Šeimininkų užmiršti automobiliai kledarai griozdina kiemus, darko miesto erdves

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011-08-08
Peržiūrėta
237
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šeimininkų užmiršti automobiliai kledarai griozdina kiemus, darko miesto erdves

Į „Palangos tilto“ redakciją užsukusi palangiškė piktinosi miesto savivaldybės bei policijos pareigūnų neveiklumu. Pasak moters, jau maždaug metus Malūno gatvės bei Klaipėdos plento gatvių sankryžoje, žolėje, stovi „Škoda“ markės automobilis. Ar jis neturi šeimininko?

 

Automobilis tai šen, tai ten

 

Palangos miesto policijos Viešosios tvarkos skyriaus viršininkas Gintautas Pocevičius „Palangos tiltui“ sakė, jog nurodytas automobilis policijai yra žinomas. „Klausimas yra sprendžiamas. Dar šią vasarą šis neeksploatuojamas automobilis stovėjo Malūno gatvėje, raštu informavome automobilio savininką, gyvenantį Klaipėdos mieste, apie atsakomybę, numatytą administracinių teisės pažeidimų kodekse už neeksploatuojamos transporto priemonės laikymą bendro naudojimo vietose ir įpareigojome savininką patraukti automobilį iš bendrojo naudojimo vietos. Automobilis buvo patrauktas, bet kaip matome, tinkamai pasirūpinti savo transporto priemone savininkas nesugebėjo“.

Iš Malūno gatvės aikštelės, kurioje automobilis prastovėjo kone metus, savininkas jį patraukė į netoliese esantį žolyną. Matyt, manydamas, jog šis senas, nevažiuojantis automobilis čia niekam neužklius.

 

Automobilis – ne ant valstybės žemės

 

Miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Broniaus Martinkaus teigimu, žolynai, kuriose šiuo metu stovi automobilis, priklauso ne miesto savivaldybei, o yra privati valda. „Savivaldybė šiuo atveju nieko negali padaryti. Nutempti automobilį iš privačios valdos būtų neteisėta. Gamtos apsauga taip pat surištomis rankomis – nebent būtų įrodyta, jog šis automobilis daro žalą gamtai“, - laikraščiui sakė B. Martinkus, kurio nuomone, viskas priklauso nuo privačių sklypų savininkų sąmoningumo.

 

Kol gyventojai nesiskundžia, tol automobiliai stovi

 

Mūsų mieste tokių „automobilių vaiduoklių“, kurie jų savininkams nereikalingi ir kurie užgriozdina miesto gatves ir viešąsias erdves, yra ne vienas ir ne du. Daugiabučių kiemuose stovintys neeksploatuojami automobiliai pirmiausia turi trukdyti patiems gyventojams. „Palangos tiltas“ kviečia gyventojus atsiųsti redakcijai nenaudojamų, likimo valiai paliktų automobilių nuotraukas ([email protected]) ir trumpą žinutę apie juos.

G. Pocevičius įspėja, kad jeigu automobilis yra techniškai netvarkingas bei stovi nors ir tam pritaikytose vietose, jo savininkui gresia bauda nuo 250 iki 500 litų. „Policija savo darbą tikrai dirba, tačiau neįmanoma sužiūrėti visų tokių nenaudojamų automobilių. Vis tik reaguojame į kiekvieną gyventojo pranešimą“, - teigė Viešosios tvarkos skyriaus viršininkas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vytauto g. atkarpoje nuo Birutės parko pagrindinio įėjimo iki Klaipėdos plento, statomi nauji parkiniai šviestuvai. Ant vieno apšvietimo stulpo bus du šviestuvai. Vienas apšvies gatvę, o kitas dviračių taką.


Palangos miesto savivaldybė kartu su Klaipėdos apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu, Liepojos miesto policija bei Latvijos Respublikos vidaus reikalų ministerijos valstybine policija 2020 m. birželio 1 d. – 2022 m. gegužės 31 d. vykdo 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos finansuojamą projektą „Modernių viešųjų...


Nuo šių metų rugsėjo 7 d. pradedami asfalto dangos remonto darbai Bangų, Vanagupės gatvėse bei Vytauto gatvės ruože nuo Klaipėdos plento iki S. Dariaus ir S. Girėno gatvės. Vykdant senos asfalto dangos frezavimą ir naujos asfalto dangos klojimą iš dalies bus ribojamas, o keletą dienų ir visai draudžiamas patekimas į remontuojamas gatves.


Palangos komunalinis ūkis pradėjo dezinfekuoti ir viešąsias miesto erdves, suoliukus, autobusų stoteles, atliekų konteinerius, autobusų stotį ir kitas viešąsias vietas.


Trečiadienio rytą Žvejų ir Vytauto gatvėje įvyko avarija. Iš Žvejų gatvės pagrindinę Vytauto gatvę kirtęs automobilis Hunday Getz, vairuojamas palangiškės, nepraleido Vytauto gatve važiavusio Klaipėdos UAB „Adrijus“ vairuotojo vairuojamo Citroen Berlingo. Abu vairuotojai atsipirko išgąsčiu. Moterį nuo didesnių sužalojimų apsaugojo smūgio metu...


„Šie metai Palangai buvo išties sėkmingi: nepaisant iškilusių sunkumų, įvykdysime Savivaldybės biudžeto planą, gausu tiek pradėtų, tiek įgyvendintų projektų. Labai sklandžiai dirbo miesto Taryba: dauguma posėdžių neužtrukdavo visos dienos. Tai rodo, jog mes per šiuos metus subrendome ir, vieningai priimdami sprendimus, išties pateisiname mūsų...


Praėjusį penktadienį „Palangos tilto“ redakcijos darbuotojai darbą pradėjo nuo skambučio policijai – ryte atvykę į redakciją, radome sudaužytą laikraščio reklaminį stendą. Visą vasarą jis niekam iki mūsų laikraštyje praėjusią savaitę pasirodžiusių nepalankių straipsnių apie buvusį ministrą Raimundą Palaitį netrukdė. Chuliganų išpuolis, kurį redakcija...


Palangoje tvarkomos miesto gatvės ir daugiabučių kiemai  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 05 22 | Rubrika: Miestas

Palangoje miesto tvarkymo darbai nesustoja – darbininkai intensyviai triūsia Žvejų g. atkarpoje nuo Ganyklų g. iki Vytauto g. Dar šią vasarą rekonstruojamoje dalyje bus pakeisti gatvės ir šaligatvių pagrindai, jų dangų konstrukcijos, įrengti lietaus nuotekų surinkimo šuliniai, gatvės apšvietimo tinklai. „Kad gyventojai patirtų kuo mažiau...


Į „Palangos tilto“ redakciją užsukusi palangiškė piktinosi miesto savivaldybės bei policijos pareigūnų neveiklumu. Pasak moters, jau maždaug metus Malūno gatvės bei Klaipėdos plento gatvių sankryžoje, žolėje, stovi „Škoda“ markės automobilis. Ar jis neturi šeimininko?


Palangos miesto policijos komisariate – pokyčiai

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009 01 24 | Rubrika: Miestas

2008 m. sausio 20 d. Palangos miesto policijos komisariato darbuotojai atsisveikino su vadovu Aurijumi Jusiu. Beveik porą metų dirbęs Palangoje, nuo šiol jis sės į Mažeikių rajono policijos komisariato viršininko kėdę. Laimėjęs konkursą, naują darbą arčiau savo šeimos, gyvenančios Akmenėje, A.Jusys pradėjo jau praėjusį trečiadienį. 


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius