Benas Bėrantas pristato pirmąją savo knygą suaugusiems „Pirštų galiukais"

Palangos tiltas, 2023-04-18
Peržiūrėta
1301
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Benas Bėrantas pristato pirmąją savo knygą suaugusiems „Pirštų galiukais"

Balandžio 25 d. (antradienį) 17 val. Palangos viešojoje bibliotekoje Benas Bėrantas debiutuos trumposios prozos istorijų rinkiniu suaugusiems skaitytojams „Pirštų galiukais". B. Bėrantas – septynių knygų vaikams autorius, vertėjas,  buvęs leidyklos „Nieko rimto“ projektų vadovas ir vienintelis Lietuvoje nepriklausomas vaikų literatūros agentas.

Literatūriniame gyvenime aktyviai veikęs, sparčiai augęs, ne tik kaip rašytojas, bet ir kaip žmogus,  Benas trumpas istorijas su pertraukomis rašė trylika metų. Iš pat pradžiu, neturėjęs tikslo plačiai auditorijai pasakoti, rašęs tik aplankius įkvėpimui, savo malonumui. Ką jau kalbėti apie knygą! Bet. Artėjant trisdešimtąjam gimtadieniui, ant balto popieriaus lapo nugulė jau arti šimto novelių. Jauno autoriaus knygoje „Pirštų galiukais“ jų  publikuojama  septyniolika. Vieną istoriją galima perskaityti per maždaug tiek laiko, kiek trunka išgerti puodelį kavos. „Juk norint pasakyti, nebūtina daug kalbėti. Labai norėčiau savo kūryba įpūsti tikėjimo. Tikėjimo, kad gyvenimas yra gražus su visais potvyniais ir atoslūgiais. Labai tikiuosi, kad mano istorijos galiausiai pasieks savo skaitytojus“, – sako nedaugžodžiaujantis autorius ir maloniai kviečia Jus pasitikti naują knygą, pasiklausyti trumpų istorijų ir –  tiesiog –  pasinerti į kiekvieną jų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Liepos 7 d. (penktadienį) 17 val. kviečiame į Palangos viešosios bibliotekos renginių salę, kur vyks J. Zabarskaitės monografijos „Kaip kalba gamina prasmę“ pristatymas.


Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje gegužės 12 d. (penktadienį) 17 val. Jonas Gediminas Siaurukas pristatys savo knygą „Mes viską apie Jus žinome“.


Balandžio 25 d. (antradienį) 17 val. Palangos viešojoje bibliotekoje Benas Bėrantas debiutuos trumposios prozos istorijų rinkiniu suaugusiems skaitytojams „Pirštų galiukais".


Palangos kurorto muziejus prisijungia prie Lietuvoje lapkričio 15–21 dienomis vykstančios Suaugusiųjų mokymosi savaitės surengdamas seminarą suaugusiems „Kaip rūpintis savo psichine sveikata“.


Prasiplėtusiam „Gradiali“ pernai prireikė per 10 tūkst. kubų vandens daugiau ir per 2019 metus sunaudojęs apie 24,7 tūkst. kubų šis sveikatos centras tapo vandens pirkimo lyderis, kuris gerokai atitrūko 21 tūkst. kubų vandens ribos nepasiekusios "Palangos gintaro" sanatorijos bei "Palangos" viešbučių komplekso.


Jono Pirožniko, Palangos paplūdimio gelbėtojų vado, telefonas ir racija mūsų 15 minučių pokalbio metu vis pypsėdavo, skambėdavo. "Taip dirbu visą vasarą," - šyptelėjo J. Pirožnikas. "Jūs - Palangos, Lietuvos vasaros sostinės, premjeras," - jam atsakiau. Pagyręs visus savo gelbėtojus, Jonas "Palangos tiltui" prisipažino: "Vis tik labiausiai pasitikiu...


Vienas piktas virusas, kurio pavadinimas sutampa su meksikietiško alaus „Corona“ pavadinimu, suginė žmones karantinui tarp namų sienų, tačiau susidūrę su rimta bėda, kai kurie palangiškiai džiaugiasi galimybe daugiau laiko praleisti su šeima, ima į rankas senai šonan numestą knygą, rodo naują kulinarinį meistriškumą virtuvėje, ilgiau ir atokiau...


Jonas Brazdžionis – poetas, ilgametis Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos (anuomet antroji vidurinė mokykla) direktorius, kreipiasi į palangiškius savo eilėmis. Jis neseniai išleido šeštąją savo poezijos knygą: „Tarytum vėstančios žarijos“. Tai yra kūrėjas, mokytojas ir žmogus, prieš dvejus metus atšventęs savo deimantines...Praėjusį ketvirtadienį palangiškius susiburti į Palangos miesto viešąją biblioteką paskatino iš Šilutės atvykęs Lietuvoje žinomas renginių vedėjas, komentatorius, dainų tekstų autorius Marijus Budraitis, pristatęs savo pirmąją poezijos knygą „Naktigonė“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius