„Ąžuoliuko“ vaikučiai pažino gamtą ir mokėsi kaip su ja elgtis

Palangos tiltas, 2015-12-14
Peržiūrėta
2107
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Ąžuoliuko“ vaikučiai pažino gamtą ir mokėsi kaip su ja elgtis

Palangos lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“ įsikūręs netoli Birutės parko, vykdė projektą „Medžiai - šalia mūsų“. Šio projekto tikslas – plėtoti vaiko poreikį pažinti aplinkinį pasaulį, pratinant jame atitinkamai elgtis ir vertinti visa, kas jį supa.
Daug laiko buvo skiriama stebėjimams, tyrinėjimams, vaikų pokalbiams apie medžius, jų įvairovę, paskirtį, naudą žmogui įvairiais metų laikais.
„Ąžuoliuko“ auklėtinių išvykos prasidėjo rugsėjį – mažieji lankėsi unikaliame didžiausiame Europoje 16 ha, Meistro iš Japonijos kuriamame japoniškame sode su tūkstančiu bonsai medelių kolekcija.
Tęsdami projekto vykdymą, spalį ,,ąžuoliukiečiai“ vyko į Kretingos miškų urėdijos sodmenų medelyną. Ten norėjome parodyti vaikams kaip sodinami, auginami medžiai, kaip jie laikomi žiemą, iš ko atsiranda medelio daigelis ir kaip jį sodina į lysvę, kaip rudenį jį išrauna. Labai vaikams patiko stebėti laukuose dirbančią techniką, medelyno darbuotojų darbą. Medelyno meistras Ramūnas Kaubrys aprodė medžių daigelių sodinimo, rovimo mašinas bei šaldytuvą, kuriame per žiemą laikomi sodinukai, papasakojo padavimą apie maumedį, kurio šakose laumės savo vaikus supa.
Kretingos medelyne lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ vaikai ir pedagogai už gautas iš projekto lėšas nukeliavo į medelyną, sužinojo daug įdomybių apie medžius, nusipirko sodinukų gyvatvorei ir net dar gavo dovanų.
Grįžtant iš medelyno aplankėme Baltų Mitologijos parką, stebėjome mitinių deivių ir dievų medines skulptūras, papramogavo ant neįprastų iš medžio pagamintų įrenginių, atkreipdami dėmesį, kiek daug visko galima pagaminti iš medžio. Vaikai stebėjosi, kaip žmonės gali sukurti tokias dideles skulptūras. Ir dalis vaikų prisiminė kaip jie lankėsi Palangos miesto viešojoje bibliotekoje, G. Venckaus drožybos parodoje.
Projekto metu buvo siekiama naudoti kuo įvairesnes aplinkos pažinimo formas, ne tik tyrinėjimus, analizavimus, stebėjimus bei ir inovatyvias pažinimo formas. Viena tokių tai mobilusis planetariumas, kuriame sferinės projekcinės sistemos pagalba viso kupolo viduje išgaunami unikalūs ir neregėti  vaizdai. 
Į projekto vykdymą įsijungė ir šeimos. Tėveliai pasivaikščiojimų metu su vaikais rinko gamtinę medžiagą, lapus, kūrė darbelius ir dalyvavo įstaigos organizuotoje parodoje ,,Lapų žaismas“, lauke kūrė žemės meno kompozicijas, panaudodami medžių sėklas, kankorėžius.
Įgytą išmintį apie medžius vyresniųjų grupių vaikai perteikė tėveliams rudeninių pramogų metu. Jose atsispindėjo senovės išmintis, orų pastebėjimai, smulkioji tautosaka, buvo dainuojamos dainos, sprendžiamos loginės užduotys apie stebėtus medžius, pristatytos vaikų sukurtos knygelės. Grupių pedagogai stengėsi, kuo išradingiau organizuoti pramogas: priešmokyklinukai vedė ,,vakaro“ ratą - ,,Einam miško takeliu“ į kurį įjungė visus tėvelius ir mamytes. Tą vakarą visi susikaupę klausėsi pasakų, padavimų apie šermukšnį ir ievą. Vyresniosios ,,Žiogelių“ grupės vaikai su tėveliais keliavo po mišką, rado daug stotelių, kuriose turėjo įveikti įdomias užduotis, pasekti legendą apie ąžuolą. ,,Bitučių“ organizuotoje veikloje pedagogai sudarė keturias komandas iš jų: dvi tėvelių ir dvi vaikų. Vaikai, tėveliai porino apie liepą - grožio ir sveikatos medį. Savo išmonę parodė ir ,,Vėžliukų“ grupės vaikai ir pedagogai – pristatė knygą apie berželį, o`. Viltės tėvelis, net pora eilėraščių sukūrė apie stebėtą medį. Pramogų metu vaikai ir tėveliai ne tik pasakojo apie medžių ypatumus, medžio dovanas, sekė pasakas, dainavo, rūšiavo sėklas, bet ir dalyvavo sportinėse estafetėse.
Projekto pėdsakai liks ir darželio teritorijoje. Medinės lentelės žyminčios medžių pavadinimus, padės ne tik vaikams, bet tėvams sužinoti koks medis ar gyvatvorė puošia darželio teritoriją.
Dalyvavimas projekte „Medžiai - šalia mūsų“ tikrai praplėtė vaikų akiratį, leido plėtoti vaikų pažintines galias, formuoti aplinkosaugines bei vertybines nuostatas, mokytis ir pažinti vaikams priimtinu ir įdomiu būdu. Visi pamatė ir įsitikino, kad darbas projektinėje veikloje kelia motyvaciją, norą kuo daugiau sužinoti ir išbandyti, skatina vaikų kūrybiškumą. Projektinė veikla ne vienadienis darbas, renginys ar šventė, o ilgas, nuoseklus ir tuo pačiu spontaniškas, įdomus ir kupinas kūrybinių ieškojimų procesas.

Lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ auklėtojos
M. Valantinienė ir A. Pališaitienė
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Visame pasaulyje plinta „suverenų“ judėjimai. Jiems priklausantys asmenys atsisako pilietinių pareigų, nepaiso visuomenės normų, taisyklių, konfliktuoja su valstybinėmis ir privačiomis institucijomis, atsisako valstybės dokumentų. 


Apsipirkimas yra kiekvieno kasdienybės dalis, tačiau dažnai impulsyvumas ir noras pagerinti gyvenimo kokybę priverčia išleisti daugiau nei planuota. Tai gana dažnas reiškinys, tačiau yra keletas patarimų, kaip išvengti impulsyvių pirkinių ir apsipirkti racionaliai. Šiame straipsnyje aptarsime geriausias praktikas, kurios padės kaskart apsipirkti efektyviai ir pagal planą.


Rezervacijos vasarai apgyvendinimo vietose tiek pajūryje, tiek sodybose visoje Lietuvoje pildosi.


Nereikia ir sakyti, kad rankinė yra vienas svarbiausių moteriškų įvaizdžių elementų. Belieka tik pridurti, kad kiekviena mergina bei moteris nori, kad jos mėgstama rankinė tarnautų kuo ilgiau. Yra daug kriterijų, kurie lemia, kaip ilgai tarnaus rankinė, tačiau dėmesį verta atkreipti į tai, kad viskas bus kur kas paprasčiau, jei ir pačios laikysitės tam tikrų patarimų. Taigi, kaip elgtis, kad...


Palangos lopšelis darželio „Sigutė“ vaikučiai birželio 1-ąją, „Vaikų gynimo dieną“, pasitiko aktyviai sportuodami lauke.


Aktyviausias ir smalsiausias pajūrio jaunimas bei vaikai rudens pabaigtuves ir visą gruodžio mėnesį praleido turiningai, dalyvaudami verslo ir lyderystės akademijos „In corpore“ organizuotame projekte „Kuriu ir dalinuosi“, kurio metu atskleidė savo kūrybinius gebėjimus, mokėsi bendrauti, žaidė, šoko ir ruošė dovanas brangiausiems žmonėms.


Kasmet spalio 4-ąją pažymime Pasaulinę gyvūnų dieną – Palangos lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“ yra ekologinės krypties ikimokyklinė įstaiga. Tad mūsų tikslas – mokyti mažuosius pažinti, tyrinėti, saugoti gamtą, suteikti žinių apie supančią aplinką, gyvūnų globą ir priežiūrą.


Palangiškis Vytautas Liakas nepabūgo ilgos varginančios piligriminės, tačiau itin prasmingos kelionės, trukusios 24 dienas, ir nukeliavo su bičiuliu 800 kilometrų iki Ispanijos ir per visą šią šalį. Vytautui ištvermės netrūksta, jis mokosi Lietuvos karo akademijoje, tai daug apie jauną vyrą pasako. O šiuo piligriminio žygio keliu, pasak istorinių...


Palangos lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“ įsikūręs netoli Birutės parko, vykdė projektą „Medžiai - šalia mūsų“. Šio projekto tikslas – plėtoti vaiko poreikį pažinti aplinkinį pasaulį, pratinant jame atitinkamai elgtis ir vertinti visa, kas jį supa.  


„Ąžuoliuko“ vaikai aktyviai saugo gamtą

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 05 04 | Rubrika: Miestas

Lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ praėjusį trečiadienį buvo atkreiptas dėmesys į propaguojamą ekologinę kryptį. Susirinkusios pedagogės išgirdo apie „Ąžuoliuko“ auklėtojų vykdomus projektus, turėjo progą apžiūrėti vaikų sukurtą parodėlę, sužinojo, kaip ši vertybė perteikiama vaikams, kurie savo ruožtu spektakliu pademonstravo, kaip jiems svarbu saugoti gamtą, kuria taip mielai džiaugiasi.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius