Asociacijos „Paguoda“ nariai susitiko Palangoje

"Palangos tilto" informacija, 2019-02-26
Peržiūrėta
703
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nemirsetos kempinge vasario 16-17 d. buvo įsikūrusios šeimos, priklausančios Lietuvos vaikų sergančiu vėžiu asociacijos „Paguoda“ šeimos. Šie itin valingi žmonės buvo pakviesti į susitikimą „Nuo ligoninės iki bendruomenės“, skirtą Tarptautinei vaikų vėžio dienai paminėti, o taip pat visi drauge spalvingai atšventė ir Vasario 16-ąją.
Vasario 16-ąją Lietuvos šeimos, vienijamos tos pačios priežasties – onkologinės vaiko ligos – ypatingai vertinančiomis kiekvieną gyvenimo akimirkos grožį, į dangų pajūryje paleido 101 trijų spalvų balioną su linkėjimu Lietuvai: „Gyvuok per amžius, būk laiminga, Lietuva!”
Kaip teigė Lietuvos vaikų sergančiu vėžiu asociacijos „Paguoda“ valdybos narys, renginių organizavimo komandos „Vienas vienintelis“ vadovas Mantas Kazlauskas, buvo atsiliepta į Prezidentės paraginimą švęsti kiekvienam, todėl vaikams buvo sugalvota dar viena staigmena – Vasario 16-osios rytą jie įsėdo į pilną geltonų, žalių ir raudonų balionų „Vlasavos“ autobusą, kuriuos – lygiai 101 – paleido į orą prie Palangos gintaro muziejaus.
Po apsilankymo Palangos gintaro muziejuje vaikai su tėveliais keliavo prie jūros, o grįžusių jų laukė dar viena staigmena – Klaipėdos Robotikos akademija, įsikūrusi kempingo patalpose.
Nė vienas žmogus Lietuvos vaikų vėžio asociacijoje „Paguoda“ neatsirado atsitikinai. Dabartinė asociacijos valdybos narė ir vadovė Daiva Žaromskienė prieš daugiau nei dešimtmetį į „Paguodą“ atėjo... padėti pačiai sau. Laikinai, tačiau dirba čia jau vienuolika metų.
Asociacija „Paguoda“, vasario 15-ąją minėdama tarptautinę vėžiu sergančių vaikų dieną, kasmet šiai progai skiria vis kitą aktualią temą, kviesdama specialistus, kurie pristato tos srities pasiekimus, tyrimus, pristatomos įstatymų spragos ir pan. Tačiau kaskart šio susitikimo kulminacija tampa gyvai iš pirmųjų lūpų perduodama sėkmės istorija. Jeigu ligą įveikė mažas vaikas, už jį kalba jo tėvai. Paauglys apie savo išgyvenimus pasakoja pats.
Kasmet vėžiu suserga apie 100 vaikų. Lietuvos vaikų vėžio asociacijai „Paguoda“ įsikūrė 1993 m. Pradžią tam davė 1993 m. Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose įsikūrusio vaikų Onkohematologijos centro vadovė profesorė Lina Ragelienė, subūrusi pirmąjį Lietuvoje gydytojų pediatrų kolektyvą, kuris pradėjo specializuotis būtent onkologinių ligų gydyme. Asociacija šiuo metu vienija apie 200 Lietuvos šeimų.
Vasario 15-16 d. susitikimą „Nuo ligoninės iki bendruomenės“ parėmė Palangos kempingas „Compensa“, išeivijos lietuviai iš Didžiosios Britanijos, Lietuvos vaikų vėžio asociacija „Paguoda“, specialiai iš šiam tikslui surinktų lėšų, Palangos gintaro muziejus, MB „Vienas vienintelis“, UAB „Emovents“, UAB „Vlasava“, Klaipėdos Robotikos akademija, Virtustream LT.
Lietuvos vaikų vėžio asociacija bendrauja su valstybinėmis institucijomis, inicijuoja įstatymų pataisas. Vienas iš paskutinių pasiekimų – vaikui diagnozavus onkologinę ligą tėvų apmokamo nedarbingumo laikotarpio prailginimas iki 180-ies dienų.
Lietuvoje kasmet onkologine liga suserga apie 100 vaikų. 80-85 proc. atvejų – leukemija, 15-20 proc. – kitos vėžio formos. 85 proc. iš visų susirgusių vaikų pasiekia ligos remisiją.

„Palangos tilto“ inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Trečiadienį, gegužės 19 dieną, Vilniuje, Seime, su Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen susitiko Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius ir viceprezidentas Šarūnas Vaitkus.


Balandžio 29 dieną nuotoliniu būdu vyko Nacionalinės TAU asociacijos visuotinis susirinkimas, dalyvaujant visų 44 šiuo metu asociacijai priklausančių Lietuvos trečiojo amžiaus universitetų atstovams. Susirinkimo tikslas išrinkti naują asociacijos tarybą, revizijos komisiją ir Prezidentą. Asociacijos tikslas koordinuoti trečiojo amžiaus universitetų veiksmus, organizuoti mokymasi...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangos miesto savivaldybės tarybos nariai Svetlana Grigorian ir Eugenijus Simutis aktyviai vykdo savo kaip Tarybos narių tiesioginę pareigą – dalyvauja susitikimuose su gyventojais. Nusprendus priėmimus daryti ir viešai, abu politikai džiaugiasi, kad gyventojai aktyvūs, domisi aktualijomis, rodo į įsisenėjusias, bet dažnai užmarštyje paliktas problemas.


Palangos miesto savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė Laura Grendienė – naujoji Nacionalinės jaunimo reikalų koordinatorių asociacijos (NJRKA) prezidentė. Toks sprendimas priimtas gegužės 28 d. Trakuose vykusio asociacijos visuotinio narių susirinkimo metu.  


Išrinktas naujas Lietuvos kurortų asociacijos prezidentas

"Palangos tilto" informacija, 2019 05 19 | Rubrika: Miestas

Neringoje vykusio Lietuvos kurortų asociacijos (LKA) visuotiniame suvažiavime rotacijos būdu išrinktas naujas asociacijos prezidentas – juo dvejų metų kadencijai tapo Druskininkų meras Ričardas Malinauskas, pakeitęs kadenciją baigusį Neringos miesto merą Darių Jasaitį.


Palangoje susitiko Lietuvos ir Lenkijos premjerai

"Palangos tilto" informacija, 2019 04 07 | Rubrika: Miestas

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis praėjusį penktadienį, balandžio 5 d. susitiko su Lenkijos premjeru Mateuszu Morawieckiu ir aptarė tolesnių Lietuvos - Lenkijos santykių raidą. Tai jau trečiasis vyriausybių vadovų susitikimas per pastaruosius metus. Vėliau S. Skvernelis susitiko su "Palangos dienų" dalyviais, palangiškiais.


Gerbiami, Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos nariai, Informuojame Jus, kad šaukiamas visuotinis Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos (buveinės adresas J.Basanavičiaus g.12, Palanga, įm.kodas: 152661146) narių susirinkimas. Susirinkimas įvyks: 2019 m. balandžio mėn.4 d. (ketvirtadienis), 14.00 val., Birutės al. 26, Palanga (Grand Baltic Dunes...


Asociacijos „Paguoda“ nariai susitiko Palangoje

"Palangos tilto" informacija, 2019 02 26 | Rubrika: Sveikata

Nemirsetos kempinge praėjusį savaitgalį buvo įsikūrusios šeimos, priklausančios Lietuvos vaikų sergančiu vėžiu asociacijos „Paguoda“ šeimos. Šie itin valingi žmonės buvo pakviesti į susitikimą „Nuo ligoninės iki bendruomenės“, skirtą Tarptautinei vaikų vėžio dienai paminėti, o taip pat visi drauge spalvingai atšventė ir Vasario 16-ąją.


Palangos miesto savivaldybėje apsilankė ir su miesto meru Šarūnu Vaitkumi ir vicemeru Rimantu Antanu Mikalkėnu susitiko Europos lengvosios atletikos asociacijos atstovai. Jiems pristatyta Palangos sporto infrastruktūra, taip pat ir šiuo metu vykdomi miesto infrastruktūros plėtros projektai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius