Atrasti Lietuvos pilis ir dvarus kviečia naujas kelionių projektas

Palangos tiltas, 2022-07-11
Peržiūrėta
1584
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Atrasti Lietuvos pilis ir dvarus kviečia naujas kelionių projektas

2022 m. vasarą Lietuvos pilys ir dvarai vėl svetingai atveria sodybų duris, parkų vartus ir kviečia leistis į žaismingą, o kartu labai rimtą ir paslaptingą kelionę po Lietuvos pilis ir dvarus. Projektas vyks ir jame sudalyvauti norintys lankytojai bus laukiami net iki 2023 m. spalio 30 d.

Atvykti ir atrakinti istorinio kultūros paveldo objektų duris kvies pilys ir dvarai visoje Lietuvos teritorijoje. Aplankyti bus galima skirtingus dvarus – ir atstatytus, vėl atgijusius, dažnai kultūros ir tradicijų puoselėjimo veiklų pilnus istorinius objektus, ir dar restauruojamus. Čia – kiekvieno iš mūsų praeities ir identiteto dalelė.

Kiekviename šių metų kelionių projekto „Pažinkime Lietuvos dvarus“ dalyvių objekte lankytojai galės gauti simbolinius raktus, juos rinkti kaip patirties prisiminimo ženklus ir dalyvauti žaidime. Raktas – šio projekto simbolis, tai užuomina į dvarą ar pilį, galimybę atverti duris į naujus kultūros paveldo atradimus. Lankydamiesi Lietuvos pilyse ir dvaruose viso projekto laikotarpiu keliautojai patirs naujų įkvėpimų ir įspūdžių, atras pilyse ir dvaruose vykstančias veiklas arba ypatingą juos supančią aurą, o projekto pabaigoje ne tik turės puikių prisiminimų kolekciją, bet ir galimybę laimėti prizų.

Kurioje dvarvietėje besisvečiuojant galima atrasti vieną ilgiausių Lietuvoje pėsčiųjų tiltą, kurio dvaro parke galima pamatyti fundatoriaus inicialų formos vandens telkinius, kuri Lietuvos pilis – pilis "apsimetėlė", o kuri itin persmelkta sakralinės dvasios, – viskam sužinoti tereikia šiek tiek smalsumo ir nusiteikimo leisti į kelionę po gražiąją mūsų šalį.

Tarp pirmųjų šių metų kelionių projekte dalyvaujančių objektų – Biržų, Medininkų, Tauragės, Panemunės, Trakų salos ir pusiasalio pilys. Iš Lietuvos dvarų pirmieji žaidime dalyvauti pakvies Alantos, Antašavos, Aukštosios Fredos, Bistrampolio, Burbiškio, Ilzenbergo, Kelmės, Kuršėnų, Lipliūnų, Liubavo, Markučių, Paežerių, Paliesiaus, Plungės, Rokiškio, Tuskulėnų, Verkių dvarai.

Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos kartu su Latvijos ir Estijos partneriais 2018 metais rengtas projektas, kvietęs keliauti ir pažinti Baltijos šalių dvarus 2018 m., turėjo didelį pasisekimą. Sulaukta nuostabių atsiliepimų ir klausimų, ar bus, kada gi bus rengiamas dar vienas toks kelionių ir pažinimo žaidimas. Išties džiugina, kad 2022 m. vasarą keliautojai ir vėl laukiami, kviečiami atrakinti vis naujas duris į praeities istorijas saugančius paveldo objektus.

Norėdami dalyvauti projekte, keliautojai turi apsilankyti projekto internetinėje svetainėje www.lietuvosdvarai.lt ir atsispausdinti keliautojo kortelę. Kortelę lankytojai galės gauti ir kiekvienoje projekte dalyvaujančioje pilyje ar dvare.

Kiekviename aplankytame projekto dalyvių objekte keliautojai turės galimybę gauti simbolinį raktą – lipduką, paliudijantį, kad apsilankė. Raktas – namo, šiuo atveju, pilies ar dvaro, simbolis, atveriantis duris į įvairius paveldo objektus.

Lipdukus iš kiekvienos pilies ar dvaro lankytojai galės rinkti savo keliautojo kortelėse. Surinkę bent 15 lipdukų dalyvaus loterijoje, patys aktyviausi keliautojai bus pakviesti į baigiamąjį renginį viename iš dvarų.

Norėdami dalyvauti loterijoje, keliautojai savo korteles su surinktais lipdukais pateiks bet kuriam iš projekto dalyvių pilių ar dvarų, arba atsiųs Lietuvos pilių ir dvarų asociacijai paštu arba nuskanuotus el. paštu. Kiekvienas keliautojas gali pateikti tik vieną kortelę.

Svarbu: visuomet pasitikrinti aktualią informaciją apie pasirinktos pilies ar dvaro lankymo laiką.

Visą informaciją rasite: www.lietuvosdvarai.lt

Tegul šių metų jūsų vasaros nuotykiu taps netikėti atradimai Lietuvos pilyse ir dvaruose!

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Projekto tikslas – diegti ir vystyti paslaugas, kurios skatintų ir palaikytų vaikų globą šeimos aplinkoje, užtikrinant vaikų poreikius ir saugumą. 


Palanga tvarkosi ir keičiasi, bet pagrindinio mūsų šalies kurorto paplūdimyje trūksta įvairiausių patogumų, malonumų bei atrakcijų. 


Baigėsi šeštasis poezijos konkursas „Haiku Palangai“, skirtas miesto 770 metų jubiliejui. Palangą užliejo sveikinimų jūra iš tolimiausių Lietuvos miestų ir miestelių.


Kur pigiau atostogauti rudenį – Lietuvoje ar užsienyje? Į šį klausimą keliautojas, kelionių organizatorius Rimvydas Širvinskas - Makalius atsako nedvejodamas: „Šiuo metu pigiau atostogauti Lietuvoje“. 


2022 m. vasarą Lietuvos pilys ir dvarai vėl svetingai atveria sodybų duris, parkų vartus ir kviečia leistis į žaismingą, o kartu labai rimtą ir paslaptingą kelionę po Lietuvos pilis ir dvarus. Projektas vyks ir jame sudalyvauti norintys lankytojai bus laukiami net iki 2023 m. spalio 30 d.


Kauno rajono. „Atleto“ (7-5) krepšininkai šventė septintąją pergalę „7bet-NKL“ čempionate – namuose 74:59 (20:13, 16:16, 18:19, 20:11) šeštadienį, lapkričio 13 d., nugalėjo Palangos „Kuršius“ (4-8).


Pirmajame pasaulio kata čempionate (vyko nuotoliniu būdu) komandinėje įskaitoje pergalę iškovojo Klaipėdos sporto klubas „Okinava“. Palangiškis Nojus Trukšanovas tapo pasaulio čempionu vaikų kategorijoje. Jo trenerė, taip pat palangiškė Kristina Basova iškovojo pasaulio vicečempionės titulą. Nojus „Palangos tiltui“ davė savo pirmąjį...


Palangoje startavo naujas šaulių paramos policijai projektas

"Palangos tilto" redakcija, 2020 06 30 | Rubrika: Miestas

Įsibėgėjus vasaros sezonui, Lietuvos pajūrį užplūsta vis daugiau poilsiautojų, tad ir pajėgų, palaikant viešąją tvarką ir užtikrinant piliečių saugumą, reikia daugiau. Kiekvieną savaitgalį liepos ir rugpjūčio mėnesiais kartu su policijos pareigūnais patruliuos ir Lietuvos šaulių sąjungos nariai (LŠS). Už atskirus savaitgalius bus atsakingos skirtingos LŠS rinktinės...


Palangos miesto savivaldybė kartu su asociacija „Ateities specialistų klubas“ vykdo iš ES struktūrinių fondų lėšų finansuojamą projektą „Kompleksinių paslaugų organizavimas ir teikimas Palangos miesto savivaldybėje“. Kaip papasakojo Bendruomeninių šeimos namų koordinatorė Ingrida Domarkaitė, įsibėgėjęs projektas vis daugiau sulaukia norinčių...


Vygaudas Ušackas, ES pasiuntinys Afganistane, atostogaudamas Palangoje neužmiršo karo nuniokotos žemės – praėjusį penktadienį jis susitiko su miesto visuomene ir svečiais, papasakojo apie tolimos šalies istoriją, dabartį, apžvelgė šalies politinę, etninę padėtį, supažindino su savo, kaip ES pasiuntinio, darbo specifika šalyje. Garbingas svečias laikėsi savo pažado – prieš susitikimą...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius