Ant tvenkinio ledo rinkosi poledinės žūklės mėgėjai

Aistas MENDEIKA, 2011-03-08
Peržiūrėta
1600
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ant tvenkinio ledo rinkosi poledinės žūklės mėgėjai

Praėjusį šeštadienį, kovo 5-ąją, ant Lazdininkų tvenkinio ledo įvyko tradicinės poledinės žūklės varžybos Kretingos rajono savivaldybės mero pereinamajai taurei laimėti. Jose dalyvavo devyniolika žvejų komandų iš Kretingos, Gargždų, Skuodo, Klaipėdos bei kitų rajonų. Varžybas organizavę tvenkinio nuomininkas verslininkas Juozas Motijauskas, Kretingos regiono žuvininkystės vietos veiklos grupės (ŽRVVG) valdybos pirmininkas Voldemaras Kesminas bei Tvenkinių nuomininkų asociacijos pirmininkas Stasys Kaniava džiaugėsi ne tik gausių dalyvių būriu, bet ir sugautos žuvies kiekiu, kuris buvo net didesnis nei pernai.

 

Varžybos vyko pagal griežtas sportinės žvejybos taisykles, o kad jų būtų laikomasi, stebėjo patyrę teisėjai. Visi žvejai prieš pradedant žvejybą buvo įspėti, kad draudžiama gaudyti lydekas, o jei kokia nors ir užkibs, ją būtina pasvėrus paleisti. Žvejui iš komandos „Kurėnas-2“ Aivarui Anužiui nusišypsojo laimė – jam iš eketės pavyko ištraukti lydekaitę, svėrusią 542 gramus. Iš viso varžybų metu sugauta 53,910 kg žuvų. Praėjusiais metais žvejams pavyko sužvejoti 19,384 kg.

Deja, kretingiškiams poledinės žūklės mėgėjams šiemet vėl nepasisekė – pereinamoji mero taurė dar kartą iškeliavo į Gargždus. Gargždiškiai žvejai vėl buvo nepralenkiami, jų komanda „Pyla“ sužvejojo 10.944 kg žuvies ir tapo nugalėtoja. Antroji vieta atiteko komandai „Kurėnas-1“, sugavusiai 7,110 kg, o trečioji – komandai „Gembelė“ sugavusiai 5,998 kg žuvies.

Pastarojoje komandoje savo sugebėjimus iš eketės traukti žuvis demonstravo ir vyriausias žvejas – 64-erių Petras Žibas. Jauniausias žvejys dešimtmetis Mantas Širakovas, sugavęs 325 gramus žuvies, rungtyniavo „Gargždų laisvalaikio centras-2“ komandoje. Varžybose, kartu su komandos „Sušalę“ nariais, dalyvavo ir vienintelė moteris – Simona Kairytė. Jai pavyko sužvejoti 800 gramų žuvies.

Ir šiemet poledinės žūklės varžybų nepraleidęs Kretingos rajono savivaldybės meras Juozas Mažeika teigė apgailestaująs, kad neužsiregistravo kaip tikras dalyvis. Mat galbūt būtų ir kokį nors prizą gavęs – jam pavyko sužvejoti 884 gramus žuvies.

Varžybų organizatoriai, meras J.Mažeika, Kretingos rajono savivaldybės tarybos narys Valerijonas Kubilius džiaugėsi, kad kasmet ant rajono tvenkinių ledo susirenka gausus būrys poledinės žūklės mėgėjų. Anot jų, vadinasi, daug svarbiau už pačią sugautą žuvį yra galimybė parungtyniauti, pabūti kartu gamtos apsuptyje. Visos ant žvejų kabliukų užkibusios, didesnės ir mažesnės, žuvytės buvo paleistos atgal į tvenkinį.

Pasak Lazdininkų tvenkinio nuomininko J.Motijausko, kuo daugiau žvejų, gamtos mylėtojų susirinks į įvairius renginius, kurių ateityje surengti planuojama dar ne vieną, tuo geriau bus gamtai, o gausus laimikis rodo, kad aktyvi kova su brakonieriais yra labai veiksminga.

Kad žvejams ant ledo nebūtų labai šalta, kad galėtų šildydamiesi pakilnoti kojas, žemaitiška muzika visus linksmino renginio vedantysis, Palangos kultūros centro vadovas Nerijus Stasiulis. O aplink kareivišką krosnelę vaikščiojo ir gardžiais kareiviškos košės, žuvienės kvapais visus viliojo salantiškis virėjas Petras Stonkus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pirmadienį, liepos 25 dieną, Savivaldybėje lankėsi JAV lietuvių bendruomenės krašto valdybos pirmininkas Arvydas Urbonavičius bei Valdybos nariai Raminta Urbonavičienė, Loreta Timukienė ir Juozas Kazlauzkas. 


Vasario 12 d., šeštadienį, vyksiančią Stintų šventę tradiciškai pradės Stintų meškeriojimo varžybos. Komandų, dalyvausiančių šiose varžybose, registracija vyks vasario 12 d. nuo 8 val. iki 8:45 val. Jūratės ir Kastyčio skvere, išankstinė registracija –  https://forms.gle/5uJz6z6ARkMugyA77  


Palangos "Riteriai" - ketvirti Žemaitijos ledo ritulio lygoje

"Palangos tilto" informacija, 2019 05 11 | Rubrika: Sportas

Palangos ledo ritulio klubas „Riteris“ Žemaitijos regiono ledo ritulio lygos 2018-2019 metų sezone liko ketvirtas. „Labai neblogas mums rezultatas. Čempionato metu įveikėme tokias stiprias komandas kaip buvusią čempionę, Klaipėdos „Baltiją“, „Pungę“, kaip lygūs kovojome su Kretingos ir Gargždų komandomis. Mūsų komanda – visiškai...


Nors orai pradėjo šilti vis dar galima rasti vandens telkinių apsitraukusių ledu. Per du pirmuosius šių metų mėnesius šalies ugniagesiai atliko 87 gelbėjimo darbus vandenyje ir ant ledo, tai net 74 proc. daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį. Šių darbų metu jie ištraukė 11 skenduolių bei išgelbėjo 7 gyventojus. Tai rodo, kad gyventojai ne visada...


„Kiek metų dirbame, su tokiu įvykiu susidurti dar neteko, - vienu balsu tvirtino Palangos savivaldybės Vaiko teisų apsaugos skyriaus vedėja Emilija Lapėnienė ir lopšelio – darželio „Ąžuoliukas“ direktorė Rūta Regina Lukaitienė pasakodamos apie ketvirtadienio įvykį, kai ant tvenkinio Birutės parke kranto buvo rastos be priežiūros paliktos trys mažametės...


Praėjusį šeštadienį gausus būrys žvejų-mėgėjų susirinko ant Tūbausių tvenkinio ledo, į tradicines poledinės žūklės varžybas Kretingos rajono savivaldybės mero taurei laimėti. Po keturias valandas trukusio sugebėjimų ir kantrybės išbandymo, pagrindinis apdovanojimas ir nugalėtojų titulas iškeliavo į Žemaitijos sostinę Telšius.


Skaitau Palangos kredito unijos valdybos pirmininko Vytenio Tomkaus pamąstymus praėjusiame „Palangos tilto“ numeryje, straipsnyje „Palangos kredito unija augs ir šiais metais“, ir man jie sukelia šypseną.


Praėjusį šeštadienį, kovo 5-ąją, ant Lazdininkų tvenkinio ledo įvyko tradicinės poledinės žūklės varžybos Kretingos rajono savivaldybės mero pereinamajai taurei laimėti. Jose dalyvavo devyniolika žvejų komandų iš Kretingos, Gargždų, Skuodo, Klaipėdos bei kitų rajonų. Varžybas organizavę tvenkinio nuomininkas verslininkas Juozas Motijauskas, Kretingos regiono žuvininkystės...


Poledinės žūklės mėgėjai bei propaguotojai tęsią tradiciją sutikti kiekvieną pavasarį bei palydėti žiemą gražiu renginiu – poledinės žūklės varžybomis ant tvenkinių ledo.


Jau tapo tradicija ant Lazdininkų tvenkinio (Kretingos r.) rengti poledinės žūklės varžybas, kurias organizuoja šio tvenkinio nuomininkas Juozas Motijauskas bei sportinės žūklės klubas „Kurėnas“. Šiemet vėl buvo varžomasi dėl Kretingos rajono savivaldybės mero pereinamosios taurės.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas