Abitūros sesija baigėsi, brandos atestatai gauti – kas toliau?

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016-07-18
Peržiūrėta
1973
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Povilas Šakalys su mokytoja Dalia Rakauskiene.
Povilas Šakalys su mokytoja Dalia Rakauskiene.

Pastarosiomis savaitėmis šalies ugdymo įstaigos atsisveikina su abiturientais – jiems įteikiami ilgai laukti ir sunkiu darbu pelnyti brandos atestatai. Tačiau kol pastarieji buvo gauti, nueitas sunkus kelias, kėlęs daug diskusijų ir nerimo. Tad galiausiai – kokie palangiškių rezultatai?

Palangoje – septyni šimtukai
Praėjusią savaitę LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo gabiausius abiturientus, iš visų laikytų egzaminų gavusius po 100 ar 99 procentus. Nacionalinio egzaminų centro (NEC) duomenimis, 2016 metais valstybinių brandos egzaminų (VBE) šimto balų įvertinimus gavo 1405 abiturientai. „Jie iš viso gavo 1863 šimtukus. O sėkmingiausiai abitūros egzaminus išlaikė trys abiturientai, gavę net penkis šimtukus“, – pasakojo NEC direktorė Saulė Vingilienė. Palangiškiai taip pat pažangūs – septyni Senosios gimnazijos abiturientai gavo po šimtuką. Palangos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus duomenimis, du mokiniai rusų kalbos egzamine buvo įvertinti 100 procentų (iš viso laikiusiųjų šį egzaminą taip pat buvo du – aut.) ir penki mokiniai šimtukus gavo iš anglų kalbos egzamino, kurį laikė 140 moksleivių.

Nepagrįstas erzelis dėl matematikos egzamino
Daug diskusijų buvo kilę dėl šiais metais pirmą kartą privalomo valstybinio matematikos egzamino, norint pretenduoti į nemokamą studijų vietą. Ir, NEC duomenimis, mokinių, kurie rinkosi laikyti šį egzaminą skaičius tikrai išaugo: jį pasirinko 18 781 mokinys, o laikė – 17 621 abiturientas.
Panašu, kad erzelis dėl šio egzamino buvo nepagrįstas. „Egzaminą išlaikė 89,35 procentai laikiusiųjų, o 2,20 procentų (389 mokiniai) gavo ir šimtukus“, – skaičius pateikė NEC direktorė. Pasak S. Vingilienės, palyginti su ankstesniais metais, rezultatai niekuo nėra išskirtiniai: šių metų egzaminą išlaikiusiųjų ir šimto balų įvertinimus gavusių mokinių dalis yra labai panaši. O tiems, kurie pateikė apeliacijas, dažnu atveju rezultatai ne padidėjo, o sumažėjo: iš 254 pateikusiųjų apeliacijas 131 kandidatas egzamino neišlaikė.

Liko nepatenkintas lietuvių kalbos egzamino rezultatais
Palangiškis Povilas Šakalys praėjusį penktadienį taip pat gavo brandos atestatą ir nuo rudens, jei pavyks, ketina studijuoti teisę ir policiją. Povilas – vienas iš tų iniciatyvių jaunuolių, kurie savo mieste visada ieško kokių nors netradicinių sprendimų. „Kol kas tai tik laikinas išvykimas iš Palangos, bet labai tikiuosi, kad baigęs mokslus turėsiu galimybę čia grįžti“, – kalbėjo Povilas. Jaunuolis studijas pasirinko Lietuvoje, tačiau neatmeta galimybės vykti ir į užsienį, jei savo šalyje nepavyktų gauti studijų vietos: „Bet čia jau visai kraštutiniu atveju, ir, manau bei tikiuosi, kad jo neprireiks“.
Jaunuolis laikė istorijos, anglų bei visiems privalomą lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą: „Šio egzamino rezultatais esu labiausiai nepatenkintas, kaip ir didžioji dauguma šalies dvyliktokų“. Beje, NEC duomenimis, šiais metais dėl lietuvių kalbos egzamino sulaukta 1112 apeliacijų, po kurių pateikimo 425 kandidatai egzamino neišlaikė. Būtent dėl šios priežasties apeliacijos neteikė ir Povilas: „Girdėjau, kad ieškodamas teisybės gali ir visai egzamino nebeišlaikyti, tad nerizikavau, kad ir kaip rezultatai piktino“. O dėl nemokamos studijų vietos privalomo matematikos egzamino Povilas išvis nelaikė: „Pagalvojau, kad gal man jos nelabai prireiks. Be to, niekada šio dalyko gerai nemokėjau, papildomai nesimokiau, tad nebekvaršinau sau galvos“.

Mėgsta netradicinius sprendimus
Povilas, kaip jį apibūdino Palangos miesto savivaldybės Jaunimo reikalų koordinatorė Laura Grendienė, nenustygstantis vietoje ir į daugelį gyvenimo situacijų žvelgiantis netradiciškai. Pavyzdžiui, 2015 metų pavasarį jaunuolis kartu su bendraminčiais draugams ir miesto gyventojams pristatė savo metinį darbą iš fizinio lavinimo mokomojo dalyko – „Motociklų ir motorinių varžybos“.
Povilo ir dar kelių bendraklasių dėka „Ronžės“ aikštelė virto puikia slalomo trasa, atvežtos 3 metrų lentos virto ekvilibristiniu koridoriumi, o motociklų detalių rinkinys – rebusu dalyvių žinioms apie savo transporto priemonę pasitikrinti. „Šį darbą iš dalies pasiūlė mokytoja Dalia Rakauskienė. Tai visai kas kita, nei sėdėti bibliotekoje prie knygų, rašyti kokį nors referatą. Kitokia, kur kas įdomesnė patirtis“, – teigė pašnekovas.
Ir ši patirtis pasiteisino su kaupu – jau šį rugpjūtį jaunuolis su draugais, Kultūros ir jaunimo centro padedami organizuos tokias pat varžybas, tik jau nebe mokykloje: „Pamatėme, kad tada mūsų renginys sulaukė nemažai susidomėjimo, tad nusprendėme organizuoti dar rimtesnes varžybas. Juo labiau, kad jau ir patirtis yra, matėme, ko anąkart trūko, tad, manau, šiemet bus daug geriau“, – tikisi Povilas.
O kad bus daug geriau, jaunuolis net neabejoja. „Mūsų tikslas – išaiškinti pačius geriausius motorolerio ar motociklo slalomo vairuotojus, vienyti bendraminčius bendrai veiklai, stiprinti tarpusavio bendravimą, skatinti atsakingą bei pagarbų vairavimą keliuose“, – kalbėjo vienas iš organizatorių. Tam sukurta net speciali, nekomercinė jaunimą skatinanti organizacija „Two Wheel Slalom“. Joje be išimčių gali dalyvauti kiekvienas, nesvarbu – jaunas ar vyresnis, turintis patirties ar ne. Visi, kurie tik nori pasitikrinti arba pagerinti moto įgūdžius.

Artimos ateities su Palanga, deja, nesieja
Dar viena iniciatyvi Palangos jaunimo narė Ernesta Petraitytė, gavusi brandos atestatą, kalbėjo pakiliai, o brandos egzaminų rezultatus jau vadino praeitimi. „Na kaip, nesu labai patenkinta, bet yra kaip yra, svarbu, kad įstočiau ten, kur noriu“. O nori Ernesta labai jau tikslaus mokslo: „Tai bus arba taikomoji matematika, arba sveikatos informatika, o gal ir biomatematika“, – vardijo Ernesta. Tad mergina iš tų, kurie laikė tą taip visų apkalbėtą matematikos egzaminą: „Nežinau, skųstis negaliu. Rezultatai, žinoma, ne tokie, kokių tikėjausi, bet ten truputį buvau pati kalta. Jei galima taip pasakyti, pernelyg persistengiau“. O štai kai šalyje nemažai abiturientų teikė apeliacijas dėl lietuvių kalbos egzamino, Ernesta jo rezultatais liko visai patenkinta: „Nesijaučiu neįvertinta. Manau, kad gavau, kiek esu verta. O nelabai dėl jo, tiesą pasakius, ir jaudinausi“.
Paklausus, ar buvo minčių studijuoti užsienio universitete, mergina rėžė tiesiai šviesiai: „Žinoma, kad buvo, tik kad niekas neišleido. Ne, o jei rimtai, tai, manau, kad visai neblogai bus ir čia, Lietuvoje“. O kaip su darbo perspektyvomis gimtajame mieste? „Bent jau kol kas, manau, kad norėčiau pagyventi kur kitur. Gimiau ir užaugau Palangoje, tad norisi bent kurį laiką atitrūkti. O gal kada ir grįšiu, ką gali žinoti“, – svarstė mergina.

Jūsų komentaras:

SUSAN BENSON 2019-12-01 20:54 (sunshi[email protected] / IP: 197.211.58.10)
Sveiki, ponios ir ponai, ar jums skubiai reikia asmeninės paskolos ar komercinės paskolos, ar paskolos, norint pradėti projektą, ar nusipirkti namą ar automobilį, ar jums reikia paskolos bet kokiam tikslui? Jei taip, patarsiu susisiekti su „Sunshine Financial Group“ per {Email: [email protected]} arba {WhatsApp: +447903159998}. „Sunshine Financial Group“ yra išsami finansinių paslaugų įmonė, pasiryžusi padėti jums pagerinti jūsų ilgalaikę finansinę sėkmę. Mūsų pritaikytos programos yra skirtos padėti augti, apsaugoti ir išsaugoti jūsų turtus teikiant individualizuotas paslaugas ir žinias. Priežastis, kodėl turėtumėte susisiekti su „Sunshine Financial Group“; - Taikyti bet kur ir bet kada... - Gaukite grynųjų per mažiau nei 24 valandas - Galite pasiskolinti iki 20 milijonų eurų - Jokių paslėptų mokesčių. - 3% subsidijuojama palūkanų norma - Turite galimybę pasirinkti grąžinimo datą kas savaitę, mėnesį ar metus 1-30 metų laikotarpiui. - Mes siūlome tiek užtikrintas, tiek neužtikrintas paskolas.. Jei jums buvo taip sunku gauti paskolą iš savo vietinių bankų ar kitų finansų institutų, nesijaudinkite daugiau, nes ši įmonė padėjo daugybei asmenų ir organizacijų, susidūrusių su finansiniais sunkumais visame pasaulyje. Kai teikiate paraišką su „Sunshine Financial Group“, teikiate paraiškas su patikima įmone, kuriai rūpi jūsų finansavimo poreikiai. Visais būdais jums bus pasirūpinta. Jei jums reikia skubios paskolos per 24 valandas, maloniai parašykite į žemiau esantį el. Laišką, kad gautumėte daugiau informacijos Kontaktas el. Paštu: (sunshinefinancialgroup[email protected]) „WhatsApp“ kontaktinis asmuo: +447903159998

Taip pat skaitykite

Palangos senojoje gimnazijoje liepos 19-ąją įvyko šventė – brandos atestatų įteikimo diena. Šis vidurinį išsilavinimą patvirtinantis dokumentas įteiktas 115 kurorto abiturientų.  


Gausybės gražių ir švytinčių jaunuolių iškilminga eisena trečiadienį, liepos 20 dieną, papuošė Palangą – įteikti brandos atestatai 114 Palangos senosios gimnazijos abiturientų.


Sekmadienį, liepos 25 d., Palangos senosios gimnazijos abiturientams buvo įteikti brandos atestatai. Palangos senąją gimnaziją šiais mokslo metais baigė 95 mokiniai.


Nuotolinis mokymas – nemenkas galvos skausmas visiems ugdymo proceso dalyviams: mokytojams, mokiniams ir pastarųjų tėvams. Tačiau, ko gero, labiausiai nagus dabar kramto abiturientai: kaip vyksa abitūros egzaminai? Ar bus jiems deramai pasirengta? „Nėra abejonės, kad nesant (abitūros) egzaminų, aukšti vertinimai pasipiltų už nieką. Mūsų abiturientams tai būtų labai nedėkinga...


Penktadienį išlydėta dar viena, jau 77-oji abiturientų laida. Šiemet Palangos senąją gimnaziją baigė 105 abiturientai, pasirengę skrydžiui į platesnius vandenis. Puikiais rezultatais šventės metu džiaugėsi gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas, linkėjimų negailėjo susirinkę svečiai, o artimieji svarbų žingsnį žengusius abiturientus apibėrė gėlėmis. Palangoje tą...


Praėjęs penktadienis Palangos senosios gimnazijos 76 laidos 146 abiturientams buvo neeilinis – jiems įteikti brandos atestatai. Šventė prasidėjo eisena nuo gimnazijos iki naujosios Palangos koncertų salės, kurioje ir įvyko atestatų įteikimo ceremonija. Abiturientus sveikino Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, Lietuvos Respublikos premjero patarėjas Antanas Vinkus...


Pastarosiomis savaitėmis šalies ugdymo įstaigos atsisveikina su abiturientais – jiems įteikiami ilgai laukti ir sunkiu darbu pelnyti brandos atestatai. Tačiau kol pastarieji buvo gauti, nueitas sunkus kelias, kėlęs daug diskusijų ir nerimo. Tad galiausiai – kokie palangiškių rezultatai?


Prieš 4 metus puikius sportininkus – Edvardą Narbutą, Viktorą Gečą, Mindaugą Kesminą ir dar per 140 jaunuolių Palangos senojoje gimnazijoje matėme nedrąsiai pradedančius „gimnazisto karjerą“. O praėjusią savaitę Palangos senosios gimnazijos abiturientams – 2012 metų pirmokams – sportinės sirenos priminė, jog tuoj prasidės abitūros egzaminų tiesioji. Jau 24...


Abiturientams įteikti brandos atestatai

„Palangos tilto“ informacija, 2010 07 18 | Rubrika: Miestas

Vakar buvo įteikti brandos atestatai Palangos abiturientams. 70 laida pasižymėjo mokinių gausa, tad Palangos senosios gimnazijos salė tiesiog ūžė, nes šventės „kaltininkų“ atskubėjo pasveikinti ir artimieji. 185 abiturientai baigė mokyklą ir nuo šiol gyvens jau kitokiu ritmu.


Šildymo sezonas baigėsi

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 04 09 | Rubrika: Miestas

Didelį sąmyšį ir daug diskusijų sukėlęs šildymo sezonas baigėsi. Nuo ketvirtadienio radiatoriai Palangoje turėjo pradėti vėsti.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius