Atviras laiškas Palangos merui Šarūnui Vaitkui

Palangos tiltas, 2013-12-30
Peržiūrėta
1340
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Domininkas Jurevičius.
Domininkas Jurevičius.

Šventoji vis dar tebelaukia Palangos dėmesio

Atviru laišku į Jus kreipiasi Šventosios gyventojas, miestelio bendruomenės narys Domininkas Jurevičius.
Su dideliu dėmesiu kartu su Palangos bei Šventosios gyventojais išklausiau Jūsų ataskaitą, kurią gruodžio 19 dieną pristatėte visuomenei restauruotame Kurhauze. Kaip ir visi buvusieji salėje, nuoširdžiai pasidžiaugiau dėl tų darbų, kuriuos Jūs ir Jūsų komanda įgyvendino per praėjusius metus dėl Palangos gerovės. Juolab džiugu ne tik girdėti apie darbus, bet ir matyti su kiekviena diena išties gražėjantį kurortą.
Tačiau jau keliolika metų gyvendamas Šventojoje bei būdamas jos bendruomenės narys, negaliu nematyti mūsų miestelio bėdų ir problemų, kurios nesprendžiamos metų metais. Ir negaliu apie jas tylėti, nors prabilęs buvau Jūsų apkaltintas politikavimu. Tai buvo skaudu girdėti, nes nesu ir neketinu būti jokios politinės partijos narys.
Kaip minėjau toje pačioje salėje po Jūsų ataskaitos, Šventoji vis dar tebesijaučia esanti didžiajai Palangai nereikalinga, nors mes, šventojiškiai, esame tokie pat Palangos gyventojai bei mokesčių mokėtojai. Ir mūsų indėlis į miesto pajamas sudaro per 40 proc. Tuo tarpu jeigu palygintume, kiek darbų atlikta tiek per pastaruosius, tiek per visus Jūsų kadencijos metus Palangoje ir Šventojoje, procentas būtų kitoks: nuo 2011-ųjų Šventojoje nutiesta keliasdešimt metrų naujo šaligatvio, patobulintas Žemdirbių ir Topolių gatvių apšvietimas, pradėta įrengti vaikų žaidimų aikštelė, dėl kurios vietos su bendruomene nesitarta. Ir – baigiamas keletą metų užsitęsęs Jūros gatvės rekonstrukcijos projektas.
Šventojiškiai nekart kėlė jiems aktualias problemas, tačiau jų balsas Palangoje nebuvo girdimas. Į jų klausimus, užduodamus kas pusę metų po Jūsų pristatomų ataskaitų, girdėjome tik vieną atsakymą: nepolitikuokite ir nenorėkite, kad per porą metų (prieš tai sakyta: per metus, per pusantrų) Šventojoje būtų padaryta tai, ko nedaryta vos ne dvidešimt metų.
Nesulaukdami dėmesio iš didžiosios Palangos, prieš metus susibūrę į veikiančią ir veiksnią bendruomenę Šventosios gyventojai net kėlė klausimą dėl išėjimo iš Palangos miesto savivaldybės ir prisijungimo prie Kretingos rajono savivaldybės, tikėdamiesi, kad bent tokiu būdu sulauksime dėmesio ir gal bus pradėtos spręsti ir Šventosios problemos – tegu ir ne tokiais tempais bei apimtimis kaip Palangos, bet bent žingsnis po žingsnio. Tų žingsnių vis dar tebelaukiame. Beje, rugsėjo pabaigoje vykusios Šventosios bendruomenės šventės metu Jūs, mere, buvote pažadėjęs kartu su savo komandos nariais atvykti konstruktyvaus pokalbio, susitikti su bendruomene, aptarti jai opius klausimus – kad ir dėl Kultūros centro rekonstrukcijos, kurios projektas parengtas dar prieš aštuonerius metus. Pažadas liko pažadu. Ir vėl ateinančių metų Palangos biudžetas skirstomas nepasitarus su šventojiškiais, nors bendruomenė vis dar tebelaukia Jūsų ir Jūsų komandos, pasirengusi ne „politikuoti“, o pristatyti parengtą svarbiausių mums darbų planą ir nusiteikusi kolektyvinei kolegialiai diskusijai dėl prioritetų ir dėl to, kaip ir kada planus būtų galima įgyvendinti.
Savo ataskaitos metu Jūs minėjote, kad sėkmingai vykdote pasirašytą koalicijos sutartį ir įgyvendinate tai, kas buvo suplanuota. Apmaudu, kad, regis, Šventajai koalicijos sutartyje vietos nebuvo rasta. Gal dabar, likus kiek daugiau nei metams iki būsimų rinkimų, būtų pats laikas kartu su koalicijos partneriais peržiūrėti tą sutartį, rasti joje vietos ir Šventajai bei jos bendruomenei,  ir kas tris mėnesius rengti bendruomenės, Palangos miesto tarybos narių bei Savivaldybės administracijos specialistų susitikimus, ir gal bent kas antrame iš jų rastumėte laiko ir Jūs dalyvauti?
Šiuo prieššventiniu laikotarpiu nuoširdžiai linkėdamas laimės ir sveikatos Jūsų šeimai ir artimiesiems, sėkmės darbuose Jums ir Jūsų komandai, linkiu ir tikiuosi, kad tuose darbuose Palangos labui atsiras vietos ir Šventajai, kuri išties pavargo būti nuolatinės prašytojos vaidmenyje ir nori būti visateisė didžiosios Palangos bendruomenės narė.

Domininkas JUREVIČIUS
Šventoji   


Užs.nr. 009

Jūsų komentaras:

bet 2014-01-05 11:03 (IP: 78.61.204.49)
visu pirma gerai, kad sventojiskiai patys pagaliau juda kruta ir nori i gyvendinti savo miestelyje daug graziu dalyku, kad Sventoji taptu grazesne ir mielesne vieta ne tik poisiauti, bet ir gyventi. Taciau noreciau atkreipti demesi i jusu sventojiskiai seniuna. Gal klystu, bet tas savivaldybes kedes sildytojas isvis nieko nedaro. Metu metais tas pats seniunas, o reikalai senai nesprendziami... vadinasi, seniunas nieko nedirba, nenori, negali, neturi smegenu, galvos ar kaip ten sakoma toje zymioje dainoje :nebenori virsus, nebegali apacios"... keiskit seniuna, uzsisedejo tinginys...

patarėjas 2014-01-04 21:52 (IP: 86.100.11.84)
Linkiu kuo greičiau atsiskirti nuo Palangos ir imtis darbų

cha 2014-01-02 10:36 (IP: 78.61.104.50)
bent jau zole galetu patys sventojiskiai nusipjauti, o tai koookie sabakstynai...

to subingal....... 2014-01-02 10:16 (IP: 78.61.175.229)
O pats tai "...loji ne iš pasalų"?

subingalviaims rašinėtojams... 2014-01-02 08:40 (. / IP: 86.100.63.40)
? Čia rašo apsireiškę "PROTO BOKŠTAI" ? -jei taip jau žinote ką "reikėjo daryti" - tai išlįskite ir darykite!..O čia toks lojimas iš pasalų... Taip sakant, skalijančių devizas toks:- "niekas nieko nedaro, o man nėra kada"!?

Vietinis 2014-01-01 23:43 ([email protected] / IP: 78.61.123.109)
Šventojiškiai laukia, kad viskas būtų atnešta ant lėkštutės. O iš pačių jokios iniciatyvos. Nieko geriau nejudink ir neprašyk. Visi tik rankas ištiesę vaikšto ir reikalauja.

tylet, runkeliai 2014-01-01 10:19 (l / IP: 91.177.41.214)
MERAS PASTOVIAI galwoja/ SU GALWA/ apie SWENTAJA

Viltis 2013-12-31 14:55 (IP: 78.61.175.229)
Kažkas ne taip yra Šventosios bendruomenėje, jeigu jos nariai nesugeba išsirinkti net savo tarybos nario, kuris gyventų Šventojoje ir atstovautų jų interesus.Nebuvimas "...jokios politinės partijos nariu", p. D. Jurevičiau, nėra kokybės ženklas. Tai, galbūt ir trukdo šventojiškiams įgyvendinti daugelį sumanymų.Tikiu, kad "...susibūrę į veikiančią ir veiksnią bendruomenę" realiais darbais, o ne kritika spaudoje,iš vietos pajudinsite problemų sprendimą.

sventojiske 2013-12-31 09:04 (IP: 88.119.15.204)
Spaudžiu dešinę ponui Domininkui!

Taip pat skaitykite

Penktą vasarą iš eilės nemokamus kino seansus Palangoje rengiantis „Oldman parkas“ (Jūratės g. 2a), ir šiemet palangiškiams bei miesto svečiams siūlo įspūdingą kino programą bene arčiausiai jūros įsikūrusiame vasaros kino teatre po atviru dangumi.


Penktą vasarą iš eilės nemokamus kino seansus Palangoje rengiantis „Oldman parkas“ (Jūratės g. 2a), ir šiemet palangiškiams bei miesto svečiams siūlo įspūdingą kino programą bene arčiausiai jūros įsikūrusiame vasaros kino teatre po atviru dangumi. 


Palangos miesto Tarybos narys, Tarybos Antikorupcijos komisijos pirmininkas Domininkas Jurevičius nesureikšmina kai kurių komisijos narių priekaištų, kad komisijos veikla – formali, „popierinė.“ „Jei tai tikras, o ne menamas oponentas, jis ir ji paklaustų ir pasidomėtų pats ar pati, diskutuotų. Iniciatyvos teisė visiems numatyta įstatymuose. O jei žmonės į mus kreipiasi, vadinasi dirbame,“ –...


„Mano siūlymas spręsti dešimtmečius Palangos miestą kankinančią problemą – sezoninį nedarbą, neliko nepastebėtas. Kritiškai viešai įvertinusi nuo visuomenės slepiamą „Auskos“ galimybių studiją bei pasiūliusi vietoje numatomo sveikatingumo paslaugų centro vilos statyti vandens atrakcionų parką, sulaukiau itin emocingos Palangos miesto mero reakcijos,“ – sako S. Grigorian, miesto Tarybos narė...


Spalio 25 d. visoje šalyje, ir Palangoje, vyko rinkimų į Seimą antrasis turas. Vienmandatinėje Mėguvos rinkimų apygardoje, į kurią įeina visa Palanga, varžėsi Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatas Mindaugas Skritulskas ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) kandidatas Romandas Žiubrys. Paaiškėjo, kad mandatą į Seimą laimėjo...


Praėjusį sekmadienį, spalio 25 d., visoje šalyje, ir Palangoje, vyko rinkimų į Seimą antrasis turas. Vienmandatinėje Mėguvos rinkimų apygardoje, į kurią įeina visa Palanga, varžėsi Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatas Mindaugas Skritulskas ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) kandidatas Romandas Žiubrys. Paaiškėjo, kad mandatą...


Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento Palangos skyrius ketvirtadienį, birželio 25 dieną, informavo, kad pasveiko dar vienas koronaviruso infekcija COVID-19 sirgęs Palangos miesto gyventojas.


Atviras laiškas Palangos miesto savivaldybės merui Šarūnui Vaitkui Griauti paprasčiau negu kurti


Atviru laišku į Jus kreipiasi Šventosios gyventojas, miestelio bendruomenės narys Domininkas Jurevičius.


Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Politikų, bendruomenės lyderių žodis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius