Antano Mončio skvere pasodintas menininko atminimui skirtas ąžuoliukas

"Palangos tilto" informacija, 2021-11-04
Peržiūrėta
1309
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Antano Mončio skvere pasodintas menininko atminimui skirtas ąžuoliukas

Antano Mončio skverą – teritoriją, esančią prieš A. Mončio namus-muziejų – papuošė ąžuoliukas. Jis A. Mončio paramos fondo narių iniciatyva penktadienį pasodintas, minint šio žymaus menininko 100-ąsias gimimo metines. Dar vienas ąžuoliukas tą pačią dieną pasodintas Kretingos muziejaus teritorijoje.

Palangoje į ąžuoliuko sodinimo akciją susirinko A. Mončio paramos fondo, vadovaujamo Edmundo Benečio, nariai, A. Mončio namų-muziejaus direktorė Loreta Turauskaitė, mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas, Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas Robertas Trautmanas.  

A. Mončio skverą puošiantis ąžuoliukas tapo dar vienas akcentas, primenantis ne tik žymųjį skulptorių, jo gimimo 100-metį, bet ir A. Mončio indėlį į kultūrinį gyvenimą bei menininko sukurtų darbų ilgaamžiškumą ir išliekamąją vertę.

Kretingos muziejaus teritorija ąžuoliukui, skirtam A. Mončio gimimo 100-mečiui pažymėti, pasirinkta taip pat ne atsitiktinai. Tai – dar vienas šio žymaus menininko simbolinis sugrįžimas į Kretingą, kur  neseniai pranciškonų gimnazijoje įsikūrė VDA restauratorių atkurtas jo kūrinys – Šv. Pranciškus.

 PT info

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kelių eismo taisyklės numato, kad nuo lapkričio 1 iki 10 d. vairuotojams privalu vasarines padangas pakeisti į skirtas žiemiškoms eismo sąlygoms.


Antano Mončio skverą – teritoriją, esančią prieš A. Mončio namus-muziejų – papuošė ąžuoliukas. Jis A. Mončio paramos fondo narių iniciatyva penktadienį pasodintas, minint šio žymaus menininko 100-ąsias gimimo metines. Dar vienas ąžuoliukas tą pačią dieną pasodintas Kretingos muziejaus teritorijoje.


Palangos gintaro muziejuje rugsėjo 17 d., 10-14 val. vyks naujo, Lietuvos Kultūros tarybos finansuojamo, edukacinio projekto „Baltų ženklų simboliai ir vaizdiniai“ išplėstinis pristatymas skirtas pedagogams ir edukatoriams.


Rugsėjo pirmąją savaitę Palangoje, Jūratės ir Kastyčio skvere, eksponuojama analogų pasaulyje neturinti inovacija – multifunkcinė „Suneco“ viešųjų erdvių stotelė.    


Baigėsi Palangos senojoje gimnazijoje vykęs tarpklasinis krepšinio turnyras, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Idėja tradicinį krepšinio turnyrą skirti šiai šventei kilo gimnazistams Egidijui Berčiui (IIIB), Arnui Žvirgždžiui (IIIB) ir Povilui Labženčiui (IIID).


Palangos miesto savivaldybėje, trečiojo aukšto fojė, pristatomas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtas palangiškio menininko Vytauto Kuso projektas „Miniatiūrų pasaulis“. Įspūdingos V. Kuso sukurtos miniatiūros „įkurdintos“ specialiai šiam tikslui sukurtoje galerijoje. Pajuokauti niekad nevengiantis V. Kusas pripažino daugelį...


Penktadienį prie šių metų pradžioje į Kultūros vertybių registrą įrašytosios 1969 metais statytos Vasaros skaityklos būriavosi palangiškiai ir iš kitų miestų suvažiavę svečiai. Čia pirmąkart šiais metais surengtų Palangos dienų proga nusilenkta šio pastato autoriaus, ilgamečio Palangos vyriausiojo architekto Albino Čepio, nuo kurio iškeliavimo...


Priejūrių dievai ir Baltijos Neptūnas šypsosi: „Tikro poeto, tikro menininko, asmenybės gyvenimas tik ir prasideda dialogais su duobkasiais. Baltieji sielos kūrybos šaltiniai į gyvuosius atiteka ir iš karsto“. Kad poetas Vytautas Brencius ruošiasi „išplaukti“ į Amžinąjį Vandenyną, ne tik aš savo „žuviška...


A.Mončio muziejuje – gyvenimo džiaugsmo menininko darbai

„Palangos tilto” informacija, 2012 09 17 | Rubrika: Miestas

Penktadienį į A.Mončio namus-muziejų atėjusiuosius pasitiko ir atgal į šiltą bei spalvomis žaižaruojančią vasarą grąžino žymaus danų menininko Hanso Christiano Thomseno darbai. Čia atidaryta paroda „Žmogus. Paukštis. Žuvis“.


„Brazausko ąžuoliukas“ – ne Prezidento

„Palangos tilto“ informacija, 2010 08 28 | Rubrika: Miestas

Laikraščio bičiulis trimitavo pavojaus varpais: „Botanikos parke neprižiūrimas į amžinybę išėjusio prezidento Algirdo ąžuoliukas“.  


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius