Ant Marselio Balasanovo, Palangos vaikų futbolą iškėlusio į neregėtas aukštumas, dantį griežia ir Sporto centro direktorius, ir kitų futbolo klubų vadovai (VISAS STRAIPSNIS)

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-04-30
Peržiūrėta
2640
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Net jeigu jūs esate toli nuo futbolo ir vyrukų bėgiojimas aikštėje jums kelia alergiją, apie Palangos jaunųjų futbolininkų trenerį Marselį Balasanovą greičiausiai girdėjote. Atvykus į Palangą šiam Armėnijoje gimusiam futbolo specialistui ir pradėjus čia treniruoti į klubą „Gintaras“ susibūrusius vaikus, jau „nuskinta“ daug skambių pergalių.

Nepatinka ir savo tiesioginiam viršininkui

Tačiau ant M. Balasanovo dantį griežia kiti apskrities futbolo mokyklų ir klubų treneriai ir – ne tik. Maža paslaptis, kad jis nelabai patinka savo tiesioginiam viršininkui, laikinai Palangos sporto centro direktoriaus pareigas einančiam Arūnui Maciui, kuris treneriui priekaištauja, kad šis Sporto centro vaikus agituoja pereiti į „Gintarą“, o pasiekimus reklamuoja „Gintaro“ vardu. Tiesa, su A. Maciumi ne itin sutinka Saulius Simė, Palangos Sporto centro direktoriaus pavaduotojas ugdymui, kuris „Palangos tiltui“ teigė, kad Sportas.lt žurnalistas, sukurpęs straipsnį „Maištas Žemaitijoje – 10 akademijų žada boikotuoti po dvejas sezono rungtynes“ , viską „savaip pervertė.“ Girdi, niekas atleisti M. Balasanovo iš Palangos Sporto centro nesiruošia. Už M. Balasanovą mūru stoja jaunųjų „gintariukų“ tėveliai, kurie „Palangos tiltui“ atsiuntė net šešių puslapių laišką, giriantį trenerį ir reikalaujantį jam nekaišioti pagalių į ratus.

Nori boikotuoti rungtynes su „Gintaru“

Sportas.lt balandžio 16 dieną paskelbtame straipsnyje rašo, kad trijų Klaipėdos futbolo mokyklų, taip pat Gargždų, Šilutės, Palangos, Kretingos, Telšių, Plungės ir Mažeikių futbolo akademijų (mokyklų, klubų) vadovai išsiuntė raštą į Klaipėdos apskrities futbolo federaciją, kuriame Palangos „Gintaro“ klubą kaltina agresyvia veikla bei neetiškais ir nepagarbiais veiksmais kitų mokyklų atžvilgiu.
Kaltinimai – rimti, tačiau kur gi tie M. Balasanovo ir jo vadovaujamo „Gintaro“ „agresijos“ įrodymai?
Ilgame straipsnyje jų nepateikiama – armėnas Marselis nieko neapkandžiojo ir nieko net neaplojo, išskyrus kandžias pastabas kitų, mažiau futbolo aikštėje pasiekiančių savo kolegų atžvilgiu. Vienintelis kitų trenerių kaltinimas palangiškiui, kad šis, girdi, „vilioja“ futbolininkus iš kitų apskrities miestų atvykti į Palangą, į „Gintarą.“
Minėtų futbolo mokyklų, klubų ir akademijų vadovai grasina, kad jeigu Klaipėdos apskrities futbolo federacija nesutramdys M. Balasanovo, jų vadovaujamos mokyklos su „Gintaru“ vaikų futbolo čempionate nežais. Jeigu tai įvyktų, tai būtų iki šiol dar neregėtas precedentas šalies futbole.

Marselis Balasanovas: „Tokie kaltinimai – absurdas“

M. Balasanovas jam mestus kaltimus dėl „vaikų iš kitų klubų“ „agresyvaus viliojimo“ „Palangos tiltui“ vadino „absurdo spektakliu“ ir tikino, kad visas „šaršalas“ kilo dėl to, kad juoda katė kelią perbėgo tarp jo ir kitų trenerių federacijos žmonių dėl „daugelio“ dalykų.
„Sakoma, kad negražu girtis, bet aš didžiuojuosi, ką man pavyko jau pasiekti dirbant su vaikais Palangoje, o mūsų įsteigta „Gintaro“ mokykla Klaipėdoje, kuri dirba naujoviškai, iškart tapo labai populiari tarp uostamiesčio vaikų, yra ašaka gerklėje kitoms Klaipėdos futbolo mokykloms, ypač Klaipėdos futbolo mokyklai, iš kurios pas mus perėjo nemažai vaikų„ – „Palangos tiltui“ sakė M. Balasanovas.
„Tokių trenerių kaip aš, dirbančių naujoviškai, fanatiškai pasišventusių futbolui ir vaikams ir jau įdiegusių svarių naujovių vaikų futbole šalyje, yra labai nedaug. Tai – tiesa, kuri daug kam labai nepatinka,“ – sakė „Gintaro“ vadovas.

Kiti treneriai dirba senoviškai?

Anot jo, daug šalies vaikų futbolo trenerių iki šiol dirba senoviškai – dėmesį išimtinai telkia vaikų fiziniam pasiruošimui, o, atėję į treniruotę, neretai vaikams tiesiog nuspiria kamuolį, o patys „sulenda“ į mobiliuosius telefonus.
„Aišku, ne visi. Bet dabar – ne tie laikai, kuomet futbolo talentus „darydavo“ daugiabučių kiemai ar tokie treneriai. Dabar auga visai kitokia vaikų karta, reikia su kiekvienu vaiku dirbti, aš itin didelį dėmesį telkiu darbui su kamuoliu. Tačiau esmė ta, kad daugelis kitų trenerių nesikeičia, nes jiems keistis – neparanku. Jie nesupranta, kad pasikeitė ne tik vaikai, bet pasikeitė ir jų tėvai, kurie daug skaito apie treniruočių metodus, lygina, patys dalyvauja treniruotėse. Mes „Gintare“ dirbame, o ne „valandas atmušinėjame“. Darbas su tėvais man – taip pat labai svarbus,“ – savo filosofiją dėstė M. Balasanovas.
Jam kaltinimai apie „vaikų viliojimus“ kelia juoką. „Juk vaikų migracija iš vieno klubo į kitą, pervažiavimai į kitą miestą – dėl geresnių mokymosi ar sporto sąlygų yra normalus ir visiems priimta dalykas,“ – pečiais traukė M. Balasanovas.

Viso labo viešųjų ryšių akcija?

Anot jo, „taip nebūna“, kad vaikų futbolo klubai rinktų iš vaikų tėvelių pinigus, bet varžytų tėvų laisvę rinktis.
„Žinoma, aukštame lygyje tai daroma kiekvienu atveju pasirašant sutartis. Gal tai ir mums būtų išeitis, kad niekam po to nekiltų klausimų?“ – retoriškai klausė žinomas šalies vaikų futbolo treneris.
„Esu įsitikinęs, kad šalies Futbolo federacija nepalaikys man mestų absurdiškų kaltinimų. Viso labo jie yra viešųjų ryšių akcija, siekis išgąsdinti tėvus, kad jie vaikų nevestų pas blogą „Balasanovą“, ypač Klaipėdoje, kur neseniai atidarėme futbolo akademiją „Gintaras.“
„Noriu pastebėti, jog iš dešimt organizacijų, kurios pasirašė raštus-skundus apskrities futbolo federacijai, tik trys galbūt gali mums turėti pretenzijų ar priekaištų dėl, kaip išsireiškiama raštuose, vaikų „viliojimo“. Į mūsų akademiją vaikai perėjo tik iš Kretingos SM, KFA ir Klaipėdos FM. Iš viso – apie 12 vaikų. Iš kitų organizacijų vaikų „Gintare“ nėra, o ir turėti mes jų tiesiog negalime dėl paprastos priežasties – vaikai gyvena kituose miestuose, toli nuo mūsų. Tad kyla klausimas, kokiu pagrindu šiame sąmoksle ir susidorojime prieš „Gintarą“ dalyvauja kitos sporto organizacijos, pasirašiusios vieno teksto ir šablono raštus? Koks jų motyvas?“ – retoriškai klausė M. Balasanovas.
Vis tik jis prisipažįsta nesąs pūkuotas kačiukas: „Taip, aš esu atviras ir esu atvirai kalbėjęs apie kitų trenerių metodus viešoje socialinėje erdvėje. Žinau, kad aš juos, vaizdžiai kalbant, „užknisau,“ – neslėpė FC „Gintaras“ vadovas.

M. Balasanovas: „Bendrauti su Arūnu Maciumi negaliu“

M. Balasanovas neslepia savo šaltų santykių su savo tiesioginiu viršininku, Palangos Sporto centro direktoriaus pareigas laikinai einančiu Arūnu Maciumi.
„Man sunku užmiršti jo visus mums pasakytus blogus žodžius, bet noriu pasakyti – mes garsiname Palangos Sporto centrą. Atėjau dirbti į Palangos Sporto centrą, kad vaikams būtų geriau. Kad autobusą važiuoti į rungtynes turėtumėme, kad nereikėtų mokėti 100 eurų už futbolo aikštės nuomą „Gintaro namų rungtynėse,“ – sakė M. Balasanovas.
Anot jo, A. Macius „tyčia“ rinkęs tas pačias vaikų amžiaus grupes kaip ir „Gintare“: „Kad tik mums būtų blogiau. Man tiesiog nemalonu su tuo žmogumi bendrauti. Bet man gerai sekasi bendrauti su Sauliumi Sime,“ – sakė M. Balasanovas.
Anot jo, nuo 2021 metų biudžetinių įstaigų, tokių kaip Palangos Sporto centro, auklėtiniai negalės dalyvauti Lietuvos vaikų čempionatuose. „Tai – itin svarbu visam vaikų futbolui, vardan vaikų ateities norėčiau kol kas dirbti ir Sporto centre,“ – sakė M. Balasanovas.

Saulius Simė: „Marseliui Balasanovui pastabų neturiu“

A.Macius sakė Sportas.lt, kad ketiną žinomą trenerį atleisti...Tačiau S. Simė „Palangos tiltui“ teigė, kad žurnalistas „viską pervertė savaip“, o M. Balasanovui, kaip Sporto centro treneriui, jis pretenzijų neturįs. „Kas vyksta jo privačiame klube, man neįdomu,“ – pabrėžė S. Simė.
Anot jo, ir pas kitus kurorto trenerius, pavyzdžiui, Regimantą Jušką vaikai atvyksta treniruotis iš Kretingos.
„Tą patį galiu pasakyti ir apie kai kuriuos kitus trenerius. Man atrodo, kad problema yra pačioje šalies futbolo federacijoje, kuri, skirtingai nei šalies krepšinio federacija, nereikalauja paleidžiamųjų raštų vaikams pereinant iš vieno klubo į kitą. Dėl to ir atsiranda tokie keisti kaltinimai apie „viliojimus,“ – sakė S. Simė.

Mindaugas Skritulskas: „Tegul laimi aikštėje“

Sportas.lt straipsnyje minimas „mero (Šarūno Vaitkaus) aplinkos žmogus“, kuris, girdi, yra M. Balasanovui žalią šviesą uždegęs visur. Teigiama, kad mero „aplinkos sūnaus treneris“ būtent yra Marselis Balasanovas.
Išgirdęs, kad straipsnyje, ko gero, apie jį užsimenama, Mindaugas Skritulskas juokėsi: „Ar tik mano, kaip Tarybos nario, vaikas pas Balasanovą treniruotes lankė?“
M. Skritulskas teigė buvęs „tikrai patenkintas“ treneriu ir norėtų, kad jo paauglys sūnus vėl sugrįžtų į „Gintarą.“
„Man tas motyvas, kad Balasanovas vilioja vaikus iš kitų klubų, yra juokingas. Nugalėkite visus aikštėje ir paskui vaikus bėgs. Deja, Palangos Sporto mokykla dideliais pasiekimais ugdant jaunuosius futbolininkus negali pasigirti. Natūralu, kad mokantys pinigus tėvai nori vaikus leisti į aukštesnio lygio klubą pas žinomą specialistą,“ – svarstė M. Skritulskas.
Anot jo, situacija „išsispręstų“, jeigu Palangoje, kaip ir kitose savivaldybėse, būtų įvestas vaikų „sportininko krepšelis.“ „Bandžiau tokią iniciatyvą parodyti, tačiau jau nebuvo pritarta. Girdi, kažkokie įstatymai to neleidžia. Nežinau,“ – sakė M. Skritulskas.
Jis svarstė, kad galbūt ir M. Balasanovas galėtų „atidžiau rinkti žodžius“ savo viešuose Facebook įrašuose, bet politikas teisino trenerį: „Jo gyslose – karštas armėniškas kraujas, tačiau jo pasiekimai kalba už jį.“

„Gintaro“ vaikų tėvai mūru stoja už trenerį

„Palangos tiltas“ gavo ir FC „Gintaras“ vaikų tėvų laišką, kurį pasirašė daugiau kaip 20 tėvų. Jį skelbiame ne visą, kalba – netaisyta. Redakcijai pavardės yra žinomos.
„Mes, tėveliai, pasisakome už laisvą sporto šakų bei trenerių pasirinkimą. Negalima sprausti į rėmus vaikų dėl kai kurių trenerių galimų užgaidų ar garbės troškimo. Konkurencija visada yra naudinga, tačiau kai kurie žmonės turi suprasti, įsisavinti ir laikytis Lietuvos Respublikos įstatymų, kurie pabrėžia biudžetinių įstaigų ir privačių klubų skirtumus. Mums, kaip tėveliams, svarbiausia, kad vaikas lankydamas savo mėgstamą sporto šaką, turėtų ryšį su savo treneriu bei jaustųsi laimingas. Mes, vaikų futbolo klubo „Gintaras“ bendruomenė, norime paneigti Palangos Sporto centro vadovo Arūno Maciaus melagingą informaciją…. Arūnas Macius teigia, kad „treneris Marselis Balasanovas agituoja vaikus pereiti į „Gintarą““. Tai yra netiesa. Tiesa yra ta, kad kartu su trenerio Marselio Balasanovo atėjimu į Sporto centrą, su juo į šią įstaigą atėjo ir visi jo auklėtiniai, išskyrus darželinukus. Tai įrodo tarp įstaigos ir tėvelių pasirašytos sutartys. Jau du metus vaikai priklauso tiek FK „Gintaras“, tiek Palangos sporto centrui, nes treniruočių valandų skaičius bei Sporto centro sąlygos netenkina nei trenerio, nei auklėtinių tėvų. Faktas yra tai, kad vaikai eina ten, kur yra treneris, o ne įstaiga. Ir turnyruose ar čempionatuose laimi ne įstaiga ir ne komandos pavadinimas, o treneris ir jo vaikai. Ir tai, kad, pasak Arūno Maciaus, treneris giriasi tik „Gintaro“ laimėjimais, o ne Sporto centro laimėjimais taip pat yra ne tiesa, o melas, nes tai puikiai įrodo socialinėse erdvėse įkelti Marsel Balasanov „postai“. Bet kokiu atveju, visa tai, neturėtų kelti Arūno Maciaus pykčio, nes jis puikiai žino, kad tai tie patys auklėtiniai su treneriu Marseliu Balasanovu priešakyje. Taip pat norime patvirtinti tai, kad į tarptautinius turnyrus ne kartą važiavom iš savo asmeninių lėšų kaip Palangos Sporto centro komanda ir garsinom šios įstaigos vardą, bet Arūnui Maciui tai taip pat nepatikdavo, ir savo nepasitenkinimą jis viešai išsakydavo viešoje erdvėje. Tad kyla natūralus klausimas: „Kaip reikia reklamuoti Sporto centro įstaigą, jei sutaupę įstaigos lėšas, tarptautiniame turnyre komanda „neša“ Sporto centro pavadinimą, bet jos vadovui vis tiek tai nepatinka“?...Tas pats miesto meras ne kartą viešai džiaugėsi viešoje erdvėje FK „Gintaras“ vaikų laimėjimais, taip pat ne kartą sveikino trenerį Marselį Balasanovą ir jo vaikus už Palangos miesto vardo garsinimą ir pasiekimus. Tad mes visa FK „Gintaras“ bendruomenė esam labai dėkingi, kad yra pasidžiaugiančių mūsų vaikų pasiektais rezultatais. Ko nepasakysi apie įstaigą, kurioje mūsų vaikai yra auklėtiniai bei jos vadovą, A Macių..”

Nori taikiai kalbėtis

Klaipėdos apskrities futbolo federacijos (KAFF) prezidentas Rimantas Žvingilas teigė Sportas.lt, kad „tarp savęs daug kas pakalbėdavo, kad jiems nepatinka Marselio (Balasanovo) politika, tačiau bendras daugiau kaip dešimties apskrities futbolo trenerių raštas – įvykis neeilinis.“
Tačiau šį trečiadienį „Palangos tilto“ pakalbintas KAFF direktorius Modestas Jackus, apie federacijos „karą“ ar „tramdomuosius marškinius“ M. Balasanovui nešnekėjo ir pabrėžė būtinybę „visiems susėsti prie stalo“ ir pasikalbėti.
„Virtualiu būdu apie tai kalbėtis nėra geriausias būdas. Kai atšauks karantiną, būtinai visi – ir minėtų apskrities futbolo mokyklų vadovai, ir „Gintaro“ vadovas , ir mes, Klaipėdos apskrities futbolo federacijos vadovai – susėsime ir nuoširdžiai pasikalbėsime,“ – sakė M. Jackus.

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kai skaitote šio straipsnio pirmąją eilutę, Erikas Cchovrebovas, Palangos sporto centro dziudo treneris, ant parterio, apsuptas vaikų, ko gero, atlieka eilinį metimą, kuriuos per dieną jis skaičiuoja šimtais. Kurorto vaikų mėgstamas treneris spalio pradžioje pasidabino aukso medaliu pasaulio IGF graplingo čempionate. „Noriu, kad (mano treniruojami) vaikai būtų laimingi – ir varžybose, ir...


Kaip informavo „Palangos tiltą“ Savivaldybė, konkursą užimti Palangos Sporto centro (PSC) direktoriaus laimėjo Saulius Simė, iki šiol užėmęs PSC direktoriaus pavaduotojo pareigas.


Antradienį, balandžio 26 dieną, buvo atleistas Palangos sporto centro (SC) futbolo treneris Marselis Balasanovas. Atleidimo priežastis – nuobaudos už darbo drausmės ir tvarkos pažeidimus.


Palangos Sporto centras (SC) direktoriaus jau neturi beveik penkerius metus. Tačiau laikinasis jo direktorius Arūnas Macius, kuris, kaip futbolo treneris, su į žvaigždėtas aukštumas kurorto vaikų futbolą iškėlusiu labiau žinomu pajūrio vaikų futbolo treneriu ir savo pavaldiniu Marseliu Balasanovu varžosi dėl to paties amžiaus kurorto vaikų, galimai peržengė visas galimas ribas. 


Net jeigu jūs esate toli nuo futbolo ir vyrukų bėgiojimas aikštėje jums kelia alergiją, apie Palangos jaunųjų futbolininkų trenerį Marselį Balasanovą greičiausiai girdėjote. Atvykus į Palangą šiam Armėnijoje gimusiam futbolo specialistui ir pradėjus čia treniruoti į klubą „Gintaras“ susibūrusius vaikus, jau „nuskinta“ daug skambių pergalių.


Ant žinomo Palangos miesto vaikų futbolo trenerio Marselio Balasanovo dantį griežia kiti apskrities futbolo mokyklų ir klubų treneriai ir – ne tik. Maža paslaptis, kad jis nelabai patinka savo tiesioginiam viršininkui, laikinai Palangos sporto centro direktoriaus pareigas einančiam Arūnui Maciui, kuris treneriui priekaištauja, kad šis Sporto centro vaikus agituoja...


Gruodžio 13-14 dienomis Palangos universalioje sporto arenoje vyko tradicinis kalėdinis vaikų mažojo futbolo turnyras Palangos sporto centro taurėms laimėti. Šis turnyras simboliškai tapo ir pirmosiomis futbolo varžybomis naujojoje arenoje.


Ar Palangai vertėtų pasekti Klaipėdos pavyzdžiu ir įvesti taip vadinamą sportininko krepšelio sistemą? Jį įvedus, į jo lėšas galėtų pretenduoti ir visų sporto šakų, patvirtintų miesto Tarybos, privatūs sporto klubai. Iki šiol jie, neretai labiau mėgstami jaunųjų sportininkų ir jų tėvelių, verčiasi sunkokai, kai tuo tarpu, anot kai kurių miesto sporto...


Palangos sporto centro jaunieji futbolininkai (treneris Arūnas Macius), gimę 2002–2003 metais, sėkmingai baigė Lietuvos mokinių 2014/2015 metų futbolo 9x9 čempionato Vakarų regiono pirmo rato varžybas.


Savaitgalį Palangos sporto centro salėje vyko Kalėdinis tarptautinis vaikų futbolo (5x5) turnyras Lietuvos vidaus reikalų ministro taurėms laimėti. Varžybose dalyvavo aštuonios berniukų, gimusių 2002 metais, komandos iš Lietuvos, Latvijos ir Rusijos. A grupėje žaidusi Palangos sporto centro komanda liko ketvirtoje vietoje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius