„Brazausko ąžuoliukas“ – ne Prezidento

„Palangos tilto“ informacija, 2010-08-28
Peržiūrėta
903
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Laikraščio bičiulis trimitavo pavojaus varpais: „Botanikos parke neprižiūrimas į amžinybę išėjusio prezidento Algirdo ąžuoliukas“.

 

Pasirodo, nuogąstavimai – laužti iš piršto. Žemaičių kalno papėdėje augantis ąžuoliukas, juosiamas gyvatvorės, įsitikinome, gražiai bujoja ir laukia rudens. Tiesa, krūmas dilgėlių ąžuoliuko šešėlyje tiesia galvas taip pat, bet mažai ekosistemai vargu, ar jos kenkia.

Botanikos parko direktorius Antanas Sebeckas purtė galvą: „Pirmąsyk girdžiu, kad ąžuoliukas būtų vadinamas Brazausko“, - sakė jis.

Direktorius atskleidė tikrąją ąžuoliuko istoriją: 1997-aisiais, minint parko šimto metų jubiliejų, daktaras V. Inta, žinomas kaip akmenų muziejaus  Mosėdyje įkūrėjas, parkui padovanojo  iš Stelmužės ąžuolo gilių paaugusį pusantro metro ąžuoliuką, kuris parke auga išdidžioje vienatvėje.

Galbūt pro ąžuoliuką nekart praėjo ir A. Brazauskas – ilsėdamasis „Auskoje“, jis mėgo pasivaikščioti ir po parką.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Antano Mončio skverą – teritoriją, esančią prieš A. Mončio namus-muziejų – papuošė ąžuoliukas. Jis A. Mončio paramos fondo narių iniciatyva penktadienį pasodintas, minint šio žymaus menininko 100-ąsias gimimo metines. Dar vienas ąžuoliukas tą pačią dieną pasodintas Kretingos muziejaus teritorijoje.


Trečiadienį, rugsėjo 22 d., policijos bičiulis Amsis, tarnybinis šuo Soli ir Palangos policijos pareigūnai aplankė lopšelio-darželio „Gintarėlis“ auklėtinius.  


Palangoje viešėjęs Tomas užsuko ir į vieną lankomiausių šio kurorto objektų – botanikos parką. Vyras sako, liko nemaloniai nustebintas dėl ten pastebėtų medžių kirtimų ir rastų pjuvenų krūvos. Tuo metu vykdyti medžių kirtimų jau nebebuvo galima dėl prasidėjusio paukščių perėjimo. Parko direktorius informavo, kad visi kirtimai atlikti iki kovo 15 d.


Palangos miesto savivaldybė purtosi minties leisti jūroje ar Botanikos parke barstyti mirusio žmogaus kremuotų palaikų pelenus, tačiau Valdas Pakusas sakė „Palangos tiltui“: „„O kas gali užtikrinti, kad ir dabar kur nors parke nėra išbarstyti kieno nors pelenai?“ Skaitykite visą straipsnį penktadienį „Palangos tilte“.


Sakote, kad laikraštis – jau seniena, nes negali konkuruoti su socialiniais tinklais? Galbūt, tačiau įdomiausius „Palangos tilto“ straipsnius jūs laikraščio Facebok puslapyje Facebook/Palangostiltas pamatote gerokai vėliau nei jūsų tėvai ar seneliai prenumeruojantys popierinį laikraštį – savo įdomiausius, aktualiausius straipsnius į internetą...


Jau kovo 18 dieną vyks Rusijos prezidento rinkimai.


Kaip galima pratęsti prezidento vizitą Palangoje? Yra vienas būdas: prašyti Dievo, kad sugestų jo lėktuvas. Būtent lėktuvo gedimas parai prailgino Slovakijos prezidento Ivano Gašparovičiaus viešnagę Palangoje.


„Palangos tilto“ įkurtuvių šventė sukvietė laikraščio bičiulius

Redakcijos vardu –redaktorius Linas Jegelevičius, 2010 11 26 | Rubrika: Kultūra

Į redakcijos įkurtuves naujose – erdviose ir šviesiose! – patalpose (Vytauto g. 85a) mes, redakcija, kvietėme atvykti visus – ir laikraščio bičiulius, ir skaitytojus, ir politikus, ir net tuos, kurie galbūt mums didelės meilės ir nejaučia. Jei ir pakeiksnoja kas nors mus,  tai yra geras ženklas – vadinasi, esame pastebimi, kaip tas retai žydintis kaktusas – žiedas gražus, norisi...


„Brazausko ąžuoliukas“ – ne Prezidento

„Palangos tilto“ informacija, 2010 08 28 | Rubrika: Miestas

Laikraščio bičiulis trimitavo pavojaus varpais: „Botanikos parke neprižiūrimas į amžinybę išėjusio prezidento Algirdo ąžuoliukas“.  


Palangos botanikos parke – nauji gyventojai

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 05 08 | Rubrika: Miestas

Visais laikais visame pasaulyje esantys parkai buvo faunos ir floros globėjai. Čia žydėdavo įdomiausi augalai, buvo auginami įvairiausi gyvūnai. Įspūdingą istoriją menantis Palangos botanikos parkas – ne išimtis. Neseniai į parką atkeliavo nauji gyventojai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius