Apie nutiestus popiežiaus Pranciškaus tiltus – naujausioje Tomo Vilucko knygoje

Rasa GEDVILAITĖ, 2018-07-26
Peržiūrėta
1300
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Apie nutiestus popiežiaus Pranciškaus tiltus – naujausioje Tomo Vilucko knygoje

Trečiadienį Palangos kurorto muziejuje buvo pristatyta apžvalgininko, tinklaraštininko Tomo Vilucko knyga „Popiežiaus Pranciškaus tiltai“. Į knygos sutikimą atėjo būrys tiek Tomo įžvalgų, tiek ir popiežiaus Pranciškaus gerbėjų. Jis pats pripažino, jog, kai buvo renkamas naujas popiežius, jis visas viltis dėjo į kardinolą Jorge Mario Bergoglio, dabartinį popiežių Pranciškų.

Autoriaus dėka – dovana popiežiui
„Šiandien pristatoma neeilinio asmens neeilinė knyga. Ne paslaptis, jog ši knyga pažymės popiežiaus Pranciškaus apsilankymą Lietuvoje. Apie šį apsilankymą dar visi kabėsim ilgai, ir ne vieną dešimtmetį, taip, kaip prisimename ir kalbame apie popiežiaus Jono Pauliaus II vizitą. Ir labai smagu, kad gerbiamo Tomo dėka mes pažymime šį svarbų įvykį. Labai tikiuosi, kad tai ne paskutinė knyga, kurią jūs pristatote muziejaus erdvėse“, – pasidžiaugė išleista knyga ir palinkėjo sugrįžti Palangos kurorto muziejaus laikinoji direktorė Virginija Paluckienė.
Visus susirinkusius, knygos pristatymo koordinatorius ir, žinoma, patį autorių atvyko pasveikinti ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus, kuris pasidžiaugė, jog Palangos bendruomenėje esama labai gerų, apsišvietusių, skaitančių, skleidžiančių tikėjimą žmonių. „Ši knyga – tarsi dovana popiežiui Pranciškui nuo mūsų bendruomenės Tomo dėka, už tai jums nuoširdžiai ir dėkojame. Žavite ir įkvepiate savo įžvalgomis“, – autoriui dėkojo meras.

Didžiulis popiežiaus Pranciškaus fanas
Vienas iš renginio moderatorių Palangos dekanas kunigas Marius Venskus į susirinkusiuosius kreipėsi kalbėdamas apie tai, jog neišryškinant jokių atskirų įvykių, pasiekimų ar atradimų gyvenime, galime pajusti tam tikrą dvasią jame: ten, kur atrodė silpnumas, praradimas, galima atrasti kažką naujo jame.
„Popiežius nėra kažkoks antžmogis, būdamas toks pats žmogaus, pašauktas Kristaus tarnystei. Todėl ir einame pas jį, kad ir mūsų gyvenimai taptų naratyvais, kad neišsitrintų mūsų praradimai ir atradimai, mūsų viltys ir prisiminimai. Jis yra tas, su kuriuo kartu statome savo gyvenimo tiltus ir kiekvienas popiežius neša tam tikrą žinią. Nuėję į susitikimą su popiežiumi, mes negalime tikėtis, jog matysime jį taip arti, kaip šiandien matome vienas kitą, bet viena aišku, mes patirsime kažką išskirtinio, kažką jungiančio mus, kažką uždegančio mūsų širdyse, suprantant, kad gyvenime yra daug daugiau gražaus nei kartais pastebime“, – kalbėjo klebonas M. Venskus.
Pasak jo, kiekvienas popiežius atnešė į tikinčiųjų pasaulį daug gėrio, demonstravo meilę visiems, stiprybę, net jei jau ligos kamavo, nebebuvo jėgos, – kiekvienas turėjo savo naratyvą. Kokį naratyvą pateikia popiežius Pranciškus, puikiai atsispindi T. Vilucko knygoje.
Tomo žmona Jolita atskleidė, kaip gimė šios idėjos knyga: paaiškėjo, jog Tomas – didžiulis popiežiaus Pranciškaus fanas. „Jūs neįsivaizduojate, kaip jis stipriai džiaugėsi, kai buvo išrinktas popiežiumi iš Argentinos kilęs kardinolas Jorge Mario Bergoglio, vėliau pasirinkęs Pranciškaus vardą. Visuomet labai sekė jo pasisakymus, gynė prieš kitus, jei jo mintys būdavo neteisingai interpretuojamos. Ir kai sužinojo, kad popiežius Pranciškus atvyksta į Lietuvą, jis su nekantrumu užsidegė parašyti knygą ir, jei Dievas leis, svajoja jam ją įteikti“, – prieš perskaitydama knygos „Popiežiaus Pranciškaus“ tiltai vieną ištrauką papasakojo J. Viluckienė.

Kaip prasidėjo kelionė
Pats knygos autorius prisiminė, kad būtent tą rytmetį, kai buvo išrinktas popiežius, o tada didžiosiose lažybų bendrovėse buvo vykdomi statymai, kas bus išrinktas, T. Viluckas šeimos nariams pateikė ir savo pamąstymus. „Bet dalyvauti lažybose tikintiesiems yra nuodėmė. O mes, apžvalgininkai, taip pat domėjomės, svarstėme kandidatus. Tarp kandidatų, mano akimis, išsiskyrė kardinolas Jorge Mario Bergoglio. Namiškiams tą rytą ir sakau: yra toks šventas kardinolas, bet juk jo neišrinks. Ir ką sau manot. Pakilo baltas dūmas ir paskelbė, kad buvo išrinktas būtent šis popiežius“, – visus smagiai nuteikė autoriaus tikslus spėjimas.
O kai buvo paskelbta apie naująjį popiežių, Lietuvos žiniasklaidai reikėjo medžiagos, kad būtų galima žmonėms susipažinti su juo, visų akys nukrypo į apžvalgininką T. Vilucką. „Taip ir prasidėjo mano kelionė su popiežiumi Pranciškumi“, – šypsojosi knygos autorius.
Vėliau su kunigu Sigitu Žiliu knygos autorius įsitraukė į diskusiją, atskleidžiant keletą detalių iš kiekvieno knygos skyriaus. Kiekviename esama kažko intriguojančio, kažko nežinomo ir įdomaus.
„Vos tapęs popiežiumi Pranciškus atsidūrė pasaulio dėmesio centre. Vieni jį laiko pavojingu revoliucionieriumi, kiti laukia iš jo giluminių Bažnyčios reformų. Kas šis popiežius iš tolimosios Argentinos? Kodėl jis vienaip ar kitaip elgiasi? Ką reiškia jo žodžiai apie šeimos situaciją nūdienos pasaulyje, moterų vaidmenį, kunigus? Kokia jo Bažnyčios vizija? Šios ir panašios temos apmąstomos Tomo Vilucko knygoje „Popiežiaus Pranciškaus tiltai“, kuri kartu su Šventuoju Tėvu kviečia vaikščioti jo tiesiamais bendrystės tarp Dievo ir žmonių tiltais“, – taip intriguojančiai skamba parengtas knygos pristatymas.

Atsiliepimai apie knygą
Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas: „Tomo Vilucko knyga yra vientiso pasakojimo apie popiežių Pranciškų dovana. Joje atskleistos temos, kurios galėtų būtų aptariamos susėdusių prie stalo pavakaroti draugų rate, jei netikėtai kalba pasisuktų apie popiežių ir Bažnyčią. Tose diskusijose ji neretai apibūdinama kaip paslaptinga, neįprasta ir paradoksali. Toks yra ir popiežius Pranciškus, jei jį mažai pažįsti. Siekdamas atskleisti šio slėpinio šydą, knygos autorius vedasi skaitytoją į susitikimą su popiežiumi. Jis švelniai atveria skaitytojui temas, kurios dažnai, pasak vieno skyrelio pavadinimo, yra „paslaptys po užraktu“. Ši knyga – tai įkvepiantis pasakojimas protui ir širdžiai apie žmogų, kuris yra Dievo dovana Bažnyčiai, per kurią Viešpats kalba ir mūsų tautai. Leiskimės nešami to vilties pliūpsnio, kurį dovanoja popiežius Pranciškus savo misija šiandienos pasaulyje! Jis nuolat mus drąsina. Net jo atvykimo į Lietuvą šūkis primena: „Jėzus Kristus – mūsų viltis!“ (plg. 1 Tim. 1, 1)“.
Brolis pranciškonas Benediktas Jurčys OFM, Klaipėdos šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolyno vyresnysis: „Džiaugiuosi, kad į Lietuvą besiruošiančiam atvykti Šventajam Tėvui be inkvizicijos laužų ar ekskomunikų pavyko nutiesti tiltus tarp religijos ir tikėjimo, įstatymo ir Dievo žodžio, katekizmo ir Evangelijos. Ačiū minčių konstruktoriui Tomui Viluckui už tiltą į Romos vyskupo Pranciškaus dvasinį pasaulį“.
Kun. Erastas Murauskas, Šiluvos Švč. Mergelės Marijos Gimimo parapijos klebonas: „Tomas Viluckas pristato Pranciškų kaip novatorių, bet ne populistą, greičiau kaip tėvą, mylinčią, atsakingą ir besiaukojančią, tvirtą ir švelnią, teisingą ir gailestingą, atjaučiančią ir reiklią, Kristaus pavyzdžiu sekančią, visiems atvirą asmenybę. Autorius nebijo pažvelgti į praeityje ir šiomis dienomis opias Bažnyčios problemas Pranciškaus akimis, prabildamas Dievo vaikams suprantama kalba“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Buvo ankstus 2013-ųjų metų Kūčių rytas...Mano sūnus Lukas jau gyveno ir studijavo Londone. Aš – Briuselyje ir laukiau Luko atvažiuojant pas mane Kalėdoms. Tačiau jo nesulaukiau...“ – Jūratė Ardour, Luko mama, prisiminė „Palangos tiltui“. Mamą netrukus pribloškė baisi žinia: sūnus pakliuvo į kraupią auto avariją ir jo gyvybė – ant...


Palangos miesto savivaldybės viešosos bibliotekos kolektyvas pakvietė į susitikimą su knygos „Aš esu Vanagas“ autoriumi, istoriku, Seimo nariu Arvydu Anušausku. Jis papasakojo daug atrastų detalių apie partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago neeilinį gyvenimą, vingiuotus, bet tikslingus jo numintus takus.


Trečiadienį Palangos kurorto muziejuje buvo pristatyta apžvalgininko, tinklaraštininko Tomo Vilucko knyga „Popiežiaus Pranciškaus tiltai“. Į knygos sutikimą atėjo būrys tiek Tomo įžvalgų, tiek ir popiežiaus Pranciškaus gerbėjų. Jis pats pripažino, jog, kai buvo renkamas naujas popiežius, jis visas viltis dėjo į kardinolą Jorge Mario Bergoglio, dabartinį...


Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija lapkričio mėnesį visus kvietė burtis į XVII suaugusiųjų mokymosi savaitę „Mokymosi spalvos”, kuri skirta mokymosi visą gyvenimą idėjos sklaidai, praktiniam jos taikymui ir suaugusiųjų mokymosi galimybėms atskleisti. Kretingos rajono švietimo centro direktorės pavaduotoja Aurelija Jedenkienė ragino ir kvietė susiburti draugėn...


Palangos miesto savivaldybėje vakar atidaryta fotografijų paroda „Popiežiaus Pranciškaus viešnagė Izraelyje“. Parodą pristatė J. E. Izraelio valstybės ambasadorius Amir Maimon. Parodoje pristatomos per 20 fotografijų, geriausiai atskleidžiančių istorinio įvykio atmosferą ir svarbiausius popiežiaus kelionės susitikimus.


Klubo „Palanga“ krepšininkai ir jų treneriai aplankė Vlado Jurgučio pagrindinę mokyklą, kur bendravo su vietos mokiniais bei mokytojais. Moksleiviai krepšininkams galėjo užduoti rūpimus klausimus, sudalyvauti įvairiuose žaidimuose, laimėti prizų bei gauti norimo žaidėjo autografą. Renginyje dalyvavo BC „Palangos“ vyriausiasis treneris Virginijus Sirvydis...


Palangos švietimo pagalbos tarnyba (PŠPT) atvira ir vaikams, ir jų tėvams, ir mokytojams, ir net senjorams. Čia pas psichologą apsilankę mažiausieji net nesupranta, kad šiltas, smagus pokalbis su „gražia mokytoja“ sprendė jų bendravimo, mokymosi sunkumus. O tarnybos pažyma ne vienam moksleiviui gali palengvinti ir egzaminų maratoną. O kur kitos vaikus...


Pirmą kartą Lietuvos rekordų knygoje gali atsirasti rekordas ir muzikinio ugdymo srityje. Yamaha muzikos mokykla, pažyminti 20-uosius mokslo metus Lietuvoje, nutarė juos baigti netradiciškai –praėjusį šeštadienį 62 Lietuvos vietovėse surengė koncertus, kuriuose dalyvavo apie 5500 mokinių.


„Visų pirma noriu reabilituoti medžiotojus, o tai dabar dažnai jie pristatomi kaip gamtos niokotojai ir vos ne žudikai. Visokių būna. Bet priminsiu jums Gaseto Ortegos žodžius: „Mes medžiojame ne tam, kad žudytume“, – sako Donatas Žuolys, kurio knyga „Su dvivamzdžiu ir plunksna“ šį vakarą bus pristatoma Palangos miesto viešojoje bibliotekoje.


Žemaičių krikšto 600 metų jubiliejaus proga nukeliauti į Romą ir susitikti su popiežiumi Benediktu XVI planavo daugiau kaip 600 žemaičių, tarp kurių – per 30 palangiškių. Tačiau tam nelemta išsipildyti: krikščioniškasis pasaulis tuo metu gyvens be popiežiaus, nes netikėtai apie savo atsistatydinimą pranešęs pontifikas vasario 27 dieną...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius