Palangos senosios gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas apie žurnalo „Reitingai“ ypatingą įvertinimą: „Net 75 procentai gimnazijos abiturientų įstojo į aukštąsias mokyklas“

Palangos tiltas, 2023-11-22
Peržiūrėta
965
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos senosios gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas apie žurnalo „Reitingai“ ypatingą įvertinimą: „Net 75 procentai gimnazijos abiturientų įstojo į aukštąsias mokyklas“

Lietuvos švietimo būklę stebiantis ir analizuojantis žurnalas „Reitingai” prieš savaitę paskelbė, kad Palangos miesto savivaldybė pagal 2022 m. abiturientų stojimo į aukštąsias mokyklas rezultatus didžiausiu nuošimčiu išsiskiria iš Lietuvos savaivaldybių. Net 75 procentai Senosios gimnazijos abiturientų įstojo į aukštąsias mokyklas ir šis gimnazijos mokinių pasiektas  pasiektas rodiklis Palangos miesto savivaldybei užtikrino pirmą vietą tarp visų šešiasdešimties Lietuvos savivaldybių.

Senosios gimnazijos Direktorius Leonas Šidlauskas:

Tai – dar vienas Senosios gimnazijos aukštos ugdymo kultūros patvirtinimas. Visada sakėme, kad mums, čia dirbantiesiems, yra svarbus ne tik ugdymo(si) procesas, bet ir jo rezultatas. Gimnazijos vadovybei labai svarbu, kad tokią vadybos nuostatą palaiko ir mokinių tėvai. „Reitingų” paskelbti duomenys rodo, kad stojimų rezultatai tarp Lietuvos savivaldybių skiriasi net du kartus.  Taip pat beveik du kartus atskirose savivaldybėse skiriasi ir valstybės finansuojamos studijų vietos reikalavimus tenkinančių abiturientų dalis, palyginti su visais stojančiaisiais. Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos LAMA BPO analitikai atkreipia dėmesį, kad jau daug metų regionų ir didžiųjų miestų abiturientų parengimo lygio skirtumai išlieka dideli, kad aukštesnį konkursinį balą valstybės finansuojamoms vietoms lengviau pasiekia Klaipėdos, Vilniaus miestų abiturientai. Aukščiausia Lietuvoje  Palangos  pozicija rodo, kad čia yra sukurta  palanki reikšminga įtaka jaunuomenės ateičiai.Toks Palangos rezultatas yra didelė garbė visai savivaldybei ir jos vadovams. 

Kas, jūsų nuomone, lemia sėkmingą mokinių stojimą į auštąsiais mokyklas, pasirinktą teisingą profesinę karjerą? 

Kad ir kokie būtų norai, viltys ar lūkesčiai, tai lemia brandos atestato turinys – brandos egzaminų rezultatai, privalomas valstybinio matematikos egzamino rezultatas, lemia pastangos mokytis, ir žinoma, Dievo duoti gebėjimai. Aukštosios mokyklos papildomus balus prideda už pasiekimus mokinių respublikinėse olimpiadose ir konkursuose, už savanorystę, dalyvavimą Erasmus programose. Mokiniai žino, kad kai kurioms studijų programoms reikia ypatingai aukštų balų, pavyzdžiui, medicinai, odontologijai, orlaivių pilotavimui. Gimnazijos mokinių tėvai supranta, kad ypač reikalingas vaikui ir jo tėvų dėmesys.

Į Palangos senąją gimnaziją susitikti su abiturientais kasmet atvyksta beveik visų aukštųjų mokyklų atstovai, užsienio aukštųjų mokyklų studijų žinovai, profesinės karjeros pasirinkimo pagalbos specialistai. Gimnazijoje kasmet organizuojami susitikimai ir su buvusiais abiturientais, kurie skaito paskaitas gimnazistams, pristatinėja savo veiklas, dalyvauja karjeros dienose. 2022 m. mokinių ugdymu karjerai rūpinosi direktoriaus pavaduotoja ugdymui ir karjeros specialistė Sandra Žutautienė bei anglų kalbos mokytoja Gintarė Žindulienė. Nuo 2022 m. lapkričio Gimnazijoje pradėjo dirbti  karjeros specialistė – Milda Marija Lizzi - Mickienė. 

Kokie yra praėjusų moklso metų abiturientų studijų pasirinkimai, stojimo į aukštąsiais mokyklas rezultatai? 

Pernai (2022-2023 mokslo metais) Palangos senąją gimnaziją baigė 118 abiturientų. Iš jų 94 abiturientai (79,6 %) įstojo į Lietuvos aukštąsias mokyklas:

į universitetus – 72 mokiniai (61%), į kolegijas – 22 mokiniai (18,6%). Į užsienio aukštąsias mokyklas įstojo 8 abiturientai (6,8%). Į valstybės finansuojamas (VF) vietas įstojo 52 mokiniai (44%), į valstybės nefinansuojamas vietas (VNF) – 42 abiturientai (35,6%). Į profesines mokyklas įstojo 8 mokiniai (6,8%). 2023 metais 15 abiturientų (12,7%) pasirinko netęsti mokslų.

Daugiausiai Palangos senosios gimnazijos mokiniai rinkosi medicinos mokslus. Net 20 mokinių (17%) rinkosi šias programas: mediciną, slaugą, farmaciją, kineziterapiją, žmogaus ir gyvūnų sąveiką, veterinarinę mediciną, stomatologija, psichologija, odontologiją.

Antroje vietoje turime inžinerinius mokslus. 16 mokinių (13,6%) pasirinko tokias programas: statybos inžineriją, mechaninę inžineriją, transporto inžineriją, elektronikos inžineriją. Trečioje vietoje mūsų moksleiviai rinkosi filologinius ir su menu susijusius mokslus: 9 mokiniai įstojo į lietuvių, anglų, ispanų, prancūzų kalbų studijų programas, 8 abiturientai – į fotografijos, medijų, grafikos dizaino, architektūros, leidybos ir reklamos, interjero dizaino programas. Įdomu, kad net 5 mokiniai pasirinko kosmetologijos studijas.

Ugdymo mokslus irgi pasirinko 5 mokiniai, iš kurių net 2 mokiniai įstojo į pradinio ugdymo studijų programą.

Turime mokinių, įstojusių ir į tokias netradicines studijas kaip orlaivių pilotavimas (Vilnius Tech universitetas, Antano Gustaičio aviacijos institutas) ar floristika (Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras).

Pasiryžusių tapti valstybės tarnautojais turime 2 – vieną būsimą policijos pareigūnę ir vieną būsimą ugniagesį. Gyvybės mokslais susidomėjo 2 mokiniai, abu įstoję į molekulinę biologiją (Vilniaus universitetas, Gyvybės mokslų centras).

Mūsų mokiniai taip pat įstojo ir į užsienio aukštąsias mokyklas: Howest University of Applied Science (Belgija), Willem de Kooning Academie (Nyderlandai), Autonomous University of Barcelona (Ispanija), Mastrichto universitetas (Olandija), Royal Academy of Art, The Hague (Olandija).

Gerų žinių apie abiturientų pasirinkimus ir studijas sužinojome ir 2023 metais. Sveikinu buvusius abiturientus ir jų tėvus su sėkminga profesinės karjeros pasirinkimo pradžia ir linkiu sėkmės. 

 

 Palangos senosio gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvos švietimo būklę stebiantis ir analizuojantis žurnalas „Reitingai” prieš savaitę paskelbė, kad Palangos miesto savivaldybė pagal 2022 m. abiturientų stojimo į aukštąsias mokyklas rezultatus didžiausiu nuošimčiu išsiskiria iš Lietuvos savaivaldybių. 


Lygiai prieš 75 metus pagal Sovietų Sąjungos MGB ir Lietuvos komunistų partijos  slaptą nutarimą Nr. 60, kurį pasirašė A. Sniečkus ir M. Gedvilas 1948-05-22 4.00  val. ryte pradėta vykdyti lietuvių trėmimo operacija kodiniu pavadinimu ,,Pavasaris“ (Vesna).


„Palangos tiltui“ paskelbus Savivaldybės nepatvirtintą informaciją, kad konkursą užimti Palangos sporto centro (PSC) direktoriaus pareigoms laimėjo PSC direktoriaus pavaduotojas, miesto Tarybos narys Saulius Simė ir paprašius Savivaldybės pakomentuoti konkurso rezultatus, redakcija sulaukė Savivaldybės mero patarėjos Jurgitos Vanagės skambučio. „Kol kas negalime komentuoti – vyksta (Palangos...


Trečiadienio vidurdienį, skambant Tautiškai giesmei, Lietuvos, Palangos ir Šventosios vėliavų pakėlimu mieste paskelbta renginių ciklo „Palangos dienos“ pradžia. Į šį Nepriklausomybės aikštėje vykusį renginį susirinko nemažas būrys įvairaus amžiaus miestiečių. 


2022 m.  balandžio 1 d. 16 val. Jono Šliūpo muziejuje Palangoje vyks apskritojo stalo diskusija „Palangos prijungimas prie Lietuvos: laimėtojai ir nusivylusieji“.


Vasario 1 d.  prasidėjo tradicinė kasmetinė akcija „Lydeka“. Kadangi nuo vasario 1 d. iki balandžio 30 d. galioja draudimas gaudyti lydekas, šia akcija norima užtikrinti lydekų apsaugą prieš nerštą ir neršto laikotarpiu.


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Jau dešimtąjį kartą savaitraštis „Veidas“ pateikia savivaldybių reitingą. Tarp didžiųjų savivaldybių nepastebėtos neliko ir mažosios. Pavyzdžiui, Neringos savivaldybė užkopė net į pirmąją vietą, o štai Palanga šiais metais– penktoji iš 60 savivaldybių.Pernai paskelbtame Lietuvos laisvosios rinkos instituto Lietuvos savivaldybių indekse...


Užvakar paskelbus valstybinių lietuvių kalbos ir literatūros, chemijos ir informacinių technologijų brandos egzaminų rezultatus ir paaiškėjus, jog net 12 proc. abiturientų neišlaikė lietuvių kalbos egzamino, žiniasklaidoje nuvilnijo komentarų banga, jog kasmet daugėja mokyklas baigiančių „beraščių“. Tuo tarpu Palangos senoji gimnazija, nors jos abiturientų...


Minint iškilaus palangiškio, kovų už Lietuvos laisvę šauklio J.Žemaičio gimimo šimtąsias metines, miestelėnų, atstovaujančių įvairioms organizacijoms, iniciatyva ir pritarus valdžiai, kovo 15 dieną Gintaro muziejaus menėje vyksiančiame iškilmingame kurorto Tarybos posėdyje partizanų generolui bus suteiktas Palangos miesto Garbės piliečio vardas (po mirties). Miesto Garbės piliečio regalijas...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius