Bibliotekoje – Liudo Mažylio knygos „Europos pusdiplomis“ pristatymas ir diskusija

Palangos tiltas, 2022-05-30
Peržiūrėta
1113
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Bibliotekoje – Liudo Mažylio knygos „Europos pusdiplomis“ pristatymas ir diskusija

Birželio 3 d. (penktadienį) 17 val. kviečiame dalyvauti Europos Parlamento nario prof. Liudo Mažylio naujos knygos „Europos pusdiplomis“ pristatyme, kuris vyks Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje (Vytauto g. 61, Palanga).

„Ši knyga yra mano politinis dienoraštis, kartu kupinas ir net persismelkęs politinių aktualijų, istorinės atminties temų. O kartu jame ir mano asmeniniai džiaugsmai bei išgyvenimai, beje, ir ankstesnių gyvenimo tarpsnių reminiscencijos, – pasakoja prof. L. Mažylis. Tai jau antroji kupina politinių aktualijų europarlamentaro L. Mažylio knyga. Jos chronologija sutapo su daugeliu dramatiškų išbandymų Europai ir pasauliui:  bandymai suvaldyti COVID-19 pandemiją, įvykiai kaimyninėje Baltarusijoje, nelegalių migrantų krizė Baltijos šalių ir Lenkijos pasienyje, ES kova su vėžiu, aplinkosaugos temos, pavyzdžiui, bičių nykimas dėl klimato kaitos, o knygos pabaigoje jau jaučiamas nerimas ir dėl Rusijos kėslų Ukrainos pasienyje. „Gyvename išbandymų, – ir, panašu, kad vis sunkėjančių – laikotarpiu. Europa turi būti kaip niekada solidari ir susitelkusi – tai mes stengiamės demonstruoti jau nuo pandemijos pradžios, totalitarinių režimų siautėjimo, hibridinių, o dabar jau ir konvencinių karų fone“, – teigia profesorius.

Knygoje „Europos pusdiplomis“ daug dėmesio skirta ir iki šiol prof. L. Mažylio aktyviai plėtojamai istorinės atminties temai: aprašomas Sausio 13-osios trisdešimtmetis, masinių trėmimų 1941 m. birželį 80-metis, Lietuvos Nepriklausomybės pripažinimas 1918 m. kovo 23-ąją, prie to veiksmingai prisidėjusio Vokietijos politiko Matthias Erzbergerio asmenybė ir kt. „Turime pareigą Europai, o visų pirma sau patiems, priminti savo tapatybę, savo istorines patirtis. Ieškau tų formų. Knyga – tik viena iš jų. Pernai surengiau laiškų iš tremties parodą, kurią sėkmingai pristatau įvairiose Lietuvos vietovėse. O štai Europos Parlamente viena iš salių pavadinta Matthias Erzbergerio vardu – tai, kad ir netiesioginis, bet irgi Lietuvos „pėdsakas“,  – sako prof. L. Mažylis.

Europos Parlamento nario prof. Liudo Mažylio knygoje nevengiama ir lyrinių intarpų: cituojami profesoriaus mėgstamiausio poeto Vytauto Mačernio, kitų rašytojų kūrybos inkliuzai ir paties Liudo Mažylio paauglystės metų poetiniai bandymai. 

L. Mažylis dirba didžiausiame Europos Parlamento Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komitete, todėl knygoje netrūksta kaip tik šių temų. „Kai kurios net šiek tiek futuristinės, pavyzdžiui, kaip kad knygos viršelyje vandeniliu varomu dviračiu gimtajame Kaune skriejantis autorius. Kūrinys iliustruotas žaismingais šaržais, kuriuose pabandyta atskleisti dominuojančias L. Mažylio darbotvarkės temas.

Knygos „Europos pusdiplomis“ pristatyme ir diskusijoje dalyvauja:

Europos Parlamento narys prof. Liudas Mažylis

Klarnetininkas, saksofonininkas, dirigentas, pedagogas Pranciškus Narušis

Palangos Kultūros ir Jaunimo centro vyrų choras ,,Jūros šauliai”

Maloniai kviečiame.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Liepos 14 d. (penktadienį) 16 val. Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje vyks naujausios Gedimino Bytauto poezijos knygos-albumo pristatymas.


Gegužės 26 d. 17 val.  kviečiame į ciklo „Antika ir krikščionybė“ susitikimą Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje,  kur vyks profesoriaus, habilituoto mokslų daktaro, religijotyrininko Romualdo Dulskio knygos „Konfucijus ir Kristus“ pristatymas.


Kovo 24 d. (penktadieniį) 17 val. Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje – naujos I. Gudauskienės knygos „Biblijos vyrai ir moterys kryžkelėse“ pristatymas. 


Kviečiame į Simono Jurkevičiaus knygos „Velniškoji super profesija“ pristatymą, kuris vyks kovo 15 d (trečiadienį) 17 val. Palangos Viešojoje bibliotekoje.


Rugsėjo 22 d. (ketvirtadienį) 17 val. Palangos viešojoje bibliotekoje Sandra Bernotaitė pristatys savo naujausią knygą „Akys chimeros“. 


Rugsėjo 16 d. (penktadienį) 16 val. kviečiame į popietę Palangos viešojoje bibliotekoje, skirtą Ramunės Sakalauskaitės knygos „Gyvenimas. Koks jis buvo. Monsinjoro Kazimiero Vasiliausko biografija“ pristatymui. 


Šeštadienį, liepos 9 d., Palangoje, Antano Mončio namuose-muziejuje, įvyko šio žymaus menininko sūnaus Jean-Christophe Mončys knygos ,,Mano tėvas Antas. 100 prisiminimų apie Antaną Mončį” pristatymas. 


Birželio 3 d. (penktadienį) 17 val. kviečiame dalyvauti Europos Parlamento nario prof. Liudo Mažylio naujos knygos „Europos pusdiplomis“ pristatyme, kuris vyks Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje (Vytauto g. 61, Palanga).


Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko projekto „Lapo pasakojimai: nuo medžio iki knygos“ baigiamasis renginys. Šiam renginiui spektaklį „Žaidžiame Bebenčiuką“ pagal Kosto Kubilinsko kūrinį „Bebenčiukas ir kvailutė“ pastatė režisierė, Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos mokytoja Alma Pronckūnienė.


Lino Kojalos knygos pristatymas


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius