Atostogos nebėra pinigų švaistymo metas

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009-06-10
Peržiūrėta
1922
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Atostogų metas prasidėjo. Palanga tai pajuto – padaugėjo žmonių, klientų kavinėse, gyvenamųjų patalpų nuomininkų ir viešbučių svečių. Apie ką mąsto dabar atostogaujantys? Ar taupo? Kodėl renkasi Palangą?

 

„Palangos tilto“ klausimas miesto centre tapo beveik atvira diskusija. Nors, anot pašnekovų, ši tema jau nusibodusi ir pernelyg skausminga, jie vis dėlto noriai dalijosi pastebėjimais. Nijolė iš Šilutės teigė, jog apsispręsti, ar atostogos apskritai bus, buvo sunku – šeimos biudžetas stumdytas ir perskaičiuotas daugybę kartų. „Vyras neteko darbo. Vienas suaugęs sūnus studijuoja užsienyje, ten ir darbuojasi. Jis iš šeimos biudžeto neprašo nei cento, netgi atvirkščiai – kartais jį papildo. Jaunėlis sūnus dar mokyklinukas, bet atostogauti su tėvais jam jau nebepatinka – šiemet jis keliaus į turistinį žygį su draugais – dviračiu po Lietuvą. Tai nepareikalaus daug pinigų. Tad su vyru nutarėme, kad bent mažas atostogas galime sau leisti. Jau porą metų keliaudavome po svečias šalis, tačiau šiemetinės atostogos – tik kelios dienos lietuviškame pajūryje. Nemanau, kad atostogauti svetur net sunkmečiu prabanga – jei turi pajamų, išeina tas pats, jei neturi darbo, o tuo pačiu ir pajamų, būni namie. Štai vyras savotiškai ilsisi namie – padarė daugybę užsilikusių darbų, kurių dirbdamas tiesiog nespėdavo“, - pasakojo moteris.

Kiti kalbinti žmonės tikino į Palangą atvažiavę iš įpročio. „Niekada neatostogauju užsienyje, nes dažnai keliauju tiesiog darbo reikalais. Tad poilsis mielame savame krašte yra tiesiog įprasta ir natūralu“, - teigė Vytautas P. iš Kauno. Tačiau vyras tikino pinigų daug čia neišleisiantis. „Gyvenu pas draugus, būstas nekainuoja, valgome irgi namie. Pramogų kažkokių čia nėra, tad irgi nieko neišleisiu – išskyrus dviračio nuomą. Tad Palanga tik simbolis. Atvažiuoju prie jūros, o ne į Palangą“, - teigė kaunietis, atostogaujantis su šeima.

Jaunavedžiai Joranas ir Rasa priduria, jog atostogos sunkmečiu tikrai nebėra „pinigų taškymo metas“. „Džiugu, kad žmonės atrado tai, ką buvo užmiršę – atostogų prasmė ne nupirktuose daiktuose, įspūdingose pramogose. Tai juk laikas sau, ramus tinginiavimas, kartu su artimais žmonėmis praleistas laikas“, - teigė tik prieš porą savaičių susituokusi pora.

Savo pastebėjimais pasidalijo ir dar keletas praeivių Palangos centre.


Darius, Laura, Gabrielė ir Kamilė, Vilnius

Atostogų planų centre – mažoji Kamilė. Norėjome atostogauti ten, kur grynas oras, kur būtų tinkama aplinka mažylei, tad apsistojome Kartenoje, o į Palangą atvažiavome pavaikštinėti. Aišku, jog skaičiavome pinigus, tačiau neatostogaujame šitaip kasmet ir šiemet galime sau leisti mėnesį atostogų sodyboje. Sodybų nuomos kainos buvo itin didelės, todėl per draugus susiradome šią, Kartenoje. Vienaip ar kitaip būtume turėję atostogas, tad buvo tik klausimas kur ir kaip. Manome, jog pasirinkome teisingai – tokios atostogos milžiniškų išlaidų nepareikalaus, bet pailsėsime tikrai gerai.

 


Justė ir Stanislovas, Klaipėda

Atvažiavome tik pavaikštinėti. Labiausiai vilioja gamta, pajūris. O J.Basanavičiaus gatvė, su daugybe barų ir kavinių, mūsų nuomone žmones tik atgraso. Iš vienos pusės, Palanga erzina – žmonių gausa ir komercija, iš kitos pusės – čia atvažiuoti miela, tad nesirenkame visiškai „laukinių“ paplūdimių. Kadangi esame klaipėdiečiai, esame įpratę kartais pasukti į Palangą. Kiekvienas čia atranda kažką sau tinkamo, jei nuolatos atvažiuoja. Pinigų daug neišleisime – juk atvažiavome ne pramogauti, o tiesiog pasivaikščioti, pabūti. Tų tradicinių, savaitę ar dvi trunkančių atostogų greičiausiai neturėsime, tad ir apie sunkmetį ir pinigines atostogoms kalbėti nereikia.


Elena ir Matas, Vilnius

Palangoje nebuvau jau daug metų. Kadangi gyvenu užmiestyje, laiką praleisdavau sode ir darže. Šiemet atvažiavau, galima sakyti, dėl anūko – vėliau prisijungs ir jo tėvai, kone kasmet atvažiuojantys į Palangą. Sunkmetis nėra kažkuo išskirtinis – visą gyvenimą teko taupyti pinigus, išmokau. Tiesa, sutaupyti nelabai ką ir įmanoma – toks tas gyvenimas. Gyvename naudodamiesi privataus apgyvendinimo sektoriaus paslaugomis. O visa kita... Aš juk močiutė, turiu šį tą leisti vardan mūsų su anūku atostogų.


Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pavasaris – tvarkymosi metas, o balandis – švaros mėnuo. Statistika rodo, kad vienuose namuose vidutiniškai yra 74 buitinės technikos ir elektronikos prietaisai, tačiau maždaug kas aštuntas iš jų – nenaudojamas.


Pasibaigus vasaros sezonui ir prasidėjus auksiniam rudeniui Palanga vilioja ne vien išsiilgusius ramaus poilsio pajūryje ir pasivaikščiojimų margaspalviais lapais nuklotais kurorto takais.


Kaip ir buvo žadėta, pasibaigus vasarai, mieste prasidėjo daugiabučių gyvenamųjų namų kiemų tvarkymo darbai.


Šią, kaip ir praėjusią, vasarą daugybės lietuvių keliai ves į Palangą. Populiariajam pajūrio kurortui jau dešimtmetį vadovaujantis meras Šarūnas Vaitkus nesidrovėdamas tvirtina, kad per šį laikotarpį Palanga smarkiai pasikeitė ir yra ant sėkmės bangos. Panašu, jog nė pandemija kurortui nesmogė žemiau juostos – meras šį laikotarpį apibūdina kaip...


„Kas ieško, tas randa“, – sakė kai kurie verslininkai, paklausti, kaip sekasi ieškoti beprasidedančiam vasaros sezonui darbuotojų. Tačiau visi kalbintieji sutiko, jog kasmet į Palangą vasaros sezonu prisikviesti kvalifikuotų darbuotojų tampa vis sunkiau, apskritai pastebi tendenciją, jog žmonių, kuriuos galėtum priimti dirbti, nebėra. Kur kas aktyviau darbų...


Adventas – tai susikaupimo, maldos, vilties ir ramybės metas bei noras trumpam stabtelėti ir pamąstyti apie amžino laiko rato prasmę, gyvenimo vertybes, pabūti kartu ir pasidalinti žmogiškąja šiluma su tais, kuriems labiausiai jos reikia.


Jau metas įteisinti Palangos himną

Vitalius Bernardas LITVAITIS, 2012 12 27 | Rubrika: Miestas

Beveik prieš 190 metų poetas Silvestras Valiūnas (1769-1831) parašė žinomiausią savo kūrinį –eilėraštį „Biruta“. Patriotinio turinio eilės žaibiškai prigijo liaudyje, spontaniškai susikūrė melodija ir tapo giesme. Kaip himną ją giedojo Peterburgo ir Maskvos universitetų studentai lietuviai.Net didysis Lietuvos kultūros ir lietuvybės...


Adventas – susikaupimo ir laukimo metas

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011 12 12 | Rubrika: Miestas

Gyvename tokiame pasaulyje, kuriame trokštame greitų, daug vargo nereikalaujančių rezultatų. Visi nuolat skubame, lekiame. O štai bažnyčia advento laikotarpiu kviečia mus prisiminti, jog gilūs, prasmingi dalykai reikalauja tam tikro pasiruošimo. „Adventas taip tyliai, greitai ir vėlgi taip nejučia nusileido į mūsų gyvenimus – tai šventėjimo metas...


Prasideda dvasinio apsivalymo metas

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 11 27 | Rubrika: Miestas

Lapkričio 30-ąją Šv. Andriejaus diena ir Advento pradžia, skatinanti suklusti visus katalikus ir atidžiau pažvelgti į savąją bei artimųjų dvasinę ramybę, susikaupimą laukiant Kristaus atėjimo į šį pasaulį. Šiuo laikotarpiu bažnyčia žadina miestelėnų geranoriškumą, norą padėti kitiems, biblioteka peni dvasią menu, o mažieji skatinami atrasti tikrąjį džiaugsmą adventiškųjų vakaronių metu.


Atostogos nebėra pinigų švaistymo metas

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 06 10 | Rubrika: Miestas

Atostogų metas prasidėjo. Palanga tai pajuto – padaugėjo žmonių, klientų kavinėse, gyvenamųjų patalpų nuomininkų ir viešbučių svečių. Apie ką mąsto dabar atostogaujantys? Ar taupo? Kodėl renkasi Palangą?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius