Atšvęstas šimtadienis skelbia: iki egzaminų lieka vis mažiau laiko

Rasa GEDVILAITĖ, 2011-02-23
Peržiūrėta
1411
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šimtadienis – išties įsimintina šventė tiek kiekvienam dvyliktokui, tiek vienuoliktokui. Praėjusį pirmadienį pasibeldė ši tarsi ėmusi skaičiuoti tirpstančias paskutines dienas mokykloje šventė ir į Senosios gimnazijos abiturientų duris. Nors teko šimtadienį nukelti gedint poeto Justino Marcinkevičiaus, dvyliktokai ją sutiko nekantraudami ir kupini emocijų. Visgi jie nė nenutuokė, kokie išbandymai jų laukia.

 

Likus šimtui dienų iki egzaminų, abiturientai šią dieną sutinka dvejopai – su džiugesiu, jog teks patirti naujų išgyvenimų jau už mokyklos ribų, bet ir su liūdesiu, atsisveikinant su įprasta aplinka, tarsi užveriant duris nerūpestingai vaikystei.

Vienuoliktokams tai visuomet puiki galimybė atskleisti visą savo išradingumą, siekiant linksmai nuteikti susirinkusius vyriausiuosius mokyklos mokinius. Tokių tikslų vedini ir Senosios gimnazijos vienuoliktokai, šiemet sumanę į pagalbą pasitelkti naujųjų technologijų „įsiviešpatavimą“, o kas labiau šiai dienai atspindi jaunuolių gyvenimą, jei ne „Facebook“ tinklalapis. Būtent šis pavadinimas bolavo vakaro metu.

Vedę renginį vienuoliktokai nepabūgo į „paviršių iškelti“ visų veiklos rezultatų šiame tinklalapyje, taip sukeldami ne vieną juoko bangą. „Matai, Medai šiandien liūdna, vakar buvo linksma, vadinasi, ryt vėl tokia bus“, - komentavo savo draugų pareikštas emocijas. Save įvertint, sėdint tarp draugų, kur kas smagiau, nebelieka nei to liūdesio, apie kurį norėta pranešti visiems dar prieš kurį laiką.

Dar didesnį smagumo antplūdį paskatino imtos suktis viena po kitos nuotraukos, kuriose įsiamžinę gimnazistai netikėčiausiose savo gyvenimo akimirkose. Griausmingos ovacijos lydėjo visos peržiūros metu.

„Ar daug žinote apie savo gimnaziją?“ – klausė vienuoliktokai savo vyresnių draugų, o gaudami atsakymą, vis „įmesdavo akmenuką į jų daržą“: „Tiek laiko mokotės gimnazijoje, o visiškai nieko nežinote“. Galiausiai buvo gautas vienareikšmiškas atsakymas – rekomendacija pakartoti kursą. Neapsieita ir be populiariausių televizijos projektų, čia į kovą drąsiai stojo chorų kariai, pasiryžę savo balseliais pralenkti priešininkų klases.

Daug smagių nuotykių vyresnieji gimnazistai drauge išgyveno, pateikti malonūs išbandymai šimtadienio metu – galimybė visiems kartu pažvelgti į save, į savo laimėjimus, taip pat ir įvertinti dar likusį laiką. Žinoma, jis bus skirtas mokslams, nulemsiantiems ateinančius žingsnius, tačiau užsimezgusi draugystė, siejantys saitai trupins kur kas greičiau nei tikimasi likusias dienas, paliksiančias iš jų tik vietos ištarti atsisveikinimo žodeliui. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Praėjusį penktadienį Palangos senoji gimnazija pakeitė savo veidą ir tapo automobilių, motociklų – apskritai greičio mėgėjų – buveine. Būtent tokia tema – „Greiti ir įsiutę“ – paskelbta, organizuojant abiturientų Šimtadienį. 


Palangiškiams teikiamos nemokamos kompleksinės paslaugos, skirtos visai šeimai.


Gausybės gražių ir švytinčių jaunuolių iškilminga eisena trečiadienį, liepos 20 dieną, papuošė Palangą – įteikti brandos atestatai 114 Palangos senosios gimnazijos abiturientų.


Kai kas Mindaugą Skritulską, TS-LKD narį, išrinktą į Seimą Mėguvos vienmandatėje rinkimų apygardoje, į kurią įeina ne tik Palanga, bet ir dalis Kretingos bei Klaipėdos rajonų, vadina vienu produktyviausiu kada nors Palangai Seime atstovavusiu parlamentaru. Per 2021-uosius, vienas ar kartu su kitais kolegomis, jis pateikė 24 įstatymų projektus. 


Praėjusį sekmadienį Palangos senosios gimnazijos abiturientams buvo įteikti brandos atestatai. Šventę abiturientai pradėjo susirinkdami prie Palangos senosios gimnazijos, kur buvo atidengta grindinio plytelė, skirta gimnaziją baigiantiems 81-osios laidos abiturientams.


Šiandien Palanga didžiuojasi, kad šilumos kainą miestelėnams per kelis metus sumažino 25 procentais, karšto vandens kainą vos per metus su trupučiu – 15 procentų. Mieste šalto vandens kaina nesikeičia jau nuo 2009 metų, nors darbo užmokesčio, kuro kaštai gerokai išaugo. Šalto vandens kaina šiemet kurorte net sumažėjo 5 procentais....


Kartais smalsu dirstelėti pro rakto skylutę ir sužinoti, ką veikia kaimynas, pažįstamas ar kitas mums kuo nors reikšmingas žmogus. „Palangos tiltas“ pakalbino miestą puošiančius ar kitaip prie kurorto gerovės prisidedančius žmones ir pasmalsavo, kaip jie leidžia savaitgalius, kokių įdomių laisvalaikio pomėgių turi. Visai netikėtai užkalbinti pašnekovai atvėrė...


Užvakar paskelbus valstybinių lietuvių kalbos ir literatūros, chemijos ir informacinių technologijų brandos egzaminų rezultatus ir paaiškėjus, jog net 12 proc. abiturientų neišlaikė lietuvių kalbos egzamino, žiniasklaidoje nuvilnijo komentarų banga, jog kasmet daugėja mokyklas baigiančių „beraščių“. Tuo tarpu Palangos senoji gimnazija, nors jos abiturientų...


Be maisto žmogus išgyventų savaites, be vandens – keletą dienų, tačiau be oro galėtume išbūti tik keletą minučių. Kvėpavimo sutrikimai, kamuojantys tiek vaikus, tiek suaugusius, turi įtakos tiek fizinei, tiek psichinei savijautai. Ir jeigu vaikai dažniausiai kenčia dėl padidėjusių adenoidų, kuriuos galima nesunkiai pašalinti, suaugusiesiems yra sunkiau. Kvėpavimo...


Šimtadienis – išties įsimintina šventė tiek kiekvienam dvyliktokui, tiek vienuoliktokui. Praėjusį pirmadienį pasibeldė ši tarsi ėmusi skaičiuoti tirpstančias paskutines dienas mokykloje šventė ir į Senosios gimnazijos abiturientų duris. Nors teko šimtadienį nukelti gedint poeto Justino Marcinkevičiaus, dvyliktokai ją sutiko nekantraudami ir kupini emocijų. Visgi jie nė nenutuokė, kokie...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas