.
Be to, kai aplink mus šiomis dienomis yra tiek daug skirtingų finansinių patarimų, neretai gali būti pakankamai sudėtinga suprasti, kas yra kas – jau nekalbant apie tai, kad pernelyg didelė informacijos gausa gali sumažinti mūsų motyvaciją ir norą domėtis asmeninių finansų valdymo sritimi. Todėl norint sėkmingai pritaikyti finansinius patarimus, visų pirma reikėtų sekti tuos patarimus, kurie galėtų būti pritaikyti konkrečiai situacijai ir konkrečiam gyvenimo būdui. Dalinamės Finance 43 ir Businessinsider.com paruoštais patarimais kaip valdyti savo finansus.
1. Gyvenkite taupiau
Vienas iš geriausių pinigų valdymo patarimų yra gyventi išleidžiant mažiau pinigų nei iš tikrųjų būtų galima išleisti. Kiekvieno žmogaus mėnesinės pajamos, santaupos, finansinių įsipareigojimų dydis ir kt. labai skiriasi, tačiau dauguma žmonių mėgsta padaryti įspūdį aplinkiniams ar bandyti „pasivyti“ kitus.
Tačiau tai yra labai greitas kelias įklimpti į dideles skolas. Vietoje to, žmonės turėtų prioritetu paversti santaupas ir investavimą į savo ateitį – tai, kas galėtų jiems padėti pasiekti savo finansinę nepriklausomybę. Tai reiškia, kad pastarieji veiksniai turėtų tapti gerokai svarbesni nei naujas automobilis ar naujas namas.
Daugybė žmonių turi labai nedaug santaupų arba jų apskritai neturi vien todėl, kad pernelyg išlaidauja visiškai nereikalingiems daiktams ar visiškai jokios pridėtinės vertės neturintiems tikslams. Tokie žmonės paprastai susiduria su rimtomis problemomis, jei staiga susiduria su darbo praradimu ar kitais nenumatytais sunkumais.
Patarimo autorius: Todd Kunsman, „Invested Wallet“ marketingo ir plėtros ekspertas.
2. Visuomet turėkite grynųjų
Investicijos yra puikus sprendimas, tačiau visuomet reikėtų turėti ir grynųjų pinigų, jei jums jų staiga prireiktų. Šis finansinis patarimas man buvo suteiktas mano tėvo, kuris gyveno Didžiosios depresijos metais. Ir būtent pastarasis patarimas praeityje man labai padėjo išvengiant didelių problemų ir tai yra naudingas patarimas tiek eiliniams vartotojams, tiek ir verslui.
Patarimo autorius: James Stefurak, atestuotas finansų analitikas, „The Invoice Factoring Guide“ įkūrėjas ir redaktorius.
3. Palengvinkite taupymą automatinių pervedimų pagalba
Kai jūs nustatote automatinius pervedimus, jums nebereikia pasitelkti savo valios pastangų ir išeikvoti papildomo laiko. Visa tai taupymą gali paversti labai paprastu, reguliariu ir jokių papildomų pastangų nereikalaujančiu procesu.
Taip pat visą tai galima dar labiau palengvinti sau į pagalbą pasitelkiant įvairias šiuolaikines tam pritaikytas mobiliąsias programėles, kurių dėka taupoma automatiškai, kartu analizuojant patiriamas išlaidas ir gaunamas pajamas. Tiesą sakant, tokie šiuolaikiniai sprendimai gali tapti ypač veiksminga priemone kiekvienam žmogui, kuriam trūksta valios taupyti ir kuris yra linkęs išlaidauti.
Patarimo autorius: Andrea Woroch, vartotojų ekspertė.
4. Pradėkite taupyti, kai dar esate jauni
Viena iš pagrindinių labai dažnai pasitaikančių klaidų, kurias daro jauno amžiaus žmonės, yra manymas, jog jiems nereikia pradėti taupyti, kol jie netampa vyresni. Tačiau toks požiūris į savo asmeninių finansus yra visiškai neteisingas.
Pradėjimas taupyti jauname amžiuje pasižymi labai dideliais privalumais ir gali reikšmingai atsipirkti. Kuo daugiau laiko turima, tuo daugiau galima sutaupyti, o tai tiesiogiai gelbsti ir žmogaus finansinei situacijai.
Be to, kai yra kalbama apie taupymą jauname amžiuje, reikėtų suprasti, kad tai nėra tik dalies pinigų atidėjimas „į šoną“. Visų svarbiausia, kad vis didesnę sutaupomą pinigų reikėtų investuoti, tokiu būdu siekiant gauti nuolatines pasyvias pajamas.
Tuo tarpu, jei pinigai yra investuojami ir kartu toliau tęsiamas pinigų taupymas, gaunama investicinę grąža tampa vis didesnė. Pavyzdžiui, jei jūs kiekvieną mėnesį investuosite po 100 eurų, per 40 metų laikotarpį jūs būsite atidėję 48 000 eurų, tačiau iš tikrųjų tai bus verta apytiksliai 186 000 eurų (įsivaizduojant, kad metinė investicinė grąža būtų apytiksliai 6 %). Tuo tarpu, jei per mėnesį jūs galite sutaupyti 125 eurus, po 40 metų jūs būtumėte sukaupę net 232 000 eurų!
Patarimo autorius: Kate Ryan, „TIAA“ patarėja turto valdymo klausimais.
5. 15 % savo algos investuokite į paprastą investicinį portfelį
Patį geriausią patarimą kada nors esu gavęs, kai perskaičiau investicijų eksperto William Bernstein straipsnį „If You Can“. Man tai tetruko vos 10 minučių, tačiau patarimas buvo labai vertingas.
Savo straipsnyje William Bernstein pristatė labai paprastus, tačiau ypač galingus žingsnius, kuriuos gali žengti kiekvienas, tokiu būdu pralenkdamas 90 % finansų profesionalų ir išeidamas į pensiją būdamas milijonieriumi.
Finansinis patarimas yra labai paprastas: Sutaupykite 15 % savo algos ir investuokite tai į paprastą investicinį portfelį. Kas visą tai paverčia labai jaudinančiu dalyku yra ne pats patarimas, o jo įgyvendinimas, t.y. visas procesas.
Patarimo autorius: Uri Pomerantz, „Twine“ vadovė.
6. Nedidinkite savo išlaidų, kai padidėja pajamos
Visų pirma sumokėkite sau! Pernelyg dažnai daugelis žmonių pasiduoda norui gyventi nuolatos keliant savo standartus. Tačiau, kai pakeliame savo gyvenimo standartus vos tik padidėja mūsų pajamos, mes neturime galimybės daugiau sutaupyti. Tai reiškia, kad tokiais atvejais mes turėtumėte pakelti savo taupymo standartus, o ne bandyti gyventi dar geriau. Taigi, kai jūsų pajamos padidėja, jūs turėtumėte sumokėti sau!
Patarimo autorius: Chad Rixse, „Millennial Wealth“ bendraįkūrėjas.
7. Pažvelkite į savo kredito ataskaitą
Būdamas jaunas ir turėdamas gerą darbą bei kreditą, aš buvau nusivylęs, kuomet nuolatos sulaukdavau neigiamo atsakymo dėl kreditinių kortelių, kurių aš norėjau. Mano finansų patarėjas pasiūlė man pažvelgti į mano kredito ataskaitą – padaryti tai, ko aš nedariau jau daugybę metų. Tiesą sakant, aš buvau tiesiog šokiruotas matydamas, kokia yra tikroji mano finansinė situacija, o mano skola, susidariusi dėl pradelstų finansinių įsipareigojimų, siekė net penkis skaičius.
Pasirodė, kad iš tikrųjų aš nebuvau toks atsakingas vartotojas ir visa tai labai akivaizdžiai atsispindėjo mano kredito istorijoje. Man prireikė trijų mėnesių, kol išsprendžiau dalį sunkumų, tačiau mano kredito reitingas labai reikšmingai išaugo.
Patarimo autorius: Mark Fidelman, asmeninių finansų ekspertas ir „MoneyTips.com“ rinkodaros vadovas.
8. Nedirbkite pinigams – leiskite, kad pinigai dirbtų jums
Vienas iš pačių geriausių patarimų, kurį kada nors esu gavęs, yra tai, jog mes neturėtume dirbti pinigams – vietoje to turėtumėte leisti, kad pinigai dirbtų mums. Pernelyg dažnai žmonės užstringa nuolatos besisukančiame rate, kuomet savo pinigus laiko taupomojoje banko sąskaitoje.
Nors nėra nieko blogo taupyti nenumatytiems atvejams, pinigus pervedant į savo taupomąją banko sąskaitą, tokiu būdu priartėti prie savo pensiniam amžiui numatytų tikslų ar taupymo tikslų, gali būti pernelyg sudėtinga. Trumpiau tariant, tai užtruktų labai ilgą laiką. Taigi, jei taupote pinigus, turėtumėte pasistengti juos investuoti, o savo atliktas investicijas diversifikuoti, kartu sumažinant investicinę riziką. Todėl turėtumėte siekti to, jog jums miegant pinigai dirbtų už jus.
Patarimo autorius: Todd Kunsman, „Invested Wallet“ marketingo ir plėtros ekspertas.
9. Taupykite kiekvieną 5 eurų kupiūrą
Stenkitės sutaupyti kiekvieną po ranka jums pasitaikančią 5 eurų kupiūrą. Praėjus metams jūs būsite labai maloniai nustebinti pamatę, kiek iš tikrųjų jums pavyko sutaupyti.
Patarimo autorius: Paris Chevalier, „Xceed Financial Credit Union“ rinkodaros vadovė.
10. Visuomet taupykite blogai dienai
Geriausias patarimas, kokio aš buvau sulaukusi iš savo močiutės, buvo tai, jog aš visuomet turėčiau taupyti blogai dienai, kadangi niekas netrunka amžinai ir niekas neišlieka toks pats.
Dėl tam tikrų atsiradusių sveikatos problemų ar negalėjau dirbti kelerius metus. Laimei, aš nusprendžiau pasinaudoti jos patarimu ir sutaupiau pakankamai pinigų, kurie man padėjo atsistatyti pernelyg nesijaudinant dėl to, kaip aš galėsiu apmokėti savo mėnesines sąskaitas.
Taupymas juodai dienai padeda kur kas lengviau išgyventi bet kokius iššūkius ir gyvenimo pokyčius – jūs negalite valdyti to, kas jums nutiks, tačiau jūs galite valdyti tai, kaip su tuo susidorosite.
Patarimo autorius: Harrine Freeman, finansų ekspertė ir „H.E. Freeman Enterprises“ vadovė/savininkė.
Apibendrinimas: kaip vertėtų žvelgti į pinigus
Buvo pateikta daugybė įvairių finansinių patarimų, atkeliavusių tiesiai iš patyrusių finansų ekspertų lūpų. Galbūt kai kurie patarimai jums pasirodė pernelyg lėkšti ar per daug paprasti ir nereikšmingi. Tačiau vis dėlto kiekvienas iš jų yra labai veiksmingas, jei pritaikomas tinkamai.
Kiekvieno žmogaus finansinė situacija yra labai skirtinga ir kiekvieno finansinis raštingumas skiriasi, todėl natūralu, kad žmonės turi savo nuomonę ir įsitikinimus. Tačiau jei žmogus ignoruoja bazinius asmeninių finansų valdymo principus ir nesiima jokių priemonių, kurios jam galėtų padėti išsaugoti tvirtą finansinį pagrindą, kartu jį nuolatos gerinant, jis neturi jokių galimybių gyventi finansiškai saugaus gyvenimo. O kadangi finansai yra labai svarbi kiekvieno žmogaus sudedamoji dalis, į visą tai neturėtų būti žvelgiama pro pirštus.
Be abejo, daugybė žmonių kalbant apie finansų valdymą gali teigti, kad visuomet yra lengviau pasakyti nei padaryti. Ir nors kai kuriais atvejais iš tikrųjų tenka skirti labai daug papildomų pastangų ir turėti daug ryžto, visa tai yra tiesiogiai susiję su finansine gerove. Todėl jei mūsų asmeniniams finansams skiriamas papildomas dėmesys gali padėti pagerinti mūsų gyvenimą ir jo kokybę, kodėl gi turėtumėte į visą tai užsimerkti ir bandyti tai ignoruoti?
Taip pat visuomet yra naudinga konsultuotis su asmeninių finansų specialistais ir finansų planuotojais. Nepaisant to, kad iki šiol Lietuvoje tokiomis paslaugomis naudojasi retas vartotojas, vis dėlto tai daryti yra ne tik verta, tačiau kai kuriais atvejais ir būtina. Akivaizdu, kad kiekvieno žmogaus finansinis raštingumas yra labai skirtingo lygio, todėl kartais sau į pagalbą pasitelkus savo srities profesionalus galima gerokai lengviau išspręsti įvairius iškylančius klausimus.
Be to, jei galvodami apie savo asmeninių finansų valdymą jūs didelį dėmesį skirsite ir kitų finansų ekspertų ar patyrusių verslininkų istorijoms, jums bus dar paprasčiau išvengti įvairių klaidų, kurios priešingu atveju jums sukurtų didelius finansinius praradimus. O jei kartu visame šiame finansų valdymo procese jūs nepamiršite pakankamai pastangų skirti savo paskolų padengimui ir atsakingam požiūriui į turimus finansinius įsipareigojimus, jūsų finansinė situacija turėtų dar labiau pagerėti.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Viena po kitos per Lietuvą ritasi skirtingos sukčiavimų bangos – dangstomasi įvairių įstaigų pavadinimais, žmones bandoma skubiai išgąsdinti ar nudžiuginti, mėginama pasinaudoti patiklumu, emociniu pažeidžiamumu ir taip išvilioti pinigus.


Metinių finansinių ataskaitų už praėjusius metus iki šiol dar nepateikusios organizacijos rizikuoja prarasti paramos gavėjo statusą.


Šalies oro uostuose jau nuo kovo stebint didelį keleivių srautų augimą, juose neretai susidaro spūstys, todėl keleiviams rekomenduojama atvykti anksčiau nei įprastai.


Įrankius, daugiau ar mažiau, tenka naudoti turbūt visiems. Dauguma jų yra metaliniai. Kaip žinome, metalas yra tvirtas, tačiau turi ir savo silpnybių. Per laiką, jeigu nėra tinkamai prižiūrimi, net ir ne itin daug naudojami įrankiai gali susidėvėti ir pasidaryti nebenaudingi. Jūsų siekiamybė turėtų būti išlaikyti tuos įrankius kuo švaresnius ir geresnės būklės. Jeigu tai jums pavyks, turėsite...


Bėgant metams kiekvienas žmogus gauna pačių įvairiausių finansinių patarimų, kurių vieni atkeliauja iš tėvų, giminaičių ar draugų, o kiti iš finansų planuotojų, buhalterių ir kitų finansų srities specialistų. Tačiau paprastai tol, kol žmogus pats neišbando vieno ar kito jam pateikto finansinio patarimo, jis negali tvirtai žinoti, ar toks patarimas iš tikrųjų galėtų...


Kiek Palangos mieste registruotų įmonių nukentėjo nuo COVID-19? Kiek iš jų paprašė laikinai atidėti mokestines prievoles?„Palangos tiltui“ tai komentuoja Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkas Audrius Morkūnas: "Šiuo metu neigiamą COVID-19 poveikį patyrusių įmonių, kurioms automatiškai taikomos VMI pagalbos...


Finansus, atrodo, paprasta valdyti, kol jie nėra tavo. Asmeniniai finansai dažnai susideda iš kelių piniginių įplaukų ir daugybės išlaidų, pavyzdžiui, mokesčiams, sporto klubo abonementui, apsipirkimui ir pan. Protingai paskirstyti pinigus ir neišlaidauti būtina, mat tai užtikrina, kad vėliau neturėsite skolų, būsite finansiškai nepriklausomi, o kartais galėsite...


Sakoma, kad nauja šluota geriau šluoja, bet ne UAB „Palangos komunalinis ūkis“ atveju: miesto komunalinio direktoriusVidas Misikonis trečiadienį įmonės stebėtojų tarybai įteikė prašymą jį atleisti iš užimamų pareigų, o jau nuo šiandien, įmonės stebėtojų pritarimu, prie „Palangos komunalinio ūkio“ vairo stoja visiems...


Daugelis tų pačių  finansinių paslaugų komerciniuose bankuose yra apmokestinamos keletą kartų brangiau nei kredito unijose. Palangos kredito unija išlaiko prieinamus finansinių paslaugų mokesčius miesto ir aplinkinių rajonų gyventojams.


„Konservatoriai su koalicijos partneriais reanimavo valstybę, dabar jiems, pastačius ją ant kojų, turi būti suteikta teisė ją reabilituoti ir prikelti naujam gyvenimui. Seimui nereikia rėksnių, kurių Parlamente, deja, yra ne vienas, o dabartinis Seimo narys Pranas Žeimys – labai vakarietiškas, puikiai išmanantis įstatymų leidybą ir, svarbiausia, labai sąžiningas...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius