Ar svils kurorto socialdemokratų lyderės Svetlanos Grigorian padai pavasarį?

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-01-31
Peržiūrėta
2504
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Svetlana Grigorian
Svetlana Grigorian

 

Atsistatydinus Gintautui Paluckui, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkui iš savo pareigų, dėl savo perrinkimo į partijos Palangos skyriaus pirmininkės pareigas negali būti įsitikinusi ir Svetlana Grigorian, dabartinė LSDP Palangos skyriaus pirmininkė, kuri jau daugiau kaip du mėnesius dirba Vilniuje, Seime – yra parlamentaro Gintauto Palucko padėjėja.
„Tikrai nemanau, kad Palangai reikia tokios skyriaus pirmininkės, kuri čia tik sušmėžuoja, o visą laiką leidžia Vilniuje. Svetlana – maloni, bet jos darbai kol kas – tik gausių įrašų socialiniuose tinkluose forma, o jos apčiuopiamų darbų čia, Palangoje – mažai, švelniai tariant,“ – „Palangos tiltui“ sakė vienas kurorto socialdemokratų „bičiulis“, nepanorėjęs, kad būtų skelbiama jo pavardė.
Kai kurie kiti kurorto socialdemokratai taip pat abejojo S. Grigorian tinkamumu toliau tęstis savo pareigas Palangos LSDP skyriuje.
„Akivaizdu, kad ji labai norėjo tapti Seimo nare, o ne dirbti Palangoje Palangai,“ – sakė kita kurorto socialdemokratė.
„Palangos tiltas“ primena, kad S. Grigorian liko trečia Seimo rinkimuose spalį, tačiau partijos sąraše ji buvo itin aukštai – 17-ta, tačiau po reitingavimo smuktelėjo žemyn. Socialdemokratai turi du mandatus dabartinėje Palangos miesto Taryboje.
Prieš du metus įvykusiuose partijos Palangos skyriaus pirmininko rinkimuose S. Grigorian vis trimis balsais aplenkė vaikų gydytoją Mindaugą Gružauską, kuris šiuo metu yra ponios Svetlanos pavaduotojas.
„Tikrai nieko bloga negaliu pasakyti apie mūsų Svetlaną – ji yra jauna, energinga, veikli, tačiau, tiesa, dalis bičiulių norėtų, kad skyriaus pirmininkas gyventų ir dirbtų čia, Palangoje,“ – „Palangos tiltui“ neslėpė Gražina Vaišienė, LSDP Palangos skyriaus narė. Anot jos, partija „išsivaikščiojo" pastaraisiais metais.
Anot jos, atsistatydinus G. Paluckui, partijai turėtų toliau vadovauti jaunas žmogus. „Man imponuoja Mindaugas Sinkevičius, Jonavos meras, kuris jau varžėsi su G. Palucku dėl LSDP pirmininko posto. Žinoma, Juozas Olekas ar Vilija Blinkevičiūtė – iškilūs vardai, bet tikiu, kad partijos vairą savo rankose turi turėti jaunas žmogus,“ – sakė G. Vaišienė.
Paklausta, ką ji remianti partijos pirmininko rinkimuose, S. Grigorian sau būdingai išsisuko nuo tiesaus atsakymo: „Kai bus žinomos visų kandidatų pavardės bei apie jų dalyvavimą bus patvirtinta oficialiai, tuomet ir apsispręsiu.“
Ar jai G. Palucko, kuriam ji dirba Seime, atsistatydinimas buvo netikėtas, S. Grigorian atsakė: „G. Palucko priimtus sprendimus gerbiu. Jo apsisprendimo motyvai suprantami.“
Paklausta, ar dalyvaus partijos pirmininko rinkimuose, jeigu partiečiai keltų jos kandidatūrą, kurorto socialdemokratų lyderė atsakė: „Būsiu dėkinga partijos kolegoms, jei kels mano kandidatūrą, tačiau artimiausiu metu keliu sau tikslus ir ruošiuosi 2023 metų savivaldos tarybų ir merų rinkimams.“
Ji sakė, kad LSDP Palangos skyriaus pirmininko rinkimų datą nustatys skyriaus Taryba.
„Atsižvelgiant į tai, kad skyriaus pirmininko rinkimai prieš du metus vyko balandžio mėnesį, greičiausiai ir šį kartą bus apsispręsta šaukti visuotinį skyriaus susirinkimą pavasarį – kovo ar balandžio mėnesį,“ – „
Palangos tiltui“ sakė S. Grigorian.
Danas Paluckas, buvęs LSDP Palangos skyriaus pirmininkas, sakė „Palangos tiltui“, kad atsistatydinus jo broliui, G. Paluckui, iš LSDP pirmininko pareigų, jis nematąs kito lyderio, kuris tęstų Gintauto pradėtus darbus.
„Ne, jo atsistatydinimas man nebuvo netikėtas,“ – prisipažino D. Paluckas.
Ji teigė palaikysiąs S. Grigorian kandidatūrą partijos Palangos skyriaus pirmininko rinkimuose pavasarį.
Kodėl socialdemokratai pralaimėjo Seimo rinkimus, vienareikšmiško atsakymo jis neturi: „Tai lėmė tiek išoriniai, tiek ir vidiniai veiksniai.“
Ar prieš du metus „per plauką“ Palangos socialdemokratų pirmininku netapęs Mindaugas Gružauskas, LSDP Tarybos narys, Palangos skyriaus pirmininkės S. Grigorian pavaduotojas, vėl bandys savo sėkmę pavasarį?
„Šis Jūsų klausimas – gerokai per ankstyvas. Esu įsitikinęs, kad atėjus laikui, skyriaus bičiuliai išsirinks tinkamiausią kandidatą, galintį ir norintį juos atstovauti,“ – sakė M. Gružauskas.
Jis kol kas nežino, ką paremsiąs partijos pirmininko rinkimuose.
„Šiuo metu oficiali partijos pirmininko rinkimų kampanija dar nėra prasidėjusi, tikslus ir galutinis pretendentų sąrašas į šį postą nėra aiškus. Tačiau artimiausiu metu LSDP skyriai pradės kelti savo kandidatūras ir partijos bičiuliai balandžio pabaigoje visuotiniuose rinkimuose galės pasirinkti jų lūkesčius geriausiai galėsiantį atstovauti kandidatą,“ – teigė jis.
Jis prisipažino, kad G. Palucko atsistatydinimas jam buvo netikėtas.“
„Tikrai toks jo sprendimas man nebuvo netikėtas. Po to, kai praėjusią savaitę LSDP Tarybos posėdyje svarstėme ir, dauguma balsų, blogai vertinome praėjusių Seimo rinkimų rezultatus, toks G. Palucko sprendimas yra labai vakarietiškas, šiuolaikiškas ir savalaikis. Tai galėtų tapti garbingo ir atsakingo elgesio pavyzdžiu kitų partijų pirmininkams po netikėtai pralaimėtų rinkimų,“ – pabrėžė M. Gružauskas.
Praėjusio penktadienio vakarą opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas paskelbė, kad traukiasi iš užimamų pareigų. Partijos bendražygiai sako, kad šis žingsnis pavėluotas, pasitraukti reikėjo anksčiau, bei priduria, kad vadovaudamas G.Paluckas padarė daug klaidų. LSDP frakcijos seniūno Algirdo Syso teigimu, partija buvo susiskaldžiusi, o rinkimų kampanijos metu pernelyg koncentruotasi į G.Palucko asmenį, bet ne visą komandą.
Tokį žingsnį G.Paluckas nusprendė žengti sulaukęs tarybos Seimo rinkimų rezultatų vertinimo. Taryba rinkimų rezultatus įvertino kaip blogus, centrinio rinkimų štabo darbą – nepatenkinamai, o pačio pirmininko veiklą – kaip nepateisinusią lūkesčių.
Už tai balsavo 116 tarybos narių, švelnesnį variantą palaikė 62 socialdemokratai.
LSDP garbės pirmininkas, kadenciją baigęs eurokomisaras Vytenis Povilas Andriukaitis pritarė, kad toks G.Palucko žingsnis yra logiškas ir šiek tiek pavėluotas.
Pernai spalį Seimo rinkimuose socialdemokratai liko ketvirti, surinkę 9,25 proc. rinkėjų balsų. Jie laimėjo aštuonis mandatus daugiamandėje apygardoje ir dar penkis vienmandatėse apygardose.

Socialdemokratų partijos taryba taip pat paankstino partijos pirmininko rinkimų datą. Nutarta juos rengti balandžio 22–25 dienomis, anksčiau skelbta, kad jie numatomi gegužės 6–9 dienomis.
Socialdemokratų partija yra didžiausia Lietuvoje, ji turi 16,7 tūkst. narių.
 

Jūsų komentaras:

narcizas 2021-01-31 16:18 (IP: 162.158.103.140)
go, Sveta, go..

Arahman 2021-01-30 23:06 (IP: 172.69.190.67)
Duru , dura durahman, arijan, arahman, ciu cia liulia, ai liu liu, ai ru ru , ai ku ku ! VSIO !

Palangiskis 2021-01-29 14:04 (IP: 172.69.190.57)
Kad ji kaip matyti neturi kompetencijos, vizijos ir nelabai ką geba... Darbų nematyti

Raokas 2021-01-28 16:11 (IP: 172.69.190.65)
Gražuolėėėėėė :):):) ji jau visus pykina su savo tuo lindimu :(

Taip pat skaitykite

Opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkei, europarlamentarei Vilijai Blinkevičiūtei paskelbus, kad ji nekandidatuosianti gegužę vyksiančiuose prezidento rinkimus, LSDP Palangos skyriaus pirmininkė Svetlana Tučkė sakė „Palangos tiltui“, kad V.Blinkevičiūtės sprendimą vesti LSDP sąrašą Seimo rinkimuose, bet nedalyvauti Prezidento rinkimuose laiko „teisingu.“ Tačiau anaiptol...


Palangai panaikinus septynias seniūnijas – palikta tik Šventosios, miesto Tarybos narė Svetlana Tučkė pripažįsta, kad įstatymas formaliai nebuvo pažeistas, tačiau socialinėse medijose rypuoja, kad taip nukentės vietos bendruomenių atstovavimas, demokratija ar net žodžio laisvė didžiausiame šalies kurorte, Palangoje. 


Kovo pabaigoje turėję naują savo lyderį išsirinkti – ar perrinkti naujai dvejų metų kadencijai dabartinę savo pirmininkę Svetlaną Grigorian, kurorto socialdemokratai nusprendė tai padaryti „gyvai“ visuotiniame skyriaus susirinkime balandį. S. Grigorian sakė „Palangos tiltui“, kad toks buvo LSDP Palangos skyriaus tarybos sprendimas.


Vasario 9 d. vykusios LSDP Palangos skyriaus tarybos posėdyje į Palangos socialdemokratų skyrių priimti penki nauji nariai. Į Palangos socialdemokratų gretas prisijungė palangiškiai: atsargos generolas, Stepono Kairio fondo direktorius Algis Vaičeliūnas, bendrosios praktikos gydytojas Zigmas Gedvilas, Monciškių seniūnaitė Olga Dejienė, savo individualų verslą vystanti Agnė...


Vakar, ketvirtadienį, vasario 4 d., „Palangos tiltas“ skelbė, kad miesto Tarybos narė Renata Surblytė paskelbė apie pasitraukimą iš Socialdemokratų partijos, taip pat iš miesto Tarybos jungtinės „Socialdemokratų ir komiteto „Palangiškiai“ frakcijos. Palangos socialdemokratų lyderės Svetlanos Grigorian sakė „Palangos tiltui“, jai...


Vasario 4 d., „Palangos tiltas“ paskelbė, kad miesto Tarybos narė Renata Surblytė paskelbė apie pasitraukimą iš Socialdemokratų partijos, taip pat iš miesto Tarybos jungtinės „Socialdemokratų ir komiteto „Palangiškiai“ frakcijos. „Palangos tiltas“ teiravosi Palangos socialdemokratų lyderės Svetlanos Grigorian, ar jai toks...


Atsistatydinus Gintautui Paluckui, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkui iš savo pareigų, dėl savo perrinkimo į partijos Palangos skyriaus pirmininkės pareigas negali būti įsitikinusi ir Svetlana Grigorian, dabartinė LSDP Palangos skyriaus pirmininkė, kuri jau daugiau kaip du mėnesius dirba Vilniuje, Seime – yra parlamentaro Gintauto Palucko padėjėja. 


Kurorto socialdemokratai sumišę: kas šovė į galvą partijos veteranui Antanui Vinkui, Seimo nariui Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje, kad jis balsavo už lengvatos šildymui panaikinimą ir pasisako už gerokai griežtesnį Alkoholio įstatymą, kuris su priimtomis pataisomis smogtų Palangai. „Gal jis (A. Vinkus) užkibo ant socialdemokratų demagogų kabliuko?“...


Nors pavasaris turėtų džiuginti jėgų antplūdžiu, dažnas ima skųstis pablogėjusia savijauta. Daugelį kamuoja nuovargis, mieguistumas, lūžinėjantys nagai ir plaukų galiukai, papilkėjusi veido oda, neaiškios kilmės skausmas, prastėjanti atmintis ir galybė kitų sveikam organizmui nebūdingų simptomų. Pasak medikų, viena dažniausių šių negalavimų priežastis – vitaminų ir...


A. Butkevičius perrinktas socialdemokratų pirmininku

„Palangos tilto” informacija, 2013 05 06 | Rubrika: Miestas

Premjeras Algirdas Butkevičius šeštadienį vykusiame suvažiavime buvo perrinktas socialdemokratų pirmininku. Už jį balsavo 705 suvažiavimo delegatai, prieš buvo 40 atstovų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius