Administracijos direktorė žadėjo būti reikli ir reikalauti kompetencijos bei tobulėjimo

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-04-25
Peržiūrėta
389
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Administracijos direktorė žadėjo būti reikli ir reikalauti kompetencijos bei tobulėjimo

Praėjusį ketvirtadienį Tarybos posėdžio darbotvarkėje buvo numatyti 5 klausimai. Vicemero Sauliaus Simės siūlymu, darbotvarkė buvo papildyta klausimu dėl Palangos savivaldybės atstovo delegavimo į regiono plėtros Tarybą. Žinoma, svarbiausias klausimas buvo dėl savivaldybės administracijos direktoriaus skyrimo.

 

Meras pasiūlė A. Kilijonienės kandidatūrą

 

Tiesa, dar prieš tai Tarybos narys Eimutis Židanavičius paskelbė, kad trys Tarybos nariai, priklausantys Liberalų Sąjūdžiui, Taryboje įsteigė Liberalų Sąjūdžio frakciją. Jos pirmininku tapo pats E. Židanavičius.

Savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus į administracijos direktoriaus pareigas pasiūlė Akvilę Kilijonienę. Tiesą pasakius, balsavimas dėl jos paskyrimo turėjo vykti dar prieš savaitę, tačiau moteris buvo išvykusi į mokslinę konferenciją Turkijoje, kur darė pranešimą.

Prisistatydama ponia Akvilė sakė esanti „tikra palangiškė“, jau turinti nemažą darbo patirtį Palangos savivaldybėje. Kaip „Palangos tiltas“ jau rašė anksčiau, A. Kilijonienė dirbo Ekonominės plėtros skyriuje, taip pat vadovavo savivaldybės Viešųjų pirkimų tarnybai. „Man dirbant teko per trumpą laiką sukoordinuoti įvairių savivaldybės skyrių darbą, planuoti savivaldybės biudžeto lėšas. Ypač daug prisidėjau prie miesto strateginio plano parengimo – teko jį ne tik rengti, bet ir įgyvendinti dirbant Ekonominės plėtros skyriuje. Save apibūdinu kaip reiklią, todėl būdama administracijos direktore reikalausiu kompetencijos, tobulėjimo ir gerų darbo rezultatų“, - sakė A. Kilijonienė. Kandidatė kalbėjo Tarybai pasitikinčiai ir dalykiškai. Klaipėdos universiteto docentė vilkėjo šviesios spalvos kostiumėlį.

 

Išmano teritorijų planavimo problematiką

 

„Dirbdama savivaldybės Viešųjų pirkimų tarnyboje, įgijau viešųjų pirkimų rengimo ir vykdymo patirties, teko rengti viešųjų pirkimų rengimo ir vykdymo tvarką savivaldybėje įgyvendinant Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatas“, - sakė kandidatė į administracijos direktoriaus pareigas. Ji teigė įgijusi ir patirties planuojant teritorijas. „Gerai išmanau teritorijų planavimo problematiką“, - sakė A. Kilijonienė.

Ji pabrėžė esanti nepartinė, nors prisipažino prisidėjusi prie Tėvynės Sąjungos-Krikščionių demokratų partijos Palangos skyriaus rinkimų programos rengimo.

„Jeigu būsiu išrinkta direktore, savo darbe laikysiuosi viešumo, sieksiu, kad didėtų pasitikėjimas savivaldybės administracija, sieksiu padidinti kurorto investicinį patrauklumą, gražinti miesto veidą“, - kandidatė teigė sieksianti šių tikslų.

Tarybos nariai nepuolė kandidatės „apšaudyti“. Tik socialliberalė Genoveita Krasauskienė teiravosi kandidatės, ar ši „apmąsčiusi“ su kokiomis problemomis susiduria švietimo įstaigos, kaip kandidatė numačiusi švietimo problemas spręsti.

A. Kilijonienė prisipažino, kad nėra dar „labai gerai įsigilinusi“ į kurorto švietimo problemas. „Man atrodo, kad pirmokų klasių formavimas mieste yra didelė problema. Jų formavimas turėtų būti aiškus, suplanuotas iš anksto, kad tėveliams klausimas nekeltų streso“, - atsakė kandidatė.

Remigijus Kirstukas prajuokino Tarybą pasakydamas, kad „nėra S.Slaboševičienės (ankstesnės Tarybos kadencijos narė, pasižymėjusi įžvalgumu ir taisyklinga lietuvių kalba-aut.), todėl jis užims jos vietą“. Jis teiravosi, kaip taisyklingai kirčiuoti kandidatės pavardę. Kam rūpi tai, turėtų žinoti – kirčiuojamas trečias skiemuo.

 

Siūlė naujoves, kurios pasiteisino

 

Pristatydamas kandidatę į administracijos direktoriaus pareigybes meras Š. Vaitkus sakė, kad ją pastebėjęs dirbdamas administracijos direktoriumi 2005-2006 metais. „Ši moteris – labai kompetentinga, mokanti bendrauti su administracijos darbuotojais, Tarybos nariais, gyventojais“, - pabrėžė meras. „Ji ženkliai prisidėjo prie miesto strateginio plano rengimo – buvo dešinioji ranka jį rengiant. A. Kilijonienė, dirbdama savivaldybėje, siūlė naujoves, ir jos pasiteisino – ji įtikino visus, kad strateginį planą reikia ruošti trims metams, atitinkamai planuojant ir biudžetą“, - sakė meras.

„Akvilei Kilijonienei tėra tik 31 metai, o ji yra baigusi Vilniaus universitetą, jau apsigynusi ekonomikos mokslų daktarės vardą. Su savo patirtimi, esu įsitikinęs, ji prisidės prie europinių projektų rengimo, kol iki 2012-ųjų galima pretenduoti į ES lėšas. Neabejoju jos kompetencija rengiant teritorijų planavimo dokumentus, kurių rengimas dažnai buvo spraga iki šiol. Prašau palaikyti jos kandidatūrą“, - prašė meras Š. Vaitkus.

 

Meras pristatė ir savo patarėją

 

Slaptas balsavimas intrigos nežadėjo – už A. Kilijonienės kandidatūrą į administracijos direktoriaus pareigybes balsavo visi 19 posėdyje dalyvavusių Tarybos narių.

Š. Vaitkus jai įteikė puokštę gėlių. Padėkojant už nuveiktus darbus jų gavo ir su A. Kilijonienės paskyrimu baigęs dirbti administracijos direktoriumi Valerijus Kuznecovas.

„Linkiu naujai savivaldybei pagaliau dirbti viename pastate, o administracijai dirbti kartu. Kai pradėjau dirbti administracijos direktoriumi, buvau apstulbęs, kad vieno skyriaus darbuotojai rašė laiškus kito skyriaus darbuotojams. Taip neturi būti“, - lakoniškai atsisveikindamas kalbėjo V. Kuznecovas.

Taryba išklausė mokyklos-darželio „Pasaka“ direktorės Dainoros Šeižienės ataskaitą, taip pat Sporto centro direktoriaus Romaldo Kazlausko ataskaitą.

Taryba patvirtino buvusį merą Vytautą Stalmoką Palangos savivaldybės atstovu regiono plėtros Taryboje.

Meras posėdžio gale pristatė savo patarėją – palangiškę Karoliną Stankevičiūtę. Ji yra baigusi politologijos mokslus, laisvai kalba prancūziškai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vakar, rugsėjo 10-ąją, mirė Rolandas Rumšas, žinomas pajūrio visuomenininkas, politikas, buvęs Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorius, UAB „Solvitera“ direktorius. Jis buvo Lietuvos Socialdemokratinės Darbo partijos rinkimų į Seimą daugiamandatėje apygardoje sąraše.


Lietuvos respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai kreipėsi į šalies Konkurencijos tarybą prašydami pradėti tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės veiksmų. Daugiabučių gyvenamųjų namų butų ir kitų patalpų bendrojo naudojimo objektų valdytojus vienijančiai organizacijai kilo pagrįstų įtarimų, kad kurorto savivaldybė galimai proteguoja savo valdomos įmonės „Palangos...


Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos pareigas eis Violeta Staskonienė – šią kandidatūrą patvirtino praėjusią savaitę (gegužės 30 d.) posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės taryba. V. Staskonienė direktoriaus pavaduotojos pareigas ėjo ir praėjusią, 8-ojo šaukimo Savivaldybės tarybos kadenciją. Vilniaus inžineriniame statybos institute...


Mes, Kunigiškių rinkėjai bei gyventojai, sausį apklausos būdu dalyvavome Kunigiškių seniūnaičio rinkimuose. Rinkimai buvo laikomi įvykę, teisėti, nusižengimų nenustatyta.


Praėjusį penktadienį įvykusiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje buvo vienintelis klausimas- dėl savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojo paskyrimo.


Artėja pirmasis naujos kadencijos savivaldybės tarybos posėdis, kuris įvyks balandžio 14 dieną 9 valandą Kurhauzo salėje. Pirmąjame posėdyje, kaip numato Vietos savivaldos įstatymas, meras Tarybai teiks ateinančius ketverius metus dirbsiančio mero pavaduotojo ir savivaldybės administracijos direktoriaus kandidatūras.


Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) paskelbė Palangos miesto savivaldybės administracijos 2008-2011 metais vykdytų viešųjų pirkimų tikrinimo ataskaitą. Iš viso patikrinta 12 pirkimų, už daugiau nei 7,5 mln. litų sumą. Tarnyba užfiksavo grubius pažeidimus daugelyje jų. Meras Šarūnas Vaitkus pastebi, kad visi pažeidimai buvo padaryti pirkimus vykdant buvusiai savivaldybės...


Šią savaitę Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) paskelbė, kad Palangos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, liberalsąjūdietis Bronius Martinkus pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas. Jo bendražygiai partijoje B. Martinkaus likimą nusprendė jau rugsėjo mėnesio pabaigoje, VTEK dar nepaskelbus sprendimo...


Praėjusį ketvirtadienį Tarybos posėdžio darbotvarkėje buvo numatyti 5 klausimai. Vicemero Sauliaus Simės siūlymu, darbotvarkė buvo papildyta klausimu dėl Palangos savivaldybės atstovo delegavimo į regiono plėtros Tarybą. Žinoma, svarbiausias klausimas buvo dėl savivaldybės administracijos direktoriaus skyrimo. 


Metų pradžioje paskelbtos Palangos savivaldybės Kontrolės ir Audito tarnybos ataskaitos dėl vietinės rinkliavos už automobilių stovėjimą apmokestintose vietose, biudžeto vykdymo finansinio teisėtumo ir rinkliavos už išorinę reklamą rinkimo atskleidė daug įvairių pažeidimų. „Palangos tiltas“ paprašė juos pakomentuoti savivaldybės kontrolierę Eleną Kuznecovą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius