2022-ųjų liepos vidury Palangą drriaumos 23-osios „Aurum 1006 km lenktynių" lenktynininkų automobilaii

Palangos tiltas, 2021-10-01
Peržiūrėta
2591
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vytauto Pilkausko nuotr.
Vytauto Pilkausko nuotr.

Jau žinoma kitais metais vyksiančių didžiausių Baltijos šalyse ilgų nuotolių „Aurum 1006 km lenktynių“ data.

23-asis renginio istorijoje, nuo 2000-ųjų VšĮ „Promo Events“ be pertraukų organizuojamas prestižinis lenktynių festivalis 2022 m į Palangą pakvies liepos 13-16 dienomis. 

„Todėl jau dabar ir sportininkus, ir greičio bei adrenalino gerbėjus kviečiame pasižymėti ir rezervuoti savo kalendoriuose 2022 metų liepos 13-16 dienas, kada lauksime jūsų tradicinėje mūsų susitikimų vietoje didžiausiame šalies vasaros kurorte“, - ragina pagrindinis lenktynių festivalio organizatorius, „Promo Events“ direktorius Darius Jonušis. 

Daugelio nuomone šių metų „Aurum 1006 km lenktynės“ buvo pasiekusios savo piką per visą gyvavimo istoriją nuo pat 2000-ųjų. 

Tai buvo karščiausios, nenuspėjamos, dramatiškiausios, aštriausio siužeto iki pat finišo linijos lenktynės per visą jų istoriją - tikras saldainis automobilių sporto gurmanams ir didžiulė atsakomybės našta renginį aptarnavusioms grandims.    

„Neprisimenu tiek incidentų, stabdymų, geltonos vėliavos fazių, važiavimo paskui saugos automobilį ir išdalytų įvairiausių baudų“, - dramatišką situaciją trasoje apibūdino lenktynių vyriausiasis komisaras Gražvydas Smetonis, čia dirbantis nuo pat pirmųjų varžybų.

„Malonu girdėti tokius vertinimus, įpareigojančius dar aukščiau nei šiemet iškelti renginio kokybės kartelę. Ir mes jos tikrai nenuleisime, - tikina D. Jonušis. – Dar ankstoka kalbėti apie konkrečias naujoves, kuriomis praturtinsime kitų metų lenktynių festivalį, tačiau naujienų tikrai bus“.   

Pagrindinis lenktynių dirigentas ne be pagrindo džiaugiasi, jog, padedant rėmėjams ir bičiuliams, jau dveji metai paeiliui lenktynes pavyksta surengti itin nelengvomis sąlygomis. 

Įgyta patirtis suteikia gerokai daugiau pasitikėjimo besirenkantiems kelią į lenktynių miestelį ir manantiems, jog čia, kaip ir anksčiau, bus sudarytos visos sąlygos ne tik lenktyniauti, bet ir stebėti renginį.

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ne kartą yra akcentavęs, jog svetingumu garsėjantys palangiškiai kiekvieną atvykusįjį kviečia susipažinti su kasmet vis gražėjančiu kurortu, nuo kurio neatsiejamos ir jau ne tik Europoje garsios „Aurum 1006 km lenktynės“.

Naujausias to pavyzdys – didelis, net šešis puslapius užimantis tolimojoje Brazilijoje „Porsche“ gamintojų iš Štutgarto leidžiamame „Insider“ žurnale publikuojamas fotoreportažas su lenktynių oficialaus fotografo Vytauto Pilkausko nuotraukomis apie didžiausią Lietuvos kurortą ir jame jau daugiau nei du dešimtmečius vykstančias unikalias maratonines lenktynes.

Šiemet Palangoje vyko 22-osios, ketvirtą kartą „Aurum 1006 km lenktynių“ vardą turėjusios tarptautinės lenktynės, kuriose dalyvavo 41 ekipa iš Lietuvos, Estijos, Vokietijos, Nyderlandų ir Didžiosios Britanijos.

Lenktynėse dalyvavusių komandų sudėtyje buvo 142 sportininkai ir 41 komandos vadovas iš septynių šalių : Lietuvos, Latvijos, Estijos, Vokietijos, Suomijos, Nyderlandų ir Didžiosios Britanijos.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

2024 metais Palangoje vyksiančios didžiausios Baltijos šalyse maratoninės „Aurum 1006 km powered by Hankook lenktynės“ bus neeilinės nuo 2000-ųjų besitęsiančioje ir niekada nenutrūkusioje jų istorijoje.


„Aurum 1006 km lenktynių“ festivalis žiūrovams kasdien dovanoja ne tik aštrią kovą, bet ir mielų širdžiai ir akiai atrakcijų.


Nuo pat 2000-ųjų didžiausias Baltijos šalyse maratonines „Aurum 1006 km lenktynes“ rengianti VšĮ „Promo Events“ jau paviešino, jog prestižinis, tradicinis automobilių lenktynių festivalis Palangoje vyks kitų metų liepos 19-22 dienomis.


Jau žinoma kitais metais vyksiančių didžiausių Baltijos šalyse ilgų nuotolių „Aurum 1006 km lenktynių“ data. 23-asis renginio istorijoje, nuo 2000-ųjų VšĮ „Promo Events“ be pertraukų organizuojamas prestižinis lenktynių festivalis 2022 m į Palangą pakvies liepos 13-16 dienomis. 


Palangą ir poilsiautojus bemaž dvi dienas kaustę tradicinių, čia jau 22 kartą be pertraukų vykstančių „Aurum 1006 km lenktynių“ įžanginės, atidarymo, savotiškos pažinties su lenktynininkais ir nauja jų technika ceremonijos baigėsi. Ketvirtadienio, liepos 15 d., popietę sportininkai sugrįžo į laikinąjį lenktynių miestelį, kur prasidėjo treniruotės prieš atsakingiausią metų pasirodymą. 


Trečiadienį, liepos 14 d., Palangoje pakelta didžiausiu automobilių žiedinių lenktynių festivaliu Baltijos šalyse vadinamų „Aurum 1006 km lenktynių“, surengtų čia jau 22-ą kartą paeiliui, vėliava.


Dviejų dienų drifto batalijas vainikavo nugalėtojų pakyla vėlų penktadienio vakarą visų „Aurum 1006 km lenktynėse“ vietos radusių renginių programą užbaigė „Gera dovana Drift“ lenktynių nugalėtojų ir prizininkų pagerbimo ceremonija, kurioje greičiausius sveikino ir apdovanojo lenktynių organizatorius Darius Jonušis ir šalies drifto čempionato...


Jau du dešimtmečiai, kai Palangoje vidurvasarį vyksta didžiausiu automobilių sporto renginiu Baltijos šalyse tituluojamos „Aurum 1006 km lenktynės“. Lenktynes rengianti VšĮ „Promo Events“ ir šiemet nelinkusi laužyti nusistovėjusių ilgamečių tradicijų ir kupina ryžto į daugelio pamėgtą greičio festivalį pakviesti kaip ir numatyta, liepos 15-18...


„Aurum 1006 km lenktynių“ kvalifikacija penktadienį, liepos 19 dieną, buvo puiki preliudija į pagrindines šeštadienio lenktynes. Jau kvalifikaciniame etape intriga pasiekė aukščiausią lygį: lyderiai keitėsi kone kas porą minučių.


Nuo lenktynių starto prabėgus 8 val. 54 min. lietuviškuoju automobilių maratonu tituluojamų „ENEOS 1006 km lenktynių“ finišo liniją, nuvažiavęs visą 373 ratų distanciją,pirmasis kirto „Skuba Dream“ komandos „Porsche 911 GT3 CUP 997“ automobilis, kurį į pergalingą finišą atvairavo ekipos lenktynininkas Egidijus Valeiša.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius