Atidaryta popiežiaus viešnagę Izraelyje menanti paroda

Palangos tiltas, 2016-09-22
Peržiūrėta
2009
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šią fotografiją Izraelio ambasadorius Amir Maimon įvardijo kaip gražiausią pagarbos, meilės vienas kitam išraišką.
Šią fotografiją Izraelio ambasadorius Amir Maimon įvardijo kaip gražiausią pagarbos, meilės vienas kitam išraišką.

Palangos miesto savivaldybėje vakar atidaryta fotografijų paroda „Popiežiaus Pranciškaus viešnagė Izraelyje“. Parodą pristatė J. E. Izraelio valstybės ambasadorius Amir Maimon. Parodoje pristatomos per 20 fotografijų, geriausiai atskleidžiančių istorinio įvykio atmosferą ir svarbiausius popiežiaus kelionės susitikimus.
2014 m. gegužę įvyko pirmasis popiežiaus Pranciškaus ir ketvirtasis popiežiaus apsilankymas Šventojoje Žemėje, jis sutapo su 50-osiomis istorinėmis popiežiaus Pauliaus VI apsilankymo Izraelyje metinėmis.
Eksponuojamą parodą itin palankiai įvertino Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos klebonas kun. dr. Marius Venskus. Jis pastebėjo, kad mūsų, lietuvių, patirtis, kaip ir žydų, yra kitokia. „Labai simboliška, kad tokia paroda atidaryta būtent savivaldybės pastate, ten, kur žmonės rūpinasi mūsų miestu. Popiežius Pranciškus yra sakęs, kad kiekvienas žmogus pirmiausia turėtų pažinti tą biblinį Dievą, kuris neša atsakomybę už visą pasaulį, už žmogų. Taigi tikrai yra nuostabus dalykas – popiežiaus apsilankymas. Tai yra mūsų paveldas. Neseniai kaip tik buvo minimos Europos paveldo dienos. Mums, krikščionims, tai yra paveldas, o žydų bendruomenė yra mūsų vyresnieji broliai ir seserys. Būkite įkvėpti šios parodos, šio popiežiaus apsilankymo Šventojoje Žemėje ir niekada nepamirškite savo garbingumo, savo atsakomybės už gyvenimą, už šalia esantį žmogų. Tikiu, kad kiekvieno krikščionio pareiga, didžiulis džiaugsmas būtų apsilankyti dviejose vietose – pirmiausia, tai būtų Izraelis, mūsų tikėjimo pagrindas ateina iš ten, ir, žinoma, dar Roma, kur glūdi mūsų krikščioniškos šaknys“, –į susirinkusiuosius kreipėsi M. Venskus, akcentavęs, kad Palangos miesto plėtra, grožis kyla iš šio suvokimo, atsakomybės už miestą ir žmogų.
Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus už galimybę palangiškiams pamatyti šią parodą dėkojo Izraelio valstybės ambasadoriui. „Tai ne pirmoji parodyta ambasadoriaus iniciatyva, jo dėka Palangoje vyko ir daugiau kultūrinių renginių, koncertų. Tad tariu nuoširdų ačiū, draugaukime, bendraukime. Tai, kas čia skleidžiama, yra žmogaus dvasia ir kultūra“, – dėkojo meras.
Kaip patikino Izrealio valstybės ambasadorius A. Maimon, ši pristatoma paroda nėra politinis reiškinys, jis netgi gali pripažinti, kad paroda neturi didelės meninės vertės, tai yra paroda apie žmones.
Ambasadorius atskleidė, kad jam gražiausia užfiksuota akimirka yra toji, kurioje popiežius apsikabinęs tuometį Izraelio prezidentą Šimoną Peresą. Tiesa, ambasadorius apgailestavo, kad šiuo metu Š. Peresas serga ir šis nemalonus faktas kiek apkartino šią džiugią akimirką. „Nežinau, ką jūs šioje fotografijoje matote, tačiau galiu pasakyti, ką matau aš. Matau du vyrus, kurie šiltai apsikabinę, žiūri vienas kitam į akis, demonstruoja tikrą pagarbą vienas kitam ir netgi, galėčiau pasakyti, meilę. Ši paroda ir atspindi žmonių santykį – žmonės susitinka, bendrauja, myli vienas kitą“, – akcentavo ambasadorius, pabrėžęs, kad svarbiausi gyvenimo dalykai yra pagarba ir meilė.
Šis renginys, kaip pastebėjo svečias, suteikia galimybę suburti draugėn labai skirtingus žmones –savivaldybės vadovus, žydų bendruomenės pirmininką ir miestelėnus.
Izraelio ambasados Lietuvoje iniciatyva po šalį keliaujanti paroda pristatoma tiek dideliuose, tiek ir mažesniuose Lietuvos miestuose. Nuo praėjusių metų rugpjūčio mėnesio, kuomet paroda buvo pristatyta Vilniaus Katedros aikštėje, ji buvo eksponuota Šiauliuose, Žagarėje, Panevėžyje, Biržuose, Kupiškyje, Elektrėnuose, Kaune, Marijampolėje, Birštone, Alytuje ir Molėtuose. Šių metų rugpjūčio mėnesį paroda persikėlė į Vakarų Lietuvą ir buvo pristatyta Šilutėje, o nuo rugsėjo 22 d. ji bus eksponuojama Palangoje. Palangos miesto savivaldybėje parodą bus galima apžiūrėti iki rugsėjo 28 d. Rugsėjo 29 d. paroda bus perkelta į Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų ir ten eksponuojama iki spalio 5 d.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos koncertų salė visuomenei atveria unikalią ekspoziciją – ketvirtadienio popietę čia atidaryta Lietuvos estrados legendai Stasiui Povilaičiui skirta paroda. 


Palangos miesto savivaldybės II aukšto fojė ketvirtadienį atidaryta palangiškių ir šventojiškių darbų paroda „Palanga – mano miestas“. Tai – tradicinis renginių ciklo „Palangos dienos“ renginys, bendrai veiklai suburiantis ne profesionalius menininkus, o kūrybinių gabumų turinčius paprastus kurorto gyventojus.


Savaitgalį palangiškiai pasitiko neeilinį įvykį – buvo atidaryta Signatarų alėja, skirta keturiems Palangos progimnazijoje besimokiusiems Vasario 16-osios akto signatarams pagerbti. Alėja atidaryta dalyvaujant būriui garbių svečių, joje išsirikiavus Palangos šauliams, puošusiems šventę rankose laikytomis Lietuvos vėliavomis ir žinoma, susirinkus gausiam...


Gintaro muziejuje atidaryta Žulkų paroda „RETRO per SPEKTYVA“

"Palangos tilto" informacija, 2018 12 07 | Rubrika: Kultūra

Lietuvos dailės muziejus paskutinę lapkričio dieną Palangos gintaro muziejuje atidarė Palangos tautodailininkų Alberto ir Lino Žulkų kūrybos parodą „RETRO per SPEKTYVA“, kuri veiks iki 2019 m. gegužės 12 d.


Trečiadienį Palangos kurorto muziejuje buvo pristatyta apžvalgininko, tinklaraštininko Tomo Vilucko knyga „Popiežiaus Pranciškaus tiltai“. Į knygos sutikimą atėjo būrys tiek Tomo įžvalgų, tiek ir popiežiaus Pranciškaus gerbėjų. Jis pats pripažino, jog, kai buvo renkamas naujas popiežius, jis visas viltis dėjo į kardinolą Jorge Mario Bergoglio, dabartinį...


Palangos miesto savivaldybėje vakar atidaryta fotografijų paroda „Popiežiaus Pranciškaus viešnagė Izraelyje“. Parodą pristatė J. E. Izraelio valstybės ambasadorius Amir Maimon. Parodoje pristatomos per 20 fotografijų, geriausiai atskleidžiančių istorinio įvykio atmosferą ir svarbiausius popiežiaus kelionės susitikimus.


Šeštadienį Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaitykloje – kultūros ir informacijos saloje, drauge su naujuoju, 49-uoju sezonu, atidaryta grupės „Devyni vėjai“ tapybos paroda „Akimirkos 2“. Ekspozicijoje pristatomi dvylikos skirtingų autorių aliejinės tapybos darbai. Dalis paveikslų – dar kvepiantys dažais...


„Moste“ atidaryta tradicinė kalėdinių atvirukų paroda  1

Palangos viešosios bibliotekos Informacijos ir bibliografijos skyriaus vedėja Miglė Jonaitienė, 2013 12 02 | Rubrika: Kultūra

Praėjusį penktadienį dailės salone „Mostas“ atidaryta tradicinė kalėdinių atvirukų paroda.


Žemaičių krikšto 600 metų jubiliejaus proga nukeliauti į Romą ir susitikti su popiežiumi Benediktu XVI planavo daugiau kaip 600 žemaičių, tarp kurių – per 30 palangiškių. Tačiau tam nelemta išsipildyti: krikščioniškasis pasaulis tuo metu gyvens be popiežiaus, nes netikėtai apie savo atsistatydinimą pranešęs pontifikas vasario 27 dieną...


Kaip galima pratęsti prezidento vizitą Palangoje? Yra vienas būdas: prašyti Dievo, kad sugestų jo lėktuvas. Būtent lėktuvo gedimas parai prailgino Slovakijos prezidento Ivano Gašparovičiaus viešnagę Palangoje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius