Abu koronaviruso ligoniai Palangoje – moterys gydytojos, teikusios siauros specializacijos paslaugą viename sveikatos priežiūros centre, viena jų gyvena Palangoje

Palangos tiltas, 2020-03-27
Peržiūrėta
1392
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vakar, ketvirtadienį, kovo 26-ąją, buvo gauti pranešimai apie du patvirtintus COVID-19 (koronaviruso) atvejus Palangos mieste. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Klaipėdos departamentas informavo, kad susirgo medikai, dirbantys Klaipėdos miesto ir Palangos miesto gydymo įstaigose.
„Palangos tiltui“ pavyko sužinoti pavardes abejų susirgusių medikų, tačiau dėl duomenų apsaugos įstatymo bei ligonių teisės į privatumą, „Palangos tiltas“ skelbia ribotą informaciją apie šiuos atvejus. „Palangos tiltas“ išsiaiškino, kad abejais atvejais koronavirusu užsikrėtė moterys medikės. Jos abi dirba siauros specializacijos gydytojomis. Viena jų – palangiškė, kurorte ir gyvena. Abejų pagrindinis darbas – ne Palangoje, o Klaipėdos universitetinėje ligoninėje. Abi gydytojos – tos pačios medicininės specializacijos atstovės.
Kaip „Palangos tiltui“ teigė medicinos įstaigos, kurioje dirbo abi gydytojos, vadovė, paskutinė diena, kurią centre prieš sužinodama koronaviruso diagnozę dirbo palangiškė gydytoja, buvo kovo 12-oji.
„Jai koronavirusas buvo diagnozuotas kovo 16-ąją. Diagnozavus ligą, jos kabinetas buvo iškart uždarytas, dezinfekuotas, o slaugytoja paskambino pacientams, su kuriais gydytoja turėjo kontaktų, ir paprašė sekti savo sveikatos būklę. Tokių pacientų galėjo būti iki 50-ies. Praėjus po kontakto dviem savaitėms, pacientai, turėję kontaktų su gydytoja, atrodo, neužsikrėtė,“ – „Palangos tiltui“ sakė medicinos centro direktorė.
Anot jos, abi gydytojos Klaipėdos universitetinėje ligoninėje dirba tame pačiame skyriuje.
„Ten buvo jų didžiausi kontaktai,“ – pabrėžė „Palangos tilto“ pašnekovė. Anot centro direktorės, abejų koronavirusu užsikrėtusių gydytojų savijauta yra gerai.
„Abi gydytojos gydosi namuose, ligos forma – nesunki, temperatūra abiem buvo pakilusi tik nežymiai ir tik kelias dienas. Kiek man teko su jomis bendrauti, jokių didesnių kvėpavimo sistemos problemų jos abi neturėjo,“ – sakė direktorė.
Viena virusu užsikrėtusių gydytojų gyvena Palangoje.
Deja, kaip „Palangos tiltui“ pavyko sužinoti, Klaipėdos universitetinės ligoninės skyriuje, kuriame dirbo abi koronavirusu užsikrėtusios gydytojos, koronavirusu susirgo ir daugiau žmonių.
Kaip praneša šiandien šalies žiniasklaida, dėl išplitusios koronaviruso infekcijos Klaipėdos universitetinėje ligoninėje šiuo metu uždaryta dešimt skyrių. Apie tai informavo įstaigos vadovas Vinsas Janušonis. „Uždaryti dešimt ligoninės skyrių“, – penktadienį žurnalistams sakė V. Janušonis. Pasak jo, Klaipėdoje įvairiomis lėtinėmis ligomis sirgusio 94 metų paciento mirtis nebuvo nulemta jam nustatyto koronaviruso.
„Mirė pacientas vakar, tyrimą jo gavome padarę visų pacientų tyrimus profilaktiškai, atsakymą gavome jau po to, kai jis buvo miręs. Mirtis nieko bendro su šia infekcija neturi, jis sirgo sunkiomis ligomis: širdies nepakankamumu, cukralige“, – žurnalistams penktadienį sakė V. Janušonis.
Ligoninė paėmė maždaug 300 medikų mėginių iš įvairių ligoninės padalinių – dauguma rezultatų jau yra. Nustatyta COVID-19 užsikrėtusių 11 medikų, likusiųjų tyrimai neigiami.

Jūsų komentaras:

Claudia Klein 2020-03-30 23:39 ([email protected] / IP: 185.189.113.61)
Sveiki, Sveiki atvykę į „Spotcap Global Loan Services“. Mano vardas Claudia Klein, aš esu skolintojas, taip pat paskolų konsultantas. Ar jums labai reikia finansinės paramos? ar jums reikia paskolos įvairiems tikslams? jei jūsų atsakymas yra teigiamas, aš patarsiu kreiptis į mano firmą per | [email protected] | arba praneškite mums per „WhatsApp“: +4915758108767 | ir turėkite paskolą savo sąskaitoje per 24 valandas, nes mes teikiame puikias paskolų paslaugas visame pasaulyje. Mes siūlome visų rūšių paskolas (asmeninę paskolą, verslo paskolą ir daugybę kitų), siūlome ir ilgalaikes, ir trumpalaikes paskolas, taip pat galite pasiskolinti iki 15 milijonų eurų. Mano įmonė padės jums pasiekti įvairių tikslų, pasitelkdama platų paskolų asortimentą. Mes žinome, kad teisėtos paskolos gavimas visada buvo didžiulė problema Asmenims, kurie turi finansinių problemų ir kuriems reikia jos sprendimo, daugeliui žmonių dėl didelių palūkanų yra taip sunku gauti paskolą nuosavam kapitalui iš savo vietinių bankų ar kitų finansų institucijų. norma, nepakankamas užstatas, skolos ir pajamų santykis, žemas kredito reitingas ar kitos priežastys Nebereikia laukti ir nedaryti streso banke. Mūsų paslauga teikiama visą parą - galite gauti paskolą ir atlikti savo operacijas bet kada ir kur jums reikia Mes teikiame 24 valandų pasaulinės klasės paskolų paslaugas. Klausimams / klausimams? - Siųsti el. Laišką į | [email protected] | arba praneškite mums per „WhatsApp“: +4915758108767 | Ir akimirksniu gaukite atsakymą. Jūsų šeimai, draugams ir kolegoms nereikia žinoti, kad jums trūksta pinigų, tiesiog parašykite mums ir gausite paskolą. Jūsų finansinė laisvė yra jūsų rankose!

Taip pat skaitykite

Balandžio 21-ąją sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys Seime pristatė sveikatos priežiūros įstaigų tinklo pertvarką, kuri yra vienas svarbiausių šios Vyriausybės programoje numatytų darbų. Pertvarkos tikslas – geresnė gyventojų sveikata ir kokybiškesnės sveikatos priežiūros paslaugos.   


2021 metais VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centras buvo išsikėlęs dar vieną veiklos tikslą – užtikrinti savalaikį ir saugų paslaugų teikimą ekstremalios situacijos metu. Ir nors 2021 metais įstaigos veiklą įtakojo pandemija ir netrūko iššūkių, tačiau tai visiškai nepablogino sveikatos priežiūros įstaigos veiklos rodiklių. 


Vadovaudamosi Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu dėl ambulatorinių slaugos paslaugų namuose teikimo bei naujais reikalavimais Palangos miesto pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos (toliau – ASPĮ) nuo 2022 m. sausio 3 d.  pradėjo teikti slaugos paslaugas namuose su nauja komanda, kurią sudaro 2 slaugytojai, 2 slaugytojo padėjėjai, kineziterapeutas. Palangos...


VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centrobudintys šeimos gydytojai teiks nuotolines konsultacijas pacientams, prisirašiusiems prie VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centro bei Šventosios bendrosios praktikos gydytojo kabineto, nuo 9 val. iki 13 val. ir, esant poreikiui, budinčio šeimos gydytojo paskirtu laiku kontaktines konsultacijas nuo 13.00 val. iki 17.00 val. pagal grafiką.


 VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centras (ASPC) nuo lapkričio 10 dienos tapo elektrą gaminančiu vartotoju – nuo šiol pats pagamins 100 proc. visos įmonės reikmėms reikalingos elektros energijos. 


„Palangos tiltui“ pavyko sužinoti pavardes abejų koronavirusu susirgusių medikų, tačiau dėl duomenų apsaugos įstatymo bei ligonių teisės į privatumą „Palangos tiltas“ skelbia ribotą informaciją apie šiuos atvejus.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Gegužės 23 dieną Palangos asmens sveikatos priežiūros centre atidarytas naujas Diabetinės pėdos kabinetas. Lėšų reikiamai įrangai įsigyti skyrė Palangos Rotary klubas bei Palangos viešbučių ir restoranų asociacija (VRA).  


Lietuvos piliečių sveikata rūpinasi Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija, kuri buvo įkurta dar 1918 m. balandžio mėn., kai Lietuva tapo nepriklausoma. 1926 metais Seimui priėmus Ligonių kasų įstatymą, apsidraudę asmenys galėjo naudotis visapusišku nemokamu gydymu, tačiau daugelis lietuvių pritars minčiai, jog nemokamos medicinos Lietuvoje niekuomet nebuvo. Kalbos apie ją nuo pat...


Nors Palangoje radiatoriai visur jau šyla, tačiau Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centro patalpose šiluma nesijaučia. Darbuotojai dirba ne itin tinkamomis sąlygomis, o ir atėjusieji pacientai nejaučia jokio malonumo nešildomose patalpose, juk tarp besilankančiųjų yra ir mažų vaikų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas