„108 km moterų iššūkis“ ir toliau nepaliauja stebinęs

Palangos tiltas, 2023-07-21
Peržiūrėta
887
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„108 km moterų iššūkis“ ir toliau nepaliauja stebinęs

Ir vėl didžiausio susidomėjimo susilaukė penktadienio rytą startavęs „108 km moterų iššūkio“ ralis, turtingoje ir turiningoje „Aurum 1006 km lenktynių“ programoje randantis vietos jau šeštus metus paeiliui. 

Šiemet prie starto linijos išsirikiavo 84 dailiosios lyties atstovių ekipažai, pasiryžę ne tik įveikti visas orientacinio ralio užduotis, bet ir kautis dėl įspūdingų prizų, kuriuos įsteigė organizatoriai ir rėmėjai. 

„Džiaugiuosi, kad jau šeštus metus vykstantį „108 km moterų iššūkį“ spėjo išbandyti daugybė merginų ir moterų, - sako renginio koordinatorė Jolanta Iselionienė. – Šiemet iš į „108 km moterų iššūkio” ralį užsiregistravusių 84 komandų net 33 ekipos debiutuoja šiame renginyje, 10 komandų prie starto linijos atvairavo elektromobilius, 15 ekipų varžosi dviejų narių, o net 69 komandos kovoja daugiau nei dviejų narių įskaitose.

Renginio senbuvės, Vilniaus „Womens Garage“ ekipos damos taip užsikrėtė šia „bacila“, jog vienoje komandoje ir viename automobilyje jau nebeišsitenka. Todėl šiemet iš vieno poskiepio išaugo net dvi komandos, startuojančios atskirai ir, nors ir dirbančios viename kolektyve, bet lenktynių trasoje tampančios aršiomis varžovėmis.

„Womens Garage 1“ komandoje su „Cupra Formento“ startuoja Rita Rotaru, Simona Brazauskaitė ir Gintarė Ivanauskaitė, o antrosios ekipos damos Silvija Panavaitė, Ieva Morkūnaitė, Kristina Klimienė ir Ieva Devainienė trumpiausią kelią į finišą stengsis surasti su „Mercedes-Benz CLA 180“.

Jungtinė uostamiesčio ir Kretingos komanda – Džordana Valantinė, Laura Kupčienė, Gita Salickienė ir Rita Lukauskienė, pasivadinusi „Žmonomis“, - vairuos „Opel Insignia“. 

O štai vilnietės „Visai normalios“ (niekas tuo tikrai neabejoja) pirmenybę atidavė elektromobiliui „Tesla Model 3“, kuriuo pergalės rakto ieškos Raminta Grigaitytė ir Dovilė Gribulienė.

Varžybų organizatoriai įžvelgė ir malonią tendenciją, kai daugelis moterų ir merginų, debiutuojančių lenktynėse ir besivaržančių pirmą kartą dalyvaujančiųjų įskaitoje, pasirinko elektromobilius. 

Klaipėdietės, „RNDV Electro“ komandos penketukas Rūta Katkauskaitė-Čičirkienė, Veronika Marozienė, Rimantė Jurevičienė, Vaida Intė ir Valdonė Ramanauskaitė startavo su „Volvo C40“, o palangiškės „Špylkos ir Magnetai“ ekipos narės Kristina ir Gintarė Pozingytės su Akvilė Šimkuviene pasirinko solidų „Porsche Taycan 4S“.           

Ką taip aktyviai į kvietimą iš visos Lietuvos atsiliepusioms damoms pažadėjo „108 km moterų iššūkio“ ralio organizatoriai? 

Pirmiausia, daug smagių, sportiškų rungčių, tarp kurių laukia ir slalomas, ir vairavimas ant slidžios dangos, ir važiavimas pagal ralio stenogramą. 

Nieko stebėtino, nes orientaciniame ralyje ir moterims privalu parodyti visą savo sumanumą, mokėjimą naudojantis žemėlapiu ir Kelio knyga surasti galybę geografinių, istorinių ir kitų patrauklių objektų, o visus vargus atpirks pro automobilio langą lekiantys nuostabūs pajūrio regiono vaizdai. 

Po renginio atidarymo ir varžybų starto „Aurum 1006 km lenktynių” trasoje „108 km moterų iššūkio“ dalyvės, apvažiavusios trasa garbės ratą, stvėrė į rankas Kelio knygą, kurioje pažymėtas renginio maršrutas, nusidriekęs per daugelį miestų ir miestelių, tarp kurių Klaipėda, Kretinga, Plungė, Plateliai, Salantai ir kt. Be to damų laukia ir nemažai specialiųjų užduočių.

Bendras moterų ralio maršrutas - 255 kilometrai, iš kurių – 108 km pagal Kelio knygą, o visi kiti kilometrai - pervažiavimai tarp rungčių.

Jau starte moterys patikėjo, jog jų laukia daugybė nuotykių, šėlsmo, gražių̨ vaizdų kupina diena, kurią vakare vainikuos įspūdingi apdovanojimai „Aurum 1006 km lenktynių“ festivalio scenoje.

Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos 

„Aurum 1006 km lenktynių“ spaudos centras – Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“ 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Sausio 13 d. vyko Šventosios bibliotekos organizuotas renginys – latviškos knygos „Rucavos moterų pasakojimai“ pristatymas.


Ir vėl didžiausio susidomėjimo susilaukė penktadienio rytą startavęs „108 km moterų iššūkio“ ralis, turtingoje ir turiningoje „Aurum 1006 km lenktynių“ programoje randantis vietos jau šeštus metus paeiliui. 


Iš 76 veiklos sričių 67-iose vyrų vidutiniai atlyginimai išlieka aukštesni nei moterų, parodė kredito biuro „Creditinfo Lietuva“ atlikta analizė. 


Kol dauguma akordeonistą Martyną Levickį pratę sutikti sausakimšose salėse, stovint prieš jo vadovaujamus ansamblius ar pasirodant drauge su kitais atlikėjais, šis muzikos „Don Kichotas“ vis dar nepaliauja ieškoti unikalaus solo akordeono skambesio.


Birželio pabaigoje įvykusiose varžybose „Kernavė-Vilnius Trail“ nepaprastų rezultatų 82 km trasoje pasiekusi trisdešimtmetė Karolina Miklovienė ir toliau namo veža pergales bei garsina pajūrio kraštą. Bėgikė iš Palangos rugpjūčio 8 dieną Kretingoje įvykusiame Piotro Silkino 80 metų jubiliejui paminėti skirtame bėgime 3 kilometrų distanciją nubėgo per 13 minučių 45 sekundes ir įveikė ją pirma...


Norite prisėsti restorane ar nueiti į baseiną – naujas Galimybių pasas atveria papildomų galimybių, tačiau tik tiems, kurie jau persirgo COVID-19 arba yra paskiepyti – kitiems reikia atlikti testą. Tačiau pastaroji galimybė netgi kurortuose praktiškai neprieinama – arba nėra laisvų vietų, arba turi pataikyti į tam tikrą valandą ir dieną. Tuo metu neigiamas testas...


Gerumo niekada nebūna daug, o ypač šiuo slogiu karantino metu. Tačiau būrys Palangos veiklių ir energingų geradarių moterų, susivienijusių į Palangos LIONS moterų klubą, skuba daryti stebuklus – didesnius ir mažesnius. Tiems, kuriems jų labiausiai reikia. „Palangos tiltas“ kalbėjosi su Palangos LIONS prezidente Raimonda Mitkuviene.


13-metė Justė Jocytė sulaukė dar vieno įvertinimo – kvietimo į Lietuvos moterų krepšinio rinktinę.   


Nors liepos mėnesį Palangos miesto savivaldybės taryba priėmė sprendimą, kuriuo apribojo prekybos svaiginančiais gėrimais laiką „Luizoje“ nuo 8 val. ryto iki vidurnakčio, savaitgaliais čia ir toliau linksminamasi iki paryčių. Buvusi kavinės savininkė Irena Staponienė, apskundusi šį sprendimą teismui, laukia jo verdikto ir žada, jei šis būsiąs nepalankus, skųstis...


Palangos moterų paplūdimyje jau seniai tapo teisėta vien tiktai dailiosios lyties atstovių karaliavimo zona. Anksčiau vyriškiai, patingėję sukti ratą pro miško takelius, dar bandydavo kirsti jiems uždraustą zoną, tačiau ne juokais apšaukti galiausiai įprato į moterų teritoriją šiukštu kojos nekelti.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius