„Achemos grupė“ iš kurorto valdžios gavo lengvatų

Palangos tiltas, 2014-03-27
Peržiūrėta
2009
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Achemos grupė“ iš kurorto valdžios gavo lengvatų

Per 100 milijonų litų metinį pelną skaičiuojančiam koncernui „Achemos grupė“ prireikė Palangos savivaldybės finansinės paramos – koncernas paprašė suteikti 160,5 tūkst. litų nekilnojamojo turto mokesčio lengvatą kurorte esantiems koncerno viešbučiams. Vakar Tarybos posėdyje tokia lengvata buvo suteikta.

Didelę įmonių grupę valdantis koncernas „Achemos grupė“ priskiriamas didžiųjų mokesčių mokėtojų kategorijai, kuriai priklausančiam komercinės paskirties pastatams Palangos savivaldybė

pernai pritaikė 2 proc. nekilnojamojo turto mokestį. Iki šiol įmonių mokamas turto mokestis už komercinius pastatus siekdavo 0,5 proc.

 

Mokestis padidėjo 4 kartus

„Achemos grupei“ Palangoje priklauso du viešbučiai: „Palangos vėtra“ ir „Austėja“.  Pernai už juos koncernas į Savivaldybės biudžetą sumokėjo apie 53,5 tūkst. litų Šiemet padidėjus tarifui nekilnojamojo turto mokestis išaugo keturis kartus – iki 214 tūkst. litų.

Visi kiti Palangoje esantys viešbučiai nepriklauso didžiųjų mokesčių mokėtojų įmonių kategorijai, todėl jiems nekilnojamojo turto mokesčio tarifas išliko tas pats ir yra 4 kartus mažesnis nei koncerno viešbučiams.

Koncerno generalinio direktoriaus Valdemaro Vareikos teigimu, padidinus mokestį vien tik „Achemos grupės“ viešbučiams, būtų pažeistos sąžiningos konkurencijos sąlygos tarp vienodas paslaugas teikiančių paslaugų įmonių.

„Mūsų viešbučiai didiesiems mokesčių mokėtojams priskirti ne dėl savo vykdomos veiklos, ar uždirbamų pajamų, o vien tik todėl, kad priklauso koncerno įmonių grupei“, – savo rašte Savivaldybei teigė „Achemos grupės“ vadovas.

 

Viešbučiams iškiltų grėsmė

„Achemos grupė“ kreipėsi į Palangos savivaldybę prašydama koncernui priklausantiems viešbučiams nekilnojamojo turto mokestį šiems metams sumažinti 160,5 tūkst. litų. Pritaikius norimą mokestinę lengvatą „Palangos vėtros“ ir „Austėjos“ viešbučiams, turto mokestis sumažėtų iki 0,5 proc. lygio.

Ar „Achemos grupei“ bus suteikta mokestinė lengvata, Palangos miesto taryba sprendė vakar vykusiame posėdyje.

Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus nuomone, „Palangos vėtros“ ir „Austėjos“ viešbučiai nekalti, kad dėl „Achemos grupės“ vidaus tvarkos jie patenka į koncerno įmonių grupę.

„Keturis kartus jiems padidinus mokesčius, šie viešbučiai būtų priversti didinti paslaugų kainą arba sužlugtų. Kurortui tai nėra naudinga“, – pora dienų iki posėdžio sakė Š. Vaitkus.

Anot jo, su koncerno vadovais susitarta, kad kitais metais bus ieškoma reorganizacinių išeičių, kad už koncernui priklausančius viešbučius nereiktų mokėti didesnių mokesčių.

 

Yra prieštaraujančių lengvatai

Tačiau su tokia mero nuomone sutinka ne visi.

Turto mokestis yra vienas iš pagrindinių augančių kurorto pajamų šaltinių, todėl savo valia

atsisakyti 160,5 tūkst. litų miestui yra pernelyg didelė prabanga.

„Juk didesniu tarifu apmokestinti ne viešbučiai, o šalies pramonės gigantas“, – teigė parengtam Tarybos sprendimo projektui nepritariantys oponentai.

 

Mokestį pakėlė sumažėjusi naftos terminalo vertė

Nekilnojamojo turto mokesčio įstatyme padidinti turto mokestį Palangos savivaldybę privertė pernai sumažėjusi AB „Orlen Lietuva“ priklausančio Būtingės naftos terminalo turto vertė.

2012 metais 4,3 mln. litų iš „Orlen Lietuva“ gavęs kurorto biudžetas pernai iš šios įmonės sulaukė vos pusės milijono litų.

Siekdama atgauti bent dalį prarastų pajamų, Palangos savivaldybė prie didžiųjų mokesčių mokėtojų priskirtų pramonės, gamybos ar inžinerinius statinius turinčių įmonių turtą apmokestino 3 proc. – tris kartus daugiau nei buvo.

Papildomų nekilnojamojo turto pajamų paieškos kirto ir komercinėms įmonėms. Nuo šių metų didiesiems mokesčių mokėtojams priskiriamoms komercinėms įmonėms Palangoje vietoj 0,5 proc. buvo pritaikytas 2 proc. tarifas.

Net 4 kartus šis mokestis padidėjo apie 40 komercinių bendrovių. Tai Palangoje esantys prekybos centrai, degalinės, bankų, vaistinių filialai, didelių įmonių poilsinės.

 

Parengta pagal lrytas.lt

Jūsų komentaras:

Pasityčiojimas... 2014-04-07 18:50 (. / IP: 86.100.63.40)
-"Turto mokestis yra vienas iš pagrindinių augančių kurorto pajamų šaltinių, todėl savo valia atsisakyti 160,5 tūkst. litų miestui yra pernelyg didelė prabanga..ir visai menkniekis pr.gigantui "Achemos gr." *Iš 4,3 mln. litų iš „Orlen Lietuva“ gavęs kurorto biudžetas pernai iš šios įmonės sulaukė vos pusės milijono litų...(?)Neskaniai pakvipo...-gal apmokėkite pensininkams mokesčius,- nes jie vos bekvėpuoja... *pensijos menkos ir dar sumažintos!, ypač gyvenantiems vienam...

Taip pat skaitykite

„Sodros“ pranešimus apie įtraukimą į pensijų gavo 59 745 žmonės. Iki birželio 30 d. jie gali apsispręsti, ar nori dalyvauti valstybės siūlomoje papildomo kaupimo pensijai sistemoje.


Ieškantieji miesto valdžios klaidų vis nepataiko  2

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2018 04 14 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Vargas tokiai Palangos valdžios opozicijai, kuri prasnaudusi visą kadenciją tik retkarčiais akį pramerkia tykodama kokios nors valdančiųjų klaidos ar nelaimės.


Per 100 milijonų litų metinį pelną skaičiuojančiam koncernui „Achemos grupė“ prireikė Palangos savivaldybės finansinės paramos – koncernas paprašė suteikti 160,5 tūkst. litų nekilnojamojo turto mokesčio lengvatą kurorte esantiems koncerno viešbučiams. Vakar Tarybos posėdyje tokia lengvata buvo suteikta. Didelę įmonių grupę valdantis koncernas...


Nemirseta – viena seniausių pajūrio vietovių, jau VIII-XIII amžiuje priklausiusių Palangos prekybiniam centrui. Aštuonerius metus Palangoje ėjęs vyriausiojo architekto pareigas Edmundas Benetis, Nemirsetą vadina  Nimmersatt . Taip, kaip buvo ji buvo įvardijama XV amžiaus šaltiniuose. „Nemirseta turi tokį pat Kurhauzą, kokį turi ir Palanga. Tačiau Palangos...


Iki rinkimų į savivaldybių Tarybas maratono – kitiems, matyt, sprinto ar bėgimo su kliūtimis – pabaigos liko visai nedaug. Vieni jau uždusę, kiti šelmiškai šypsodamiesi ar mintyse jau dėliojantys būsimos naujos valdžios kortas skaičiuoja paskutines dvi savaites iki rinkimų. Kandidatai, kaip numato įstatymas, turėjo visuomenei viešai atskleisti dalį duomenų apie savo gyvenimą. Bet tik...


Apginkime mūsų pliažus nuo neapgalvotų valdžios sprendimų

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2010 11 26 | Rubrika: Miestas

Palangos pliažams iškilo rimtas pavojus. Ir tą pavojų kelia dabartinės miesto valdžios, kurios įgaliojimai baigsis už 3 mėnesių, ketinimai kurorto pliažus penkerius metus paversti balaganu. 


Modernaus kurorto siekis suerzino valdžios trubadūrus

Irena Švanienė, asociacijos „Svetingas šeimininkas“ pirmininkė, 2010 11 23 | Rubrika: Miestas

Kuo toliau, tuo „Vakarinės Palangos“ laikraštis stebina labiau.  Užuot buvęs objektyviu miesto laikraščiu, atspindinčiu visų kurorto gyventojų mintis, jis jau seniai tapo Palangos valdžios ir miestą valdančios liberalcentristų partijos organu, savotišku jų dvaro trubadūru.


Ketvirtadienį įvykusiame miesto valdžios posėdyje aktyvioji kurorto bendruomenės dalis iš tribūnos pažėrė valdančiųjų ir mero adresu kaltinimus dėl mitingo, dėl sąmoningai sugalvotų kliūčių vykdant gyventojų apklausą, dėl  šilumos tiekėjo UAB „Litesko“ savivalės bei dėl miestiečių ignoravimo.


Mokesčio lengvatų sulaukė ne visi

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 01 05 | Rubrika: Miestas

Paskutiniosiomis praėjusių metų dienomis posėdžiavusi kurorto valdžia suteikė valstybinės žemės nuomos ir žemės mokesčio lengvatas kai kurioms mieste registruotoms įmonėms bei gyventojams. Iš viso įmonėms ir organizacijoms suteikta mokesčio lengvatų už daugiau nei 72 tūkst. litų, o gyventojams lengvatų suma siekia per 6 tūkst. litų.


Atestatus gavo paskutiniai abiturientai

Romualdas RIMA, 2009 07 18 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį Vlado Jurgučio vidurinėje mokykloje vyko iškilminga šventė, kurioje abiturientams buvo įteikti brandos atestatai. Šiuos svarbius vidurinį išsilavinimą patvirtinančius dokumentus gavo 51 paskutinės, 32 – osios laidos, auklėtinis. Nuo šių metų rugsėjo mokykla taps pagrindine, kurioje vaikai mokysis iki 10 klasės.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius