Atsakymai gimnazijos abiturientams – specialybių mugėje

Jūratė RIEPŠAITĖ, 2012-12-03
Peržiūrėta
944
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Atsakymai gimnazijos abiturientams –   specialybių mugėje

Praėjusią savaitę Palangos senosios gimnazijos abiturientai kelioms valandoms išvyko į Klaipėdą, LCC universitetą, kuriame vyko 11-12 klasių moksleiviams skirta specialybių mugė. Jos metu visi profesiją besirenkantys jaunuoliai turėjo galimybę susipažinti su tam tikromis, šiuo metu populiariausiomis ir perspektyviausiomis specialybėmis bei studijų programomis.
Michelsen centre prasidėjusiame renginyje buvo pristatyti visi mugėje dalyvavę įvairių specialybių atstovai. Susirinkusius pasveikino Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, kuris pabrėžė, jog specialybės, profesijos pasirinkimas yra vienas iš svarbiausių pasirinkimų žmogaus gyvenime. Taip pat V. Grubliauskas linkėjo kiekvienam iš susirinkusiųjų atrasti tikrąjį savo gyvenimo kelią.
Specialybių mugėje dalyvavo ir su moksleiviais bendravo Vilniaus universiteto, VU TVM, Edukologijos universiteto, Tarptautinės teisės ir verslo aukštosios mokyklos, Kazimiero Simonavičiaus universiteto, Vilniaus dailės akademijos, Kauno technologijų universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Kauno kolegijos, Klaipėdos universiteto, Vakarų verslo kolegijos ir daugelio kitų Lietuvos mokslo institucijų lektoriai bei studentai.
Mugė organizuota Galimybių kavinės principu: moksleiviai rinkosi į specialybių ratelius, kuriuose bendravo su studentais ir įvairių specialybių atstovais. Šie pasakojo apie profesijos privalumus ir trūkumus, reikalingas žinias, egzaminus, įgūdžius bei charakterio savybes, karjeros perspektyvas, taip pat atsakinėjo į įvairius moksleiviams iškilusius klausimus. Kiekvienas pokalbis vyko maždaug 30 min. Laikui pasibaigus, suskambėdavo gongas ir rateliai keitėsi — mokiniai keliavo į kitos specialybės grupelę.
Gimnazistams, kurie dar prieš išvykdami į šią mugę jau turėjo konkrečius klausimus ir tikslus, susijusius su juos dominančiomis profesijomis, specialybių mugė buvo naudinga ir paliko įspūdį, tačiau buvo ir tokių abiturientų, kurie iš šios mugės tikėjosi daugiau: daugiau informacijos, daugiau specialybių.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Spalio šeštosios dienos popietę Palangos senosios gimnazijos I-III klasių mokiniai autobusu išvyko į Lietuvos sostinės oro uostą, tikėdamiesi, kad greit galės vaikščioti  didingos Austrijos sostinės Vienos gatvėmis.


Praėjusį sekmadienį Palangos senosios gimnazijos abiturientams buvo įteikti brandos atestatai. Šventę abiturientai pradėjo susirinkdami prie Palangos senosios gimnazijos, kur buvo atidengta grindinio plytelė, skirta gimnaziją baigiantiems 81-osios laidos abiturientams.


Sekmadienį, liepos 25 d., Palangos senosios gimnazijos abiturientams buvo įteikti brandos atestatai. Palangos senąją gimnaziją šiais mokslo metais baigė 95 mokiniai.


Liepos 1 dieną Palangos viešosios bibliotekos interneto skaitykloje  atidaryta Palangos senosios gimnazijos bendruomenės fotografijų paroda „Mano miestas“, skirta Palangos krašto grąžinimo Lietuvai 100 – mečiui paminėti.  Joje miesto bendruomenei buvo pristatyta 30 mokinių ir mokytojų fotonuotraukų.


Gegužės 26 dieną nuskambėjo paskutinis skambutis 99 Palangos senosios gimnazijos abiturientams, kuriems, be įprastinės mokyklinės veiklos, teko neeiliniai išbandymai – paskutiniais metais jiems reikėjo įveikti pandemijos, karatino, nuotolinio mokymosi iššūkius.


Dėl koronaviruso pandemijos brandos egzaminų sesija šiemet Palangoje nusikėlė mėnesiu vėliau. Ji prasidės anglų kalbos kalbėjimo valstybiniu brandos egzaminu birželio 22 d. Pagrindinė brandos egzaminų sesija baigsis liepos 21 d. fizikos egzaminu.


Pasaulio krepšinio čempionatą Kinijoje baigę Lietuvos krepšininkai į  Vilnių  keliaujau skirtingais maršrutais, nedidelėmis grupėmis, o kai kurie žaidėjai apskritai skris ne į Vilnių. Pavyzdžiui, iš Palangos, Šventosios, kilęs Renaldas Seibutis rinktinės administracijos paprašė bilieto į Palangą, esančią arčiausiai jo namų. Tokį bilietą...


Praėjęs penktadienis Palangos senosios gimnazijos 76 laidos 146 abiturientams buvo neeilinis – jiems įteikti brandos atestatai. Šventė prasidėjo eisena nuo gimnazijos iki naujosios Palangos koncertų salės, kurioje ir įvyko atestatų įteikimo ceremonija. Abiturientus sveikino Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, Lietuvos Respublikos premjero patarėjas Antanas Vinkus...


Liepos vidurys – metas, kuomet abiturientai gali šiek tiek atsikvėpti: brandos egzaminų sesija jau praeityje, rezultatai aiškūs, o netrukus rankose jie laikys ir brandos atestatą. Odontologiją arba mediciną planuojanti studijuoti Kotryna Jasinskaitė – Palangos senosios gimnazijos abiturientė, su kuria, pakėlusia sparnus skrydžiui iš Palangos, pasikalbėjome...


Praėjusią savaitę Palangos senosios gimnazijos abiturientai kelioms valandoms išvyko į Klaipėdą, LCC universitetą, kuriame vyko 11-12 klasių moksleiviams skirta specialybių mugė. Jos metu visi profesiją besirenkantys jaunuoliai turėjo galimybę susipažinti su tam tikromis, šiuo metu populiariausiomis ir perspektyviausiomis specialybėmis bei studijų programomis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius