Baltų vienybės dienos renginiai nepaliks abejingų

Palangos m. savivaldybės informacija, 2017-09-21
Peržiūrėta
1439
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Baltų vienybės dienos renginiai nepaliks abejingų

Jau rytoj, šeštadienį, kurorte pasklis išskirtinai šventinė nuotaika – Palangoje bus švenčiama Baltų vienybės diena, išsiskirsianti gausybe įvairiausių renginių. Neabejojama, jog kiekvienas, atvykęs į šventę, tikrai atras sau įdomios veiklos – bus galima pasimėgauti išskirtiniu maistu, pasiklausyti kerinčios muzikos, o ir aktyvių pramogų mėgėjai ras atrakcijų – galės palenktyniauti „Vikingų laivų“ lenktynėse, vyksiančiose Šventosios upėje, ar sudalyvauti dviratininkų žygyje.

Dalyvaus oficialios delegacijos
Kaip pažymi šventės organizatoriai, Palangoje Baltų vienybės diena minima kasmet, tačiau šiemetinė šventė bus išskirtinė – tarptautinė. Joje dalyvaus abiejų šalių – Lietuvos bei Latvijos – oficialios delegacijos – Seimo pirmininkai, kultūros ministrai, kitų ministerijų atstovai bei diplomatai. Taip pat šios šventės proga į kurortą suvažiuos Palangos miestų-partnerių iš užsienio valstybių atstovai. Šventės globėjai – Lietuvos Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir Latvijos Saeimos pirmininkė Inara Murniecė.
Baltų vienybės dienos renginius pradės išskirtinė šventinė eisena, kurioje dalyvaus oficialūs asmenys iš Lietuvos ir Latvijos, kiti svečiai, o ir visi šventės dalyviai bus pakviesti prisijungti.
Jūratės ir Kastyčio skvere, Palangos miesto vadovams bei svečiams pasveikinus susirinkusiuosius, žiūrovai turės išskirtinę galimybę išgirsti pirmą kartą Palangos istorijoje koncertuosiantį jungtinį Lietuvos ir Latvijos diplomatinį chorą kartu su Palangos orkestru.
Vienas iš iškilmingų Baltų vienybės dienos momentų – garbingo apdovanojimo – Europos Tarybos Garbės ženklo – įteikimas Palangos miesto savivaldybės atstovams. Tai – trečiosios pakopos apdovanojimas, kuris skiriamas Europos miestams už tarptautinį bendradarbiavimą. Šį garbingą apdovanojimą Palangai įteiks Europos Tarybos atstovai.

Bus sunku pralenkti
Šventės organizatoriai palangiškiams ir kurorto svečiams dovanoja daugybę dėmesio vertų renginių. Šeštadienį Palangoje pirmą kartą vyks Maisto vagonėlių festivalis, o juk gatvės maistą, ne paslaptis, daug kas pamėgęs. Išbandyti patiekalus kvies ir barbekiu čempionato dalyviai. Gardžiais patiekalais vilios ir J. Basanavičiaus gatvėse savo stalus išrikiavę Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos nariai. „Norime savo dalyvavimu praturtinti šventę, o taip pat siekiame svečiams parodyti, kad ir ruduo Palangoje būna „skanus“, ¬– sakė šios asociacijos vadovė Ingrida Valaitienė.
Kur dar kokybiška muzika, renginiai, skirti istorijos, kultūros gerbėjams, taip pat –sportinių veiklų mėgėjams. „Itin įdomus bus Algio Kriščiūno projektas – šis menininkas fotografuos žmones ir iš nuotraukų kurs tarsi mozaiką. Nuotraukas bus galima pamatyti ant jūros tilto. Maisto vagonėlių festivalis turėtų sudominti gatvės maisto mėgėjus, pašokti pakvies folkloro festivalio „Palangos miestely“ dalyviai, kurių iš viso bus apie 400. Kam įdomi istorija, galės nukeliauti į Kurorto muziejų, kur vyks ir kalbų mokyklėlė, ir tarptautinė paroda“, – pasakojo Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas Robertas Trautmanas.
Sporto mėgėjai turės galimybę save išbandyti dviračių maratone ir „Vikingų laivų“ lenktynėse. „Man, kaip šventės dalyviui, labiausiai ir norėtųsi praplaukti Šventosios upe. Manau, jog tai labai įdomi atrakcija, norintiems kartu su bičiuliais, giminėmis įveikti išskirtinį iššūkį. Mielai nueičiau ir į kiną (kino teatre „Naglis“ bus rodomi geriausi lietuvių ir latvių filmai) ar koncertą. Mūsų lietuviškasis kamerinis orkestras „NIKO“ visuomet į savo koncertus sukviečia minias žmonių, o mes pasiūlysime žmonėms šio orkestro koncerte apsilankyti nemokamai, prieš tai pasirūpinus pakvietimais. Šiame koncerte prisistatys ir latvių muzikos grupė „Dagamba“. Tad Koncertų salėje žiūrovų lauks tikrai išskirtinis koncertas. Alternatyvios muzikos gerbėjai bus laukiami kultūros bare „Kablys: Jūra. Kultūra“, kur vakare vyks maisto vagonėlių šventės „Food Park Palanga“ uždarymo koncertas. Jo metu pasirodys grupės „Flash Voyage“ ir „Baltasis Kiras“, – kalbėjo R. Trautmanas.

Pasidabinę simbolika ir tautiniais drabužiais
Šventėje šurmuliuos itin didelis kermošius, kuriame bus galima sutikti ne tik lietuvių, bet ir svečių iš Ukrainos, Rusijos Kaliningrado srities, Latvijos. Net ir palapinės bus padabintos lietuviška ar latviška simbolika, o tie, kurie turės galimybę, dar ir patys bus pasidabinę tautiniais drabužiais.
Kermošiuje, kuris vyks Palangos centre, Vytauto bei J. Basanavičiaus gatvėse, dalyvaus beveik pusantro šimto žmonių – tautodailininkų bei kulinarinio paveldo atstovų. Tautodailininkai siūlys originalių dirbinių, Jūratės ir Kastyčio skvere bus demonstruojami senieji baltų amatai. Bus galima pamatyti, kaip patyrę meistrai kuria kalvystės gaminius, karpinius, rištines bei vytines juostas, nėrinius, odos dirbinius, kaip drožiami mediniai šaukštai, apdirbamas gintaras ar vilna ir kita.
Gardžiais kvapais bei valgiais šventės svečiai bus viliojami Vytauto gatvėje – atkarpa nuo Kretingos g. iki Rąžės g. bus skirta kulinarinio paveldo meistrams. Čia bus ir naminės duonos, dešrų bei lašinių, medaus, naminių sūrių, giros, žinoma, ir žuvies. Be kitų skanėstų, Latvijos kulinarinio paveldo meistrai atveš ir garsiųjų latviškų saldainių.

Barbekiu turnyras
Jūratės ir Kastyčio skvere gero skonio mėgėjai susirungs baltų patiekalų Barbekiu turnyre Lietuvos Seimo ir Latvijos Saeimos pirmininkų taurėms laimėti. Savo išmonę demonstruos į devynias komandas susibūrę grilio meistrai, tarp kurių bus ir kelios komandos iš Latvijos. Meistrai gamins įvairius patiekalus iš sterko, vištienos, jautienos krūtininės, taip pat parengs namų darbus – kiekviena komanda turi paruošti patiekalą iš žvėrienos, kuris būtų artimas baltų kulinariniam paveldui.
Žiūrovai galės ne tik stebėti, kaip grilyje gaminami patiekalai, bet ir pasisemti patirties bei idėjų savo iškyloms – barbekiu meistrai mielai dalinsis naudingais patarimais.

Sporto mėgėjams bus ką rinktis
Baltų vienybės dieną renginių Palangoje vyks ir daugiau: Lietuvos bei Latvijos mokslininkus ir turizmo atstovus suburs konferencija „Baltų kelias“, „Protų mūšio“ kovose susirungs Lietuvos bei Latvijos moksleiviai, vyks įvairios abiejų šalių menininkų darbų bei vaikų piešinių parodos, vilios kalbų mokyklėlė „Baltiški žaidimai“.
Mėgstantieji aktyviai leisti laisvalaikį bus pakviesti į dviračių maratoną-žygį maršrutu Nida (Latvija) – Palanga bei dalyvauti Šventojoje vyksiančiose „Vikingų laivų“ lenktynėse. Kuršių Vikingų regata vyks Šventosios upėje, atkarpoje nuo Beždžionių tilto iki sveikatos centro „Energetikas“ poilsiavietės tilto. Varžydamiesi tarpusavyje, regatos dalyviai vikingų valtimis įveiks pusės kilometro distanciją. Kiekvieną komandą sudarys 10 žmonių – komandos vadovas, būgnininkas bei 8 irklininkai. Lenktynių startas bus skelbiamas prie Beždžionių tilto, finišas – prie „Energetiko“ poilsiavietės tilto.

Tradicinė šventė
Baltų vienybės diena – tradicinė šventė, kurios tikslas yra populiarinti glaudžius latvių ir lietuvių tautų bei valstybių ryšius. Šeštadienį visus neabejingus baltų kalboms, kultūrai bei papročiams sukvies į Palangą. Ji kasmet minima, pažymint 1236 metais įvykusį Saulės mūšį, per kurį sutriuškintas Kalavijuočių ordinas ir nutrauktas baltų žemių užkariavimas. 2000 metais Lietuvos ir Latvijos Parlamentai Saulės mūšio dieną paskelbė Baltų vienybės diena.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kovo 30 – balandžio 5 dienomis kurorto bendruomenė bei svečiai tradiciškai kviečiami drauge paminėti ne tik Palangai, bet ir visai šaliai svarbius du istorinius įvykius – Palangos krašto prijungimą prie Lietuvos 1921 m. kovo 30 d., taip pat – miesto vardo gimtadieniu vadinamą Balandžio 5-ąją – dieną, kai 1253 m. Palanga paminėta Kuršo dalybų tarp Livonijos ordino ir Rygos vyskupo akte. Ta...


Sausio 12-13 dienomis kviečiame aktyviai dalyvauti Laisvės gynėjų dienai skirtuose renginiuose Palangoje ir Šventojoje.


Palangoje vyks Europos paveldo dienos renginiai

"Palangos tilto" redakcija, 2020 09 10 | Rubrika: Miestas

Rugsėjo 19-20 d. Palangoje vyks Europos paveldo dienos'20 "Tiškevičių bulvaras". Kviečiame apsilankyti!  


Senovės baltų religinė bendrija „Romuva“ kreipėsi į Europos žmogaus teisių teismą (EŽTT), prašydama pripažinti, kad Lietuvos Respublika, Seimui atsisakius suteikti šiai bendrijai valstybės pripažintos religinės bendrijos statusą, pažeidė Europos Žmogaus teisių konvencijos 9 straipsnį (Minties, sąžinės ir religijos laisvė), 14 straipsnį (diskriminacijos draudimas) bei...


Baltų vienybės dienos renginiai nepaliks abejingų

Palangos m. savivaldybės informacija, 2017 09 21 | Rubrika: Miestas

Jau rytoj, šeštadienį, kurorte pasklis išskirtinai šventinė nuotaika – Palangoje bus švenčiama Baltų vienybės diena, išsiskirsianti gausybe įvairiausių renginių. Neabejojama, jog kiekvienas, atvykęs į šventę, tikrai atras sau įdomios veiklos – bus galima pasimėgauti išskirtiniu maistu, pasiklausyti kerinčios muzikos, o ir...


Palanga rugsėjo 23 d. pakvies skambiai minėti Baltų vienybės dieną. Svečių šios šventės metu, neabejojama, kurortas sulauks išties nemažai – renginiai skirti tiek lietuviams, tiek ir mūsų kaimynams latviams, ir visų jų metu bus akcentuojama baltų vienybė.


Rugsėjo 23 d. Palangoje vyks Baltų vienybės dienos renginiai. Šią dieną, kaip pasakojo Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas Robertas Trautmanas, netrūks įvairiausių renginių įvairaus amžiaus žmonėms – veiklos atras tiek mažas, tiek vyresnis.


Svarbiausi Baltų vienybės dienos minėjimo renginiai šiais metais vyks Palangoje – taip apsispręsta penktadienį Palangoje vykusiame susitikime, kuriame dalyvavo Lietuvos ir Latvijos diplomatai, politikai bei kultūros darbuotojai.


Ką pastatė ant Šventosios Alkos kalno, žemaičiams ir visiems pagonims šventos vietos? Tinkamus baltų dieviškų būtybių pakaitalus? Ar beverčius „baibokus“, kaip teigia senųjų skulptūrų autorius ir architektas Virgilijus Vaičiūnas ir Palangos Žemaičių draugijos seniūnas Augustas Narmontas. Jie piktinasi, kad su jais dėl naujų skulptūrų išdrožimo net...


Šeimos dienos renginiai Šventosios mokykloje

N.Šauklienė, mokytoja, 2009 05 22 | Rubrika: Miestas

Visą praėjusią savaitę Šventosios pagrindinėje mokykloje vyko renginiai, skirti Tarptautinei Šeimos dienai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius