Margaspalvį kandidatų į Tarybą būrį jungia valdžios troškimas

Ugnė RAUDYTĖ, 2011-02-14
Peržiūrėta
1215
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Iki rinkimų į savivaldybių Tarybas maratono – kitiems, matyt, sprinto ar bėgimo su kliūtimis – pabaigos liko visai nedaug. Vieni jau uždusę, kiti šelmiškai šypsodamiesi ar mintyse jau dėliojantys būsimos naujos valdžios kortas skaičiuoja paskutines dvi savaites iki rinkimų. Kandidatai, kaip numato įstatymas, turėjo visuomenei viešai atskleisti dalį duomenų apie savo gyvenimą. Bet tik nedaugelis buvo atviri, dauguma, daug asmeninės informacijos nutylėjo ar atskleidė ją raukydamiesi. Kokie yra būsimi Palangos valdžios vyrai ir moterys? Kam keturis metus patikėsime teisę priimti sprendimus, lemsiančius mūsų gyvenimą? „Palangos tiltas“ pabandė pažvelgti atidžiau į kandidatų viešas deklaracijas. Jose – daug įdomių dalykų.

 

Paskola sodybai – virš pusantro milijono litų

Palangos Darbo partija siūlo rinktis iš trylikos kandidatų, iš jų - šešios moterys bei septyni vyrai. Tarp kandidatų nėra nei teistųjų, nei asmenų, einančių pareigas, kurios nesuderinamos su Savivaldybės tarybos nario pareigomis. Kandidatų amžius yra į vyresniąją pusę - iki 72 metų. Iki trisdešimties metų sąraše yra tik du asmenys. Net keturi žmonės sąraše yra virš šešiasdešimties metų – pensijinio amžiaus.

Tik septyni iš jų turi aukštąjį universitetinį išsilavinimą, vienas iš jų 27 metų Rytis Valikonis turi du aukštuosius – ekonomikos bei tarptautinio verslo diplomus. Kiti turi aukštesniuosius išsilavinimus, o du iš jų - Vytautas Kryževičius bei Airina Lukoševičienė turi tik specialiuosius vidurinius išsilavinimus. Tačiau V. Kryževičius yra vienas turtingiausių šios partijos kandidatų ir vienas labiausiai...įsiskolinusių – turi bankui grąžinti paskolą virš pusantro milijono litų, paimtų sodybos statybai. Nejaugi dar 2006 metais sodybos kainavo  1 787 677 litų?

Dar viena „darbiečių“ kandidatė Andželika Petrikytė savo išsilavinimo nenurodė, tačiau pagrindinę savo darbovietę moteris nurodė UAB „Birutės uostas“ barmenė, o dar 2003, moteris nurodo Vyriausiajai rinkimų komisijai, ji buvo pasiėmusi būsto kreditui 256 763 litų. Ar užtenka barmenės atlyginimo tokiai paskolai atiduoti?

Vienas iš „darbiečių“ kandidatų yra kilęs iš Kaliningrado srities – tai Viačeslav Mazurkevič, tačiau savo tautybės nenurodė. Tik du Darbo partijos kandidatai yra gimę Palangoje – tai Vytautas Kryževičius (sąraše yra antras vyras tokiu pat vardu ir pavarde, spėjame, kad sūnus?) bei Vilma Varinauskaitė. Visi kiti yra kilę iš kitų miestų.

 

Sąraše – du teisti

Palangos Lietuvos socialdemokratų partijos Palangos skyriaus kandidatų į Tarybą sąraše yra septyniolika žmonių: dvylika vyrų ir penkios moterys. Net aštuoni pretendentai yra iki 35 metų amžiaus. Vyriausiajam kandidatui yra 73 metai – tai Pranciškus Samauskas. Apie jį Wikipedia enciklopedijoje rašoma, kad jis1989–1995 metais buvo socialdemokratų Palangos skyriaus pirmininkas, LSDP tarybos narys, o 1990–1997 metais -  Palangos miesto savivaldybės tarybos narys.

Socialdemokratų sąraše -  du kandidatai, turintys teistumą. Rinkimų komisijos leidžiamame kandidato plakate ar plakate su kandidatų sąrašu, prie kandidato pavardės turi būti pažymėta: „Teismo nuosprendžiu buvo pripažintas kaltu dėl nusikalstamos veikos“. Tai pažymėjo du socialdemokratų kandidatai: 29 metų  skyriaus pirmininkas Danas Paluckas bei 35 metų Darius Rutė. Dar vienas socdemas J. Masalskas dėl nepasibaigusio teistumo buvo išbrauktas iš kandidatų sąrašų. D. Paluckas nurodė savo lėšas per metus – tai 48500 litų, taip pat vyras turi paskolą, kuri siekia 148 571 litų. Tačiau D. Rutė savo kandidato anketoje nenurodė nei darbovietės, nei šeimyninės padėties, nei pomėgių, nei kitos informacijos. Taigi, kaip išsirinkti jį tinkamu kandidatu į savivaldybę? Ar nesiūloma rinkėjams katė maiše?

 

Ir bedarbiai nori būti valdžioje

Socialdemokratų kandidatų sąraše yra mažai žmonių, atskleidusių apie save išsamią informaciją. Daugelis net nenurodė savo išsilavinimo ar darbovietės, todėl sunku vertinti, kiek iš jų yra baigę aukštąjį mokslą. Tačiau – paskaičiavau! – tarp LSDP kandidatų net šeši bedarbiai. Vienas iš neturinčių darbų taip pat skelbia turįs pasiėmęs paskolą - 11693 litų. Tai - Artūras Sabaliauskas, kuris nei dirba, nei turi žmoną, kuri galėtų jam padėti. Didžiausią paskolą turi pasiėmusi Lietuvoje žinoma dainininkė socialdemokratė Birutė Petrikytė. Jos paskola yra virš milijono – 1 604 640 litų, tačiau uždirbamos lėšos per metus nebuvo nurodytos. Paslaptis? Visuomenei nevalia žinoti? Socialdemokratų kandidatų sąraše yra „Pajūrio Gabijos“ barmenė Dovilė Aleknaitė, UAB „Švogerio baldai“ pardavėja-konsultantė Jurgita Arbatauskienė, „Vanagupės“ viešbučio pardavimų ir konferencijų vadovas Giedrius Rudzevičius, UAB „Tete-a-tet“ kazino administratorė Rasa Pažerienė, dirbantis tik pagal verslo liudijimą Gintautas Šlyžius. Leninas kažkada sakė, kad ir virėja gali valdyti valstybę? Ar Palangos socialdemokratai mano, kad ir bedarbiai, ir barmenės ar pardavėjos gali sėkmingai rūpintis kurorto ateitimi?

 

Net 9 iš 12 – su aukštaisiais

Lietuvos Centro partijos Palangos skyrius siūlo palangiškiams į Tarybą rinkti dvylika kandidatų: šešias moteris ir šešis vyrus. Kandidatų amžius svyruoja nuo 24 iki 70 metų. Trys kandidatai yra iki trisdešimties metų amžiaus. Net devyni iš dvylikos kandidatų turi aukštuosius universitetinius išsilavinimus. Viena iš jų - Valentina Stankienė - turi du aukštuosius ekonomikos ir inžinerijos diplomus, be to, moters tautybė yra ne lietuvė, o, kaip ji nurodo anketoje, rusė. Visi iš kandidatų yra dirbantys asmenys, tik du iš jų nenurodė savo darboviečių. Evaldas Liutikas nurodė pasiėmęs 120 073 litų paskolą.

 

Turės pasirinkti

Krikščionių partijos Palangos skyriaus sąraše yra dvylika kandidatų - septyni vyrai ir penkios moterys. Kandidatų amžius svyruoja nuo 27 iki 78 metų. Paulius Dokšus yra vienintelis tarp kandidatų iki keturiasdešimties metų. Visi kiti kandidatai yra virš keturiasdešimties metų. Vyriausiajam kandidatui Vytautui Vladui Ajauskui – jau 78 metai. Nei vienas iš kandidatų anketose nenurodė nei savo išsilavinimo, nei darboviečių, nei šeimyninės padėties. Anketos yra visiškai neinformatyvios ir žmonės negali susidaryti nuomonės apie krikščionių kandidatus. Ar užtenka pasakyti, kad esi krikščionis, kad tikėtumeisi rinkėjų palankumo? Tuoj tai paaiškės.

Du kandidatai krikščionių sąraše nurodė, kad eina pareigas, kurios nėra suderinamos su Savivaldybės tarybos nario pareigomis. Tai Egidijus Rimkus – poliklinikos direktorius ir Alvydas Kniukšta, „Baltijos“ pagrindinės mokyklos direktorius. Pagal įstatymą, išrinkti į Tarybą, jie turės rinktis – būti politikais, bet tuomet turės atsisakyti darbo savivaldybės įmonėse, arba...toliau vadovauti įstaigoms, bet užleisti vietą Taryboje kitiems...

 

Jauniausiai kandidatei – vos dvidešimt

Partijos Tvarka ir Teisingumas Palangos skyrius palangiškių teismui pateikė 37 kandidatų į Tarybą sąrašą -  devyniolika moterų ir aštuoniolika vyrų. Iš jų 21 turi aukštuosius išsilavinimus. O Genovaitė Vaišnorienė nurodo turinti net tris aukštuosius išsilavinimus - ikimokyklinės darbuotojos ir psichologės, socialinės darbuotojos bei  pradinės mokyklos mokytojos specialybes. Kiti kandidatai turi vidurinius, aukštesniuosius ar specialiuosius vidurinius išsilavinimus.

„Tvarkiečių“ kandidatų amžius svyruoja nuo dvidešimties iki 68 metų. Jauniausioji kandidatė – Akvilė Žygutė, kuriai yra tik dvidešimt metų, ji neseniai baigė Palangos senąją gimnaziją.

Tarp „tvarkiečių“ kandidatų taip pat yra ir studentų, ir Palangos autobusų stoties vyriausioji siuntų priėmėja-išdavėja, UAB „Palink“ kasininkė-pardavėja, apsaugos darbuotojas. Žinoma, ir čia neapsieita be  bedarbių, tačiau jų buvo nedaug, tačiau kiti nebuvo anketoje nurodę savo darbovietės.

„Palangos tiltas“ kituose laikraščio puslapiuose pabandys apžvelgti ir kitų partijų kandidatus. O ką palangiškiai mano apie kandidatus į miesto Tarybą? Skambinkite, rašykite – dalinkitės savo nuomonėmis, pastebėjimais!

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jau šį sekmadienį vyksiantys naujojo Seimo rinkimai įeis į Palangos istoriją. Ne tik „kovido“, apsauginių veido, bet ir dėl rekordinio kandidatų į Seimą naujai suformuotoje Mėguvos rinkimų apygardoje skaičiaus. Jų – net 12. Atstovauti Palangai ir daliai Klaipėdos bei Kretingos rajonų siekia (pagal abėcėlę – aut.) Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio –...


Visi 12 kandidatų Mėguvos rinkimų apygardoje, kurioje beveik pusė rinkėjų yra palangiškiai, noriai siūlo įstatymines pataisas ar net naujus įstatymus, kaip padėti jaunoms šeimoms, tačiau trečdalis kandidatų yra išsiskyrę.


Iki Seimo rinkimų liko vos šiek tiek daugiau nei trys savaitės. Praėjusiame laikraščio „Palangos tiltas“ numeryje pristatę visus 12 kandidatų Mėguvos rinkimų apygardoje, kurioje beveik pusė rinkėjų yra palangiškiai, šįkart aiškinomės kandidatų požiūrį į šeimą, gyvybės apsaugą. Truputį „šliūkštelėjome“ ir alyvos į...


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino galutinį kandidatų į Seimą vienmandatinėse apygardose sąrašą. Mėguvos vienmandatinėje rinkimų apygardoje - net 12 kandidatų. „Palangos tiltas“ supažindina palangiškius su jais.


Ketvirtadienį, rugsėjo 10 d., Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) tvirtino galutinį kandidatų į Seimą vienmandatinėse apygardose sąrašą. Visi 12 kandidatų Mėguvos rinkimų apygardoje gali jau būti ramūs - jiems leista dalyvauti rinkimuose. „Palangos tiltas“ supažindina palangiškius su jais.


Kalbant sporto terminais, vieni Seimo rinkimų maratono dalyviai jau laukia šūvio startui, kiti dar mankštinasi, o treti dar tik rengiasi įsimesti sportinius batelius į varžybų kuprinę. Kaip Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informavo „Palangos tiltą“, partijos kandidatų dokumentus turi pateikti VRK, o save išsikėlę kandidatai – apygardos rinkimų...


Galite keikti politikus kaip nepatikimiausius žmones pasaulyje ir dievagotis, kad niekada daugiau nedalyvausite jokiuose rinkimuose. Bet didžioji Seimo rinkimų karuselė pradės suktis jau visai netrukus, ir nevalia į ją atsainiai numoti. Kitaip ir vėl mus, gerbiamieji, valdys dainorėliai ir šokėjėliai. Kurorte, regis, ketina susigrumti politikos veteranai ir visai naujokai. Niekas...


„Palangos tiltas“ šiandien toliau bando apžvelgti partijų kandidatų į Palangos miesto Tarybą viešas anketas Vyriausiajai rinkimų komisijai. Jas panaršius į paviršių iškyla daug įdomių dalykų, kurie galbūt bus įdomūs ir mūsų skaitytojams. Praėjusiame laikraščio numeryje apžvelgėme „tvarkiečių“, „darbiečių“, socialdemokratų ir krikščionių partijų Palangos sąrašus. Šįkart – kitus.


Iki rinkimų į savivaldybių Tarybas maratono – kitiems, matyt, sprinto ar bėgimo su kliūtimis – pabaigos liko visai nedaug. Vieni jau uždusę, kiti šelmiškai šypsodamiesi ar mintyse jau dėliojantys būsimos naujos valdžios kortas skaičiuoja paskutines dvi savaites iki rinkimų. Kandidatai, kaip numato įstatymas, turėjo visuomenei viešai atskleisti dalį duomenų apie savo gyvenimą. Bet tik...


Apginkime mūsų pliažus nuo neapgalvotų valdžios sprendimų

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2010 11 26 | Rubrika: Miestas

Palangos pliažams iškilo rimtas pavojus. Ir tą pavojų kelia dabartinės miesto valdžios, kurios įgaliojimai baigsis už 3 mėnesių, ketinimai kurorto pliažus penkerius metus paversti balaganu. 


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius