Skinasi kelią Palangiškio kortelė: dviračio išradinėti nereikėjo

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-11-06
Peržiūrėta
1447
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Skinasi kelią Palangiškio kortelė: dviračio išradinėti nereikėjo

Praėjusią savaitę Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje buvo svarstomas klausimas dėl Palangiškio kortelės. Palangiškiams tai – naujiena, tačiau, kaip juokavo „Palangos tilto“ pašnekovai, dviračio išradinėti nereikėjo – tokia kortele naudojasi kiti miestai jau keletą metų.

Nuo kitų metų
Kaip aiškinama sprendimo projekte, Palangiškio kortelė bus skiriama nuolatiniams gyventojams, deklaravusiems gyvenamąją vietą Palangos mieste. Ji suteiks teisę gauti specialius pasiūlymus ir nuolaidas specialioms prekėms, paslaugoms, renginiams ir kt. tose vietose, kur bus užklijuotas specialus Palangiškio kortelės lipdukas.
Kortelė palangiškiui atsieis vieną eurą. Kortelė bus išduodama nuo 2018 metų.
Kaip pagalvota apie tokią miestelėnams skirtą kortelę? Aiškinama, jog atsižvelgta į kitų miestų patirtį ir nuspręsta, jog Palangoje taip pat tikslinga teikti platesnį nuolaidų spektrą, ne tik parkavimui.
Paskaičiuota, jog tikėtina, kad kortele pirmaisiais metais pasinaudotų apie 4000 gyventojų.
Kai kortelės išdavimo ir tvarkos aprašui pritarta, bus kviečiamos visos kurorto įmonės, įstaigos bei organizacijos suteikti nuolaidas prekėms ir paslaugoms, kurias pirks kortelę turintys palangiškiai.
Projekto rengėjų nuomone, taip verslo įmonėms suteikiama galimybė parodyti savo socialinę atsakomybę, prisidėti prie Savivaldybės gyventojų poreikių, gyvenimo kokybės gerinimo ir pasitenkinimo gyvenant Palangoje. Skelbiama, jog nuolaidas palangiškiams teiktų ir Savivaldybės įstaigos.

Skirtinguose miestuose – skirtingos kortelės
Kaip papasakojo Ekonominės plėtros skyriaus rinkodaros specialistė Aušra Šikšnienė, miesto gyventojo korteles (kartu su transporto teikimo paslaugomis) turi Vilniaus, Kauno, Klaipėdos savivaldybės.
„Tačiau tai yra sudėtingos technologiškai apimančios mokėjimus lustinės kortelės. Vilnius, Kaunas ir Klaipėda dar turi atskirai nuolaidų korteles turistams (pvz. Vilnius citycard), galiojančias nuo 24 iki 72 val. ir duodančias nuolaidas įvairiems turistams aktualiems produktams ir paslaugoms, tačiau jų kainos yra gana aukštos. Birštono savivaldybė turi patvirtinusi tik laminuotą su gyventojų nuotraukomis Birštoniečio kortelę. Alytaus savivaldybė turi „Alytus – viena šeima“ nuolaidų korteles, kurios skiriamos tik gausioms šeimoms ir šiuo metu savivaldybė svarsto galimybę gaminti atskiras nuolaidų korteles senjorams. Šiemet Varėnos rajone taip pat planuojama įgyvendinti panašią nuolaidų sistemą kaip ir Alytuje“, – apie kituose miestuose veikiančias korteles papasakojo specialistė.
Kaip pasvarstė Palangos miesto mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas, naujai dviračio išradinėti nereikėjo, tokiomis kortelėmis naudojasi jau keletas miestų, kai kurie jų net keletą metų.
„Taikomos nuolaidos labiau reikalingos socialiai remtiniems žmonėms, norisi, kad jie galėtų sau daugiau leisti. Tiems, kurie geriau gyvena, galbūt toji kortelė niekuo ir nenustebins, jiems gyvenimo nepakeis, tačiau tiems, kurie negali daug ko sau leisti, gali pagelbėti. Žmonės gaus lengvatą apsilankyti muziejuose. Bet, žinoma, nereikia pamiršti, jog nuėjus į bet kurį prabangiausią restoraną, jokios nuolaidos ten niekas neduos“, – svarstė vicemeras.

Kaip veikia šios kortelės
Taigi, kaip veikia, pavyzdžiui, Vilniečio kortelė. Kaip paaiškėjo, kortelę galima papildyti papildoma norima pinigų suma ir (arba) pasirinktais viešojo transporto bilietais. Turint galiojantį bilietą, pažymėtą kortelėje, galima iš vienos transporto priemonės į kitą persėsti nemokamai ir neribotai.
Kortelėje esančius pinigus galima panaudoti perkant 30 arba 60 minučių bilietą sostinės viešajame transporte. Jeigu kortelė bus papildyta elektroniniu bilietu, palietus komposterį pasigirs garsinis signalas ir komposterio ekrane atsiras informacija apie bilieto tipą, jo galiojimo trukmę. Tai reiškia, kad bilietas pažymėtas (aktyvintas). Ji patogi tuo, kad gali būti pildoma tiek pinigų suma, tiek kelionės viešuoju transportu bilietais; pažymėjus bet kurį kortelėje esantį bilietą, jo galiojimo metu galima persėsti iš vienos transporto priemonės į kitą nemokamai ir neribotai; pigesni bilietai.
O štai Alytaus nuolaidų kortelės orientuotos į gausias šeimas, kurioms norima palengvinti gyvenimą. Kortelė ėmė veikti prieš dvejus metus ir iki šių metų rugpjūčio mėnesio jų buvo išdalinta 270 šeimų. Nuolaidų kortelė „Alytus – viena šeima“ skirta šeimoms, auginančioms tris ir daugiau vaikų. Kortelė suteikiama vieneriems metams, tačiau metai iš metų galima ją pratęsti, kol šeimos vaikams sueis 18 metų ir toliau, kol jaunuoliai mokysis mokykloje arba studijuos iki 26 metų amžiaus.
Šių metų pradžioje ėmė veikti ir Birštoniečio kortelė. Su šia kortele miesto gyventojai turi galimybę gauti nuolaidas Birštono paslaugų įmonėse, sanatorijose, restoranuose ir kavinėse. Nuo kovo 1 d. nuolaidos pradėtos administruoti taikant globalią internetinę platformą. Kaip skelbiama Birštono savivaldybės internetiniame puslapyje, kortelės tikslas – paskatinti Birštone gyvenančius, čia gyvenamą vietą deklaravusius, žmones dažniau naudotis kurorte teikiamomis paslaugomis, pirmiems išbandyti naujoves, apsilankyti maitinimo, skirtingų paslaugų įmonėse.
Kaip pastebėta, ne visi miestelio gyventojai sau gali leisti pramogauti kurortinėmis kainomis. Ne paslaptis, kad, esant dideliems turistų srautams, kai kuriose verslo įstaigose kainos yra didesnės nei kituose miestuose. „Norėtųsi, kad kurorto gyventojai kiek pigiau galėtų pasilepinti ir dažniau apsilankyti sanatorijose, išbandyti procedūras, skanauti desertus ar pakviesti savo artimuosius į specialiai jiems suorganizuotą renginį. Todėl ir kilo mintis sukurti „Birštoniečio kortelę“, kuri suteiktų specialias nuolaidas vietiniams gyventojams“, – skelbiama.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Iki balandžio 30 dienos Palangos savivaldybės administracijos antrojo ir trečiojo aukšto fojė veiks žinomo palangiškio dailininko, poeto ir kolekcininko Vytauto Kuso paroda „Spalvų virpesiai“.


Nuolaidos palangiškio kortelės turėtojams spalį


Palangos miesto savivaldybės bendradarbiavimo ir socialinės iniciatyvos projektas „Palangiškio kortelė“ šiais metais tapo „Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų“ nacionalinės atrankos nugalėtoju „Atsakingo verslo“ kategorijoje. Šią atranką vykdė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos paskirti šių apdovanojimų nacionaliniai...


Kai buvo priimtas sprendimas kurti Palangiškio kortelės lojalumo programą, žinoma, visi vylėsi, kad kortelė palangiškius sudomins ir jie mielai ja naudosis, bet kad ji sulauks tokio gyventojų dėmesio, niekas nesitikėjo. Palangos miesto savivaldybės administracijos specialistai vos spėja priiminėti prašymus jai gauti – nuo sausio 15 dienos gauta beveik 2000...


Tai, kad Palangiškio kortelė žmonėms yra reikalinga, jie patys tą įrodė, užplūdę Palangos miesto savivaldybę ir Turizmo informacijos centrą su prašymais ją gauti. Iki šios dienos sulaukta jau bemaž 1000 prašymų.


Praėjusią savaitę Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje buvo svarstomas klausimas dėl Palangiškio kortelės. Palangiškiams tai – naujiena, tačiau, kaip juokavo „Palangos tilto“ pašnekovai, dviračio išradinėti nereikėjo – tokia kortele naudojasi kiti miestai jau keletą metų.


Lapkričio 4-ąją Palangos moksleivių klube vyko rinkimai į aštuntąjį Lietuvos mokinių parlamentą, II-asis turas vyko Palangos mieste. Lietuvos mokinių parlamento rinkimuose dalyvavo du kandidatai:


Esu prisiekusi dviračių mėgėja, tad, ko gero, nėra geresnio būdo išbandyti save, kaip sėsti ant dviračio ir pasipustyti padus į Klaipėdą. Taip ir padariau. Čia – mano įspūdžiai.   35  kilometrų kelionė „Vis tiek turi baigtis kada tas takas“, – galvoju sau. Baigėsi. Už maždaug 35 kilometrų.  Po daugiau nei valandos jau nukabinus...


Asmens tapatybės kortelė yra pagrindinis Lietuvos Respublikos piliečio asmens dokumentas, patvirtinantis jo asmens tapatybę ir pilietybę bei skirtas naudoti Lietuvos Respublikoje. Su šiuo dokumentu mūsų šalies piliečiai  gali vykti į užsienio valstybes su kuriomis yra sudarytos atitinkamos tarptautinės sutartys ar susitarimai. 


„Naglis-Adakris“ skinasi kelią

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 03 24 | Rubrika: Kultūra

Pernai startavusi ir tapusi vicečempione antroje pagal stiprumą Nacionalinėje krepšinio lygoje, Palangos krepšinio komanda „Naglis-Adakris“ lyg riešutus triuškina varžovus ir šiemet, stengdamasi išlaikyti pozicijas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius