Baigtos apartamentų „Viešnagė“ statybos Palangoje: buvusi Seimo poilsinė paversta oaze pušyne

Palangos tiltas, 2023-10-30
Peržiūrėta
5702
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pabaigtos poilsio apartamentų komplekso „Viešnagė“ statybos
Pabaigtos poilsio apartamentų komplekso „Viešnagė“ statybos

Buvusios Seimo poilsinės teritorijoje Palangoje baigtas statyti poilsio apartamentų kompleksas „Viešnagė“, atsiėjęs 17 mln. eurų investicijų ir įvertintas kaip geriausias Lietuvos ateities projektas, teigiama pranešime žiniasklaidai.

Apleistą buvusią Seimo poilsinę „Viešnagė“ bendrovė „Hanika“, priklausanti „Lumont“ įmonių grupei, įsigijo 2018 m. Dabar „Viešnagės“ kompleksą sudaro keturi pušyne integruoti trijų aukštų pastatai, kuriuose įrengti 39 apartamentai. 

Vykdant statybos darbus 1,1 hektaro sklype vystytojams pavyko išsaugoti visas jame augusias 200 pušis, dar papildomai pasodinta trisdešimt 6 metrų aukščio pušų bei daugybė kitų įvairių augalų. Iš viso į apželdinimą investuota 700 tūkst. eurų.

Išsaugotas ir išplėstas pušynas

Pasak Eglės Gorelienės, bendrovės „Hanika“ vadovės, objektas buvo projektuojamas itin jautrioje Palangos miesto zonoje – senamiestyje, kuriam unikalumo suteikia jį supanti žaluma bei kelių minučių atstumas iki jūros.

„Ilgaamžio pušyno išsaugojimas buvo esminis prioritetas, rengiant projektą. Kompleksas todėl ir buvo išskaidytas į keturis atskirus pastatus, kad šie įsilietų į laisvas nuo apželdinimo zonas“, – sako E. Gorelienė.

Pasak jos, visa nedidelio tūrio atskirų pastatų architektūrinė idėja gimė apibrėžiant apie kiekvieną saugotiną medį 5 metrų spindulį ir užstatant tik laisvas nuo želdinių vietas taip, kad užtikrintų maksimalų privatumą visiems apartamentams.

„Atlikdami apželdinimo darbus, sklype pasodinome daugybę įvairiausių augalų, tarp jų – ir trisdešimt naujų pušų. Įdiegėme modernią laistymo sistemą, kuri užtikrina, jog visi pasodinti augalai lengvai prigytų. Siekdami dar labiau integruoti pastatus į juos supančią gamtą, apželdinome ir namų balkonus, kuriuose įrengėme kapiliarinę laistymo sistemą“, – sako „Hanika“ vadovė.

Kelia kokybės kartelę 

„Viešnagės“ poilsio apartamentų kompleksą projektavo žinomas pajūrio architektas Donatas Rakauskas, daugelio išskirtinių objektų Palangoje autorius, konkurse „Už darnią plėtrą“ įvertintas už kūrybingumą darniai integruojant objektus į gamtinę aplinką.

„Ilgaamžei gamtai reikia ilgaamžių sprendimų, todėl statant „Viešnagė“ kompleksą buvo panaudotos šiuo metu pasaulyje tvariausios ir geriausios medžiagos, kurios sukuria sinergiją su pastatus supančiomis pušimis“, – sako D. Rakauskas.

Statybose naudotos rankų darbo daniškos deginto molio plytos, kurių tas pats tipas ir spalva buvo naudojamas Kopenhagos Karališkosios koncertų salės fasadui, ar patinuota žalvario skarda, kurią galima išvysti ant daugelio garsių pasaulio objektų fasadų. Taip pat vis dar retai pastatų statyboje sutinkamas, pagal specialią technologiją gamykloje liejamas „ypatingai tvirtas betonas“, pasižymintis išskirtiniu ilgaamžiškumu bei patvarumu.

Visi apartamentai turi apželdintus balkonus arba terasas, kurių dydis siekia iki 44 kv. metrų. 

Pastatuose įrengta pažangiausia geoterminė šildymo ir vėsinimo sistema. Pasak D. Rakausko, tai užtikrina maksimaliai komfortišką mikroklimatą, kuris yra pastovus tiek žiemą, tiek vasarą. Kiekvienoje patalpoje įrengti temperatūros ir drėgmės jutikliai, atskirai sumontuoti drėgmės surinkėjai, kurie sureguliuoja drėgmės lygį poilsio patalpose. 

Atsisakyta antžeminės automobilių aikštelės 

Siekiant išlaikyti gamtos harmoniją ir tuo pačiu užtikrinti gyventojų patogumą, sklype visiškai atsisakyta antžeminių automobilių stovėjimo vietų, kurios pagal 2016 m. ankstesnių sklypo savininkų suderintą detalųjį planą būtų užėmusios beveik 1,7 tūkst. kv. metrų. Šiuolaikiškame namų komplekse įrengta dviejų aukštų požeminė automobilių stovėjimo aikštelė 66 automobiliams, tai pirmas toks sprendimas Lietuvos pajūryje.

„Mums tai kainavo brangiau, tačiau leido užtikrinti, kad apželdinta sklypo dalis siektų ne anksčiau suderintus 50 proc., o padidėtų net iki 70 proc.“, – sako E. Gorelienė.

Antrasis aikštelės aukštas įrengtas žemiau jūros lygio. Pasak „Hanika“ vadovė, tam, kad išliktų buvęs gruntinio vandens lygis, naudoti sudėtingi sprendiniai, dėl kurių stovėjimo aikštelę pavyko įrengti be jokio drenažo ir siurblinių. Prie šių sprendinių projektavimo ir įgyvendinimo dirbo žymus konstruktorius Audrius Ražaitis, kuris turi daug patirties dirbant su itin sudėtingomis konstrukcijomis.

Praėjusių metų nacionaliniame konkurse „Už darnią plėtrą“ „Viešnagės“ projektas pelnė Ateities projekto titulą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Tarptautinė Amerikos mokykla Vilniuje, poilsio apartamentų kompleksas „Viešnagė“ Palangoje ir daugiabučių projektas „Vilnelės skverai“ sostinėje įvertinti kaip geriausi šiemet nekilnojamojo turto (NT) projektai.


Buvusios Seimo poilsinės teritorijoje Palangoje baigtas statyti poilsio apartamentų kompleksas „Viešnagė“, atsiėjęs 17 mln. eurų investicijų ir įvertintas kaip geriausias Lietuvos ateities projektas, teigiama pranešime žiniasklaidai.


Aktyvi visuomenininkė, poetė Nijolė Fultinavičienė, o ir buvusi Palangos duonos gamyklos ilgametė vadovė prisipažįsta, kad sėdėti be veiklos net ir sulaukus garbingo aštuoniasdešimtmečio – ne jos būdui. Visą gyvenimą buvusi itin energinga, reikli tiek sau, tiek kitiems ji nenustygsta vietoje ir dabar, kai galėtų skirti visą savo laiką tiesiog poilsiui. Vietoj to ji leidžia savo poezijos...


Palangoje baigiami statyti „Viešnagės“ poilsio namai, kurių architektūra kaip dėlionės detalės įsiliejo tarp daugiau nei 200 pušų.


Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėtoje civilinėje byloje, kurioje buvo nagrinėjamas ginčas dėl savavališkos statybos Palangoje aktų panaikinimo, nusprendė, kad Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos surašyti du savavališkos statybos aktai yra neteisėti.


Inga Vizgirdienė, buvusi Centro partijos – Tautininkų (CPT) kandidatė į Seimą, sakė „Palangos tiltui“, kad savo rezultatą rinkimuose vertina gerai: „,Mano, kaip vienmandatininkės, palaikymo procentas buvo geresnis nei partijos, o CPT palaikymas Palangoje ir visoje Mėguvos rinkimų apygardoje buvo geresnis nei Lietuvos vidurkis.“


Labai dažnai girdime pasakymus, lyginančius namus su asmenine tvirtove, tačiau iš tiesų sugrįžus čia, paprasčiausiai norisi maksimaliai atsipalaiduoti ir pamiršti visus rūpesčius. Visgi, net ir dėl tokios atmosferos reikia šiek tiek pasistengti – ypač tuomet, jei ramybės oaze ketinate paversti būtent svetainę. Ši patalpa dažnai atlieka ne vieną funkciją...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Šventosios gyventojus į neviltį varo prabangių apartamentų statytojų elgesys. Įmonės "Šventosios vartai" užsakymu 16 viešbučių paskirties pastatus statanti bendrovė "Realco statyba" statybinėmis atliekomis užteršė ne tik uosto pakrantes, bet ir "Natura 2000" pripažintą saugomą teritoriją. Taip įtaria žvejai ir aplinkosaugininkai.Visa...


Palangos Rekolekcijų namų prie Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos statybos „įstrigo“ ir neaišku, kada jos galėtų būti tęsiamos, o juolab baigtos. „Kadangi statybos yra vykdomos iš tikinčiųjų aukų, jos yra gana ribotos. Jų neturime šiai dienai pakankamai tęsti statybų. Bandėme dėl pastato panaudojimo kalbėtis ir su Palangos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius