Akcijai „Darom 2011“ neliko abejingas gausus būrys palangiškių

Rasa GEDVILAITĖ, 2011-04-20
Peržiūrėta
518
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Akcijai „Darom 2011“ neliko abejingas gausus būrys palangiškių

Praėjusį šeštadienį visoje Lietuvoje vyko švarinimosi akcija „Darom 2011“, kurios metu plušėjo visi neabejingi gamtai, aplinkai, kurioje visi drauge gyvenam. Ši akcija sėkmingai įgyvendinama jau ne vienerius metus ir kaskart susilaukiama vis didesnio būrio žmonių. Šiemet buvo skatinama ne vien susitvarkyti, bet tuo pačiu ir rūšiuoti atliekas.

 

Kaip patikino „Darom“ akcijos koordinatorius Antanas Mikalauskas, buvo siekta Palangoje suvilioti tūkstantį žmonių, iki tikslo mažai ir trūko. Viso dalyvavo 863 žmonės, o surinkta daugiau nei 18 tonų šiukšlių.

„Kadangi akciją koordinuoju jau antrus metus, galiu lyginti kas buvo šiemet geriau, nei praėjusiais metais. Šiemet buvo registruoti ir moksleiviai, kurie šiukšles rinko penktadienį, anksčiau to Palangoje nedarėme, o taip pat šiemet akciją parėmė Palangos radijas“, - organizaciniais pasisekimais pasidalino A.Mikalauskas.

Susirinkę darbštuoliai švarino zoną nuo Palangos tilto iki Birutės kalno, palei Rąžės upelį jungiantį Rytų kvartalą ir Bamo rajoną, Medvalakio g. garažuose, o ir Šventoji neliko be tvarkos. Ten koordinavo veiklą Kristina Mikulskytė. Šventojoje buvo aprėpta nuo Šventosios uosto iki gelbėjimo stoties bei nuo Beždžionių tilto iki poilsinės „Energetikas“.

„Mes šiukšles vežėm jau tą pačią dieną. Galiu palyginti, jog išvežta tikrai daug, prisiminus tarybines talkas, kuomet žmonės eidavo per prievartą, į šią akciją gi ateina savanoriškai, tačiau išvežamų šiukšlių kiekis – panašus“, - pastebėjo ir UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus. Pasak direktoriaus, gyventojai parodė iniciatyvą puoštis ir tvarkingai gyventi, tačiau, kaip paminėjo K.Skierus, kai kurie privačių žemių savininkai elgiasi atvirkščiai. „Žmonės išeina tvarkyti aplinkos, visus takus išvalo, o pačiame miesto centre, Palangos širdy kai kurie savininkai nesugeba susitvarkyti. Taip jie parodo, kaip „myli“ kurortą“, - apgailestaudamas kalbėjo K.Skierus.

Švaros akciją „Darom 2011“ organizavo 14 aktyvių moksleivių iš visų Palangos mokyklų. Prie akcijos prisijungė LR Liberalų sąjūdžio Palangos skyriaus nariai, Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) Palangos mokyklų savivaldų informavimo centras, Dramos sambūris „M“ – 3-oji karta ir Palangos miesto gintarų meistrų gildija. Palangos miesto savivaldybės administracija su meru priešaky taip pat aktyviai prisijungė prie akcijos, jie sutvarkė administracijai priklausančią teritoriją bei plušėjo prie buvusio darželio „Saulutė“. „Tokių akcijų turėtų būti ir daugiau, tai labai gera proga susitvarkyti, juo labiau, jog ruošiamasi naujam sezonui. Juk į Palangą atvyksta daug svečių, tad mes galim tapti pavyzdžiu, tvarkingo ir švaraus miesto pavyzdžiu. Už tai, žinoma, dėkoju savo vardu jauniesiems organizatoriams, aktyviam jaunuoliui Antanui Mikalauskui, kuris jau ne pirmus metus organizuoja šią akciją Palangoje“, - padėkojo meras Šarūnas Vaitkus.

Panašu, jog tokios akcijos abejingų nepalieka, o nuveikti darbai tik dar labiau sužadina norą gyventi taip nuolat. Kasmet vis augantis talkininkų skaičius prognozuoja, jog jų dar bus ne viena.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ekonomikos ir inovacijų ministerijai skyrus milijonus eurų smulkiojo ir vidutinio verslo atstovams testuoti dėl koronaviruso, Palangos smulkieji verslininkai kol kas neskuba pasinaudoti tokia galimybe. Kaip „Palangos tiltą“ pirmadienio popietę informavo Jūratė Mikutienė, Palangos poliklinikos (Palangos asmens sveikatos priežiūros centro – aut.) direktorė, praėjusį penktadienį...


Registrų centro duomenimis, Palangoje šių metų spalį parduotos 215 patalpos (gyvenamosios ir negyvenamosios paskirties, kurios apima ir netipinės paskirties būstą, pvz. viešbučių apartamentus), arba net 2,5 karto daugiau nei tuo pačiu metu pernai, kai buvo parduoti 86 objektai.


Valstybės dieną Palanga pasitinka pasidabinusi Trispalvėmis bei su nuoširdžiu kvietimu pademonstruoti vienybę ir meilę savo šaliai, Liepos 6-ąją 21 val. visiems drauge giedant Tautišką giesmę.


Valstybės dieną Palanga pasitinka pasidabinusi Trispalvėmis bei su nuoširdžiu kvietimu pademonstruoti vienybę ir meilę savo šaliai, Liepos 6-ąją 21 val. visiems drauge giedant Tautišką giesmę.


Paskutinį liepos savaitgalį į Palangą sugužėjo pusė tūkstančio vaikų, kurie dar nebuvo regėję jūros, iš 47 savivaldybių – trečiąjį kartą kurorte vyko graži socialinė akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“. Tiek vaikų, tiek ir visų rėmėjų, savanorių emocijos liejosi per kraštus. „Norėtųsi visiems palinkėti tokiose gerumo akcijose sudalyvauti kuo dažniau....


Vasario 8 d., trečiadienį, nuo 10 val. iki 15 val. Palangos miesto savivaldybėje (Vytauto g. 112, II aukšte) vyks kraujo donorystės akcija, prie kurios prisijungti kviečiami visi kurorto gyventojai. Akciją organizuoja VšĮ Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialas. Dovanojantiems kraują bus nemokamai atlikti kraujo tyrimai dėl pavojingų hepatitų B, C virusų, sifilio ir ŽIV....


Praėjusį savaitgalį Antano Mončio namuose-muziejuje, jo pirmojo aukšto parodų salėje, kuri, kaip ir antrajame aukšte esanti ekspozicijų salė, anot įrašo Lietuvos kultūros vertybių registre, savo išplanavimu primena trinavę bažnyčią, tarp visus muziejaus veiklos metus, per juos vykusias parodas ir renginius primenančių plakatų, solidžių ir ne tokių solidžių...


Rytoj, šeštadienį, 10 val. Palangoje kaip ir kasmet vyks kasmetinė, visuotinė, pavasarinė tvarkymosi akcija „DAROM‘13”. Šiais metais bus tvarkomos 5 nešvariausios Palangos mieste esančios vietos:


Praėjusį šeštadienį visoje Lietuvoje vyko švarinimosi akcija „Darom 2011“, kurios metu plušėjo visi neabejingi gamtai, aplinkai, kurioje visi drauge gyvenam. Ši akcija sėkmingai įgyvendinama jau ne vienerius metus ir kaskart susilaukiama vis didesnio būrio žmonių. Šiemet buvo skatinama ne vien susitvarkyti, bet tuo pačiu ir rūšiuoti atliekas.


„Lions“ klubo akcija sėkmingai tęsiasi

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 06 12 | Rubrika: Miestas

Palangos moterų „Lions“ klubas savo misiją padėti likimo nuskriaustiems vaikams tęsia. Aktyviosios moterys toliau energingai dalyvauja akcijoje „Palangos aukų dėžutė 2010“, taip suteikdamos viltį palengvinti gyvenimą tiems, kurie labiausiai vargsta. Palangiškiai mielai tiesia pagalbos ranką, bendradarbiaudami ir aukodami savus pinigėlius tiems, kuriems jų tikrai reikia, o ir neseniai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius