Bendruomenė pasipriešino privatininkų planams

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-11-08
Peržiūrėta
662
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Druskininkų gatvės bendruomenės nariai, sužinoję, kad per jų daugiabučių namų uždarus kiemus planuojamas dar vienas privažiavimas prie naujai suformuotų  sklypų, sukėlė triukšmą.

 

Suabejota dėl privažiavimo

Pasak gyventojų, jiems  nesuprantama, kodėl dar reikia vieno privažiavimo per daugiabučių namų kiemus, nukreipiant transporto srautus pro jų balkonus. Be to, bendruomenės nariams iškilo nemažai įtarimų dėl kotedžo, pažymėto 7B numeriu. Pasak bendruomenės narės Dainos Eimanavičienės, kam reikia rengti detalųjį planą, jei kotedžas įteisintas. Be to, anot jos, panagrinėjus teritorijos topografinę nuotrauką, šioje vietoje yra balta dėmė. Taip pat neaiškios šio namo sklypo ribos. Jei jau yra privažiavimas prie 7B namo ir teritorijoje prie daugiabučių įrengtos automobilių stovėjimo aikštelės, tai kam dar reikia papildomo privažiavimo“, - savo abejones išsakė D.Eimanavičienė.

 

Nusileido bendruomenės reikalavimams

Anot palangiškės, iškilus neaiškumams, kreiptasi į miesto Tarybos narius Šarūną Vaitkų ir Dainių Želvį dėl planuojamo privažiavimo per daugiabučių kiemus. „Bendruomenė buvo supažindinta su teritorijos transporto organizavimo schema. Vykusioje audringoje diskusijoje architektams teko nusileisti. Buvo nuspręsta, kad dar vieno privažiavimo į sklypus nebus. Taip pat išgirstas atsakymas iš miesto vyriausiojo architekto Svajūno Bradūno ir dėl kotedžo teisėtumo, esą plane supainioti sklypų numeriai“, - sakė moteris.

 

Rastas kompromisas

Pasak miesto Tarybos nario Šarūno Vaitkaus, jam suprantamas gyventojų nerimas. Anot politiko, kai naikinami žalieji plotai ir kai numatoma vos ne per daugiabučių balkonus pratiesi privažiavimą, tai padėtis netoleruotina. Su bendruomene rastas kompromisas. Aptarta, kad kelias į sklypus bus įrengiamas nuo Klaipėdos plento.

Statybos ir miesto ūkio komiteto narys Dainius Želvys taip pat patvirtino, kad klausimas dėl privažiavimo prie projektuojamų dviejų sklypų buvo svarstomas komitete. Pastarajame  akcentuota, kad privažiavimą reikia daryti iš Klaipėdos plento. D.Želvio teigimu, minėtuose sklypuose planuojama statyti du trijų aukštų daugiabučius, o automobilių parkavimas numatytas sklypo ribose. Anot komiteto nario, šiuo atveju įrengti privažiavimo kelią privatininkui bus brangiau.

 

Atsižvelgta į skundus

Kaip „Palangos tiltui“ paaiškino sklypų detalųjį planą rengusi architektė Rusna Vaineikytė, nors  Teritorijų planavimo įstatymas nenumato tokio pobūdžio procedūros, nes tai nebuvo detaliojo plano svarstymas, tačiau gyventojams buvo pranešta, kad jie galės susipažinti su parengta schema. Anot jos, atsižvelgta į bendruomenės skundus. Architektė taip pat patvirtino, kad apsvarsčius ir išsiaiškinus problemą, buvo vieningai nutarta neprieštarauti keisti sklypų reglamento, kuriuo numatyta įrengti privažiavimą į sklypus nuo Klaipėdos plento.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos savivaldybė pranešė apie planuojamą ambicingą projektą Monciškėse. Čia turėtų iškilti daugiabučių kvartalas, viešbučių ir SPA centrų kompleksais. Prie projekto dirba Stasio Juškos architektūros studijos profesionalai.


Pradėtos dezinfekuoti miesto daugiabučių namų laiptinės. Skelbiame jų dezinfekavimo grafiką.


Dar šį rudenį neatpažįstamai pasikeis keleto Palangos daugiabučių gyvenamoji aplinka – kurorto komunalininkai tvarko teritoriją ties S. Nėries gatvės 7 numerio daugiabučiu namu. O Sodų gatvės 26, 28, 30 numeriais pažymėtų namų aplinka jau atnaujinta: padidinta automobilių stovėjimo aikštelė, pastatyti nauji elektros stulpai su elektros energiją taupančiu LED...


Trečiadienį Palangos miesto kultūros ir jaunimo centro vyrų choras „Jūros šauliai“ (vad. Rimgaudas Juozapavičius) su Šv. Velykom koncertu sveikino Palangos miesto globos namų gyventojus. Choro nariai pradžiugino senolius savo dainomis ir atneštomis saldžiomis dovanomis. Globos namų gyventojai džiaugėsi apsilankymu ir kvietė atvykti dar ne kartą....


Palangos bendruomenės „Palangos santarvė“ nariai su pirmininke Daina Eimanavičiene priešaky labai apsidžiaugė, sulaukę kvietimo apsilankyti UAB „Palangos šilumos tinklai“. Susitikę su įmonės vadovais, kurie organizavo ir nedidelę ekskursiją po patalpas, bendruomenės atstovai jiems uždavė daug klausimų ir sulaukė naudingų atsakymų.


UAB „Palangos komunalinis ūkis“ administruoja daugiabučių gyvenamųjų namų atnaujinimo (modernizavimo) programą Palangoje ir Šventojoje. Pateiksime pavyzdį iš kelių namų renovacijos eigos.


Palangoje startuoja daugiabučių namų renovacijos antrasis etapas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 03 24 | Rubrika: Miestas

Palangoje startuoja antrasis daugiabučių namų renovacijos etapas – penktadienį pasirašyta Savivaldybės administracijos ir UAB „Terma Consult“ sutartis dėl 58 kurorto daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) energinio naudingumo sertifikatų bei investicinių planų parengimo.


Ketvirtadienį į valdžion išrinktuosius kurorto politikus trijų Palangos daugiabučių gyventojų vardu kreipęsis Pranas Gelžinis prašė jų pagalbos. Aštuoniolika metų kaimynai negali sutarti dėl įvažiavimų į Ganyklų g. 29, 35, 37, 41 namų kiemus bei aikštelę, o bandymai spręsti ginčą administraciniu būdu – parengus kvartaliuko koncepciją – gyventojų...


Palangos miesto tarybos sprendimas rengti  žemės sklypo Jūratės g.24 ir žemės sklypų prie  daugiabučių namų Jūratės g.26 ir 28 detalųjį planą, kuriuo numatoma keisti Palangos miesto centrinės dalies detaliojo plano sprendinius ir planuojamojoje teritorijoje, esant galimybei prie sklypo Jūratės g.24 prijungti du arus laisvos valstybinės žemės, suneramino gyventojus. Kaip „Palangos...


Bendruomenė pasipriešino privatininkų planams

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 11 08 | Rubrika: Miestas

Druskininkų gatvės bendruomenės nariai, sužinoję, kad per jų daugiabučių namų uždarus kiemus planuojamas dar vienas privažiavimas prie naujai suformuotų  sklypų, sukėlė triukšmą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius