Seimo narys Mindaugas Skritulskas: „Šarūnui Vaitkui manęs tempti „už ausų“ į viršų nereikėjo“

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-11-08
Peržiūrėta
1196
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Seimo narys Mindaugas Skritulskas: „Šarūnui Vaitkui manęs tempti „už ausų“ į viršų nereikėjo“

Spalio 25 d. visoje šalyje, ir Palangoje, vyko rinkimų į Seimą antrasis turas. Vienmandatinėje Mėguvos rinkimų apygardoje, į kurią įeina visa Palanga, varžėsi Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatas Mindaugas Skritulskas ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) kandidatas Romandas Žiubrys. Paaiškėjo, kad mandatą į Seimą laimėjo Mindaugas Skritulskas, kuris surinko 55,88 proc. visų balsų, R. Žiubrys – 40.71 proc. Rinkimų rezultatų sulaukęs savo namuose su TS-LKD Palangos skyriaus pirmininku ir miesto meru Šarūnu Vaitku, pirmadienio (spalio 26 d.) rytą M. Skritulskas atsakė į laikraščio „Palangos tiltas“ klausimus.
–Kaip miegojote po rinkimų savo jaukiuose namuose?
–Miegojau gana gerai, tikrai gerai...
–Ar prieš miegą, jau sulaukęs sau palankių rinkimų rezultatų, pasimeldėte, padėkojote Dievui?
–Rinkimų dieną aplankiau tėvų kapus, apmąsčiau jų ir savo nueitą gyvenimo kelią, pasimeldžiau..
–Koks buvo pirmas darbas, kurį padarėte pirmadienio rytą jau kaip Seimo narys?
–Atsakinėjau į sveikinimus visą rytą. Daug įvairių žmonių sveikino, net iš studijų laikų, darbinės veiklos.
Ar susilaukėte sveikinimų iš partijos vadovybės, TS-LKD pirmininko Gabrieliaus Landsbergio? Iš savo varžovo, „valstiečio“ Romando Žiubrio?
–Taip, tą patį vakarą, jau paaiškėjus rinkimų rezultatams, man paskambino gerbiamas Romandas ir mane pasveikino su pergale. Be kita ko, jis padėkojo už garbingą varžymąsi. Man jis palinkėjo sėkmės ir – pajuokaudamas ar rimtai – pasakė, kad jis daugiau laiko matysiąs savo šeimą, nei aš, Seimo narys. Partijos vadovybė manęs kol kas (kalbėjomės spalio 26 d. ryte – L.J.) manęs nepasveikino.
–O kaip jūsų žmona ir sūnūs jau įvertino jūsų naujas pareigas?
–Mano žmona, regis, džiaugiasi, bet suvokia, kad netrukus mane mažiau matys...Tai jos jausmas – dvejopas. Sūnūs mane taip pat pasveikino, tačiau spėju, kad jie kol kas viso šio dalyko – turiu omeny apie naujas tėčio pareigas ir koks jų turinys – itin labai nesuvokia (juokiasi).
–Kada įvyks pirmasis naujos kadencijos Seimo posėdis?
–Tiesą pasakius, kol kas nežinau, kada jis įvyks. Kaip suprantu, Vyriausiajai rinkimų komisijai patvirtinus galutinius rinkimų rezultatus, šalies prezidentas per tam tikrą laiką turi sušaukti pirmąjį naujos sudėties Seimo posėdį. Teko girdėti, kad jis galėtų įvykti lapkričio 14 dieną.
–Ar jam pasiųsite naują kostiumą?
– (juokiasi). Ne, apie tai nemąsčiau. Nemanau, kad kostiume yra kokybiško darbo Seime esmė...
–Ar žinote, kur gyvensite Vilniuje – Seimo viešbuty ar nuomuositės būstą? Ar jūsų šeima su jumis vyks į Vilnių?
–Kol kas nežinau, kur gyvensiu Vilniuje. Esu svarstęs mintį gyventi Seimo viešbutį, jeigu man toks būtų suteiktas. Tiesą pasakius, nesu labai išrankus kur gyventi. Galiu gyventi ir spartietiškai – be didesnių patogumų. Juolab, kad kelias dienas per savaitę...
Ne, kol kas neplanuoja mano šeima pas mane į Vilnių važiuoti... Mano sūnūs lanko mokyklą čia Palangoje ir visi labai gerai čia jaučiasi. Kažkada mano žmona jų yra pasiteiravusi, ar jie norėtų gyventi kitame mieste, pavyzdžiui, Vilniuje, ir jie visi tvirtai pasakė, kad ne. Tad tokių planų tikrai neturime.
Jau paanalizavau, kaip vyksta Seimo darbas – galėsiu antradienį išvažiuoti į Vilnių, o vėlai ketvirtadienį grįžti į Palangą. O kitu savaitės metu dirbsiu su rinkėjais rinkimų apygardoje.
–Kokiame Seimo komitete ar/ir komisijoje norėtumėte dirbti?
–Turiu įvairią patirtį, pagal išsilavinimą esu teisininkas, todėl, mąsčiau, kad galėčiau dirbti Teisės ir Teisėtvarkos komitete. Jau 12 metų esu Palangos miesto savivaldybės Ekonomikos ir Finansų komiteto pirmininkas, tad, žinoma, galėčiau ir šioje srityje darbuotis. Be to, 7 metus esu vadovavęs Klaipėdos teritorinei darbo biržai, tad turiu tam tikrą supratimą apie socialinius reikalus. Tad ir Seimo Socialinių reikalų komitete matyčiau save. Bet ypatingos preferencijos neturiu. Žinoma, man labai smagu, kad mano atstovaujama partija bus valdančioje koalicijoje.
–Kas užims jūsų vietą Palangos miesto Taryboje?
–Mano vietą miesto Taryboje užims Paulius Rojus. Jis eina po manęs TS-LKD Palangos skyriaus rinkimų į miesto Tarybą 2019-2023 metais partiniame sąraše. Jis – jaunas, perspektyvus, išsilavinęs žmogus, verslininkas. Kol kas kalbos apie tai su juo nebuvo, tačiau Paulių pažįstu gerai.
–Seimo nariai turi po-tris patarėjus. Kiek jūs jų norėtumėte turėti?
–Apie savo patarėjus ar padėjėjus Seime kol kas nesvarsčiau. Norėčiau, kad jie išmanytų teisę, komunikaciją, gebėtų tinkamai komunikuoti su visuomene.
–Ar žinote kam pasiūlysite tokias pareigas?
–Žinau, kad nemažai palangiškių studijuoja ar jau po studijų pasiliko gyventi Vilniuje. Manau, kad mano širdžiai būtų mieliau, jeigu tokiose pareigose dirbtų palangiškiai.
–Ar jau svarstėte, kas bus jūsų padėjėjas Palangoje?
–Kas bus mano padėjėjas Palangoje, kol kas nesvarsčiau.
–O kur Palangoje bus jūsų, kaip Seimo nario, biuras?
–Kol kas nesvarsčiau, kur bus mano, kaip Seimo nario, biuras Palangoje. Visų pirma buvau susitelkęs į rinkimų kampaniją, o ne į tai, kas bus, jeigu laimėsiu rinkimus. Ne biuro vieta, o jo turinys yra svarbiausias.
–Kas rūpinsis jūsų verslu jums dirbant Seime?
–Mūsų šeimos verslu rūpinsis mano žmona. Jai teks ir buitiniai, ir verslo reikalai.
–Ar jau esate pagalvojęs, nuo kurių klausimų Seime turėsite dėl savo verslo interesų nusišalinti balsuojant?
–Kažkokių ypatingų interesų, kuriuos turėčiau deklaruoti ar turėti omeny, neturiu. Neturiu ir ypatingo turto kaip kiti Seimo nariai. Žinoma, jeigu reikės nusišalinti balsuojant, tai nedvejodamas padarysiu.
Ar matote save ministro poste?
–(pauzė) Nesvarsčiau, ar norėčiau – ar galėčiau – būti ministru. Ne dėl to dalyvavau rinkimuose...Bet gyvenime negali žinoti, kas ir kada gali nutikti. Nemėgstu svarstyti, kas būtų, jeigu būtų...
–Kokius Palangai ir visam pajūrio regionui klausimus pirmiausia sieksite spręsti Seime?
–Kaip jau esu minėjęs, mąstau apie valstybės tikslinę paramą – visai kitokią, nei dabar – tokioms labai demografiniu ir socialiniu bei ekonominiu požiūriu besivystančioms vietovėms kaip Palanga arba Klaipėdos priemiesčiai. Dabar valstybės parama yra labiau skirstoma pagal ne itin man priimtinus dalykus – net pagal asmenines pažintis, įtaką, partinius dalykus. Kaip aš vadinu – pagal „postalinius“ dalykus. Tai – ydinga.
Kaip pastebėjau savo rinkimų kampanijos metu, pavyzdžiui, Slengiuose ar Vydmantuose trūksta dėmesio jų elementariai infrastruktūrai. Nėra pakankamai mokyklų ir darželių, susisiekimo tinklas nėra tinkamai įvertintas pagal faktines demografines-ekonomines tendencijas.
Palangos atveju, žinoma, yra labai svarbu aiškesnė Statybų įstatymo reglamentacija. Nors prokuratūra pasakė, kad nematė pažeidimų „dušinių“ statybose, man teisė ir teisingumas yra skirtingos sąvokos. Pasakyti, kad statybos – teisėtos, nepakanka. Jos turi būti ir teisingos – nepiktinti žmonių, visuomenės, kad būtų išvengta dviprasmybių.
Seime ketinu siekti ir kitokio, palankesnio valstybės finansavimo keturiems šalies kurortams, taip pat ir Palangai. Turiu omeny, kad jiems galėtų tekti didesnė pridėtinės vertės mokesčio dalis. Jokiu būdu kurortiniai miestai negali būti maldautojai, nes jie reprezentuoja šalį, kuria sveikatinimo ir turizmo produktus.
Ar jums teko bendrauti su Ingrida Šimonyte, būsima premjere? Kaip ją apibūdinate?
–Ingrida Šimonytė man – profesionalas iš didžiosios raidės. Ji puikiai supranta ekonomiką ir finansus. Kita vertus, ji – labai paprasta, dėmesinga, galinti rasti kalbą su, ko gero, kiekvienu asmeniu. Be kita ko, ji turi humoro jausmą. Ji neabejotinai yra valstybininkė.
–Ką pasakytumėte tiems, kurie teigia, kad be asmeninės Šarūno Vaitkaus pagalbos ir paramos visos rinkimų kampanijos metu nebūtumėte laimėjęs Seimo nario mandato?
–Kalbant apie Šarūno Vaitkaus paramą ir palaikymą, ji, be abejo, man buvo labai svarbi, ženkli ir pastebima. Bet kaip parodė balsavimai Klaipėdos rajono rinkimų apylinkėse, man ir klaipėdiečiai buvo labai palankūs. Tiesa pasakius, tas jų palaikymas buvo labai vienodas ar panašus kaip ir Palangos apylinkėse. Tad Šarūnui Vaitkui manęs tempti „už ausų“ į viršų, į pergalę nereikėjo.


PS. Mindaugui Skritulskui praėjęs trečiadienis, lapkričio 4-oji, buvo paskutinė darbo Palangos miesto savivaldybės Taryboje diena. M. Skritulskas ta proga paliko tokį įrašą savo Facebook paskyroje:
„Šiandien man yra ypatinga diena – mano nepertraukiamo darbo miesto Taryboje paskutinė diena. Jausmai dvejopi: vienok atsiveria platesni horizontai atstovauti savo bendruomenei nacionalinės politikos lygmenyje, kita vertus, man šie 20 metų buvo neįkainojama patirtis ir garbė atstovauti palangiškius sprendžiant miesto problemas. Malonu prisiminti, kad man teko kartu dirbti net su šešiais miesto vadovais, daugybe kolegų tarybos narių bei savivaldybės administracijos darbuotojų. Esu visiems labai dėkingas už bendrą darbą sprendžiant įvairias problemas, kuriant miesto ateitį. Linkęs manyti, kad per šiuos metus man pavyko rasti bendrą kalbą su dauguma iš Jūsų. Jei kas buvo ne taip, prašau man atleisti.
Žinoma, aš neišvykstu kažkur anapus, visa širdimi lieku čia, savo gimtojoje Palangoje. Šiandien esu tam, kad dar su didesnėmis galimybėmis galėčiau prisidėti kuriant mūsų visų ateitį. Lieku atviras be išimties visiems - neskirstau Tarybos narių į poziciją, ar opoziciją. Tad kviečiu visus: Tarybos narius, savivaldybės administracijos darbuotojus, miesto gyventojus teikti geras idėjas, įvairius pasiūlymus, kuriuos būtų galima kartu įgyvendinti, idant mūsų miestas ir toliau gražėtų, kad juo mes galėtume didžiuotis!"

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ne gerokai dėl koronaviruso pandemijos aptalžyta ekonomika, ne, anot Seimo nario, „sunkiai sveiku protu suvokiami viešo gyvenimo suvaržymai“, o Lietuvos lyderystė Europos Sąjungoje perteklinių mirčių statistika – jų per dvejus metus, pasak Dainiaus Kepenio, būta arti 15 tūkstančių yra pati baisiausia COVID pandemijos pasekmė šalyje.


Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) spalio 6 dieną neskundžiama nutartimi panaikino šių metų gegužės 8 dienos Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimą, kad Aleksandras Jokūbauskas, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, atstovaudamas fiziniam asmeniui kaip advokatas, pažeidė iki 2019 metų pabaigos galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo...


Spalio 25 d. visoje šalyje, ir Palangoje, vyko rinkimų į Seimą antrasis turas. Vienmandatinėje Mėguvos rinkimų apygardoje, į kurią įeina visa Palanga, varžėsi Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatas Mindaugas Skritulskas ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) kandidatas Romandas Žiubrys. Paaiškėjo, kad mandatą į Seimą laimėjo...


Praėjusį sekmadienį, spalio 25 d., visoje šalyje, ir Palangoje, vyko rinkimų į Seimą antrasis turas. Vienmandatinėje Mėguvos rinkimų apygardoje, į kurią įeina visa Palanga, varžėsi Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatas Mindaugas Skritulskas ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) kandidatas Romandas Žiubrys. Paaiškėjo, kad mandatą...


Praėjusią savaitę Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje buvo svarstomas klausimas dėl Palangiškio kortelės. Palangiškiams tai – naujiena, tačiau, kaip juokavo „Palangos tilto“ pašnekovai, dviračio išradinėti nereikėjo – tokia kortele naudojasi kiti miestai jau keletą metų.


Tešlagalvių juokai policiją sukėlė ne ant kojų, bet ant ausų

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2014 01 09 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Šią savaitę Palangą sudrebino seniai begirdėtas įvykis – kažkokie apsvaigę pašlemėkai iš Vilniaus paskambino Bendrojo pagalbos centro telefonu ir pranešė, kad kurorte esą yra užminuoti du visuomeninės paskirties pastatai.


Atviru laišku į Jus kreipiasi Šventosios gyventojas, miestelio bendruomenės narys Domininkas Jurevičius.


Naujasis UAB „Palangos vandenys“ direktorius Virgilijus Beržanskis per beveik du mėnesius naujose pareigose jau spėjo „apšilti“ ir yra pasiryžęs atsiraitoti rankoves nelengvam darbui – tempti viršun į skolas smengančią kurorto vandens tiekėją – UAB „Palangos vandenis“. Pernai įmonės nuostoliai buvo 288 tūkstančiai litų....


„Tik neklauskite manęs, kur yra Neringa Venckienė“, – šyptelėjo į tradicinį „Palangos tilto“ antradienio kavos rytmetį atvykęs Seimo narys Pranas Žeimys, šių eilučių autoriui paraginus į redakciją gausiai susirinkusius palangiškius užduoti svečiui klausimų. Konservatorius išties išlaikė egzaminą – atsakinėjo...


Palangiškis Vincas Nesteckis, daugeliui žinomas kaip reabilitacijos ir poilsio centro „Pušynas“  direktorius, tik ką grįžo iš Pietų Afrikos Respublikos, kur vyksta futbolo fiesta – pasaulio futbolo čempionatas. Nors futbolo aistruolis Durbane, šios šalies mieste, esančiame apie keturis šimtus kilometrų nuo sostinės Johanesburgo, stebėjo vos vienerias rungtynes, namo grįžo pilnas...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius