Atrankoje dėl daugiau kaip 50 leidimų prekiauti – vos penki pretendentai

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016-04-25
Peržiūrėta
2108
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Atrankoje dėl daugiau kaip 50 leidimų prekiauti – vos penki pretendentai

Praėjusį antradienį įvyko atranka dėl leidimų prekiauti ar teikti paslaugas išdavimo Palangos miesto savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose. Atplėšus paraiškų dėžę, ištrauktos tik penkios paraiškos, o siūlomų vietų buvo virš penkiasdešimt.

Procedūra ilgai neužtruko
„Palangos tiltas“ praėjusią savaitę skelbė, kad ši atranka buvo vykdoma į tas vietas, į kurias praėjusiais metais nebuvo sulaukta nė vieno pretendento. Šiemet dėl jau skelbtų vietų verslininkai ar prekybininkai taip pat nesiplėšė.
Komisijai pirmininkavo Palangos miesto savivaldybės Juridinio ir personalo skyriaus vedėjas Petras Kaminskas. Komisiją taip pat sudarė Ekonominės plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Rima Tchir, Rinkliavų skyriaus vyriausiosios specialistės Aušra Dangėlaitienė ir Asta Mordvinukienė bei mero patarėja Narine Danijelianc.
Specialistė A. Dangėlaitienė dalyviams priminė, kad atrankos nelaimėjimo atveju bus grąžinamas dalyvio mokestis ir dar sykį pakartojo visiems žinomą tvarką: nugalėtoju pripažįstamas tas asmuo, kurio pasiūlyta savanoriška suma miesto infrastruktūros gerinimui didžiausia.
Tolesnė procedūra tęsėsi atplėšiant dėžę, kurioje pretendentai buvo pateikę savo paraiškas. Kartu su dalyviais buvo patikrinta, ar dėžė nepažeista ir tik tuomet išimtos paraiškos.
Atplėštoje dėžėje pateiktų paraiškų skaičius buvo patikslintas su vokų skaičiumi, registruotų bendrajame skyriuje.

Tarp paklausiausių – gintaro prekyba ir vandens pramogos
Keturi iš penkių norimų laimėti leidimų buvo Šventojoje. Pretendentas Aurelijus Kavalskis siekė laimėti du leidimus dėl gintaro gaminių prekybos Kopų gatvėje. Už vieną vietą infrastruktūrai gerinti siūlė 110 eurų, už kitą – 350 eurų. Abi vietos buvo laimėtos, nes nebuvo daugiau nė vieno pretendento. Violeta Pocienė laimėjo vietą prekiauti gintaro dirbiniais, pasiūliusi 810 eurų. Kitos dvi paraiškos buvo dėl vandens pramogų. Šventojoje norinti nuomoti valtis Olga Dejienė siūlė 20 eurų. To pakako, kad vieta būtų laimėta. O palangiškiui Gintarui Struckui pasisekė dar labiau – jis infrastruktūros gerinimui siūlė 0 eurų, tačiau vietą taip pat laimėjo.
Kuomet pastarojo paklausėme, kaip ryžosi siūlyti tokią sumą, šis atsakė, kad tokios paslaugos, kokią siūlys jis, dar nebuvo: „Palangos paplūdimyje nuomosiu irklentes. Jau ne vienerius metus stebėjau, kad šios paslaugos niekas neteikia, o susidomėjimas šia pramoga išties nemažas“. Ir tokia suma buvo siūloma ne tik dėl to, kad jis vienintelis, pradedantis tokį verslą. „Nors ir žinojau, kad niekas šia veikla neužsiima, nesiryžau siūlyti didelės sumos, nes nežinau, kaip viskas pasiseks. Investicijos nemažos, o jei teks nusivilti?“ – svarstė palangiškis.
Pasak vyriškio, pradėti kažką naujo kurorte gana sunku: „Tikiuosi, kad susidomėjimas irklentėmis augs. Gauname paramą iš rėmėjų, tad kažkaip gal įsivažiuosime“. Leidimas teikti tokią paslaugą metams kainuos 900 eurų.
Specialistė A. Dangėlaitienė visiems laimėjusiems priminė, kad per 5 darbo dienas privaloma sumokėti skirtumą tarp Tarybos nustatyto vietinės rinkliavos mokesčio ir dalyvio mokesčio.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvoje tik 0,65 proc. įmonių yra sukūrusios po daugiau kaip 250 darbo vietų, tačiau būtent jos sugeneruoja daugiau kaip trečdalį metinės apyvartos, rodo kredito biuro „Creditinfo Lietuva“ atlikta analizė. 


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia, kad per tris išankstinio balsavimo dienas iš viso balsavo daugiau kaip 137 tūkstančiai rinkėjų. 


Praėjusiais metais Užimtumo tarnyba išdavė mažiau leidimų dirbti trečiųjų šalių piliečiams bei priėmė mažiau sprendimų dėl darbo atitikties.


Buvęs FA „Gintaras“ auklėtinis, palangiškis Airik Balasanov, žinomo kurorto futbolo trenerio Marselio Balasanov sūnus, sudalyvavo U-15 Lietuvos rinktinės atrankoje.


Praėjusį mėnesį Verslo ir lyderystės akademijos „Invorpore“ organizuotoje dviejų dienų stovykloje „Visraktis“ susirinkę jaunieji pajūrio savanoriai dalijosi, ką jiems reiškia savanorystė, sėmėsi patirties iš kitų bei mokėsi pažinti save ir kitus. Savo įspūdžiais viešai sutiko pasidalinti Klaipėdos „Asmenybės ugdymo centro“ projektų...


Praėjusį antradienį įvyko atranka dėl leidimų prekiauti ar teikti paslaugas išdavimo Palangos miesto savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose. Atplėšus paraiškų dėžę, ištrauktos tik penkios paraiškos, o siūlomų vietų buvo virš penkiasdešimt.


Kaip žinia, nuo praėjusių metų dėl teisės prekiauti ar teikti paslaugas Savivaldybės nustatytose viešose vietose besivaržantys pretendentai nebebando laimės ir nebetraukia iš dėžės kamuoliukų tol, kol ištrauks geidžiamą oranžinį. Porą metų galiojusi loterija pernai baigėsi: Tarybos nustatytą rinkliavą sumokėję verslininkai tarpusavyje varžosi, kas daugiau pasiūlys...


Kas gaus leidimą prekiauti lemia nebe laimė, o pinigai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 04 24 | Rubrika: Miestas

Šiemet dėl teisės prekiauti ar teikti paslaugas Savivaldybės nustatytose viešose vietose besivaržantys pretendentai nebebando laimės ir nebetraukia iš dėžės kamuoliukų tol, kol ištrauks geidžiamą oranžinį. Porą metų galiojusi loterija baigėsi: Tarybos nustatytą rinkliavą sumokėję verslininkai tarpusavyje varžosi, kas daugiau pasiūlys lėšų miesto...


Leidimų išduota daugiau, pinigų surinkta mažiau

„Palangos tilto“ informacija, 2009 10 20 | Rubrika: Miestas

Savivaldybės Verslo ir turto skyriaus pateiktoje ataskaitoje apie prekybą ir paslaugų teikimą Palangos mieste bei Šventosios seniūnijoje nurodoma, jog buvo išduoti 490 leidimų prekiauti ir teikti paslaugas miesto Tarybos nustatytose viešosiose vietose. Iš jų prekybai ir prekiauti švenčių, renginių metu, buvo išduoti 324 leidimai.


„Bočiai“ dalyvavo atrankoje į Dainų šventę

„Palangos tilto“ informacija, 2009 04 07 | Rubrika: Miestas

Praėjusį šeštadienį pagyvenusių žmonių tautinių šokių ansamblis „Bočiai“ bei vyresniųjų žmonių tautinių šokių grupė „Banguolis“, vadovaujami Janinos Serapinienės, dalyvavo atrankoje dėl teisės dalyvauti šiemet vyksiančioje Lietuvos tūkstantmečio Dainų šventėje „Amžių sutartinė“. Kolektyvams pritarė neatsiejama šių ansamblių dalis – kapela, kurios meno vadovas Rimas Tranauskas. Beje, ansamblis...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius