A. Jolie: „Galiu pasakyti savo vaikams, kad jiems nereikia bijoti, jog praras mane dėl krūties vėžio“

Palangos tiltas, 2013-05-16
Peržiūrėta
2031
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

SCANPIX nuotr.
SCANPIX nuotr.

Angelina Jolie rado dar vieną būdą būti žvaigžde – ši aktorė, „Oskaro“ laureatė ir Jungtinių Tautų (JT) ambasadorė pabėgėlių reikalams, dabar sulaukia pagarbos pareiškimų iš sveikatos apsaugos aktyvistų, gydytojų ir savo gerbėjų, kai atskleidė, jog ryžosi abiejų krūtų pašalinimo operacijai, kad sumažintų riziką susirgti vėžiu. 37 metų aktorei abi krūtys buvo pašalintos siekiant kiek įmanoma sumažinti krūties vėžio pavojų, nes buvo nustatyta, kad ji yra paveldėjusi geną, didinantį krūties ir kiaušidžių vėžio riziką.
Paskelbti apie tai viešai ji nusprendė norėdama parodyti pavyzdį kitoms moterims ir motinoms.

„Pasaulinio liaupsių chorui” vadovavo jos partneris ir sužadėtinis Bradas Pittas, kuris pavadino ją didvyriška. Pagyrimų A. Jolie atvirumui negaili ir jos gydytojai, kitos kino žvaigždės bei tūkstančiai gerbėjų, rašančių socialiniuose tinkluose.
„Tikimės, kad žinojimas, kurį ji didina visame pasaulyje, išgelbės nesuskaičiuojamą daugybę gyvybių“, – tinklaraštyje parašė A. Jolie chirurgė Kristi Funk iš Los Andželo krūties vėžio klinikos „Pink Lotus“, kuri gyrė savo pacientės „drąsius pasirinkimus“.
A. Jolie motina Marcheline Bertrand mirė nuo kiaušidžių vėžio, būdama 56 metų. Iš jos dukra paveldėjo geną BRCA1, kuris smarkiai padidina riziką susirgti krūties ir kiaušidžių vėžiu.
Dėl to geno jos gydytojai prognozavo 87 proc. krūties vėžio ir 50 proc. kiaušidžių vėžio riziką, o tai paskatino šešis vaikus auginančią aktorę imtis veiksmų – tikimybei, kad ji gali mirti dar būdama jauna, sumažinti.
Paskelbdama apie operacijas straipsnyje „The New York Times“, A. Jolie pažymėjo, jog dabar rizika, kad jai išsivystys krūties vėžys, sumažėjo iki 5 procentų, nors ir lieka pakankamai didelė tikimybė susirgti kiaušidžių vėžiu.
„Pradėjau nuo krūtų, nes man krūties vėžio rizika didesnė negu kiaušidžių vėžio, ir ta operacija sudėtingesnė“, – rašė ji.
„Galiu pasakyti savo vaikams, jog jiems nereikia bijoti, kad praras mane dėl krūties vėžio“, – pažymėjo aktorė.
Ji ir B. Pittas – įtakinga Holivudo pora, kurią bulvariniai laikraščiai praminė „Brangelina“, – augina tris įvaikius ir tris savo vaikus.
Vėžio prevencijos aktyvistai sveikino A. Jolie, bet perspėjo moteris nepulti strimgalviais tikrintis dėl minimos geno mutacijos.
Pasak jų, ta BRCA1 mutacija yra ne tik reta, bet ir brangi nustatyti JAV laboratorijoje, kuri – sulaukdama prieštaringų vertinimų – reiškia pretenzijas į patentines teises dėl šio geno.
K. Funk sakė, kad B. Pittas „buvo šalia ir pasveikino ją iškart, kai tik ji atsigavo po narkozės, kaip ir po kiekvienos operacijos“.
Pagrindinė operacija buvo atlikta vasario 16 dieną ir praėjo sklandžiai, tinklaraštyje rašė chirurgė. Po dviejų dienų ji paskambinusi A. Jolie ir patvirtinusi didžiausią viltį: „visi krūtų audiniai buvo gerybiniai“.
„Ketvirtą dieną po jos mastektomijų man buvo smagu rasti ją ne tik geros nuotaikos, trykštančią energija, bet ir (prie) dviejų sienų jos namuose, nukabinėtų naujai surinktais parengiamaisiais maketais kitam projektui, kurį ji režisuoja, – rašė chirurgė. – Jai kalbant, nuo jos krūtinės karojo šešios drenos, po tris kiekvienoje pusėje, pririštos prie elastinio diržo aplink jos liemenį“.
Paskutinė operacija buvo atlikta balandžio 27 dieną – aktorės krūtys buvo atkurtos naudojant implantus. Pasak K. Funk, procedūra „praėjo itin gerai ir užbaigė jos operacijų kelionę“.
„Krūties ir kiaušidžių vėžys gyvybių pareikalauja kasdien“, – sakė K. Funk ir pridūrė: „Žinios ir veiksmai gali padėti užkirsti kelią pirmalaikei netekčiai tų, kurie mus myli ir kuriuos mes taip pat labai mylime“.
A. Jolie taip pat papasakojo apie kelių etapų chirurginį gydymą, kurio pagrindinis elementas yra operacija, galinti trukti iki aštuonių valandų. Jos metu pašalinamas krūties audinys ir įdedamas laikinas užpildas.
Paskutiniu proceso etapu krūtys atkuriamos naudojant implantus, sakė ji ir pridūrė: „Per pastaruosius kelerius metus buvo daug šios procedūros patobulinimų ir rezultatai gali būti nuostabūs“.
A. Jolie padėkojo B.Pittui už paramą, sakė, kad jiedu „sugebėjo rasti akimirkų drauge pasijuokti“ ir kad dabar ji turi tik mažų randų, į kuriuos jos vaikai gali žiūrėti be baimės.
„Jie žino, kad juos myliu ir padarysiu viską, kad kuo ilgiau būčiau su jais“, – rašė A. Jolie, kuri geriausios antrojo plano aktorės „Oskarą“ 2000 metais gavo už vaidmenį filme „Mergina su trūkumais“ (Girl, Interrupted).
„Kalbant asmeniškai, nesijaučiu esanti mažiau moteris. Jaučiuosi įgijusi galių (dėl to), kad padariau stiprų pasirinkimą, kuris jokiu būdu nemažina mano moteriškumo“, – sakė aktorė.
A. Jolie, kuri yra gerbiama ir už savo JT humanitarinį darbą užsienyje, nurodė viešai prabilusi norėdama padėti kitoms moterims suprasti galimus pasirinkimus ir paraginti pareigūnus padėti moterims neturtingesnėse valstybėse gauti joms reikalingą gydymą.
„Dabar rašau apie tai, nes tikiuosi, kad kitos moterys gali turėti naudos iš mano patirties. „Vėžys – vis dar yra žodis, sukeliantis baimę žmonių širdyse, intensyvų bejėgiškumo jausmą“, – rašė ji.

BNS inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) pradeda vykdyti krūties vėžio prevencinę programą. Pasak medikų, tai reikšmingas žingsnis, leisiantis moterims suteikti kompleksišką onkologinę pagalbą – nuo ankstyvos diagnostikos iki šiuolaikinio gydymo. 


Klaipėdos universiteto ligoninė pirmoji šalyje įdiegė naują gimdos (endometro) vėžio molekulinės patologijos žymenų tyrimą. Ligoninės genetikai atlieka naviko DNR tyrimą, tiriant specifinį pokytį – mutacijas POLE gene. 


Maždaug 800 žmonių kasmet netenkame dėl storosios žarnos vėžio. Jo gydymas galėtų būti kur kas sėkmingesnis ir netekčių skaičius mažesnis ligą nustačius anksti, geriausia – kol ji dar nejuntama. 


Kasmet Lietuvoje nustatoma apie 1 500 naujų storosios žarnos vėžio atvejų – daugiau nei 60 proc. jų aptinkami jau pažengusiose stadijose, kai vėžys yra beveik neišgydomas. 


Visai Lietuvai kalbant apie Saulių Skvernelį užklupusią sunkią ligą – premjeras serga pirmos stadijos limfoma, vėžiu, Palangos politikai, vaizdžiai tariant, noriai kalba apie gyvybę Marse ir gėjų teises, tik ne apie savo sveikatą. „Palangos tilto“ šaltiniai kurorto sveikatos įstaigose teigė, kad miesto politiką jose išvysti galima išvysti nebent su sloga....


Galima nemokamai pasitikrinti dėl burnos vėžio

"Palangos tilto" informacija, 2019 02 17 | Rubrika: Sveikata

Visą vasario mėnesį žmonės kviečiami dalyvauti prevencinėje programoje ir nemokamai pasitikrinti dėl burnos vėžio, nes tik laiku aptikus ligą, žmonės gali pasveikti. Prevencinė programa vyksta visoje Lietuvoje, tad kiekvienas, norintis pasitikrinti sveikatą, jau dabar gali registruotis pas gydytoją.


Minint Tarptautinės vėžio kontrolės organizacijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) iniciatyva paskelbtą kovos su vėžiu dieną, kiekvieną vasarį skelbiama vis labiau bauginanti sergamumo vėžiu statistika – pasaulyje apie 20 mln. žmonių serga vėžiu. Lietuvoje kasdien vėžio diagnozę išgirsta beveik 50 žmonių, o iš viso šalyje onkologinėmis ligomis serga apie...


Kasmet Lietuvoje nustatoma vis daugiau ikivėžinių krūties susirgimų, kas leidžia gerokai lengviau sustabdyti šią klastingą ligą ir nuo jos išgydyti daugiau moterų. Tačiau, moterys, vis dar nepakankamai dalyvauja prevencinėje programoje dėl krūties vėžio ir pagal ją nemokamai tikrinasi dėl šios ligos. Todėl VLK ragina moteris aktyviau naudotis galimybe kas 2 metus nemokamai...


Angelina Jolie rado dar vieną būdą būti žvaigžde – ši aktorė, „Oskaro“ laureatė ir Jungtinių Tautų (JT) ambasadorė pabėgėlių reikalams, dabar sulaukia pagarbos pareiškimų iš sveikatos apsaugos aktyvistų, gydytojų ir savo gerbėjų, kai atskleidė, jog ryžosi abiejų krūtų pašalinimo operacijai, kad sumažintų riziką susirgti vėžiu. 37 metų aktorei abi...


Visame pasaulyje spalio mėnuo minimas kaip kovos su krūties vėžiu mėnuo. Į šią kovą stoja vis daugiau moterų, o jei liga diagnozuojama laiku, tuomet įmanoma ją sustabdyti. Kaip patvirtino gydytoja akušerė ginekologė Svaja Kundrotienė, neabejotinai laiku pastebėjus ligą galima pagerinti gyvenimo kokybę, tačiau svarbiausia – nepamiršti savimi pasirūpinti. „Juk moters krūtis – pati...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius