Redakcijos kavaryčio svečias P. Žeimys: „Tik neklauskite manęs, kur yra N. Venckienė...“

Linas JEGELEVIČIUS, 2013-05-02
Peržiūrėta
1450
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Redakcijos kavaryčio svečias P. Žeimys: „Tik neklauskite manęs, kur yra N. Venckienė...“

„Tik neklauskite manęs, kur yra Neringa Venckienė“, – šyptelėjo į tradicinį „Palangos tilto“ antradienio kavos rytmetį atvykęs Seimo narys Pranas Žeimys, šių eilučių autoriui paraginus į redakciją gausiai susirinkusius palangiškius užduoti svečiui klausimų. Konservatorius išties išlaikė egzaminą – atsakinėjo dalykiškai, lakoniškai, su būdingu jam humoru ir išmanymu. Į susitikimą redakcijoje atėjusiems palangiškiams labiau rūpėjo rasti atsakymus į „ūkinius“ klausimus, išsakyti savo skaudulius ar pabarti valdžią, nei daugiau sužinoti apie Seimo nario tiesioginį darbą –įstatymų leidybą.

Teritorijų planavimas turi vykti paprasčiau
Pasisukus pokalbiui apie skandalingąją Seimo narę, Vilimiškės seniūnaitis Jonas Jukna teigė, kad „niekur – nei Vilniuje, nei kitur“ nėra pasitikėjimo teisėsauga, ypač po Garliavos ir N. Venckienės istorijos.
P. Žeimys sakė, kad šalies Konstitucija ir kiti įstatymai Seimui suteikia pakankamai gerą teisėsaugos institucijų kontrolės mechanizmą, bet sutiko, kad jo tobulinimui „nėra ribų“.
Irena Neniškytė teiravosi Seimo nario nuomonės dėl teritorijų planavimo įstatymo pakeitimų projekto. Jis numato, kad ateityje, planuojant teritorijas, bus vadovaujamasi bendraisiais planais – nereikės kiekvienu atveju rengti sklypo detaliojo plano kaip dabar.
„Manau, kad įstatymo pataisos bus priimtos ne anksčiau kaip rudens sesijoje. Jau praėjusios kadencijos Vyriausybė, siekdama, kad teritorijų planavimo procesas būtų paprastesnis ir greitesnis, buvo parengusi ir Seimui svarstyti įteikusi teritorijų planavimo įstatymo pakeitimo projektą, bet jis, deja, „gulė“ į stalčių. Esu už liberalesnę teritorijų planavimo tvarką. Kad viskas būtų paprasčiau ir greičiau“, – sakė P. Žeimys.
Diskusijai redakcijoje pakrypus apie Seimo narių galias, didelį įstatymų leidybos krūvį, buvęs konservatorius meras pastebėjo, kad „stambesni dalykai“, pavyzdžiui, kaip atliekų tvarkymas, nepraslenka be prezidentūros dėmesio.
„Vadinasi, pats procesas, svarstymas ir įstatymo priėmimas labiau užtrunka. Kalbant apie atliekų tvarkymą, prezidentė aiškiai pasisakė prieš Seimo poziciją – tvirtino, kad ji griauna Europos Sąjungos politiką dėl atliekų. Teko mums įsiklausyti“, – sakė parlamentaras.
I. Neniškytei pastebėjus, kad daug palangiškių gyvena sodų bendrijoje „Pavėsis“, o Aplinkos ministerija neva ketina drausti statyti namus sodų bendrijose, klausė, kokia dėl to yra Seimo nario nuomonė.
P. Žeimys prisipažino apie tokią ministerijos iniciatyvą nėra girdėjęs. Jis pastebėjo, kad „Pavėsio“ sodų bendrijoje beveik pusė sklypų yra „užstatyti“.

Skatino gyventojus
burtis į bendruomenes

„Palangos santarvės“ pirmininkė Daiva Delkontaitė pastebėjo įstatymų spragas dėl„bromų“ – praėjimų – apmokestinimo.
P. Žeimys sutiko, kad yra taisytinų dalykų ir siūlė patiems gyventojams „apsispręsti“ dėl metodikos ir teikti jos pataisas Valstybei – Kainų ir energetikos kontrolės komisijai.
D. Delkontaitė pastebėjo, kad daugelis gyventojų apie tokią galimybę net nežino.
Miesto bendruomenės aktyvistas Donatas Žuolys atkreipė Seimo nario dėmesį į nelogišką „gyvatukų“ apmokestinimo tvarką.
P. Žeimys paskatino vietos bendruomenes aktyviau veikti ir reikšti savo poziciją visais gyvenimo klausimais.
„Reikia siekti, kad žmonės kuo labiau ir aktyviau jungtųsi į bendruomenes. Pagal interesus, gyvenamąją vietą, kitus kriterijus. Mano žiniomis, tik trys iš septynių seniūnaičių Palangoje yra aktyvūs (redakcijos „kavarytyje“ dalyvavo Vilimiškės seniūnaitis J. Jukna ir Šventosios seniūnaitis Ramutis Šeštokas – aut.). Ir savivaldybėms, ir Seimui reikėtų mąstyti, kaip labiau padėti vietos bendruomenėms ir jų iniciatyvoms“, – sakė P. Žeimys.
Pašnekesiui pakrypus apie politiką, paklaustas nuomonės dėl tiesioginių mero rinkimų įteisinimo jau šioje kadencijoje, P. Žeimys sakė, kad jis tokios idėjos nepalaikąs.
„Gerai, rinkėjai pasitikės ir išrinks, bet koks bus tokio mero statusas? Ar jis bus, Palangos miesto savivaldybės Tarybos atveju, 22-as Tarybos narys? Ar koks nors vietinis prezidentėlis? Kokios bus jo galios? Kaip administracijos direktoriaus ar kaip... prezidentėlio su dar nepriskirtomis galiomis? Koks bus jo santykis su Tarybos partijomis? Ir kaip bus, jei jis neturės jų palaikymo? Kaip tada tokį merą „apsaugoti?“ Neslėpsiu, kad praėjusioje kadencijoje tuo klausimu balsavau „prieš“. Mano patirtis leidžia daryti išvadas: meras pirmiausia yra lobistas“, – sakė buvęs kurorto meras P. Žeimys.

„Justinai, gal esate prieš Kurhauzo atstatymą?..“

80-metį švenčiantis miesto visuomenininkas Zigmantas Dokšas dėkojo P. Žeimiui už nuveiktus darbus ir brandumą. Padėkos politikas susilaukė ir iš miesto žurnalistikos veterano, rašytojo ir „Palangos tilto“ bendradarbio Gedimino Griškevičiaus.
Nors Seimo narys nesprendžia savivaldybės „ūkinių“ klausimų, kai kurie atėjusieji į redakciją naudojosi galimybe išsakyti jam savo bėdas ar įgelti savivaldybės administracijai.
Pavyzdžiui, Justinas Masalskas atkreipė dėmesį, kad remontuojamojoje Žvejų gatvėje yra daug broko, o ją tvarko neva „neaiški“ įmonė.
Bet su vyresniu partijos kolega nesutiko Tarybos narys, kurorto socialdemokratų skyriaus pirmininkas Danas Paluckas (jis, beje, ir Tarybos Kontrolės komiteto pirmininkas – aut.), kuris susirinkusiuosius patikino, kad į paminėtą gatvę vykęs ir su meru Š. Vaitkumi, ir su savivaldybės administracijos vadovais.
„Man nieko neaiškaus labai nėra... Darbai atliekami pagal projektą... Galbūt broko yra, bet, svarbiausia, kad gatvė bus sutvarkyta“, – sakė D. Paluckas.
P. Žeimys reagavo į J. Masalsko pastabą su jam būdingu kandumu ir humoru: „Justinai, pasakyk, kad nesi prieš investicijas į Palangą, ar ne?.. Pasakyk, kad nesi ne tik prieš miesto gatvių tvarkymą, bet ir prieš Kurhauzo atstatymą, nors nesunkiai galima rasti ir tokių, kurie buvo nusiteikę prieš jį...“

Daugiabučių renovacija „numesta“ ant
savivaldybių sprando

Palangiškė Daina Eimanavičienė teiravosi, ar Aplinkos ministerija nenumato į daugiabučių renovaciją įtraukti ir aplinkos prie daugiabučių sutvarkymą.
„Aplinkos prijungti prie renovacijos neišeis“, – teigė P. Žeimys, pastebėjęs, kad „aplink šią ministeriją yra daug „piarinių“ (viešųjų ryšių – aut.) dalykų.
„Štai, visos savivaldybės suvažiavo į ministeriją pasirašyti daugiabučių renovacijos sutarčių. Pasižiūrėjo savivaldybių aukšti atstovai į jas – ogi, jose visai kiti tekstai, „perdaryti“ paskutinę akimirką. Ir kaip elgtis savivaldybininkams?.. Teko pasirašyti, viliantis, kad renovacija bus įgyvendinta, kaip kalbėta... Bet, atidžiau pasižiūrėjus, akivaizdu, kad visą renovaciją ministerija numetė ant savivaldybių ir jų tarybų pečių“, – žodžio kišenėje neieškojo P. Žeimys.
Miesto bendruomenės aktyvistė Albina Rakauskienė stebėjosi, kodėl, rengiantis renovacijai ir skaičiuojant kvadratūrą, įskaičiuojama į ją tik lauko sienos – o ne visų namo sienų – plotas.
Seimo narys sakė, kad pagal tokią logiką, ko gero, ir pirmojo aukšto gyventojai turėtų būti atleisti nuo daugiabučio namo stogo remonto kaštų.
„Reikia kuo daugiau bendruomeniško požiūrio, sprendžiant tokius kasdieninius klausimus. Tada visiems bus geriau“, – sakė „Palangos tilto“ svečias.

Atviros Seimo nario
durys

Praėjusią savaitę P. Žeimys „Palangos tilto“ redaktorių priėmė ir Seime. Per pokalbį Seimo narys, išrinktas Pajūrio rinkimų vienmandatėje apygardoje, išreiškė nusistebėjimą, kad po premjero Algirdo Butkevičiaus apsilankymo Briuselyje ir susitikimo su Europos Komisijos pirmininku Manueliu Barosso, strateginis dokumentas – Nacionalinė energetikos strategija – „keistai per naktį“  virto nauju dokumentu, ilgu pavadinimu, bet be kertinių žodžių.
„Kas paneigs, kad socialdemokratų ir Vyriausybės lyderis galimai nusilenkė Europos Komisijos pirmininkui, kad nekaišiotų pagalių į ratus Europos Sąjungai kalbantis su Rusija ir, pavyzdžiui, „Gazprom“? Kad Lietuva pradėjo derybas su „Gazprom“, taip pat reikia turėti omeny, svarstant, kodėl strateginis šaliai dokumentas taip pasikeitė“, – klausė P. Žeimys.
Paklaustas apie Tėvynės Sąjungos – Lietuvos Krikščionių demokratų pirmininko rinkimus (žinia, juos vėl laimėjo Andrius Kubilius – aut.), P. Žeimys tvirtino, kad partijai geriausia bus, jei jos lyderiu išliks A. Kubilius.
P. Žeimio nestebina itin didelės kurorto konservatorių simpatijos A. Kubiliui.
„Tiesiog reikia pripažinti, kad, ko gero, nė vienas kitas premjeras tiek daug neskyrė dėmesio ir lėšų Palangai kaip buvęs premjeras A. Kubilius. Žinoma, dėl to didelis nuopelnas tenka ir merui Šarūnui Vaitkui“, – sakė P. Žeimys.

Jūsų komentaras:

Algis 2013-05-06 11:51 ([email protected] / IP: 78.61.51.119)
"Tik neklauskite manęs, kur yra Neringa Venckienė" nu koks štukorius seimūnas, po tokio pasakymo žmogelis nežinai ar čia juoktis ar verkti........

TERITORIJŲ PLANAVIMAS 2013-05-06 05:21 (IP: 195.182.76.59)
Oi, Pranai, Pranai, visiems būtų geriau, jei nekomentuotumėt to, ko nesuprantat...

2013-05-05 20:37 (IP: 109.128.2.43)
zeimiui vaalio

senbuwis 2013-05-05 20:35 (ausra / IP: 109.128.2.43)
geresnio mero nebuwo ir dar ilgai nebus.ZEIMYS MERO ETALONAS

Marš pas "brawo, brawo... 2013-05-05 16:30 (IP: 86.100.60.112)
P.Ž.-kuo greičiau grįžk pas "brawo, brawo"-nes atstovauti nesugebėjai ir nesugebi nei miestui nei valstybei... Nuostolio nebus!..

utelytei 2013-05-05 10:16 (IP: 78.61.104.50)
uteluciu m... susirinkimo vieta - ne prie fontano ...

durnelis 2013-05-04 09:42 (ausra / IP: 109.128.2.43)
SENBUWIS tai PAGYRIMAS, o ne nemoksa SENBUWIS

UTELYTE 2013-05-04 09:30 (ausra / IP: 109.128.2.43)
pasedejau centre prie fontano, tai tokiu PERSONAZU pamaciau, kad viso JABLONSKIO cysto lietuvisko razgoworo neuzktu

hmmm 2013-05-03 17:25 (IP: 78.61.104.50)
O nebuvo slykstu prasyti Venckienes partijos nario palaikymo per rinkimus !!! Bjauruuuuu

to brawo 2013-05-03 17:21 (IP: 78.61.104.50)
kaip tau negeda taip isvadinti palangos gyventojus- nemoksos senbuviai !!! Duosiu tau grazos tavo paties lygiu - is kur utelyte mazulyte atsiradai musu mieste, supranti, utelyte m... ??? Apspjauciau tave pazinusi

aliosa 2013-05-03 16:38 (ausra / IP: 109.128.2.43)
vienintele ZEIMIO kklaida, kad kisasi i tos griuwenos/KUURHAAUZO/ reikalus/jaunas, pasitaisys/

brawo, brawo 2013-05-03 16:26 (ausra / IP: 109.128.2.43)
wienintelis politikas, wertas PALANGOS MERO vardo/ dar iilgai tokio nebus/ sugeba atstovauti PALANGA IR VALSTYBE visuose lygiuose. neklausykit kompleksuotu nemoksu senbuviu,runkeliu, blakiu ,pasalpu noretoju/SEKMES LAUKIAM SUGRIZTANT> TOKIOS INTILIGENCIJOS ZMOGUS MUMS BUTINAS

Gėda P. Ž.! 2013-05-03 13:49 (/ / IP: 86.100.60.112)
Jam, iki Teisininkės p.Gerb. Neringos Venckienės, -toli!;-ne tokiam aiškinti apie žmogiškumą, teisinį nihilizmą, ir kančias jos ir jos artimųjų! Šitas brudas balsavo -prieš Neringą Venckienę!Linkim, nors dalį tos kančios,tokiam (-iems )...Padorūs palangiškiai, pamatę internete, kad šitas, P Ž balsavo -prieš Neringą Venckienę, vad. nužmogėjimu!...

Palangos nelaimė... 2013-05-03 13:41 (/ / IP: 86.100.60.112)
Jau nebenaujiena-"Nė vienas meras nepadarė šitiek blogo palangiškiams, -kaip šitas !..Vien, kad 2pušis ir kelis krūmokšnius -pavertė VALSTYBINĖS reikšmės miškais!? ,- kad tik neatgautų savo nuosavos žemelės palangiškiai,..tai ko tikėtis iš tokio(ų)? -Jo sandėris su liūdnai pagarsėjusia uab"Samanėlė", darbais... -Prakeiksmų serijos tebesitęsia ir dar ilgai tęsis...Nuopelnas, -kad triskart pratęsė kapines, bet atrodo, kad dar reiks...Jo juodų darbų sąrašas labai ilgas...Nelaimė Palangai!..ir nereikia lia lia..

Konservams NE 2013-05-03 06:19 (IP: 194.176.60.225)
PŽ tikras politikierius pilsto iš tuščio į kiaurą. O kokiais darbais PŽ gali pasigirti, kad toks mandras su "kandumu ir humoru" kritikuoti kitus? Pasirodo kaip jaunas mėnulis, o kur nauda iš to???

Taip pat skaitykite

Spalio 25 d. visoje šalyje, ir Palangoje, vyko rinkimų į Seimą antrasis turas. Vienmandatinėje Mėguvos rinkimų apygardoje, į kurią įeina visa Palanga, varžėsi Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatas Mindaugas Skritulskas ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) kandidatas Romandas Žiubrys. Paaiškėjo, kad mandatą į Seimą laimėjo...


Tam, kad išliktume jaunatviški ir išvengtume daugybės nepageidaujamų pokyčių, mums reikalingos įvairios medžiagos, o viena iš jų – hialurono rūgštis. Tačiau, ar apie ją žinote iš tiesų viską, kas svarbu? Kviečiame sužinoti atsakymus į svarbiausius klausimus.


Kai į pirmąjį posėdį susirinko 2016–2020 metų kadencijos Seimas, palangiškiams gerai pažįstami jau buvę jo nariai – konservatorius Pranas Žeimys ir liberalsąjūdiečiams mirksinti Jolita Vaickienė, kuriai rinkimai į Seimą pasibaigė nesėkmingai, patylomis jau dėlioja naują gyvenimą kaip privatūs asmenys – be valdžios ir dėmesio. JOKIO dėmesio. „Deja, tokia Prano...


Vakar į „Palangos tilto“ redakciją pristatyti laikraščio skaitytojams savo miesto viziją, jei būsią išrinkti merais, rinkosi tokio iššūkio nepabūgę politikai, kandidatuojantys į Palangos mero postą pirmąkart vyksiančiuose tiesioginiuose rinkimuose. Deja, iš septynių kviestųjų redakcijos duris pravėrė tik trys kandidatai: Centro partijai...


„Tik neklauskite manęs, kur yra Neringa Venckienė“, – šyptelėjo į tradicinį „Palangos tilto“ antradienio kavos rytmetį atvykęs Seimo narys Pranas Žeimys, šių eilučių autoriui paraginus į redakciją gausiai susirinkusius palangiškius užduoti svečiui klausimų. Konservatorius išties išlaikė egzaminą – atsakinėjo...


Antradienio rytą trečiąjį kartą į „Palangos tilto“ redakciją prie puodelio kavos susirinkę mūsų skaitytojai turėjo progą pabendrauti su specialiai į susitikimą iš Kauno atvykusiu Palangos kredito unijos (PKU) valdybos pirmininku Vyteniu Tomkumi bei užduoti jam aktualius klausimus, į kuriuos svečias atsakinėjo visą valandą.


  Seimo rinkimai Pajūrio rinkimų apygardoje visus varžovus surikiavo kai kam galbūt į nelabai tikėtą rikiuotę: pirmasis – Seimo narys Pranas Žeimys (surinko 14,87 proc. balsų) , antra – „darbietė“ Genoveita Krasauskienė (14,60 proc.) , trečia – Liberalų Sąjūdžio atstovė Alina Velykienė (11,94 proc.), ketvirtas – socialdemokratas Danas Paluckas (10,87...


Praėjusį penktadienį „Palangos tilto“ redakcijos darbuotojai darbą pradėjo nuo skambučio policijai – ryte atvykę į redakciją, radome sudaužytą laikraščio reklaminį stendą. Visą vasarą jis niekam iki mūsų laikraštyje praėjusią savaitę pasirodžiusių nepalankių straipsnių apie buvusį ministrą Raimundą Palaitį netrukdė. Chuliganų išpuolis, kurį redakcija...


Nors už lango vasara, ir Seimo posėdžiai nevyksta, įstatymų leidėjai dar nesiturškia pajūryje, o lankosi savo rinkėjų apylinkėse, bendrauja su vietos valdžia. Seimo narys Pranas Žeimys, į Seimą išrinktas Pajūrio rinkimų apygardoje, užėjęs į „Palangos tilto“ redakciją, prisipažino, kad dar neatostogaująs. „Galbūt vėliau“, - sako P. Žeimys, sutikęs...


Seimo narys Pranas Žeimys: būtina kalbėtis

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 16 | Rubrika: Miestas

Kaip „Palangos tiltui“ telefonu apibūdino Vilniuje įvykusią protesto akciją Seimo narys, valdančiajai daugumai astovaujantis Pranas Žeimys, mitingo, kurį organizavo šalies profsąjungos, pradžia buvo tvarkinga ir pakankamai taiki.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius