Baltų vienybės diena Palangoje bus kupina renginių ir įspūdžių

Palangos tiltas, 2017-08-24
Peržiūrėta
1444
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lietuvos ir Latvijos atstovai – ambasadoriai, politikai, ministerijų bei kultūros srities specialistai – dar gegužę Palangoje aptarė pasirengimą rugsėjį kurorte vyksiantiems kultūriniams renginiams – Baltų vienybės dienai
Lietuvos ir Latvijos atstovai – ambasadoriai, politikai, ministerijų bei kultūros srities specialistai – dar gegužę Palangoje aptarė pasirengimą rugsėjį kurorte vyksiantiems kultūriniams renginiams – Baltų vienybės dienai

Rugsėjo 23 d. Palangoje vyks Baltų vienybės dienos renginiai. Šią dieną, kaip pasakojo Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas Robertas Trautmanas, netrūks įvairiausių renginių įvairaus amžiaus žmonėms – veiklos atras tiek mažas, tiek vyresnis.

Apsispręsta metų pradžioje
Tai, kad svarbiausi Baltų vienybės dienos renginiai vyks būtent Palangoje, apsispręsta dar metų pradžioje vykusiame susitikime, kuriame dalyvavo Lietuvos ir Latvijos diplomatai, politikai bei kultūros darbuotojai. Tuomet aptarti organizacinius su Baltų vienybės dienos minėjimu susijusius klausimus į Palangą, be kitų svečių, atvyko Lietuvos ambasadorius Latvijoje Artūras Žurauskas, Latvijos ambasadorius Lietuvoje Einars Semanis, Lietuvos Seimo bei Latvijos Saeimos nariai, abiejų šalių tarpparlamentinių ryšių grupių pirmininkai, Vidaus bei Užsienio reikalų ministerijų atstovai. Baltų vienybės dienos renginių svarbą patvirtina ir tai, kad šventės globėjais sutiko tapti Lietuvos Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir Latvijos Saeimos pirmininkė Inara Murniecė.
Baltų vienybės diena minima rugsėjo 22 dieną, pažymint 1236 metais įvykusį Saulės mūšį, per kurį sutriuškintas Kalavijuočių ordinas ir nutrauktas baltų žemių užkariavimas. 2000 metais Lietuvos ir Latvijos Parlamentai Saulės mūšio dieną paskelbė Baltų vienybės diena.

15 renginių ir Garbės ženklas
„Labai tikimės, jog Baltų vienybės diena Palangoje kiekvienam atvykusiam į šventę paliks neišdildomų įspūdžių. Norime, kad šventės svečiai Palangoje patirtą baltų vienybės jausmą dar ilgai nešiotųsi širdyse. Džiugu, kad Palangos kultūrininkai, visuomenininkai yra labai aktyvūs, norintys prisidėti organizuojant įvairias veiklas, tad visi su dideliu užsidegimu kimba į parengiamuosius darbus. Na o pasibaigus šventei Palangoje, perduosime estafetę kuriam nors Latvijos miestui“, – teigė Kultūros skyriaus.
Tad po mėnesio vyksiančios šventės metu palangiškiams ir svečiams bus pasiūlyta sudalyvauti 15-oje renginių. „Šia švente siekiame išryškinti, kuo esame išskirtiniai, ir vienas kitam priminti, kad mes esame baltai. Ir nors mes – tiek lietuviai, tiek ir latviai – esame baltai, vis dėlto kiekviena tauta turime savitumų“, – teigė R. Trautmanas.
Šventė taps išskirtinė dar ir dėl to, kad į Palangą atvyks Europos Tarybos atstovai, kurie įteiks Palangai Europos Tarybos Garbės ženklą – už indėlį plėtojant tarptautinius santykius bei propaguojant europines vertybes Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja šiais metais Palangai skyrė jau trečiąjį (priešpaskutinį) Europos prizo apdovanojimą.

Renginių įvairovė
Tai, kad mieste tądien vyksta šventė, pajus visi, tik įvažiavę į Palangą, mat kurortas bus išskirtinai pasidabinęs.
„Labai džiugu, jog šventėje dalyvaus abiejų valstybių Seimų pirmininkai, taip pat – kultūros ministrai, ambasadoriai. Garbingiems svečiams bus suteikta galimybė aptarti aktualius klausimus, susijusius su abiem valstybėmis. Vyks šventinė dalyvių eisena, kurioje dalyvaus visi svečiai, susirinkę liaudies ansamblių atstovai. Tą dieną Palangoje vyks ir tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely“, kuriame dalyvaus daug liaudies meno kolektyvų“, – šventės aspektus apibūdino R. Trautmanas.
Būtent liaudies kolektyvai džiugins įvairiuose miesto kampeliuose – Jūratės ir Kastyčio skvere, prie paminklo generolui J. Žemaičiui ir Nepriklausomybės aikštėje, taip suteikdami šventinę nuotaiką visiems šventės dalyviams.
Šventės metu veiks ir kalbų mokyklėlė, pamokėles ves profesionalūs lektoriai. Siekiama, jog joje apsilankytų kuo daugiau įvairaus amžiaus žmonių, ne tik vaikų.
Komandos, kurias sudarys tiek lietuviai, tiek ir latviai, varžysis ir barbekiu turnyre. Taip pat bus organizuojamas dviračių maratonas. Aktualiais klausimais padiskutuoti pakvies viena iš didžiausių konferencijų „Baltų kelias“, kurioje dalyvaus apie 200 dalyvių – mokslininkų bei turizmo atstovų.
Palangos kurorto muziejuje veiks paroda, kurią padovanojo Šiaulių „Aušros“ muziejus. Palangos miesto bibliotekoje vyks Lietuvos ir Latvijos moksleivių „Protų mūšio“ kovos. Taip pat Palangoje bus pristatoma vaikų piešinių paroda „Skriskit, balti balandžiai“, Koncertų salėje vyks koncertas. Be kitų renginių, šventės metu taip pat bus galimybė pamatyti lietuviškų ir latviškų filmų.
Baltų vienybės dieną išskirtinis bus net kermošius. Pasak R. Trautmano, jis bus vienas iš didžiausių, kada nors šurmuliavusių kurorte. Kermošiuje bus galima pamatyti geriausius Latvijos ir Lietuvos tautodailininkus, kurie atskleis senųjų baltų amatų ypatumus.

Palangos miesto savivaldybės inf.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Praėjusį sekmadienį, gegužės 16 d., Palangoje buvo paminėta Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena. Ta proga Palangos Švč. Mergelės Ėmimo į dangų bažnyčioje šv. mišias aukojo Klaipėdos įgulos kapelionato kapelionas kmdr. mgr. Remigijus Monstvilas.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Senovės baltų religinė bendrija „Romuva“ kreipėsi į Europos žmogaus teisių teismą (EŽTT), prašydama pripažinti, kad Lietuvos Respublika, Seimui atsisakius suteikti šiai bendrijai valstybės pripažintos religinės bendrijos statusą, pažeidė Europos Žmogaus teisių konvencijos 9 straipsnį (Minties, sąžinės ir religijos laisvė), 14 straipsnį (diskriminacijos draudimas) bei...Savaitgalį Palangoje vėl buvo jaučiama vasara – puikus oras į didžiausią šalies kurortą švęsti Baltų vienybės dienos sukvietė būrį žmonių ne tik iš visos Lietuvos, bet ir Latvijos. Palanga tapo tiltu, jungiančiu dvi baltų valstybes. Daug garbių svečių Šventės organizatoriai įdėjo daug pastangų, jog Palangoje minėta Baltų vienybės diena suviliotų...


Rugsėjo 23 d. Palangoje vyks Baltų vienybės dienos renginiai. Šią dieną, kaip pasakojo Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas Robertas Trautmanas, netrūks įvairiausių renginių įvairaus amžiaus žmonėms – veiklos atras tiek mažas, tiek vyresnis.


Šeštadienį Klaipėdoje buvo minima Kariuomenės ir visuomenės vienybės diena, kurios minėjime dalyvavo ir Palangos šauliai. Kaip pasakojo Klaipėdos apskrities Jūros šaulių trečiosios rinktinės Palangos šaulių šeštosios kuopos vadas Adolfas Sendrauskas, atrakcijų, įspūdžių būta daug, tad visi puikiai praleido laiką, o ir sudalyvauta ceremonijose...


Svarbiausi Baltų vienybės dienos minėjimo renginiai šiais metais vyks Palangoje – taip apsispręsta penktadienį Palangoje vykusiame susitikime, kuriame dalyvavo Lietuvos ir Latvijos diplomatai, politikai bei kultūros darbuotojai.


Ką pastatė ant Šventosios Alkos kalno, žemaičiams ir visiems pagonims šventos vietos? Tinkamus baltų dieviškų būtybių pakaitalus? Ar beverčius „baibokus“, kaip teigia senųjų skulptūrų autorius ir architektas Virgilijus Vaičiūnas ir Palangos Žemaičių draugijos seniūnas Augustas Narmontas. Jie piktinasi, kad su jais dėl naujų skulptūrų išdrožimo net...


Jūros diena, Baltų vienybės diena, šventojiškių sueiga


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius